Strona główna Uroda Przewodnik urody Przebarwienia skóry Artykuły

Skóra po lecie potrzebuje regeneracji? Jaki zabieg wybrać

Fot. starush - Fotolia.comSłońce, wysokie temperatury, kąpiele w morzu czy basenie – tak najczęściej mijają nam długie, ciepłe i wakacyjne dni. Niestety, takie formy spędzania czasu niekorzystnie wpływają na stan naszej skóry, która po lecie często jest przesuszona, podrażniona czy pełna przebarwień. Pomocą dla wymagającego regeneracji i pielęgnacji ciała, stają się wtedy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – warto je wykonać, by przywrócić cerze promienność i blask. Co wybrać?

więcej »

Jak rozpoznać raka skóry?

© glisic_albina - Fotolia.comWiele nowotwrów jest spowodowanych czynnikami środowiskowymi i elementami stylu życia, takimi jak dieta, papierosy, poziom aktywności fizycznej. W przypadku raka skóry jednym z głównych czynników ryzyka jest nadmierna ekspozycja na światło słoneczne. Zobacz, co może być jego objawem.

więcej »

Jak pozbyć się przebarwień i jak pielęgnować cerę skłonną do zmian pigmentacyjnych?

©  fpic - Fotolia.comMarzeniem każdej kobiety jest gładka, jednolita kolorystycznie, naturalnie napięta twarz. Nie każda jednak może się nią cieszyć. Znamiona, przebarwienia, mikrozmarszczki, zmiany pozapalne, pozostałości trądzikowe… Lista niedoskonałości skóry jest długa, jednak osiągnięcia współczesnej kosmetologii pozwalają skutecznie z nimi walczyć.

więcej »

Sam zadbaj o zdrowe starzenie się – 5 kroków w profilaktyce problemów zdrowotnych

fot. collage Senior.plMożesz o siebie świetnie zadbać - musisz jedynie regularnie robić samodzielny „przegląd" organizmu, a dzięki temu szybko dostrzeżesz ewentualne zagrożenia i będziesz mógł/mogła bezzwłocznie zareagować.

więcej »

5 sposobów na młodszy wygląd rąk – jak odmładzać dłonie

©  vvvita - Fotolia.comMożemy mieć doskonały makijaż i młodzieńczy strój, ale niektóre części ciała i tak zdradzają nasz wiek, a nawet przydają nam dodatkowych lat, np. wygląd dłoni ujawnia ilość przeżytych wiosen. Zobacz, jak odmłodzić ręce.

więcej »

Proste triki na młodszy wygląd. Tych 7 zabiegów cię odmłodzi

©  taramara78 - Fotolia.comCzas biegnie nieubłaganie i efekty tego są widoczne na naszych twarzach i reszcie ciała. Intensywność starzenia się jest różna i zależy zarówno od genetyki, jak i stylu życia, w każdym jednak razie mamy do dyspozycji różne sposoby odmładniania. Oto kilka prostych sposobów na młodszy wygląd.

więcej »

Niezwykłe zastosowania winogron

© Pixelot - Fotolia.comSkoczyły się wakacje, niedługo przyjdzie jesień, a to sezon na winogrona - sprawdź, jakie zastosowania mogą mieć te smaczne owoce.

więcej »

Niezwykłe zastosowania mleka

fot. collage Senior.plApel „pij mleko" odnosi się nie tylko do dzieci - ludzie w średnim i starszym wieku także wiele zyskują umieszczając ten napój w swojej diecie. Wśród korzyści z serwowania sobie mleka wymienia się m. in. większe szanse na dłuższe życie, lepszą pamięć, ochronę przed osteoporozą, cukrzycą typu 2 i nadciśnieniem, dobre zdrowie dziąseł, etc. Mleko może mieć jednak znacznie większe spektrum zastosowań. Zobacz, do czego może się przydać.

więcej »

Niezwykłe zastosowania miodu

© Grafvision - Fotolia.comMiód to jeden z najstarszych na świecie naturalnych produktów uznawanych za środek leczniczy. Nic dziwnego, odznacza się właściwościami przeciwbakteryjnymi, przeczyszczającymi i łagodzącymi różne dolegliwości. Od dawna jest jednocześnie stosowany jako przysmak. Zobacz niezwykłe zastosowania miodu.

więcej »

Piegi, plamki, przebarwienia

© Frantab - Fotolia.comPiegi mogą upiększać, jednak wiele osób bardzo chętnie by się ich pozbyło. Przebarwienia na skórze da się na szczęście skutecznie usuwać. Warto też im zapobiegać.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Akademia Pełni Życia Poradnik-zdrowia.pl Umierać po ludzku Kosciol.pl Poradnik-zdrowia.pl Umierać po ludzku Hospicja.pl Oferty pracy