Strona głównaUrodaPielęgnacja skóry jesieną i zimą strona 2 / 3

Pielęgnacja skóry jesieną i zimą

strona 2 / 3

Pielęgnacja skóry jesieną i zimą [© YakobchukOlena - Fotolia.com]
Peelingi

Kompleksową pielęgnację twarzy zimą należy zacząć od zabiegów złuszczających. Jest to najbardziej odpowiednia pora na przeprowadzenie tego rodzaju terapii ze względu na ograniczenie ilości światła słonecznego. W zależności od problemów naszej cery kosmetolog lub lekarz mogą polecić różne rodzaje zabiegów powodujących usunięcie nadmiernej warstwy rogowej skóry oraz jej rozjaśnienie i poprawę kondycji.

Do jednej z najbardziej popularnych metod należą peelingi chemiczne. Ich rodzaj oraz intensywność działania powinny być dobrane indywidualnie do cery. chemiczne odgrywają niezwykle ważną rolę w procesach regeneracji. Usuwają nadmiar zrogowaciałego naskórka oraz powodują jego przebudowę poprzez pobudzanie warstwy postawnej do produkcji nowych komórek. Peelingi chemiczne działają nie tylko powierzchniowo, ale wnikają również w głąb skóry, poprawiając syntezę kolagenu i elastyny oraz stymulując fibroblasty, co w efekcie zwiększa jędrność i napięcie skóry. Nie możemy również pominąć ich doskonałych właściwości rozjaśniających, zwłaszcza peelingów na bazie retinolu, czyli witaminy A, które wpływają przede wszystkim na spowolnienie syntezy melaniny, dzięki czemu zapewniają skórze efekt depigmentacyjny.

Tego typu działanie jest szczególnie pożądane w leczeniu powstałych w wyniku nadmiernej ekspozycji skóry na światło słoneczne, dodatkowo retinol jest substancją o silnych właściwościach przeciwzmarszczkowych.

Zabiegi złuszczające nie tylko doskonale wpływają na odbudowę naszej skóry, ale również przygotowują ją przed kolejnymi etapami kuracji, zwiększając absorpcję, czyli wchłanianie substancji aktywnych.

Zimą skóra poprzez intensywną utratę (odparowanie) wody traci również swoje naturalne ,,rusztowanie”, co powoduje spadek jej gęstości oraz jędrności. W takiej sytuacji, oprócz intensywnej pielęgnacji ochronnej kosmetykami, idealnym rozwiązaniem okażą się zabiegi aparaturowe, wykorzystujące światło lasera oraz podczerwień. Zadbają one przede wszystkim o wspomaganie jej naturalnych procesów fizjologicznych. Istotne jest tutaj zachowanie odpowiednich odstępów czasu pomiędzy zabiegami peelingującymi a działaniem światła lasera.

Standardem w procesie intensywnej przebudowy skóry jest wykorzystanie systemów laserowych, których działanie polega na stymulacji termicznej tkanek na różnych głębokościach i tym samym pobudzaniu skóry do intensywnej regeneracji. Na potrzeby zrozumienia sposobu działania, aparaturę laserową możemy podzielić na dwa rodzaje: laser ablacyjny, który powoduje kontrolowane mikrourazy termiczne naskórka przy jednoczesnym pozostawieniu nienaruszonego otoczenia komórkowego, co wspiera szybkie gojenie i produkcję nowego kolagenu, oraz laser frakcyjny nieablacyjny powodujący mikrouszkodzenia w skórze właściwej, zapoczątkowujący procesy regeneracyjne, pozostawiając naskórek w nienaruszonym stanie i nie wyłączając nas z życia codziennego, co zapewne jest ogromną zaletą tego typu zabiegów.

W kosmetologii oraz medycynie estetycznej urządzenia emitujące podczerwień stosowane są do stopniowego oraz bezinwazyjnego podgrzewania głębokich warstw skóry aż do 65 stopni C. Osiągnięty efekt termiczny podrażnia włókna kolagenowe, powodując ich skurcz oraz stymulację fibroblastów do produkcji już całkiem nowych włókien, co w efekcie poprawia elastyczność i napięcie skóry.
Strony : 1 2 3

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • eGospodarka.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy