Strona główna Uroda Przewodnik urody Cera naczynkowa Artykuły

Czeka nas globalna „epidemia” demencji

© alephnull - Fotolia.comW niedalekiej przyszłości ludzkość będzie musiała zmierzyć się z ogólnoświatową "epidemią" choroby Alzheimera i innych rodzajów demencji. Liczby, jakie dotychczas przedstawiali naukowcy, są niedoszacowane, uważają eksperci z Wielkiej Brytanii.

więcej »

Pokonaj stres – pomóż sercu

© iceteastock - Fotolia.com92% Polaków twierdzi, że unikanie stresu skutecznie chroni przed chorobami serca - wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego w ramach programu „Zentiva - zmieniamy przyzwyczajenia". Umiejętność rozpoznawania stresujących sytuacji i radzenia sobie ze stresem ogranicza ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia.

więcej »

Jak działa zegar biologiczny w cyklu dobowym

© Paylessimages - Fotolia.comW południe jesteśmy najbardziej skłonni do śpiewu, to także dobry czas na tabletkę uśmierzającą ból spowodowany osteoartretyzmem. Około 17 jesteśmy najszczęśliwsi, ale o tej porze objawy przeziębienia najsilniej dają o sobie znać. Dobowy cykl ma wpływ na różne aspekty naszego życia - przekonują naukowcy. A ponieważ obecnie bada się niemal wszystko, uczeni postanowili sprawdzić, jak oddziałuje na ludzi pora dnia.

więcej »

Antocyjany – naturalny środek na choroby cywilizacyjne

© Elke Dennis - Fotolia.comAntocyjany - to barwniki roślinne o kolorze czerwonym, niebieskim lub fioletowym. Należą do szerszej grupy fitoskładników zwanej flawonoidami, które pełnią funkcje ochronne w roślinach. Jako przeciwutleniacze, antocyjany chronią rośliny przed działaniem wolnych rodników (wytwarzanych m.in. pod wpływem światła słonecznego), które z kolei mogą uszkodzić DNA i doprowadzić do śmierci komórek.

więcej »

Kawa: pomaga czy szkodzi?

© Yuri Arcurs - Fotolia.comKawa to napój znany i ceniony przez miliony ludzi na całym świecie. Głównym jej składnikiem, odpowiedzialnym za większość działań, jest kofeina. Kontrowersje dotyczące wpływu spożycia kawy na ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych takich jak cukrzyca, astma oskrzelowa czy choroby sercowo - naczyniowe od dawna są w centrum zainteresowania badaczy.

więcej »

Uderzenia gorąca – częsty symptom menopauzalny

© Lisa F. Young - Fotolia.comJednymi z najczęstszych objawów menopauzalnych są uderzenia gorąca i zlewne poty. Pojawiają się z różną częstotliwością i intensywnością. Bywają bardzo uciążliwe, wraz z nimi mogą występować: kołatanie serca, nadmierne pocenie się i mdłości. Ataki trwają średnio pięć do dziesięciu minut i są głównym powodem szukania przez kobiety pomocy medycznej.

więcej »

Bezsenność a zdrowie

©  Yong Hian Lim - Fotolia.comKłopoty ze snem mają negatywny wpływ nie tylko na sposób naszego funkcjonowania za dnia, naukowcy odkryli bezpośredni związek między zaburzeniami snu i niektórymi kłopotami ze zdrowiem. Jeśli bezsenność stanowi problem nie sporadyczny, ale regularny lub permanentny, może być nie tylko objawem chorób somatycznych i psychicznych lecz także współprzyczyną pojawienia różnorodnych dolegliwości.

więcej »

Sól a nadciśnienie – zmień dietę, by uniknąć chorób serca

© Springfield Gallery - Fotolia.com- Zanim przy kolejnym obiedzie sięgniesz po solniczkę, zastanów się czy warto lepszy smak lub kulinarne przyzwyczajenia przedkładać nad zdrowie - ostrzega Sharon O'Brien z seniorlivingabout.com

więcej »

Thalassoterapia: woda morska to suplement diety i kosmetyk

© cédric chabal - Fotolia.comOd greckiego słowa thalassa (morze) utworzono nazwę systemu pielęgnacji i leczenia w oparciu o bogactwo morza - tym właśnie jest thalassoterapia. Kosmetyki zawierające ekstrakty z alg morskich, kolagen, plankton, perły i kawior znajdziemy dziś na półkach osiedlowych drogerii i w ekskluzywnych SPA.

więcej »

Oziębłość seksualna u kobiet – częsty problem w okresie menopauzalnym

© Yuri Arcurs - Fotolia.comBadania wykazały, że 70% pięćdziesięcioletnich kobiet regularnie uprawia seks. Ponad 30% kocha się co najmniej raz w tygodniu. 1/3 ankietowanych pań zaś twierdzi, że miłość fizyczna w wieku starszym dostarcza więcej satysfakcji niż w latach młodzieńczych. Jednakże, okres menopauzalny wiąże się ze znaczącymi przeobrażeniami hormonalnymi i fizycznymi. Ma to również wpływ na życie seksualne: 46% kobiet przechodzących menopauzę uprawia seks rzadziej niż raz w miesiącu.

więcej »



Strony: [ 23 ] [ 24 ] [ 25 ] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ] [33] [ 34 ] [ 35 ] [ 36 ] [ 37 ] [ 38 ] [ 39 ] [ 40 ] [ 41 ] [ 42 ]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Pola Nadziei Umierać po ludzku EWST.pl Kosciol.pl Kobiety.net.pl Umierać po ludzku Oferty pracy