Strona główna Uroda Wiadomości

Chemioterapia - odkryto skuteczny sposób, by zachować włosy

fot. risthianelouback0 from PixabayPrzełomowe badania przeprowadzone na University of Huddersfield pokazują, że chłodzenie skóry głowy fizycznie chroni mieszki włosowe przed chemioterapią.

więcej »

Efekt jo-jo. Jak działa ten mechanizm?

fot. Bruno /Germany from PixabayZa tzw. efekt jo-jo, czyli odzyskiwanie dawnej wagi po okresie chudnięcia, odpowiadają określone hormony.

więcej »

Jak nowe technologie zmieniają standardy piękna

fot. Luis Wilker Perelo WilkerNet from PixabayOd kiedy można edytować zdjęcia za pośrednictwem różnych aplikacji, takich jak Snapchat czy Facetune, poziom fizycznej „doskonałości", który wcześniej oglądaliśmy jedynie w magazynach o celebrytach i urodzie, jest teraz obecny we wszystkich mediach społecznościowych. Gdy takie perfekcyjne obrazy stają się normą, zmienia się sposób postrzegania piękna przez ludzi na całym świecie, a to może odbić się na samoocenie i wywołać dysmorfię ciała, ostrzegają Boston Medical Center.

więcej »

Strategie anti-aging - jak zapobiegać fotostarzeniu się skóry

fot. photosforyou from PixabayEksperci z University of Alabama w Birmingham radzą, jak spowolnić starzenie się i zwiększyć poczucie własnej wartości dzięki zachowaniu młodego wyglądu.

więcej »

Dobry sen naprawdę poprawia urodę

Fot. Jason Stitt - Fotolia.comBiolodzy z Uniwersytetu w Manchesterze wyjaśniają, dlaczego dobry sen naprawdę może przygotować nas na kłopoty nadchodzącego dnia i zapewnić młodszy wygląd.

więcej »

Tymianek pomaga na trądzik

fot. photosforyou from PixabayPreparaty z tymiankiem mogą być skuteczniejsze w leczeniu trądziku skórnego niż kremy na receptę, mówią eksperci z Leeds Metropolitan University.

więcej »

Dlaczego egzema i przesuszenie skóry nasilają się zimą

fot.  PublicDomainPictures z PixabayDermatolodzy wyjaśniają, dlaczego zimą wiele osób doświadcza egzemy i przesuszenia skóry.

więcej »

Lek na jaskrę pomoże w odrastaniu włosów

fot. kalhh from PixabayJeśli łysiejesz i chcesz, aby włosy odrosły, oto dobra wiadomość: bimatoprost, lek przeciw jaskrze zatwierdzony przez amerykańską Agencję Żywności i Leków, powoduje odrastanie ludzkich włosów.

więcej »

Botoks a emocje: zabieg może zaburzać komunikację między ludźmi

Fot. Microgen - Fotolia.comZastrzyki z botuliny w mięśnie twarzy osłabiają widoczność zmarszczek mimicznych i odmładzają wygląd skóry w wyniku lekkiego paraliżu. Taki efekt uzyskiwany jest jednak pewnym kosztem osłabienia zdolności odczytywania mimiki innych osób. Wynika to z czasowego blokowania proprioceptywnego sprzężenia zwrotnego, czyli procesu, który pomaga nam zrozumieć emocje innych ludzi poprzez odtwarzanie ich na własnym ciele.

więcej »

Terapia hormonalna pomaga powstrzymać rozwój zmarszczek?

Fot. Rido - Fotolia.comTerapia hormonalna stosowana w okresie menopauzy wiąże się z mniejszą liczbą zmarszczek i mniejszą sztywnością skóry u kobiet po menopauzie, mówią uczeni z Yale School of Medicine.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Hospicja.pl Poradnik-zdrowia.pl Akademia Pełni Życia Umierać po ludzku Oferty pracy