Senior.pl - aktywni w każdym wieku

Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki
Znamiona - pieprzyki

Znamiona - pieprzyki

© Grischa Georgiew - Fotolia.comZnamiona definiuje się jako wrodzone nieprawidłowości w skórze spowodowane niedoborem lub nadmiarem któregoś ze składników tkankowych, których ujawnienie może nastąpić wcześnie, bądź w życiu dojrzałym. Znamiona mogą być płaskie lub guzowate, mają rożną barwę, wielkość i kształt, pojawiają się na niemal każdej części ciała. Bywają niebezpieczne, ponieważ w razie mechanicznego podrażnienia lub działania promieniowania UVB mogą ulec modyfikacji w czerniaka – nowotwór, który łatwo ulega zezłośliwieniu. więcej »
Znamiona - pieprzyki - więcej artykułów

Zrosty po operacjach ginekologicznych. Jak sobie z nimi radzić?

© laurent hamels - Fotolia.comChoroba nowotworowa i wynikające z niej operacje, zwłaszcza narządów rodnych i piersi sprawiają, że kobiety czują się mniej atrakcyjne i tracą zainteresowanie życiem seksualnym. Temu ostatniemu elementowi życia nie sprzyjają także skutki uboczne operacji ginekologicznych, jakimi są zrosty w obrębie narządu rodnego. Program „Jestem przy Tobie” zapytał dr n. med. Krzysztofa Gawrychowskiego, Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Ginekologii Onkologicznej dla Mazowsza o to, czym są zrosty i jak im zapobiegać. więcej »

wszystkie artykuły »


wszystkie wiadomości »

Dieta śródziemnomorska

Zupa marchewkowa z ryżem

Ta lekka delikatna zupa jest jednocześnie bardzo smaczna, a odpowiednio doprawiona w niczym nie przypomina "dietetycznych posiłków". więcej »

Dieta wysokowapniowa

Żółty ser niskotłuszczowy

Niestety, nie topi się na pizzy ale smakuje bardzo fajnie i nadaje się na kanapki oraz od biedy na ciepło. Mogę polecić wszystkim na dietach niskotłuszczowych. więcej »


Klub Senior Cafe
Senior Cafe to: 12327 dyskusji, 1873635 wypowiedzi, 26799 użytkowników.

Polecamy Umierać po ludzku Poradnik-zdrowia.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Internetowe Stowarzyszenie Seniorów eGospodarka.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X