Strona główna Uroda Przewodnik urody Opalanie się Wiadomości

Zdrowa wakacyjna opalenizna

Fot. WavebreakMediaMicro - Fotolia.comJak przygotować skórę do opalania, jak zdrowo korzystać ze słońca, czy używać peelingu i czy można nawilżyć skórę na dłużej? Oto kilka informacji na temat ładnej i zdrowej opalenizny.

więcej »

Jak dobrze zadbać o skórę latem?

© arfo - Fotolia.comWiatr, słona woda, promienie słoneczne, tak przez nas lubiane podczas wakacyjnego wypoczynku mogą zaszkodzić skórze i spowodować przyspieszenie procesu jej starzenia. Jak rozpoznać oznaki negatywnego oddziaływania promieniowania UV i jak się przed nimi zabezpieczyć?

więcej »

Opalanie: dobór właściwego SPF. Pomoże farmaceuta

Fot. madgooch - Fotolia.comWiemy, że promienie UV szkodzą skórze. Wiemy też, że należy się przed nimi chronić. Wiemy nawet, że służą temu kosmetyki zawierające filtry przeciwsłoneczne. Postanawiamy zatem zaopatrzyć się w odpowiedni preparat. I tu zaczynają się schody. Jak wybrać ten najlepszy? Co oznaczają wartości SPF? Która z nich będzie skuteczna w naszym przypadku? Jeśli mamy z tym problem, poprośmy o pomoc w aptece.

więcej »

Czerniak. Jak nie dać się cichemu zabójcy?

© JPC-PROD - Fotolia.comOd kilku lat obserwowany jest stały i dynamiczny wzrost zachorowań na czerniaka. W Polsce, co 10 lat podwaja się liczba chorych. Tak jak w przypadku innych nowotworów najważniejsza jest profilaktyka - 90% wcześnie wykrytych zmian można całkowicie wyleczyć. Odpowiednie samobadanie pozawala na uniknięcie zachorowania lub wczesne wykrycie nowotworu.

więcej »

Jak dbać o skórę podczas ekspozycji na słońce?

Fot. mariesacha - Fotolia.comSłońce jest najważniejszym źródłem witaminy D – dzięki syntezie skórnej, która odbywa się pod wpływem promieniowania słonecznego UVB, możliwe jest pokrycie nawet 90 proc. dziennego zapotrzebowania na tę witaminę. Pod wpływem słońca zwiększa się również poziom serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Chętniej więc przebywamy na świeżym powietrzu i wystawiamy skórę na ekspozycję na słońce. Nie zawsze jednak pamiętamy o tym, że bez odpowiedniej ochrony, nawet kilkugodzinne opalanie może okazać się szkodliwe dla naszego zdrowia.

więcej »

Okulary przeciwsłoneczne. Kupuj bezpieczne produkty

Fot. curto - Fotolia.comZ punktu widzenia przepisów o systemie oceny zgodności, okulary przeciwsłoneczne są środkami ochrony indywidualnej. Dlatego ich oznakowanie jest określone przez prawo. Zgodność okularów przeciwsłonecznych z wymaganiami potwierdza producent, który powinien umieścić na nich znak CE. Jakie jeszcze oznaczenia znajdziemy na okularach przeciwsłonecznych?

więcej »

Domowe sposoby na oparzenia słoneczne

Fot. Dimid - Fotolia.comPrzynajmniej raz w życiu każdy doznał uczucia pieczenia, szczypania oraz bólu po zbyt długiej ekspozycji na słońcu. Dopóki oparzeniom nie towarzyszą pęcherze, wysięki ropne i gorączka, można poradzić sobie z nimi w domowych warunkach.

więcej »

Obalamy mity o opalaniu

Fot. WavebreakMediaMicro - Fotolia.comJeszcze tylko nieco ponad miesiąc dzieli nas od upragnionego sezonu urlopowego – lato, słońce, morska bryza i wylegiwanie na słońcu. Czy powinnyśmy się bać opalania, gdy w koło słyszy się o szybszym starzeniu i nowotworach? Jak zabezpieczyć skórę przed słońcem, by jej nie uszkodzić, a czerpać przyjemność i „nałapać” witaminy D? Obalamy najpopularniejsze mity.

więcej »

Nie używasz okularów przeciwsłonecznych? Gorzej widzisz w nocy

Fot. Aubord Dulac - Fotolia.comWiosna to czas, kiedy kierowcy są szczególnie narażeni na oślepiające działanie promieni słonecznych. Najlepiej ochronią nas przed nimi właściwie dobrane okulary przeciwsłoneczne. Badania wykazały, że używanie takich okularów nie tylko zwiększa bezpieczeństwo w ciągu dnia, ale ma także wpływ na jazdę w nocy. Osoby, które nie chronią oczu w ciągu dnia mogą gorzej widzieć nocą.

więcej »

Przed sezonem urlopowym zbadaj znamiona

Fot. WavebreakmediaMicro - Fotolia.comW piątek (12 maja) przypada Europejski Dzień Walki z Czerniakiem. Ten złośliwy nowotwór skóry atakuje co roku 3,5 tysiąca Polaków, z czego niestety połowa pacjentów umiera. Jak w przypadku wielu nowotworów, tak i przy czerniaku ważna jest szybka diagnoza, która umożliwia skuteczne leczenie. Dlatego warto obserwować wszelkiego rodzaju zmiany skórne i konsultować je ze specjalistami.

więcej »



Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [6] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Umierać po ludzku Kosciol.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Uniwersytety Trzeciego Wieku Pola Nadziei Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy