Strona główna Uroda Wiadomości

Rapamycyna - nowy sposób na powstrzymanie starzenia się skóry?

fot. Kelsey Vere z PixabayRapamycyna to lek immunosupresyjny stosowany w transplantologii. Nowe badania pokazują, że może mieć także inne przeznaczenie - spowalnia starzenie się skóry.

więcej »

Cynamon pomoże stracić na wadze

fot. Daria Jakowlewa z PixabayKolejne badania opublikowane w magazynie „Metabolism: Clinical and Experimental": cynamon może wspomagać odchudzanie.

więcej »

W jaki sposób palenie papierosów wpływa na wygląd?

Fot. Ralf Geithe - Fotolia.comOd dawna wiadomo, że palenie papierosów wywołuje wiele różnych bardzo poważnych problemów zdrowotnych. Teraz jednak zbadano, jak nawyk ten wpływa na wygląd - uczeni pokazali, że papierosy postarzają twarz.

więcej »

Uwaga: właśnie się zaczął sezon przybierania na wadze

fot. vivienviv0 z PixabayWłaśnie rozpoczął się czas, w którym najczęściej przybieramy na wadze: okres od Halloween do Nowego Roku szczególnie sprzyja zyskiwaniu dodatkowych kilogramów.

więcej »

Skuteczne odchudzanie: ważne nie tylko, co jesz, ale i kiedy

fot. Shuenz Hsu on UnsplashJeśli chcesz odpowiednio zadbać o swoją sylwetkę, istotne znaczenie ma nie tylko to, co jesz, ale także, o jakich porach spożywasz posiłki.

więcej »

Odchudzanie: Jaka pora jest najlepsza na ćwiczenia? Ranek, jeszcze przed śniadaniem

fot. StockSnap z PixabayJeśli zależy ci na skutecznym odchudzaniu, wykonuj trening rano, przed zjedzeniem śniadania. O tej porze aktywność fizyczna powoduje spalanie największej ilości tkanki tłuszczowej.

więcej »

Wypadają ci włosy? Być może to wina zanieczyszczenia powietrza

fot. kalhh z PixabayEkspozycja na zanieczyszczenia powietrza, na tzw. pył zwieszony (PM), ma związek z wypadaniem włosów u ludzi.

więcej »

Słońce pomaga w odchudzaniu

fot. Pexels z PixabaySłoneczne ostatnie dni wakacji mogą nie tylko poprawić humor i zwiększyć poziom witaminy D w organizmie. Okazuje się że światło Słońca ma pewien wpływ na wagę.

więcej »

Nadmierne pocenie się - jak sobie radzić

Fot. Andrey Popov - Fotolia.comProblem zbytniego pocenia się jest bardzo wstydliwy i przeszkadza w codziennym życiu, dlatego warto osłabić jego objawy. Sprawdź, jak można zmniejszyć ten kłopot.

więcej »

Szczupła sylwetka - dlaczego tak trudno ją zachować

fot. StockSnap z PixabayZ danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że na całym świecie z powodu otyłości cierpi 600 milionów ludzi, a 1,9 mld ma nadwagę. Dlaczego tak trudno jest zachować odpowiednią masę ciała? Może za to odpowiadać ewolucja, mówią uczeni.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Akademia Pełni Życia Umierać po ludzku eGospodarka.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy