Strona głównaUrodaDruga skóra - nowy wynalazek, który pomoże ukryć zmarszczki i skutki chorób [FILM]

Druga skóra - nowy wynalazek, który pomoże ukryć zmarszczki i skutki chorób [FILM]

„Druga skóra", nowy wynalazek uczonych z Massachusetts Institute of Technology i Uniwersytetu Harvarda, ma zrewolucjonizować walkę z oznakami starzenia się.
Druga skóra - nowy wynalazek, który pomoże ukryć zmarszczki i skutki chorób [FILM] [©  purplequeue - Fotolia.com] Druga skóra ma przywrócić naszej naturalnej skórze młodszy wygląd i pełnię jej funkcji mechanicznych. Innowacyjny twór jest wykonany z polimerówo nazwie XPL i ma zdolność do odnowienia właściwości mechanicznych młodej skóry przy jednoczesnej redukcji i innych oznak upływu czasu.

Jak przekonują wynalazcy, wytworzony materiał jest bezpieczny, wytrzymały i łatwy do aplikacji. Nakładanie „drugiej skóry" jest nietrudny, bo przypomina smarowanie się kremem czy żelem. Nie wchłania się jednak jak takie preparaty, ale pozostaje na skórze co najmniej przez 24 godziny. Użytkownicy muszą ją zetrzeć, jeśli chcą się jej pozbyć.

Spośród 25 osób, które testowały „drugą skórę", u zaledwie dwóch odznaczała się ona nieco po 16 godzinach noszenia. U żadnego z badanych nie odnotowano reakcji alergicznych czy podrażnienia skróy. Uczeni zapewniają, że wynalazek ma wszystkie pożądane właściwości - jest elastyczny, trwały, niewidoczny, dobrze przylegając, nawilżający. Udało się to osiagnąć po wypróbowaniu setek polimerów. Tylko jeden z nich okazał się adekwatny.

Materiał zawiera strukturę o nazwie siloksan, który przekształca się w zwartą sieć pod wpływem innego związku chemicznego. Utwardza się po dodaniu kolejnej warstwy, ale jednocześnie cechuje się dużą elastycznością, istotnie większą niż naturalna skóra. Łatwo też wraca do swojego gładkiego stanu.

Efekt estetyczny, jaki się osiąga dzięki „drugiej skórze", jest zadziwiajacy - zmarszczki stają się wygładzone, a „worki pod oczami" znikają. Poza tym wynalazek pozwala osłabić objawy i przywrócić wysuszonej skórze odpowiednie . Kolejnym zastosowaniem materiału może być też .

Efekty stosowania „drugiej skóry" opisano w magazynie Nature Materials.

Oto film przedstawiający działanie wynalazku:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Kosciol.pl
  • Aktywni 50+
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy