Odchudzanie - za sukces odpowiadają większe ilości białka i błonnika
Najlepsze efekty utraty na wadze osiągnęli ci, którzy spożywali większe ilości białka i błonnika. Personalizacja i elastyczność również były kluczowe w tworzeniu planów, których osoby odchudzające się mogły przestrzegać w dłuższej perspektywie.
W nowych ubraniach mogą znajdować się toksyczne substancje
Do produkcji odzieży wykorzystuje się tysiące substancji chemicznych. Naukowcy z Uniwersytetu w Sztokholmie sprawdzili, czy w kupowanych przez nas ubraniach również znajdują się te związki. Zidentyfikowano kilka substancji stwarzających zagrożenie dla zdrowia i nawet bawełna organiczna nie gwarantowała, że tekstylia będą nietoksyczne.
Krótsze pranie w chłodnej wodzie - tak ochronisz swoje ubrania i środowisko
Ubrania mogą nam służyć dłużej. Naukowcy z Uniwersytetu w Leeds i specjaliści z Procter & Gamble pokazują, jak pranie odzieży oddziałuje na jej blaknięcie, przebarwienia i oddzielanie się cząstek materiału.
Życie przed wynalazkiem klimatyzacji - kręcone włosy pozwoliły zachować niższą temperaturę ciała
Kręcone włosy to coś więcej niż tylko ładny wygląd - mogą wyjaśniać, w jaki sposób pierwsi ludzie utrzymywali chłód, jednocześnie oszczędzając wodę, mówią eksperci badający, jaką rolę tekstury ludzkich włosów odgrywają w regulacji temperatury ciała.
Produkty do włosów zawierają związki lotne, które mogą szkodzić ludziom
Produkty do włosów często zawierają składniki, które łatwo odparowują, dlatego użytkownicy mogą wdychać część tych związków, a to z kolei może mieć konsekwencje dla zdrowia.
W wielu kosmetykach mogą znajdować się toksyczne związki PFAS
Wiele kosmetyków sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie prawdopodobnie zawiera duże ilości substancji per- i polifluoroalkilowych (PFAS), czyli potencjalnie toksyczne substancje powodujących szereg poważnych schorzeń, ostrzegają eksperci z Uniwersytetu Notre Dame w USA.
Obraz ciała (Body image) różni się w zależności od kultury
Ludzie pochodzący z różnych kultur wykazują zarówno podobieństwa, jak i różnice w sposobie oceniania swojego ciała, odczuwania presji społeczno-kulturowej i przyswajania ideałów szczupłej sylwetki.
Usieciowany kwas hialuronowy może odwrócić proces starzenia się skóry
Przewlekła ekspozycja skóry na światło ultrafioletowe powoduje przedwczesne starzenie się, czyli fotostarzenie. W miarę jak skóra ulega temu procesowi, struktury kolagenu typu I, które znajdują się w skórze właściwej poniżej jej górnej warstwy i zapewniają skórze siłę i wsparcie, ulegają niszczeniu. Prowadzi to do zmarszczek, ścienienia oraz utraty elastyczności skóry i jej „rusztowania"
Większa ilość węglowodanów prostych w diecie to mniej atrakcyjny wygląd
Poziom ilości przetworzonych węglowodanów w diecie został statystycznie powiązany z atrakcyjnością twarzy.
Niedobór snu przyspiesza starzenie się skóry i wydłuża regenerację
Jakość snu wpływa na funkcjonowanie i starzenie się skóry. U osób słabo sypiających nasilone są oznaki starzenia się skóry i wolniej przebiega regeneracja po różnych stresorach środowiskowych, takich jak zaburzenia bariery ochronnej skóry lub promieniowanie ultrafioletowe (UV).