Strona główna Uroda Wiadomości

Dobry sen naprawdę zapewnia młody wygląd: odbudowuje kolagen

fot. StockSnap from PixabayJakość i długość snu w nocy może mieć ogromny wpływ zarówno na ogólny stan zdrowia, jak i na skórę. Właśnie odkryto, że jeden z rodzajów kolagenu odbudowuje się jedynie podczas snu.

więcej »

Odpowiednia motywacja - klucz do sukcesu w odchudzaniu

fot. mohamed Hassan from PixabayNie ma uniwersalnego sposobu na skteczną utratę na wadze, jedni chudną po zmniejszeniu ogólnej kaloryczności posiłków, inni dzięki ograniczeniu niektórych produktów, jeszcze inni poprzez zwiększony wysiłek fizyczny. W każdym razie jedno łączy te wszystkie grupy, odpowiednia motywacja jest podstawowa dla efektywności odchudzania.

więcej »

Stres naprawdę powoduje przedwczesne siwienie - nowe badania

© aletia2011 - Fotolia.comOd dawna przyspieszone siwienie włosów kojarzy się z wyższym poziomem stresu, w świecie naukowym jednak funkcjonuje kilka konkurencyjnych teorii na ten temat. Teraz najnowsze badania wykazują, że stres rzeczywiście powoduje wcześniejsze siwienie.

więcej »

Rapamycyna - nowy sposób na powstrzymanie starzenia się skóry?

fot. Kelsey Vere z PixabayRapamycyna to lek immunosupresyjny stosowany w transplantologii. Nowe badania pokazują, że może mieć także inne przeznaczenie - spowalnia starzenie się skóry.

więcej »

Cynamon pomoże stracić na wadze

fot. Daria Jakowlewa z PixabayKolejne badania opublikowane w magazynie „Metabolism: Clinical and Experimental": cynamon może wspomagać odchudzanie.

więcej »

W jaki sposób palenie papierosów wpływa na wygląd?

Fot. Ralf Geithe - Fotolia.comOd dawna wiadomo, że palenie papierosów wywołuje wiele różnych bardzo poważnych problemów zdrowotnych. Teraz jednak zbadano, jak nawyk ten wpływa na wygląd - uczeni pokazali, że papierosy postarzają twarz.

więcej »

Uwaga: właśnie się zaczął sezon przybierania na wadze

fot. vivienviv0 z PixabayWłaśnie rozpoczął się czas, w którym najczęściej przybieramy na wadze: okres od Halloween do Nowego Roku szczególnie sprzyja zyskiwaniu dodatkowych kilogramów.

więcej »

Skuteczne odchudzanie: ważne nie tylko, co jesz, ale i kiedy

fot. Shuenz Hsu on UnsplashJeśli chcesz odpowiednio zadbać o swoją sylwetkę, istotne znaczenie ma nie tylko to, co jesz, ale także, o jakich porach spożywasz posiłki.

więcej »

Odchudzanie: Jaka pora jest najlepsza na ćwiczenia? Ranek, jeszcze przed śniadaniem

fot. StockSnap z PixabayJeśli zależy ci na skutecznym odchudzaniu, wykonuj trening rano, przed zjedzeniem śniadania. O tej porze aktywność fizyczna powoduje spalanie największej ilości tkanki tłuszczowej.

więcej »

Wypadają ci włosy? Być może to wina zanieczyszczenia powietrza

fot. kalhh z PixabayEkspozycja na zanieczyszczenia powietrza, na tzw. pył zwieszony (PM), ma związek z wypadaniem włosów u ludzi.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Kosciol.pl Akademia Pełni Życia Poradnik-zdrowia.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy