Strona główna Uroda Przewodnik urody Cera naczynkowa Wiadomości

Pięć czynników pogorszenia pamięci

Fot. RFBSIP - Fotolia.comKażdy z nas od czasu do czasu o czymś zapomina, ale jeśli zjawisko to nasila się, może być za nie odpowiedzialny któryś z poniższych czynników (jeden lub kilka jednocześnie).

więcej »

Natura w służbie zdrowiu: liście oliwki europejskiej na nadciśnienie i cukrzycę

Fot. complize | m.martins - Fotolia.comOliwka europejska zajmuje ważne miejsce w kulinarno-medycznej historii naszego kontynentu. Od dawna wykorzystywane są w obydwu dziedzinach owoce tego drzewa, ale warto wiedzieć, że także wyciąg z liści może być użyteczny w lecznictwie.

więcej »

Dbaj o zdrowie serca, unikniesz demencji

Fot. thodonal - Fotolia.comSeniorzy, którzy mają zdrowy układ krążenia, rzadziej chorują na osłabienie zdolności poznawczych i demencję.

więcej »

Już dwa dni bez alkoholu tygodniowo poprawią zdrowie

Fot. Jiri Hera - Fotolia.comWieczorny drink po długim dniu pracy i wykonywania innych obowiązków to dla wielu codzienny rytuał, z którego niechętnie rezygnują. Brytyjscy lekarze zalecają jednak, by chociaż w dwa dni w tygodniu zastąpić napoje wyskokowe czymś „bez procentów" - dzięki temu można istotnie poprawić stan zdrowia.

więcej »

Jedź na urlop. Wydłużysz sobie życie

Fot. CESARVR - Fotolia.comNiektórzy nie mogą doczekać się wolnych dni, innych pracodawca musi „wypychać" na urlop. Nawet jeśli ci drudzy wydają się wyjątkowo pracowici, nie działają rozsądnie - odpoczynek od codziennych zajęć jest niezbędny dla dobrego funkcjonowania. Okazuje się też, że może mieć znaczenie dla długości naszego życia.

więcej »

Niska temperatura w mieszkaniu sprzyja nadciśnieniu?

Fot. ra2 studio - Fotolia.comLudzie, którzy mieszkają w chłodniejszych mieszkaniach, cechują się wyższym ryzykiem nadciśnienia, mówią brytyjscy uczeni.

więcej »

Cienie, zmarszczki, opadające powieki czyli SOS dla oka

fot. oczy. fotolia.plSkóra wokół oka jest bardzo delikatna i wymaga szczególnego traktowania. Z biegiem lat bardziej widoczne stają się problemy, które jej dotykają – cienie, worki, opadające powieki czy zmarszczki. Domowe sposoby walkę z tymi problemami mogą nie przynieść efektów. Może się okazać, że potrzebne będą zabiegi medycyny estetycznej. Jak radzić sobie z najczęstszymi mankamentami w okolicach oczu opowiada dr Przemysław Styczeń, lekarz medycyny estetycznej.

więcej »

Niedociśnienie (hipotensja) – jakie są objawy

Fot. interstid - Fotolia.comDużo mówi się o zagrożeniach, jakie niesie za sobą nadciśnienie (i słusznie, bo prowadzi do zagrażających życiu chorób), ale problemem dla dobrego funkcjonowania organizmu jest także zbyt niskie ciśnienie krwi. Sprawdź, jakie są jego objawy i skutki.

więcej »

Zioła w służbie zdrowiu: pachnotka zwyczajna na alergię i obajwy astmy

Fot. nakornchaiyajina - Fotolia.comPachnotka zwyczajna (perilla frutescens, japońska nazwa: shiso) pochodzi z Azji - rośnie m. in. w Chinach, Indiach, Japonii i Korei. Olej z nasion zioła, bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3 oraz kwasy alfa-linolenowe, jest używany do smażenia oraz jako przyprawa, ale roślina stanowi też substrat w przemyśle lakierniczym. Jeśli chodzi o medycynę tradycyjną, pachnotka jest stosowana głównie dla osłabienia objawów alergii i astmy, a także leczenia chorób układu krążenia.

więcej »

Jak niewłaściwy materac niszczy ci zdrowie

Fot. Rawf8 - Fotolia.comWszyscy wiemy, że dobry sen jest kluczowy dla naszego samopoczucia, a za takowy odpowiada wiele czynników, m. in. materac, na jakim sypiasz. Jeżeli jest zużyty, nie tylko nie pozwoli ci odpocząć, ale i przysporzy dodatkowych kłopotów ze zdrowiem.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Kobiety.net.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Hospicja.pl Aktywni 50+ EWST.pl Hospicja.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X