Strona głównaUrodaWiosenna pielęgnacja włosów

Wiosenna pielęgnacja włosów

Zima ma się ku końcowi. Choć z kalendarza wynika, że trzeba jeszcze poczekać z przywitaniem wiosny, aura daje znać, że ta cieplejsza pora roku jest już naprawdę blisko. Nowy czas oznacza zwykle nowe porządki, zarówno w domu, jak i we własnym ciele. Odpowiedniej, wiosennej pielęgnacji wymagają także m. in. włosy.
Wiosenna pielęgnacja włosów Po zimowym okresie włosy wymagają poddania ich procesowi rewitalizacji. Zmęczone zimową aurą są suche, łamliwe, a końcówki nierzadko ulegają rozdwojeniu. Na wiosnę włosy wymagają troskliwej pielęgnacji.

Wiosenne czynniki niszczące włosy

Niektóre z głównych czynników przyczyniających się do uszkodzenia włosów wiosną, to wiatr, wilgotność powietrza i ciepło. Wiatr silnie hula w wielu częściach świata w okresie wiosennym i skłania do rozdwajania końcówek oraz przesusza włosy ułatwiając też ich elektryzowanie się. To oczywiście znacznie przyczynia się do powstawania uszkodzeń.

Wilgotność, która cechuje porę wiosenną po okresie suchej zimy, nie dla wszystkich jest pożądaną modyfikacją. Po pierwsze na nagłą zmianę włosy nie reagują dobrze, po drugie nadmierna wilgoć czyni włosy mniej puszystymi, oklapłymi i niezbyt efektywnie wyglądającymi.

Ciepło to kolejny czynnik niszczący włosy. Jakkolwiek wiosną trudno o upały, ciepłe powietrze - choć znacznie lepsze niż minusowa temperatura - wobec krótkiego czasu, w którym następują te zmiany, przyczynia się do otwierania łusek włosa i rozdwajania końcówek.

Pielęgnacja włosów wiosną


Wiosna daje szanse na naprawę zimowych zaniedbań. Jeśli końcówki uległy rozdwojeniu, nie pozostaje nic innego, jak podciąć zniszczone włosy, niemniej jednak istnieje wiele mniej radykalnych sposobów na wzmocnienie czupryny. W każdym razie panie, które zechcą ściąć podniszczone włosy, nie muszą się martwić - w nowym sezonie krótsze fryzury będą trendy.

Po ciężkich i trudnych zimowych miesiącach włosy każdego rodzaju potrzebują rewitalizacji i głębokiego nawilżenia. Jak tego dokonać? Warto wybierać szampony i odżywki zawierające regenerujące aminokwasy, prowitaminy, olejki. Co najmniej dwa razy w tygodniu zaś powinno się zastosować dogłębnie odżywiające i nawilżające maski.

W przypadku suszenia włosów należy korzystać z chłodnego podmuchu, zbyt ciepłe powietrze zintensyfikuje stan przesuszenia i pogorszy wygląd włosów. Jeśli strumień powietrza jest ciepły i nie da się tego wyregulować, trzeba pamiętać, by trzymać suszarkę w odległości nie mniejszej niż 25 centymetrów. Z rozczesaniem włosów warto poczekać aż wyschną i nie próbować układać ich na siłę.

Poza tym należy pamiętać o odpowiedniej diecie, sposób odżywiania się ma wpływ nie tylko na samopoczucie, ale i wygląd skóry, paznokci oraz włosów. Dieta wzmacniająca czuprynę powinna zawierać cynk, magnez, żelazo, witaminy z grupy B i PP, biotynę, witaminy A, C, E. Ponadto kwasy omega-3 mają zbawienny wpływ na wygląd skóry i włosów. Najlepiej jest dostarczać wszystkich tych składników za pomocą odpowiednio dobranego menu, jednakże pomocne mogą być też suplementy diety. Tym, którzy chcą wzmocnić włosy, poleca się wyciąg ze skrzypu polnego, krzem, taurynę, cynk, a także wapń.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy