Strona głównaUrodaMężczyźni i botoks strona 2 / 2

Mężczyźni i botoks

strona 2 / 2

Mężczyźni i botoks
Mefisto look, czyli być jak Jack Nicholson


Zaskakujące jest to, że czasami nawet tzw. powikłania są przez pacjentów płci męskiej lubiane i pożądane. Tak bywa np. w sytuacjach, gdy wskutek specyficznej anatomii mięśni czoła po podaniu botoksu uniesieniu ulega boczna część brwi, a pacjent upodabnia się do Jacka Nicholsona. Na szczęście cokolwiek się nie wydarzy i tak mija samo, gdyż toksyna nie działa wiecznie.

- W zależności od pożądanego kształtu i pozycji brwi u mężczyzn i kobiet, preparat wstrzykuje się w nieco inne punkty twarzy. U obu płci za to efekt utrzymuje się podobnie długo: od czterech miesięcy w okolicach oczu, do sześciu w przypadku czoła, w zależności od miejsca podania i wysokości dawki – mówi lekarka.

Bez względu na płeć wszyscy korzystający z dobroczynnego działania toksyny botulinowej chcą wyglądać nie tylko na młodszych, ale też na bardziej wypoczętych i zrelaksowanych. Mężczyznom zaś szczególnie zależy na uzyskaniu mniej posępnego i srogiego wyglądu, a wygładzenie głębokiej bruzdy pomiędzy oczami daje właśnie taki efekt.

"Meskie" zmarszczki - późniejsze i głębsze

Skóra mężczyzn jest grubsza i bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych niż w przypadku kobiet. Bruzdy wokół oczu i na czole pojawiają u nich dużo później. Odporność męskiej skóry na czynniki fizyczne i chemiczne poprawia także większe wydzielanie łoju, wynikające z działania testosteronu. Jednakże ten męski hormon ma też swoje niekorzystne aspekty.

- Przede wszystkim panowie, w związku ze zwiększoną czynnością gruczołów łojowych, częściej mają problem z trądzikiem, szczególnie z najcięższymi jego postaciami prowadzącymi do szpecących blizn. Większa niż u kobiet zawartość elastyny i kolagenu, odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry, powoduje, że skóra mężczyzn starzeje się wolniej. Pierwsze zmarszczki pojawiają się u nich zwykle około 40. roku życia, ale za to są dość głębokie i bardzo widoczne – wyjaśnia dr Wójcik z Estiny.

„Płeć brzydka” ma też zwykle ciemniejszą barwę skóry. Wynika to z różnic hormonalnych, powodujących występowanie u kobiet mniejszej ilości barwnika odpowiedzialnego za jej zabarwienie.

Bez względu na rodzaj skóry, toksyna botulinowa działa podobnie u obu płci. Jednakże mężczyźni mają większą masę mięśniową i aby uzyskać takie same efekty trzeba u panów zastosować nawet dwukrotnie większą dawkę.

„Pierwszy raz” z botoksem

Oryginalne preparaty toksyny botulinowej, dopuszczone do użytku, podawane zgodnie z zaleceniami nie szkodzą i są stosowane w medycynie od dawna, m.in. u dzieci z porażeniem mózgowym do leczenia przykurczy, do leczenia nadpotliwości, kurczu powiek.

Zabiegi usuwania zmarszczek z wykorzystaniem botoksu nie są zalecane osobom po 70-tce, chyba że mają skórę w bardzo dobrym stanie jak na swój wiek, wtedy można ostrożnie go podawać.

- Najlepiej zacząć kuracje, kiedy zmarszczki nie są jeszcze utrwalone i mają charakter dynamiczny. Świadczy o tym brak wyraźnych pozostających zagięć skóry po zupełnym rozluźnieniu mięśni mimicznych. Kiedy zmarszczki są już widoczne w stanie spoczynku, to nawet po podaniu botoksu całkiem nie znikną, choć ulegną spłyceniu. Nie będą się za to nasilać – twierdzi dr Wójcik.

Do wygładzenia pozostających zmarszczek można zastosować wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Jednak jest to już zupełnie inny zabieg.

Jakie są przeciwwskazania i kto powinien zrezygnować z zabiegów z użyciem botoksu?
  • choroby nerwowo-mięśniowe,
  • choroby z autoimmunoagresji,
  • kuracje antybiotykami z grupy aminoglikozydów, lekami immunosupresyjnymi oraz przeciwmalarycznymi,
  • miejscowe infekcje i obrzęki skórne w miejscach wkłuć,
  • równoczesne znieczulenie ogólne lub miejscowe,
  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • ogólny zły stan skóry
Strony : 1 2
 

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Umierać po ludzku
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy