Strona głównaUrodaUsieciowany kwas hialuronowy może odwrócić proces starzenia się skóry

Usieciowany kwas hialuronowy może odwrócić proces starzenia się skóry

Przewlekła ekspozycja skóry na światło ultrafioletowe powoduje przedwczesne starzenie się, czyli fotostarzenie. W miarę jak skóra ulega temu procesowi, struktury kolagenu typu I, które znajdują się w skórze właściwej poniżej jej górnej warstwy i zapewniają skórze siłę i wsparcie, ulegają niszczeniu. Prowadzi to do zmarszczek, ścienienia oraz utraty elastyczności skóry i jej „rusztowania"
Usieciowany kwas hialuronowy może odwrócić proces starzenia się skóry [fot. Kelsey Vere z Pixabay]
- Najlepszym sposobem zapobiegania uszkodzeniom kolagenu typu I przez światło słoneczne jest konsekwentne stosowanie , jeśli to możliwe, codziennie, a zwłaszcza podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu - mówi dermatolog prof. Frank Wang z University of Michigan Medical School.

W nowych testach eksperci odkryli, że wstrzyknięcie najpopularniejszego rodzaju wypełniacza skórnego, usieciowanego (zagęszczonego) kwasu hialuronowego, w skórę może odwrócić zmiany związane z fotostarzeniem.

Wypełniacze te są zazwyczaj wstrzykiwane w skórę w celu zmniejszenia bruzd i . Uważa się, że zapewniają poprawiają wygląd poprzez zwiększenie objętości skóry, ale ustalono, że usieciowany kwas hialuronowy stymuluje również produkcję nowego kolagenu typu I w skórze właściwej.

Wypełniacz działa szybko, stymulując produkcję w ciągu kilku tygodni od wstrzyknięcia, i daje długotrwały efekt, sprzyjając gromadzeniu większej ilości kolagenu w ciągu roku.

Wypełniacz poprawia wygląd skóry w krótkim okresie dzięki połączeniu wypełniania przestrzeni i kolagenu. Ponadto, ponieważ nowo powstały kolagen skórny utrzymuje się przez wiele lat, substancja może skutkować długoterminową zmianą, miesiące lub nawet rok po zastrzyku.

- Pojedyncze wstrzyknięcie usieciowanego może prowadzić do szybkiej i długotrwałej poprawy stanu skóry poprzez stymulację odkładania się kolagenu, a wielokrotne zastrzyki mogą przydać dodatkowego kolagenu, ostatecznie zmniejszając potrzebę ponownego zabiegu - mówi dr Frank Wang, współautor badań.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć