Strona główna Uroda Wiadomości

Czarny bez skuteczny w zapobieganiu zmarszczkom i innym objawom starzenia się

fot. RitaE from PixabayNie ma sensu wydawać fortuny na markowe kremy i czy poddawać się drogim zabiegom kosmetycznym, mówią badacze Uniwerystetu Wschodniej Anglii, składnik czarnego bzu może istotnie zahamować powstawanie zmarszczek i sprawić, że skóra będzie wyglądała młodo.

więcej »

Lek stosowany w transplantologii pomaga spowolnić starzenie się skóry?

fot. stux from PixabayRapamycyna, lek stosowany zwykle, aby zapobiec odrzuceniu narządu po przeszczepie, może również spowolnić starzenie się ludzkiej skóry, mówią eksperci z Drexel University College of Medicine.

więcej »

Przeciwutleniacze zapobiegną zmarszczkom wywoływanym światłem słonecznym

fot. timokefoto from PixabayStosowanie preparatów z przeciwutleniaczem występującym w wielu warzywach i owocach zapobiegło uszkodzeniom skóry, które prowadzą do powstawania zmarszczek.

więcej »

Jak wygładzić zmarszczki? Pomoże witamina A

fot. Kelsey Vere from PixabayStosowanie witaminy A na skórę wydaje się osłabiać zmarszczki związane z naturalnym starzeniem się i może pomóc w produkcji związków budulcowych skóry.

więcej »

Zielona herbata odmładza skórę

fot. Son Hoa Nguyen from PixabayZwiązki zwane polifenolami, zawarte w zielonej herbacie, pomagają eliminować wolne rodniki, które mogą powodować nowotwór w wyniku zmian w DNA. Polifenole chronią zdrowe komórki, niszcząc te nowotworowe. Co więcej, wspomagają komórki skóry, odmładzając ją.

więcej »

Starzenie się twarzy - to coś więcej niż zmarszczki

fot. engin akyurt from PixabayPrzemysł kosmetyczny jest skoncentrowany na redukcji zmarszczek jako głównych oznak starzenia się, jednak nowe badania sugerują, że przywrócenie młodzieńczego wyglądu wymaga czegoś więcej niż wygładzenia skóry. Badanie przeprowadzone przez medyków z University of Rochester Medical Center wskazuje na zachodzące wraz z wiekiem istotne w kościach twarzy, szczególnie kości szczęki. To ten proces ma duży wpływ na postarzały wygląd.

więcej »

Obfite śniadanie i lekka kolacja - najlepszy sposób na spalanie tłuszczu

fot.  Elenildo Ferreira Artpix Comunicação visual z PixabayRegularne jedzenie śniadań i unikanie przekąsek późną porą to najlepszy sposób odpowiednie spalanie tłuszczu oraz utratę na wadze.

więcej »

Dobry sen naprawdę zapewnia młody wygląd: odbudowuje kolagen

fot. StockSnap from PixabayJakość i długość snu w nocy może mieć ogromny wpływ zarówno na ogólny stan zdrowia, jak i na skórę. Właśnie odkryto, że jeden z rodzajów kolagenu odbudowuje się jedynie podczas snu.

więcej »

Odpowiednia motywacja - klucz do sukcesu w odchudzaniu

fot. mohamed Hassan from PixabayNie ma uniwersalnego sposobu na skteczną utratę na wadze, jedni chudną po zmniejszeniu ogólnej kaloryczności posiłków, inni dzięki ograniczeniu niektórych produktów, jeszcze inni poprzez zwiększony wysiłek fizyczny. W każdym razie jedno łączy te wszystkie grupy, odpowiednia motywacja jest podstawowa dla efektywności odchudzania.

więcej »

Stres naprawdę powoduje przedwczesne siwienie - nowe badania

© aletia2011 - Fotolia.comOd dawna przyspieszone siwienie włosów kojarzy się z wyższym poziomem stresu, w świecie naukowym jednak funkcjonuje kilka konkurencyjnych teorii na ten temat. Teraz najnowsze badania wykazują, że stres rzeczywiście powoduje wcześniejsze siwienie.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Pola Nadziei Aktywni 50+ Hospicja.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy