Senior.pl - aktywni w każdym wieku

Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki
Znamiona - pieprzyki

Znamiona - pieprzyki

© Grischa Georgiew - Fotolia.comZnamiona definiuje się jako wrodzone nieprawidłowości w skórze spowodowane niedoborem lub nadmiarem któregoś ze składników tkankowych, których ujawnienie może nastąpić wcześnie, bądź w życiu dojrzałym. Znamiona mogą być płaskie lub guzowate, mają rożną barwę, wielkość i kształt, pojawiają się na niemal każdej części ciała. Bywają niebezpieczne, ponieważ w razie mechanicznego podrażnienia lub działania promieniowania UVB mogą ulec modyfikacji w czerniaka – nowotwór, który łatwo ulega zezłośliwieniu. więcej »
Znamiona - pieprzyki - więcej artykułów

Zrosty po operacjach ginekologicznych. Jak sobie z nimi radzić?

© laurent hamels - Fotolia.comChoroba nowotworowa i wynikające z niej operacje, zwłaszcza narządów rodnych i piersi sprawiają, że kobiety czują się mniej atrakcyjne i tracą zainteresowanie życiem seksualnym. Temu ostatniemu elementowi życia nie sprzyjają także skutki uboczne operacji ginekologicznych, jakimi są zrosty w obrębie narządu rodnego. Program „Jestem przy Tobie” zapytał dr n. med. Krzysztofa Gawrychowskiego, Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Ginekologii Onkologicznej dla Mazowsza o to, czym są zrosty i jak im zapobiegać. więcej »

wszystkie artykuły »


wszystkie wiadomości »

Dieta śródziemnomorska

Łosoś grillowany

Prościej chyba się nie da. Kawałki świeżej ryby, trochę przypraw, grill... i już można cieszyć się doskonałym posiłkiem, który zadowoli najbardziej wybredne podniebienia. Jako dodatek doskonale sprawdzi się sałata z ulubionym ziołowym sosem i pomidorami. więcej »

Dieta wysokowapniowa

Caprese z buraka i oscypka

Caprese z buraka i oscypka Produkty mleczne są źródłem wysokowartościowego białka i witaminy B2. Odpowiednia ilość wapnia i witaminy D w diecie może uchronić przed osteoporozą oraz zapobiec łamliwości kości w starszym wieku. Ponadto nabiał pomaga chronić organizm przed nadciśnienie więcej »


Klub Senior Cafe
Senior Cafe to: 12320 dyskusji, 1872261 wypowiedzi, 26787 użytkowników.

Polecamy Umierać po ludzku Aktywni 50+ Pola Nadziei Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Sluchowisko.net Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X