Strona główna Uroda Przewodnik urody Cera naczynkowa Wiadomości

Smażone jedzenie skutkuje chorobami serca

Fot. RFBSIP - Fotolia.comNiejednokrotnie już wykazywano związek między smażonym jedzeniem i problemami zdrowotnymi. Kolejne badanie potwierdziło wyższe zagrożenia chorobami serca w przypadku diety pełnej „smażeniny".

więcej »

Alkohol może wywołać objawy alergii

fot.  Free-Photos z PixabayAlkohol ma związek z wieloma różnymi chorobami. Okazuje się, że wśród nich są także alergie.

więcej »

Czy znaczenie ma pora ćwiczeń? Przedstawiamy nowe badania

Fot. Pixabay.comW nowych badaniach uczeni skoncentrowali się na sprawdzeniu, czy pora ćwiczeń ma wpływ na podniesienie ogólnych możliwości fizycznych.

więcej »

Zmiana flory jelitowej może pomóc pozbyć się alergii pokarmowej

Fot. Anatomy Insider - Fotolia.comPrzyjmowanie określonych bakterii, które występują w jelitach, może pomóc w walce z alergiami pokarmowymi.

więcej »

Jak kawa pomaga schudnąć

© HLPhoto - Fotolia.comRegularne picie kawy może pomóc w zachowaniu odpowiedniej wagi, wynika z nowych brytyjskich badań.

więcej »

Choroby serca częściej rozwijają się u kobiet z rakiem piersi

© Esin Deniz - Fotolia.comKobiety po menopauzie, które chorują na raka piersi, są też znacznie bardziej zagrożone chorobami układu krążenia. To niebezpieczeństwo pozostaje wysokie także po zakończeniu terapii onkologicznej.

więcej »

Menopauza – jej początek jest uwarunkowany genetycznie?

© Mikhail Malyshev - Fotolia.comOgólnie rzecz biorąc, można podać jedynie przedział wiekowy, w którym menopauza rozwija się najczęściej, w oszacowaniu dokładnego czasu wystąpienia klimkaterium u danej kobiety pomoc może rodzinna historia w tym zakresie.

więcej »

Zanieczyszczenia powietrza wywołują choroby serca. Osiedla potrzebują zieleni

© Sved Oliver - Fotolia.comKolejne badania pokazują, jak groźny jest wpływ zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie. Z ich powodów znacznie częściej chorujemy na choroby serca.

więcej »

„Viagra” dla kobiet zatwierdzona w USA

fot. kai kalhh z PixabayAmerykańska Agencja Żywności i Leków (Food and Drug Administration, FDA) właśnie zatwierdziła do sprzedaży kolejny lek dla kobiet, który jest odpowiednikiem słynnej męskiej Viagry.

więcej »

Pracujesz w nadgodzinach? Bardziej grozi ci udar

fot. David Bruyland z PixabayNie warto się przepracowywać, długie godziny spędzone na wykonywaniu obowiązków zawodowych nie sprzyjają zdrowiu. Prowadzi to nie tylko do nadmiernego zmęczenia i osłabienia, ale może też zwiększać ryzyko udaru.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów eGospodarka.pl Hospicja.pl Akademia Pełni Życia Pola Nadziei Umierać po ludzku eGospodarka.pl EWST.pl Oferty pracy