Strona główna Uroda Wiadomości

Dlaczego dobry sen oznacza młody wygląd

fot. Architect and artist from PixabayBiolodzy z Uniwersytetu w Manchesterze wyjaśniają, dlaczego odpowiedni sen może nas przygotować nas na obowiązki w nadchodzącym dniu. Odpowiednio nastawiony „zegar biologiczny" zwiększa naszą zdolność do dobrego funkcjonowania organizmu, gdy jesteśmy najbardziej aktywni. To zaś ma wpływ na proces starzenia się i wygląd.

więcej »

Twój wiek ujawniaony przez... wygląd dłoni

fot. Niek Verlaan from PixabayChcesz ocenić czyjś wiek? Wystarczy spojrzeć na ręce, mówią eksperci. Większość z nas potrafi dokładnie określić wiek innej osoby jedynie na podstawie wyglądu dłoni.

więcej »

Łagodniejsze farby do włosów: skuteczne i mniej niszczące

fot. Alexander Fox | PlaNet Fox from PixabayOpracowano nowy sposób koloryzacji włosów, o łagodniejszym efekcie niż standardowe farby.

więcej »

Większość seniorów nosi niewłaściwe buty, a to sprzyja upadkom i bólom stóp

fot. Goumbik from PixabayWraz z wiekiem zmienia się budowa morfologiczna stóp. Jeśli ludzie nie zmieniają rozmiaru buta, gdy ma to miejsce, nierzadko doświadczają niepokoju, apatii, utraty równowagi i upadków - wynika z badania przeprowadzonego przez Uniwersytet A Coruña.

więcej »

Kolorowe skarpetki na różne okazje! Jak je modnie wystylizować?

Kolorowe skarpetki na różne okazje! Jak je modnie wystylizować?Kolorowe skarpetki to zdecydowanie hit ostatnich miesięcy lub nawet lat. Na ulicy można spotkać ludzi, którzy zdają się prześcigać w tworzeniu coraz to dziwniejszych stylizacji z kolorowymi skarpetkami w roli głównej. Jednak nie zawsze wygląda to dobrze, dlatego przygotowaliśmy kilka propozycji na modne stylizacje z kolorowymi skarpetkami. Sprawdź do czego możesz je założyć.

więcej »

Innowacyjne ubrania utrzymują temperaturę, ale i ułatwiają pocenie się

fot. Duke UniversityNa Duke University opracowano lekki materiał, który po wyschnięciu zatrzymuje energię cieplną, ale otwiera szereg małych przestrzeni wentylacyjnych, aby umożliwić ucieczkę ciepła, gdy ktoś zaczyna się pocić. Następnie otwory wentylacyjne zamykają się, aby zatrzymać ciepło po wyschnięciu ciała.

więcej »

Odpowiednie nawilżenie dłoni podczas zimnych dni - o czym pamiętać?

Odpowiednie nawilżenie dłoni podczas zimnych dni - o czym pamiętać?Skóra dłoni jest bardzo delikatna i szybko wysycha - zimą szczególnie narażona jest na odwodnienie, odmrożenie i pękanie. W czasie mrozów dłonie stają się suche i zaczerwienione, jest to głównie zauważalne w trudnym zimowym okresie, kiedy za oknem panują mrozy, a w mieszkaniu działa wysuszające ogrzewanie.

więcej »

Wybielanie może uszkadzać zęby

fot. karensg80 from PixabayWybielanie zębów stało się wartą miliony dolarów częścią zabiegów stomatologicznych. Jakkolwiek powoduje to znaczące zmiany w wyglądzie, może też mieć negatywny efekt w postaci niszczenia tkanki zębowej.

więcej »

Wcześniejsza terapia hormonalna to mniej zmarszczek i gładsza skóra

fot. luxstorm from PixabayDłuższa terapia hormonalna stosowana w okresie menopauzy ma związek z mniejszą liczbą zmarszczek i mniejszą sztywnością skóry u kobiet po menopauzie.

więcej »

Ogranicz tłuszcz w diecie. Zmniejszysz utratę włosów

fot. Shutterbug75 from PixabayWszyscy już wiedzą, że otyłość wiąże się z rozwojem wielu chorób, m. in. chorób serca, i cukrzycy. Teraz, w badaniach na myszach, odkryto że dieta wysokotłuszczowa lub genetycznie wywołana otyłość mogą wpływać na przerzedzenie i utratę włosów.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Kobiety.net.pl Umierać po ludzku Akademia Pełni Życia Oferty pracy