Strona główna Uroda Przewodnik urody Cera naczynkowa Wiadomości

Borówki i inne owoce jagodowe zmniejszą ciśnienie krwi

Fot. Yasonya - Fotolia.comBorówki, jagody i inne podobne owoce pomagają zmniejszyć poziom ciśnienia krwi.

więcej »

Przebarwienia: jak sobie z nimi poradzić

Fot. Punnarong - Fotolia.comKażda pani chce czuć się pięknie. Niestety widoczne przebarwienia skórne mogą nam w tym przeszkodzić. Ciemniejsze plamy na twarzy mogą być przyczyną dyskomfortu i gorszego samopoczucia, a nawet wskazaniem, że coś się dzieje w naszym organizmie. Co robić, gdy zauważymy zmiany u siebie i jak sobie z nimi poradzić?

więcej »

Skoki ciśnienia zwiększają ryzyko śmierci po udarze

Fot. Monika Wisniewska - Fotolia.comNie tylko nadciśnienie jest groźne w przypadku udaru. Także zwiększona zmienność poziomu ciśnienia krwi grozi wyższym ryzykiem śmierci u pacjentów po takim zdarzeniu mózgowonaczyniowym.

więcej »

Słodkie napoje przniosą ci... udar lub zawał

Fot. vfhnb12 - Fotolia.comW ostatnim czasie medycy skoncentrowali swoją uwagę na wpływie słodkich napojów na zdrowie, ponieważ są one wszechobecne i podawane do niemal każdego posiłku. Pije się je też, zamiast wody, po prostu po to, by zaspokoić pragnienie. Okazuje się jednak, że napoje te mogą sprzyjac nadwadze i cukrzycy. Teraz sprawdzono, czy mają związek z kłopotami sercowo-naczyniowymi.

więcej »

Jak chronić skórę przed smogiem?

Fot. nirutft - Fotolia.comSmog atakuje nie tylko nasze drogi oddechowe i układ krążenia, ale także naszą skórę przyspieszając jej proces starzenia. Niszczy jej naturalną barierę ochroną, przenika przez naskórek i pory, dostając się coraz głębiej do naszego organizmu. Jak powinna wyglądać antysmogowa pielęgnacja skóry korzystając z domowego zaplecza i wsparcia współczesnej kosmetologii?

więcej »

Czym są przebarwienia skórne i jak sobie z nimi radzić?

Fot. Robert Przybysz - Fotolia.comCiemniejsze plamy na skórze to dla wielu kobiet przyczyna dyskomfortu, powodująca utratę pewności siebie. Przebarwienia na twarzy czy dekolcie, choć mogą zostać ukryte pod warstwą makijażu, nie znikają samoistnie – do tego potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja. Czym charakteryzują się te zmiany oraz jak sobie z nimi radzić?

więcej »

Choroby serca i udar przyspieszają menopauzę?

Fot. michaelheim - Fotolia.comKobiety, które w młodym wieku (przed ukończeniem 35 lat) doświadczyły zawału lub udaru, czy innych problemów sercowo-naczyniowych, wcześniej zaczynają zmagać się z menopauzą.

więcej »

Spacer to trening – oto, jak szybko trzeba chodzić

Fot. Kara - Fotolia.comOd dawna wiemy, że regularny spacer to świetny trening, ale jak chodzić, by uzyskać najlepsze efekty? Eksperci ustalili, że sto kroków na minutę oznacza umiarkowany trening.

więcej »

Obniżenie ciśnienia pomaga uchronić się przed demencją?

Fot. Azat - Fotolia.comZnaczne obniżenie ciśnienia krwi może być skutecznym sposobem na zachowanie pełni zdolności poznawczych w starszym wieku.

więcej »

Zimowa ochrona skóry twarzy – o tym należy pamiętać

Fot. 2207918 - Fotolia.comNiekorzystne działanie mrozu, chłodny wiatr z naprzemiennym suchym powietrzem
w pomieszczeniach – zima nie rozpieszcza skóry, szczególnie twarzy. Takie okoliczności wymagają zastosowania skutecznych rozwiązań. Sprawdź, w jaki sposób zadbać o cerę, aby właściwie ją nawilżyć i nadać jej zdrowego wyglądu nawet w tak trudnych warunkach.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Pola Nadziei Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Uniwersytety Trzeciego Wieku Internetowe Stowarzyszenie Seniorów EWST.pl eGospodarka.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy