Strona główna Uroda Wiadomości

Dobry sen naprawdę poprawia urodę

Fot. Jason Stitt - Fotolia.comBiolodzy z Uniwersytetu w Manchesterze wyjaśniają, dlaczego dobry sen naprawdę może przygotować nas na kłopoty nadchodzącego dnia i zapewnić młodszy wygląd.

więcej »

Tymianek pomaga na trądzik

fot. photosforyou from PixabayPreparaty z tymiankiem mogą być skuteczniejsze w leczeniu trądziku skórnego niż kremy na receptę, mówią eksperci z Leeds Metropolitan University.

więcej »

Dlaczego egzema i przesuszenie skóry nasilają się zimą

fot.  PublicDomainPictures z PixabayDermatolodzy wyjaśniają, dlaczego zimą wiele osób doświadcza egzemy i przesuszenia skóry.

więcej »

Lek na jaskrę pomoże w odrastaniu włosów

fot. kalhh from PixabayJeśli łysiejesz i chcesz, aby włosy odrosły, oto dobra wiadomość: bimatoprost, lek przeciw jaskrze zatwierdzony przez amerykańską Agencję Żywności i Leków, powoduje odrastanie ludzkich włosów.

więcej »

Botoks a emocje: zabieg może zaburzać komunikację między ludźmi

Fot. Microgen - Fotolia.comZastrzyki z botuliny w mięśnie twarzy osłabiają widoczność zmarszczek mimicznych i odmładzają wygląd skóry w wyniku lekkiego paraliżu. Taki efekt uzyskiwany jest jednak pewnym kosztem osłabienia zdolności odczytywania mimiki innych osób. Wynika to z czasowego blokowania proprioceptywnego sprzężenia zwrotnego, czyli procesu, który pomaga nam zrozumieć emocje innych ludzi poprzez odtwarzanie ich na własnym ciele.

więcej »

Terapia hormonalna pomaga powstrzymać rozwój zmarszczek?

Fot. Rido - Fotolia.comTerapia hormonalna stosowana w okresie menopauzy wiąże się z mniejszą liczbą zmarszczek i mniejszą sztywnością skóry u kobiet po menopauzie, mówią uczeni z Yale School of Medicine.

więcej »

Czarny bez skuteczny w zapobieganiu zmarszczkom i innym objawom starzenia się

fot. RitaE from PixabayNie ma sensu wydawać fortuny na markowe kremy i czy poddawać się drogim zabiegom kosmetycznym, mówią badacze Uniwerystetu Wschodniej Anglii, składnik czarnego bzu może istotnie zahamować powstawanie zmarszczek i sprawić, że skóra będzie wyglądała młodo.

więcej »

Lek stosowany w transplantologii pomaga spowolnić starzenie się skóry?

fot. stux from PixabayRapamycyna, lek stosowany zwykle, aby zapobiec odrzuceniu narządu po przeszczepie, może również spowolnić starzenie się ludzkiej skóry, mówią eksperci z Drexel University College of Medicine.

więcej »

Przeciwutleniacze zapobiegną zmarszczkom wywoływanym światłem słonecznym

fot. timokefoto from PixabayStosowanie preparatów z przeciwutleniaczem występującym w wielu warzywach i owocach zapobiegło uszkodzeniom skóry, które prowadzą do powstawania zmarszczek.

więcej »

Jak wygładzić zmarszczki? Pomoże witamina A

fot. Kelsey Vere from PixabayStosowanie witaminy A na skórę wydaje się osłabiać zmarszczki związane z naturalnym starzeniem się i może pomóc w produkcji związków budulcowych skóry.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Hospicja.pl Akademia Pełni Życia Umierać po ludzku Kosciol.pl Oferty pracy