Strona głównaUrodaMłoda cera - zachować jędrność skóry twarzy

Młoda cera - zachować jędrność skóry twarzy

Twarz prawie cały czas jest narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, które z roku na rok zmniejszają jej jędrność i niszczą młody wygląd. Co zrobić, żeby przeciwdziałać upływowi czasu i przywrócić cerze sprężystość oraz promienność?
Młoda cera - zachować jędrność skóry twarzy [© wrangler - Fotolia.com] Z upływem lat skóra powoli, ale nieubłaganie traci kolagen odpowiedzialny za utrzymanie właściwego napięcia cery. Znika też nienaganny owal twarzy. Badania naukowe dowodzą, że proces rozpoczyna się po 25. roku życia. Już wtedy mogą pojawić się pierwsze zmarszczki, zwłaszcza w okolicy delikatnej skóry powiek. W myśl przysłowia, że lepiej zapobiegać niż leczyć, warto już dziś pomyśleć, jak we właściwy sposób zadbać o kondycję skóry.

ABC jędrności skóry

Zanim uciekniemy się do regularnego stosowania pudrów i podkładów rozświetlających, zwróćmy uwagę na liczbę przesypianych przez nas godzin na dobę. Regularny, ośmiogodzinny potrafi bowiem zdziałać cuda - po takiej dawce wypoczynku skóra odwdzięczy się naturalną świeżością.

Zdrowy wygląd zapewni jej ponadto nawilżanie od środka i z zewnątrz, czyli nawadnianie organizmu (zwłaszcza w upalne dni, kiedy dochodzi do przyspieszenia pracy gruczołów łojowych) oraz kuracja kremami nawilżającymi odpowiednio dobranymi do rodzaju cery.

Aplikując krem, starajmy się delikatnie, a zarazem równomiernie, wklepywać go w skórę, co zapobiegnie jej rozciąganiu. W diecie nie powinno zabraknąć takich witamin, jak A i E, które w walce o młodą skórę są bezcenne, ale również C, D oraz z grupy B. Przy codziennym oczyszczaniu twarzy należy unikać żelów na bazie mydła, które mogą wysuszyć skórę, a także ostrych peelingów. Tymczasem krążenie poprawi naprzemienny masaż wykonywany raz ciepłą, raz zimną wodą domykającą dodatkowo pory . Latem obowiązkowe są kremy z minimalnym filtrem SPF 30. Niekiedy przestrzeganie powyższych zasad może okazać się niewystarczające. Wtedy zazwyczaj udajemy się po pomoc do gabinetu medycyny estetycznej.

Ekspresowe ujędrnianie w gabinecie

Współczesna dermatologia oferuje nam bogaty wachlarz kuracji pielęgnacyjnych, rewitalizujących czy odmładzających. Coraz większą popularność zdobywają sobie zabiegi szybkie, nieinwazyjne oraz przynoszące natychmiastowe efekty (tzw. zabiegi lunchowe). Jedną z tego rodzaju metod jest nowoczesne ujędrnianie skóry, wykonywane w technologii elõs łączącej w sobie bipolarny prąd RF ze światłem podczerwieni. Oba źródła energii stymulują fibroblasty - czyli komórki tkanki łącznej - do produkcji nowego kolagenu. Technologia Sublime penetruje głębsze warstwy skóry, dzięki czemu cera staje się bardziej elastyczna, a owal twarzy wyrazisty. Rezultatem zabiegu jest też opóźnienie procesów starzenia oraz redukcja płytkich zmarszczek. Efekty pojedynczego zabiegu utrzymują się ok. 10 dni - dlategow warto poddać się kuracji zwłaszcza przed ważnymi wydarzeniami - weselem, wymarzonym urlopem lub romantycznym wieczorem we dwoje. Dla utrwalenia wyników zabiegu zaleca się powtórzenie procedury w przeciągu 3 tygodni. Ich ostateczną liczbę z reguły ustala się już indywidualnie. Zabieg trwa ok. 10-20 minut w zależności od stanu cery, jest też bezpieczny dla każdego typu skóry. Po wyjściu z gabinetu można bez obaw powrócić do zwyczajnych zajęć.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 09:23:51, 17-05-2014 ~gość: 188.33.169.xxx

    bardzo dobry tekst, bo czasem to się jednak zapomina, że nawet takie najprostsze rzeczy mogą wiele zdziałać i będziemy wyglądać znacznie lepiej. Ale też warto pomyśleć o zabiegach w dobrych klinikach.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Pola Nadziei
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy