29-02-2020
zmień rozmiar tekstu
A+ A-
Każdy chciałby jak najdłużej wyglądać młodo i atrakcyjnie, ale upływa czasu jest nieubłagany i prędzej czy później ujawnia się w postaci różnych oznak starzenia się. Równocześnie jednak sami "pomagamy" sobie starzeć się, poprzez określone nawyki i zachowania. Zobacz, co cię postarza.
Nadmierne oczyszczanie twarzy
Różne kosmetyki są polecane jako sposób na oczyszczanie skóry twarzy i pozbycie się starszych komórek naskórka, ale jeśli używasz silnie działających produktów, możesz wysuszać , co samo w sobie sprzyja jej starszemu wyglądowi, ale i może prowadzić do nadmiernej produkcji sebum, a to wywołuje dodatkowe problemy skórne.
Modowy konserwatyzm
Rozumiany jako: „w żaden sposób się nie wyróżniać i nosić tylko to, co dyktuje wiek". W przypadku dojrzałych kobiet to zwykle staromodne garsonki i którko przystrzyżone włosy. Twoje ubrania i fryzura nie muszą podkreślać twojego wieku. Nie znaczy to, że sprawę załatwi bluzka z dużym dekoltem i buty w jaskrawym kolorze, ale pomiędzy tymi ekstremami jest wiele ciekawych opcji...
Niedobór snu
Bez względu na wiek, potrzebujesz siedmiu do dziewięciu godzin na dobę, aby twój organizm mógł dobrze funkcjonować. Procesy zachodzące podczas snu przekładają się zarówno na stan zdrowia, jak i wygląd. Jeśli niedosypiasz, oznaki starzenia się szybciej się u ciebie ujawnią.
Nadmiar alkoholu
Napoje wyskokowe postarzają nas na kilka sposobów. Po pierwsze odwadniają, a odpowiednia ilość wody w skórze jest kluczowa dla młodego, świeżego wygladu. Dobre nawodnienie to mniej widoczne drobne linie i zmarszczki, a także mniej opuchnięte oczy. Poza tym zmniejsza poziom witaminy A, przeciwutleniacza, który wspomaga funkcje komórek skóry, jak również może powodować rozszerzanie się naczyń włosowatych i ich pękanie, co objawia się plamkami i innymi niedoskonałościami.
Wysokoprzetworzone jedzenie
Czerwone przetworzone mięso i produkty o dużej zawartości tłuszczów trans oraz cukru i innych dodatków sprzyjają stanom zapalnym, one zaś prowadzą do szybszego uszkodzenia komórek i w następstwie całych tkanek, sprawiają więc, że procesy znacznie przyspieszają.