Strona głównaUrodaPiękna cera w każdym wieku

Piękna cera w każdym wieku

Płynący nieubłaganie czas pozostawia ślad na Twojej skórze, z upływam lat staje się ona mniej elastyczna, pojawiają się przebarwienia, jeśli jednak odpowiednio wcześniej zatroszczysz się o jej kondycję masz szansę cieszyć się pięknym wyglądałem przez długie lata.
Piękna cera w każdym wieku [© Alena Ozerova - Fotolia.com] Na tempo starzenia się skóry wpływają uwarunkowanie genetyczne, dieta oraz styl życia. Do szczególnie niekorzystnych należą papierosy, spożywany w zbyt dużych ilościach alkohol, stres, promieniowanie słoneczne. Po przebytej menopauzie w Twoim organizmie spada stężenie estrogenów, co nie jest bez znaczenie dla stanu skóry. Staje się ona słabiej ukrwiona, w związku z czym składniki pokarmowe są gorzej rozprowadzane, pojawiają się przebarwienie. Częste są też skłonności do podrażnień.

W konsekwencji zanikania włókien kolagenowych zmniejsza się sprężystość skóry, pogłębiają się zmarszczki mimiczne.

Chcąc odpowiednio zadbać o dojrzał skórę powinnaś bardzo starannie dobrać krem. Powinien on nie tylko nawilżać, ale i działać przeciwzmarszczkowo. Wybierając kosmetyk zwróć uwagę na jego skład, dobroczynne dla dojrzałej cery są witaminy z grupy A i witamina C. Ta ostatnia nie tylko wspomaga odbudowę włókien kolagenowych, ale poprawia też koloryt skóry i chroni przed działaniem wolnych rodników. Podobne działanie ma także witamina E i koenzym Q10. Najnowsze produkty zawierają fitoestrogeny, hormony roślinne o działaniu podobnym do estrogenów. Cenny z punktu widzenia skóry jest także kwas foliowy, który przyspiesza odbudowę DNA komórek.

Poza kremem warto także sięgnąć po peelingi i maseczki, możesz wykonywać je sama lub skorzystać z profesjonalnego zabiegu w gabinecie kosmetycznym.

Marta Wasiak / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Przeczytaj także


Menopauza - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Menopauza - inaczej przekwitanie - nie jest chorobą, ale naturalnym procesem zachodzącym w kobiecym organizmie. Niestety, zmiany które wówczas zachodzą, zwiększają ryzyko wystąpienia wielu chorób. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • eGospodarka.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy