Strona głównaUrodaJak zachować młody wygląd bez specjalnych zabiegów

Jak zachować młody wygląd bez specjalnych zabiegów

Nie da się zupełnie zatrzymać efektów upływu czasu, prędzej czy później pojawią się na naszej twarzy i innych częściach ciała oznaki starzenia się. Jeśli chcesz to odwlec, musisz przestrzegać kilku reguł. Dzięki nim osiągniesz cel nawet bez poddawania się specjalnym zabiegom.
Jak zachować młody wygląd bez specjalnych zabiegów [© lipley - Fotolia.com] Główny powód decyzji o poddaniu się specjalistycznym zabiegom czy operacji to chęć zmniejszenia widoczności skutków starzenia się. Są jednak prostsze sposoby na spowolnienie procesu i cechują się one taką skutecznością, że inne procedury nie będą potrzebne.

Pierwsza zasada dotyczy ekspozycji na słońce. Starzenie się skóry ma związek z pojawieniem się i brązowych plam, a słońce przyspiesza ten proces. Żeby uniknąć szkodliwego efektu promieniowania słonecznego, trzeba dobrze nawilżać skórę i regularnie stosować preparaty ochronne. W pierwszych dniach letniego warto używać środków o SPF 50, a następnie przejść na SPF 30 czy 25. Najbardziej nasłonecznione godziny dnia zaś warto spędzać w cieniu.

Kolejna wskazówka to całkowity zakaz palenia papierosów. Choć przestało to być w modzie, ciągle niemal 30 procent Polaków sięga po papierosy. Tymczasem warto zdać sobie sprawę, że nie tylko bardzo niekorzystnie wpływają na zdrowie (niszczą wiele narządów, powodują choroby serca, zabierają energię i ograniczają możliwości fizyczne), ale też ekspresowo postarzają. To, co widać „gołym okiem", potwierdzono badaniami. Kiedy przedstawiono zdjęcia bliźniąt w średnim wieku, z których jedno paliło , palacza oceniano jako istotnie starszego. Palenie skutkuje poszarzałą, zmęczoną, pozbawioną blasku cerą. Sprawia też, że drastycznie zwiększa się ilość wolnych rodników, które niszczą tkanki, w tym skórę.

Następna porada: „dbaj o wagę". Mocne wahania wagi skutkują estetycznymi spustoszeniami. Jeśli się , uważaj, by nie stracić na wadze zbyt szybko, bo skóra nie zdaży się dostosować i pozostanie nadmiernie pofałdowana. Podobnie, trzeba unikać efektu jo-jo, bo w jego przypadku tkanka skóry nie zdąży rozrosnąć się w sposób naturalny i szpecące efekty tego będą bardzo widoczne.

Ostatnie, ale nie najmiej ważne - noś okulary. W przypadku problemów ze wzrokiem trzeba korzystać z lub soczewek. Choć prawdą jest, że te drugie, mogą sprzyjać tworzeniu się zmarszczek, bo ich zakładanie wymaga naciągania skóry, niemniej jednak unikanie tego, co koryguje wady wzrok,u prowadzi do szybszego pojawienia się zmarszczek, bo często mruży się oczy zniekształcając cienką skórę wokół nich.

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • EWST.pl
  • Umierać po ludzku
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy