Strona głównaUroda5 sposobów na młodszy wygląd rąk - jak odmładzać dłonie

5 sposobów na młodszy wygląd rąk - jak odmładzać dłonie

Możemy mieć doskonały makijaż i młodzieńczy strój, ale niektóre części ciała i tak zdradzają nasz wiek, a nawet przydają nam dodatkowych lat, np. wygląd dłoni ujawnia ilość przeżytych wiosen. Zobacz, jak odmłodzić ręce.
5 sposobów na młodszy wygląd rąk - jak odmładzać dłonie [©  vvvita - Fotolia.com] Dłonie starzeją się nawet szybciej niż reszta ciała. Dzieje się tak m. in. dlatego, że widać na nich efekty spracowania - codzienne porządki, dbanie o ogród, praca zawodowa - wszystko to ma wpływ na wygląd rąk. Poza tym stanowią tę część ciała, która najcześciej jest narażona na działanie promieni słonecznych, a one istotnie przyspieszają proces starzenia się. Oto kilka wskazówek pomocnych w odmładzaniu dłoni.

Przebarwienia (tzw. plamy starcze)

Wraz z wiekiem na skórze, w tym na skórze rąk, pojawia się coraz więcej . Trudno je zupełnie wyeliminować, ale można postarać się je rozjaśnić i osłabić. Najpowszechniej dostępnym „zabiegiem" jest pocieranie przebarwionych miejsc wodą z sokiem z . Można też przygotować maseczkę do dłoni, której jednym ze składników bedzie wspomniany sok. Poza tym poleca się , który pomaga pozbyć się starych komórek naskórka i w efekcie odmładza skórę osłabiając też widoczność plam.

Skuteczna w ograniczeniu przebarwień jest też mezoterapia - to zabieg, który (w wersji z igłą) polega na dostarczeniu skórze za pomocą nakłuwania ważnych substancji odżywczych, które pomagają w regeneracji i dotlenieniu naskórka, a to przekłada się na zmniejszenie widoczności plam. Dobre efekty daje też mikrodembrazja, zabieg polegający na ścieraniu warstw naskórka przez strumień mikrokryształków. Nowa warstwa skóry jest odmłodzona, a plamy stają się istotnie mniej widoczne.

Ochrona przeciwsłoneczna

Kojarzy się ją przede wszystkim ze stosowaniem kremów z filtrami ochronnymi na plaży i ochroną twarzy, ale skóra rąk także potrzebuje zabezpieczenia przed promieniowanie UV. Na pewno masz już w zwyczaju wybierać preparaty z ochronnym filtrem do twarzy, zastosuj więc także podobne kosmetyki na dłonie - dzięki temu ograniczysz proces starzenia się skóry rąk, a warto pamiętać, że jest ona, poza skórą twarzy, w najwyższym stopniu eksponowana na światło słoneczne.

Sprzątanie postarza

O ile robisz porządki bez rękawiczek. Częste zmywanie, ścieraniu kurzu, mycie armatury - wszystko to sprzyja niszczeniu skóry dłoni. Takie sprzątanie wymaga dłuższego kontaktu z wodą i detergentami, a to wysusza i marszczy skórę. Pamiętaj o rękawiczkach lub choćby, np. po zmywaniu naczyń, o kremie nawilżającym.

Domowe zabiegi upiększające

Są szczególnie popularne jeśli chodzi o skórę twarzy, wszak szeroko stosuje się maseczki, , peelingi, toniki, etc. Zadbaj w podobny sposób o dłonie. Peelinguj skórę, pamiętaj o kremach. Przykładowo, posmaruj ręce (możesz też dodać do niej żółtko jaj lub inne składniki) i potrzymaj przez kilkanaście minut przez zmyciem maseczki. Taka pielęgnacja skutecznie osłabi widoczność efektów starzenia się.

Ładne paznokcie

Są niezbędnym elementem odmłodzonych dłoni. Wzmocnij paznokcie nawilżającymi i natłuszczającymi kremami oraz przeznaczonymi dla nich odżywkami. Rób , jeśli nie u kosmetyczki, to choćby samodzielnie. Staraj się też malować łagodnymi lakierami. Pamiętaj, że ciemne kolory wpływają na powstawanie przebarwień.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Aktywni 50+
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy