Strona główna Uroda Przewodnik urody Opalanie się Wiadomości

Wiosna. Czas na wizytę u dermatologa

Fot. Alexander Raths - Fotolia.comCiepłe kurtki, czapki, szaliki i rękawiczki udały się na zasłużony odpoczynek, a długo oczekiwana wiosna przyniosła ze sobą wzrost temperatur. Wraz z pojawieniem się intensywnych promieni słonecznych, powróci do nas również temat czerniaka, którego główną przyczyną jest zbyt długa ekspozycja naszego ciała na oddziaływanie promieniowania UV. W jaki sposób prowadzić skuteczną profilaktykę nowotworów skóry? Co powinno zwrócić naszą szczególną uwagę i dlaczego wiosna to najlepszy okres na wizytę u dermatologa?

więcej »

Badaj oczy. Możesz wykryć nie tylko wadę wzroku, ale i nowotwór

Fot. Robert Przybysz - Fotolia.comWarto regularnie badać wzrok nie tylko ze względu na możliwość dostatecznie wczesnego wykrycia poważnych chorób oczu, ale także nowotworu.

więcej »

Jak naturalnie zwiększyć poziom energii do działania. 6 sposobów

Fot. Halfpoint - Fotolia.comNajpowszechniejszym chyba sposobem na zwiększenie sił do działania przez cały dzień jest kawa, ale nie można przesadzić z jej ilością, bo zamiast większej energii, można doznać rozdrażnienia, mieć przyspieszony puls oraz zmagać się wieczorem z bezsennością. Wypróbuj zatem inne sposoby na zwiększenie wigoru.

więcej »

Jeśli chorujesz na raka, szanse na przeżycie zależą od tego, gdzie mieszkasz

Fot. mas0380 - Fotolia.comGlobalne wskaźniki przeżywalności pacjentów z nowotworami rosną, informuje prestiżowy magazyn medyczny the Lancet. Nie rosną one jednak we wszystkich krajach.

więcej »

Bakterie w jelicie pomagają walczyć z rakiem

Fot. norman blue - Fotolia.comMikroorganizmy jelitowe mogą pomóc w leczeniu raka, ponieważ wpływają na reakcję organizmu na terapie onkologiczne.

więcej »

Tanoreksja – gdy opalanie staje się uzależnieniem

Fot. alexmak - Fotolia.comPodobno od wszystkiego można się uzależnić, a wiele zależy tu od naszej osobowości i pewnych czynników zewnętrznych. Okazuje sie, że opalanie się również może stać się nałogiem.

więcej »

Jak promieniowanie słoneczne wpływa na skórę?

Fot. sezer66 - Fotolia.comChyba wszyscy kochamy słońce, jednocześnie większość z nas ma już świadomość, dlaczego nie powinniśmy wystawiać się na nie bez umiaru i odpowiedniej ochrony. Przyspieszone starzenie skóry i pojawianie się zmarszczek to dwa pierwsze z brzegu przykłady, które szybko „ściągają na ziemię” amatorów opalania. Jeszcze do niedawna uważano, że to tylko promieniowanie UV ma destrukcyjny wpływ na stan naszej skóry, tymczasem okazuje się, że również inne rodzaje fal słonecznych źle na nią oddziałują.

więcej »

Ochrona przed promieniowaniem UV - fakty i mity

© Sven_Vietense - Fotolia.comSezon kąpieli słonecznych trwa w najlepsze. Tymczasem lekarze przypominają o szkodliwości promieniowania UV. Aby więc dobrze przygotować się do letniego wyjazdu, czy nawet opalania na własnym balkonie, warto najpierw uporządkować wiedzę, dotyczącą ochrony przed słońcem.

więcej »

Witamina B3 chroni przed czerniakiem?

Fot. charnsitr - Fotolia.comNikotynamid, czyli witamina B3, może pomóc zapobiec czerniakowi, najgorszej postaci raka skóry. Nikotynamid jest obecnie stosowany w obniżaniu stężenia cholesterolu.

więcej »

Choroby dziąseł oznaczają wyższe ryzyko raka?

Fot. schankz - Fotolia.comChoroba dziąseł może zwiększyć ryzyko różnych form raka u starszych kobiet. To powiązanie może być spowodowane tym, że patogeny w ustach mogą być przenoszone przez ślinę, płytkę nazębną i tkanki poprzez krew do innych miejsc ciała, gdzie przyczyniają się do wzrostu komórek nowotworowych.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Pola Nadziei Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Kobiety.net.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Poradnik-zdrowia.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Umierać po ludzku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X