Strona głównaUrodaPielęgnacja skóry zimą

Pielęgnacja skóry zimą

Gdy na dworze deszcz i wiatr, a temperatura wcale nie zachęca do spacerów, warto pomyśleć o tym, jak w taką pogodę zatroszczyć się o swoją cerę. Jest na to parę prostych sposobów.
Pielęgnacja skóry zimą [© Olga Lyubkin - Fotolia.com] Nasza skóra nie lubi zimna. Bardzo męczy ją zarówno niska temperatura, jak i wiatr. Staje się wtedy szorstka, często zaczerwieniona. Problem mogą stanowić także pękające naczynka krwionośne, dla których mroźne dni nie są najbardziej sprzyjającym okresem. Dlatego dobrze jest zabezpieczyć się zanim dosięgną nas te nieprzyjemne dolegliwości.

„Jesienią i zimą koniecznie należy pamiętać o odpowiednich kosmetykach,” mówi Katarzyna Rabiej, kosmetolog ze studia kosmetycznego we Wrocławiu. „Najważniejsza jest ochrona skóry przed chłodem, w czym na pewno pomogą odżywcze kremy: tłuste i półtłuste. Są one dla cery jak kołderka nie pozwalająca na dotarcie do niej zimna. W swoim składzie nie zawierają bowiem dużo wody, która w tym wypadku mogłaby powodować przekrwienia i odmrożenia. Trzeba także pamiętać, że mimo iż lato dawno minęło, konieczne są filtry przeciwsłoneczne, najlepiej SPF 20 lub 25. W zimne dni warto też używać odpowiednich kosmetyków do makijażu. Najlepiej sprawdzają się wówczas podkłady o nieco gęstszej konsystencji niż te, z których korzystamy latem. Zwykle poza tym, że nadają skórze ładny koloryt, zawierają również wiele cennych składników odżywczych, a także dobrze chronią przed słońcem,” wyjaśnia Katarzyna Rabiej.

Niskie temperatury nie sprzyjają zwłaszcza osobom o cerze skłonnej do pękających naczynek krwionośnych. Gdy jest zimno mają one bowiem tendencję do zbytniego obkurczania się. Z kolei po wejściu do ciepłego pomieszczenia mogą się nadmiernie rozszerzać. To wszystko może spowodować ich pękanie.

„W tym wypadku typowo ochronne kremy są już absolutną koniecznością. Ale warto też pomyśleć o temperaturze w pomieszczeniach, w których przebywamy na co dzień. W okresie grzewczym jest tam często zbyt ciepło i zbyt sucho dla naszej cery. Jest ona przez to bardzo wysuszona i pozbawiona blasku. Poza tym, powstaje duża różnica temperatur między powietrzem na dworze i tym w pomieszczeniu, a to może mieć wyjątkowo niekorzystny wpływ na cerę. Nie tylko ją przesusza, ale również powoduje pękanie naczynek, a tu może już wówczas pomóc jedynie laser,” mówi Katarzyna Rabiej.

Dobrze więc dostosować temperaturę w mieszkaniu lub w pomieszczeniu, w którym spędzamy dużo czasu, do warunków, jakie panują za oknem. Warto zadbać, aby temperatura panująca w naszym domu była przyjazna dla naszej cery.

Joanna Papiernik / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Akademia Pełni Życia
  • Kobiety.net.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy