Strona główna Uroda Wiadomości

Duży biust - zbędny balast dla kręgosłupa?

Fot. Azat - Fotolia.comCzy obfity biust może być obciążeniem dla kręgosłupa? Okazuje się, że wokół tego tematu krąży wiele mitów. A jak jest faktycznie?

więcej »

Nie chcesz przebarwień zębów? Unikaj tych produktów

Fot. Korn V. - Fotolia.comOlśniewający uśmiech może otworzyć nam wiele drzwi, pomóc w karierze, a nawet stanowić atut w rozmowie kwalifikacyjnej. Jesteśmy skłonnych wiele wydać na zabiegi wybielające zęby i znieść sporo związanych z nimi niedogodności. Czasem jednak zamiast sięgać po drogie metody – wystarczy redukować czynniki powodujące przebarwienia zębów.

więcej »

5 sposobów na lekkie i zdrowe nogi

Fot. aijiro - Fotolia.comNasze nogi nie mają lekko. Eksploatowane przez niewygodne buty, stojącą pracę lub wysokie temperatury, mają prawo poczuć się zmęczone. Jak sobie z nimi radzić, gdy po całym dniu puchną i odmawiają posłuszeństwa? Poznaj kilka sposobów na lekkie nogi.

więcej »

Tych pięć produktów naturalnie powstrzymuje rozwój zmarszczek

Fot. vladimirfloyd - Fotolia.comTrudno przecenić dietę, jeśli chodzi o jej wpływ na nasz organizm. Zarówno zdrowie, jak i nasz wygląd w dużej mierze zależą od tego, co jemy. Jeśli chcesz ograniczyć widoczność zmarszczek, na stałe umieść w swojej diecie tych pięć produktów.

więcej »

Dobra dieta - zdrowe zęby

Fot. Leart - Fotolia.comOprócz regularnego szczotkowania, nitkowania i wizyt u stomatologa, dla naszych zębów bardzo ważne jest to, co jemy. Stan uzębienia jest ściśle związany ze sposobem odżywiania, dlatego dieta wzmacniająca nasze zęby powinna zawierać odpowiednie ilości składników mineralnych i witamin. W przypadku ich niedoboru wzrasta ryzyko stanów zapalnych i chorób dziąseł, a nawet ubytków. Jaka dieta jest dobra dla naszych zębów, a czego należy unikać?

więcej »

Jak dbać o protezy zębowe? 7 zasad pielęgnacji nie tylko dla seniorów

Fot. brostock - Fotolia.comProtezy zębowe – częściowe lub całkowite - to najpowszechniejsza metoda rekonstrukcji braków zębowych. Jednak wielu ich użytkowników nie wie, że oba typy uzupełnień wymagają odpowiedniej troski. Oto kilka rad, które pomogą zadbać o protezę i utrzymać ją w dobrym stanie przez lata.

więcej »

Jaja nie tylko w kuchni i na stole

fot. Viktor - Fotolia.comUjędrnienie i nawilżenie skóry, zmatowienie cery tłustej, odżywienie włosów, to tylko niektóre właściwości jakie posiada jajko. W kosmetykach często znajdują się składniki występujące w jajkach. Żółtko bogate jest w ważne dla naszej cery witaminy A, B i E oraz minerały, jak: jod, żelazo i fosfor. Białko natomiast ma właściwości ściągające i odmładzające.

więcej »

Oczy - oto, co jest dla nas najbardziej atrakcyjne w twarzy

Fot. javiindy - Fotolia.comJeśli chodzi o stronę wizualną innych ludzi, to nie włosy, ani też uśmiech nas najbardziej pociąga - oczy maja tu największe znaczenie.

więcej »

Przesuszona skóra może mieć poważne konsekwencje zdrowotne

Fot. nataba - Fotolia.comWiele osób nie zdaje sobie sprawy, ale skóra jest największym organem w ciele człowieka. To swoista zbroja, którą jesteśmy otoczeni. Niestety, bardzo często bagatelizujemy ochronę, jaką dzięki skórze uzyskujemy, co doprowadza do jej różnorakich chorób. Czym jest przesuszenie skóry, jak je rozpoznać i walczyć z tym schorzeniem?

więcej »

Starzenie się: jak skóra traci odporność na infekcje

Fot. Rido - Fotolia.comWraz z wiekiem nasza skóra traci potrzebny jej do prawidłowego funkcjonowania tłuszcz i słabną jej zdolnoci do ochrony pzred infekcjami.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Poradnik-zdrowia.pl Aktywni 50+ eGospodarka.pl Oferty pracy