Strona głównaUrodaJeśli uważasz się za osobę pulchną, masz wyższe ryzyko przybrania na wadze

Jeśli uważasz się za osobę pulchną, masz wyższe ryzyko przybrania na wadze

Osoby, które wiedzą, że zmagają się z nadwagą lub otyłością, częściej przybierają na wadze niż ci, które nie są świadomi, że mogą ważyć ponad normę.
Jeśli uważasz się za osobę pulchną, masz wyższe ryzyko przybrania na wadze [Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.com]
Przeanalizowali dane ponad 14 tysięcy osób, aby ocenić, jak ludzie postrzegają własną wagę i czy ma to związek z późniejszym przyrostem masy ciała.

Monitorowano wagę zarówno młodych, dwudziestokilkuletnich, jak i dojrzałych osób przed pięćdziesiątką. Jak się okazało, ci, którzy określali się jako mający , częściej deklarowali w odpowiedzi na , co z kolei było predyktorem późniejszego przyrostu masy ciała.

- Uświadomienie sobie nadwagi samo w sobie może być dość stresujące i utrudnić dokonywanie zdrowych wyborów w stylu życia - mówi dr Eric Robinson z University of Liverpool.

- Ważne jest, aby walczyć ze stygmatyzacją w społeczeństwie. Osoby o większej masie mają problemy z obrazem ciała. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę sposób, w jaki oceniamy czyjąś wagę jako społeczeństwo. Tymczasem sposób, w jaki mówimy wadze i jak przedstawiamy nadwagę oraz , nie daje wsparcia. Istnieją sposoby zachęcania ludzi do dokonywania zdrowych zmian w stylu życia, które nie pokazują otyłości jako strasznej rzeczy - zauważa dr Robinson.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 07:29:09, 07-07-2023 mario1234

    cukrzyce jak się dostaje nie koniecznie trzeba być otyłym ja przykładowo pierwszym obiawem jaki mnie zaczoł niepokoić to że ciagle miałam sucho w ustach , suche stopy i skórę..... a wagę zawsze miałam w normie
    poczytajcie o kannabinoidach - to jest prawdopodobnie zaginione ogniwo w terapii zmian związanych z cukrzycą - bo hamuje i odwraca glikację białek poczytajcie o kannabinoidach - to jest prawdopodobnie zaginione ogniwo w terapii zmian związanych z cukrzycą - bo hamuje i odwraca glikację białek. może również ustabilizować poziom cukru we krwi, zmniejszyć ból neuropatyczny, wyregulować ciśnienie krwi oraz rozszerzyć naczynia krwionośne Zaczełam stosować olej CBD 10% cienienie spadło i nie skacze w górę ... cukier widzę że skoki tez już są o wiele mniejsze ale biorę pierwszy miesiąc a jak każdy suplement te minimum 3 miesiace potrzeba aby coś wiecej napisać, ale odwiedźcie konopna farmacje w Poznaniu to wam więcej o tym opowiedzą lub zadzwońcie
    ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Hospicja.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy