Strona głównaUrodaPielęgnacja skóry jesieną i zimą

Pielęgnacja skóry jesieną i zimą

Zima to szczególny czas dla naszego organizmu. Przede wszystkim dla skóry twarzy, która w największym stopniu narażona jest na bezpośredni kontakt z niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi. Wiatr, mróz, śnieg, a w ogrzewanych pomieszczeniach suche i ciepłe powietrze powodują, że cera przybiera szary odcień, staje się przesuszona i mało elastyczna.
Pielęgnacja skóry jesieną i zimą [© YakobchukOlena - Fotolia.com] Wraz z początkiem jesieni i spadkiem temperatury, znika nasza letnia brązowa opalenizna. Wtedy często uwidaczniają się liczne plamy i przebarwienia posłoneczne. Zmiany te są skutkiem nieprawidłowej lub nadmiernej produkcji melaniny, czyli barwnika odpowiedzialnego za kolor naszej skóry. Przebarwienia to jedna z najczęstszych oraz najtrudniejszych do zlikwidowania pamiątek z wakacji, która dotyczy aż 30 proc. kobiet po trzydziestym roku życia.

Jesień i zima: ciężki czas dla skóry

Brak słońca zimą, równoznaczny ze spadkiem syntezy w organizmie, wpływa na pogorszenie samopoczucia, senność i ciągłe zmęczenie. Witamina D jest ważnym regulatorem cyklu biologicznego naskórka, a jej niedobór zimą może spowodować pogorszenie stanu skóry, takie jak obniżenie jędrności oraz przyspieszenie starzenia.

Dni stają się coraz krótsze, a mroźne powietrze wpływa na spowolnienie pracy gruczołów łojowych i tym samym na zmniejszenie płaszcza lipidowego, czyli najważniejszej warstwy ochronnej naszej skóry. Zimą odczucie spadku temperatury powietrza przez naszą skórę jest jeszcze bardziej intensywne ze względu na większą ilość płycej położonych receptorów zimna niż ciepła. Kiedy chronimy się przed chłodem i wchodzimy do ogrzanych pomieszczeń, w naszej skórze zachodzi tzw. wstrząs termiczny ? różnica ciśnień pomiędzy wychłodzoną powierzchnią skóry a ciepłym powietrzem w pomieszczeniu powoduje odparowanie wody nawet z najgłębszych warstw naskórka. Takie gwałtowne zmiany temperatur mogą także powodować pękanie cienkich naczynek w obrębie policzków czy nosa. Te wszystkie czynniki, w połączeniu z intensywnym oświetleniem w naszych domach i biurach, prowadzą do nadmiernego przesuszenia skóry, utraty jej elastyczności oraz naturalnego blasku.

Nie da się nie zauważyć, że zimą nasza cera, poprzez narażenie na tak wiele negatywnych czynników, staje się poszarzała, traci jędrność, uwidaczniają się liczne , a nawet i rumień. Dlatego, tak jak o tej porze roku chronimy swoje ciało ciepłymi ubraniami, powinniśmy również pamiętać o wyjątkowej dbałości o naszą skórę.

Domowa pielęgnacja jest niezwykle ważna, a zima to czas wymagający starannej i kompleksowej opieki zabiegowej prowadzonej w instytutach medycyny estetycznej pod okiem doświadczonych profesjonalistów. Szczególnie istotna jest wieloetapowość tego typu terapii. Osiągnięcie najlepszych rezultatów będzie możliwe, jeśli podczas kuracji skupimy się na trzech niezwykle ważnych krokach pielęgnacji naszej cery, takich jak: złuszczanie, odbudowa, odżywianie.
 
Strony : 1 2 3

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Akademia Pełni Życia
  • EWST.pl
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy