Strona główna Uroda Przewodnik urody Cera naczynkowa Wiadomości

Dlaczego warto brać chłodny prysznic

Fot. silver-john - Fotolia.comJesienią i zimą chętniej bierzemy gorącą kąpiel czy prysznic, ale znacznie zdrowiej jest myć się w chłodniejszej wodzie. Zobacz, dlaczego.

więcej »

Samotność prowadzi do demencji

Fot. Rido - Fotolia.comKolejne badania potwierdzają, że samotność destrukcyjnie wpływa na stan zdrowia - poczucie izolacji zwiększa ryzyko demencji.

więcej »

Łuszczyca - choroba na całe życie

Fot. Milan Lipowski - Fotolia.comŁuszczyca to nieuleczalna choroba, która pozostaje z chorym do końca życia. Przez zmiany skórne pacjenci często są stygmatyzowani i wykluczani z życia społecznego. Na szczęście, dzięki postępowi medycyny chorzy z łuszczycą mogą żyć i funkcjonować normalnie. O tym, jaki postęp dokonał się w leczeniu tej i innych chorób dermatologicznych, na jakie leczenie czekają chorzy i jak wygląda dostęp do nowoczesnego leczenia dla polskich pacjentów mówi dr hab. n. med. Irena Walecka, kierownik Kliniki Dermatologii CSK MSWiA w Warszawie.

więcej »

Jak przedłużyć życie? Niezawodna metoda

Fot. Mediteraneo - Fotolia.comStyl życia, obok genów, ma największy wpływ na nasze szanse na długowieczność. Dobra dieta i regularny wysiłek fizyczny zapewnią dłuższe życie – gwarantują uczeni z Cleveland Clinic.

więcej »

5 sposobów na jędrne nogi

Fot. aijiro - Fotolia.comZgrabne i smukłe nogi to często nie tylko wizytówka kobiety, ale także odzwierciedlenie prowadzonego przez nią stylu życia i dbania o własny wygląd. Uzyskane jędrnych nóg, nie jest niemożliwe, a stosowanie się do kilku zasad pozwoli przyspieszyć ten proces. Jak zatem sprawić, by piękne nogi stały się naszym największym atrybutem? Przedstawiamy 5 sprawdzonych sposobów.

więcej »

Menopauza: fakty i mity dotyczące HTM

Fot. Natalie Board - Fotolia.comKażda kobieta przechodzi menopauzę na swój własny, niepowtarzalny sposób i powinna zapytać lekarza, jak poradzić sobie z menopauzą. Istnieje wiele sposobów zwalczania objawów menopauzy tak, aby kobieta mogła cieszyć się życiem. Jednym z nich jest terapia hormonalna (HTM). Przedstawiamy podstawowe fakty i mity dotyczące Hormonalnej Terapii Menopauzy.

więcej »

Domowe kwiaty – otocz się nimi szczególnie na zimę

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comIlość kwiatów doniczkowych w mieszkaniu ma wpływ na nie tylko na estetykę najbliższego otoczenia, ale może też wspomóc nasze zdrowie.

więcej »

Siedzący tryb życia gorszy dla zdrowia niż papierosy

Fot. Drobot Dean - Fotolia.comBrak aktywności fizycznej jest dla naszego zdrowia bardziej szkodliwy niż palenie papierosów.

więcej »

Niezawodna metoda na choroby serca

Fot. thodonal - Fotolia.comChoroby serca pozostają główną przyczyną przedwczesnej śmierci na całym świecie. I pomimo tego, że na ich rozwój istotny wpływ mają czynniki genetyczne, równie silnie na ich powstrzymanie oddziałuje określony styl życia - aby zmniejszyć prawdopodobieństwo tych dolegliwości, niezbędna jest aktywność fizyczna.

więcej »

Długowieczność zagrożona? Gdzie będzie się żyło dłużej, a gdzie krócej

Fot. Sondem - Fotolia.comDane zebrane w ramach ogólnoświatowego badania Global Burden of Disease wskazują, że przeciętny czas życia w wymiarze globalnym wzrośnie o kilka lat, ale jednocześnie w połowie badanych krajów okres ten ulegnie zmniejszeniu.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Hospicja.pl Kobiety.net.pl Poradnik-zdrowia.pl Akademia Pełni Życia Uniwersytety Trzeciego Wieku Kosciol.pl Aktywni 50+ Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X