Strona główna Uroda Wiadomości

Jeśli uważasz się za osobę pulchną, masz wyższe ryzyko przybrania na wadze

Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.comOsoby, które wiedzą, że zmagają się z nadwagą lub otyłością, częściej przybierają na wadze niż ci, które nie są świadomi, że mogą ważyć ponad normę.

więcej »

„Smart” piżama pomoże lepiej spać

fot. Bruno /Germany from PixabayJeśli masz problemy ze snem, pomocny może być nowy wynalazek, czyli „smart" piżama - nocne ubranie wyposażone w czujniki z własnym zasilaniem, które zapewniają dyskretne i ciągłe monitorowanie bicia serca, oddychania i postawy podczas snu - wszystkich czynników, które odgrywają rolę w tym, jak dobrze się śpi. Ubrania mogą dostarczać ludziom przydatnych informacji, które pomogą poprawić sen.

więcej »

Skóra witlinka pacyficznego - nowy eliksir anti-aging: zapobiega zmarszczkom

fot. Georges Jansoone (JoJan) - - Own work, CC BY 3.0, Wikimedia CommonsSkóra witlinka pacyficznego ma właściwości przeciwstarzeniowe - może zapobiec powstawaniu zmarszczek.

więcej »

Niezadowolenie z wyglądu ciała sprzyja zaburzeniom odżywiania w każdym wieku

fot. Mabel Amber, who will one day from PixabayZaburzenia odżywiania są zwykle kojarzone z osobami młodymi. Coraz więcej dowodów wskazuje jednak, że problemy te mogą wystąpić w dowolnym momencie życia, szczególnie u kobiet, także w wieku średnim. Odkryto, że niezadowolenie z ciała jest główną przyczyną zaburzeń odżywiania, szczególnie w okresie okołomenopauzalnym.

więcej »

Żurawinowa szminka - ma piękny kolor i właściwości przeciwbakteryjne

fot. Livia Haegi from PixabayPomadka może dodać pewności siebie, poprawić wygląd i zapobiec pękaniu ust. Dzielenie się nią z przyjacielem lub członkiem rodziny jednak również rozprzestrzeniać infekcje. Teraz opracowano pomadkę o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych - ciemnoczerwona szminka szybko dezaktywuje chorobotwórcze wirusy, bakterie i grzyby.

więcej »

Liście klonu pomogą zapobiec zmarszczkom

fot. KAVOWO from PixabayDrzewa klonowe są najbardziej znane z uzyskiwanego z nich syropu i pięknych jesiennych liści. Okazuje się też, że liście te nie tylko same ładnie wyglądają, ale mogą też zadbać o zachowanie młodego wyglądu skóry - ekstrakt z nich pomaga zapobiegać powstawaniu zmarszczek.

więcej »

Wyciąg z topoli powstrzymuje starzenie się skóry

fot. Susann Mielke from PixabayPrzeciwutleniacze są popularnymi składnikami przeciwstarzeniowymi kremów do skóry. Warto szukać kosmetyków z wyciągiem z topoli - naukowcy mówią, że pączki topoli są bogatym źródłem antyoksydantów.

więcej »

Kosmetyki do prostowania włosów sprzyjają rakowi macicy?

fot. Pexels from PixabayKobiety, które stosują chemiczne produkty do prostowania włosów, są bardziej narażone na raka macicy w porównaniu z kobietami, które ich nie używają.

więcej »

Jak odczuwanie ciała wpływa na jego obraz

fot. Edson Silva from PixabayZwracanie większej uwagi na wewnętrzne doznania cielesne może poprawić ocenę własnego ciała.

więcej »

Fizyczne piękno to jednak nie tylko to, co widziane oczyma

fot. Pexels from PixabayOkazuje się, że cechy niefizyczne mają wpływ na postrzeganie atrakcyjności,a piękno to coś więcej niż to, co rejestrują oczy.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Poradnik-zdrowia.pl Aktywni 50+ Pola Nadziei Oferty pracy