Strona główna Uroda Przewodnik urody Opalanie się Wiadomości

Ważne informacje dla pacjentów z zaawansowanym czerniakiem

Fot. Evgeniy Kalinovskiy - Fotolia.comMasz czerniaka? sprawdź, gdzie się leczyć – to hasło ogólnopolskiej akcji informacyjnej dla pacjentów z zaawansowanym czerniakiem skóry. Choć obecnie chorzy na ten nowotwór mają w Polsce dostęp do większości nowoczesnych terapii, tylko 21 ośrodków w kraju oferuje je wszystkie i może leczyć pacjentów kompleksowo.

więcej »

Przywróć skórze blask po wakacjach

© khz - Fotolia.comWielu z nas w czasie tegorocznych wakacji korzystało z kąpieli słonecznych, nie zawsze pamiętając o kremie z filtrem. Nagle wydaje się, że zmarszczki są bardziej widoczne, a skóra stała się przesuszona, mniej elastyczna i podrażniona. Początek jesieni to czas, kiedy warto naprawić szkody wyrządzone przez promienie słoneczne i przygotować skórę na chłodniejsze temperatury.

więcej »

Słońce i tytoń: najwięksi wrogowie skóry

© roboriginal - Fotolia.comLiczba podań urlopowych w lipcu i w sierpniu rośnie wprost proporcjonalnie do intensywności promieniowania słonecznego. Wśród żądnych słońca urlopowiczów obecni są także palacze. To właśnie oni są najbardziej narażeni na niekorzystne skutki zdrowotne jakie niesie ze sobą opalanie oraz palenie papierosów. Zarówno jedna, jak i druga czynność może prowadzić do nałogu, kwalifikującego się do leczenia.

więcej »

Alergia na słońce

fot. Cobalt - Fotolia.comDoskonale wiemy, jak należy się chronić przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, że należy stosować odpowiednie kremy z filtrami UV. Niektóre osoby jednak pomimo wszystkich środków zapobiegawczych nie mogą w pełni cieszyć się latem, gdyż mają uczulenie na słońce.

więcej »

Wakacyjne słońce niezbędne dla zdrowia zębów

Fot. Stefano Garau - Fotolia.comWiele osób cierpi na niedobór witaminy D, szczególnie osoby które żyją w klimacie umiarkowanym takim jak Polska. Letnie wakacje mogą być kluczem do rozwiązania problemu jej niedoboru w organizmie, ponieważ głównym źródłem jest właśnie słońce. Witamina D ma również kluczowy wpływ na zęby i kości.

więcej »

Kult opalenizny a czerniak

Fot. Krapiwin Nikołaj - Fotolia.comW ostatnich latach nastąpiło obniżenie wieku, w którym pacjenci zaczynają zapadać na czerniaka złośliwego. Jest to pokłosie panującego przez lata przekonania, że tylko opalone ciało jest atrakcyjne, i że wszelkim kosztem należy tę opaleniznę zdobyć. O ryzyku, jakie ponosimy, eksponując się na promienie słoneczne, mówią lekarze specjaliści.

więcej »

Prowadzisz samochód? Jak latem zadbać o jakość i komfort widzenia

Fot. Mikalai - Fotolia.comCzęsto nie zdajemy sobie sprawy, jak wymagającymi warunkami dla kierowców są upał, pełne słońce i bezchmurne niebo. Cieszymy się, że prognoza pogody nie zapowiada opadów, jednak rzadko myślimy o trudnościach, jakie mogą wynikać z letnich, słonecznych warunków panujących na drodze. Latem warto zwrócić szczególną uwagę na właściwy komfort widzenia podczas prowadzenia samochodu i zadbać o prawidłową ochronę oczu korzystając z właściwie dobranych okularów.

więcej »

Ochrona przed słońcem – 6 częstych pytań

Fot. John Smith - Fotolia.comNie warto stronić od światła słonecznego, bo dzięki niemu nasz organizm może syntetyzować witaminę D, ktora jest niezbędna do wielu procesów w ciele. Jednakże nadmiar promieniowania UV daje bardzo szkodliwe skutki - prowadzi do przedwczesnego starzenia się i grodzi poważnymi chorobami. Oto kilka najczęstszych pytań związanych z ochroną przeciwsłoneczną.

więcej »

Wyciągi roślinne złagodzą skutki nadmiernej opalenizny

Fot. sosiukin - Fotolia.comMimo, iż nadmierna opalenizna stała się passe, nadal wiele osób zagrożonych jest skutkami promieni słonecznych. W walce z oparzeniami czy przesuszeniem pomocne są specjalistyczne kremy, do stosowania po opalaniu, których skład oparty jest na naturalnych bioflawonoidach. Złagodzą one podrażnienia, nawilżą i dostarczą składników odżywczych.

więcej »

Jak się bezpiecznie opalać?

Fot. avecfort - Fotolia.comSłoneczne promieniowania UV docierające do człowieka jest niewidzialną, niewielką częścią całkowitego promieniowania słonecznego. Skóra i oczy są najbardziej wrażliwe na działanie promieniowania UV. Bezpośrednią reakcją skóry na jego działanie jest powstanie rumienia (opalenizny). Jednak, przy dużych dawkach promieniowania UV i długotrwałej, jednorazowej ekspozycji na Słońce może dojść do ostrych oparzeń słonecznych. W perspektywie długofalowej, promieniowanie UV powoduje uszkodzenia skóry, które mogą prowadzić do jej nowotworów.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Aktywni 50+ EWST.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku eGospodarka.pl eGospodarka.pl Poradnik-zdrowia.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Kosciol.pl Oferty pracy