Strona głównaUrodaLek na jaskrę pomoże w odrastaniu włosów

Lek na jaskrę pomoże w odrastaniu włosów

Jeśli łysiejesz i chcesz, aby włosy odrosły, oto dobra wiadomość: bimatoprost, lek przeciw jaskrze zatwierdzony przez amerykańską Agencję Żywności i Leków, powoduje odrastanie ludzkich włosów.
Lek na jaskrę pomoże w odrastaniu włosów [fot. kalhh from Pixabay] Autorzy przeprowadzili trzy rodzaje eksperymentów. W dwóch wykorzystano komórki ludzkie, w trzecim zaś komórki myszy. Testy na komórkach ludzkich obejmowały mieszki włosowe pobierane bezpośrednio z ludzkiej skóry głowy, a także takie wytworzone w laboratorium.

W obu tych eksperymentach naukowcy odkryli, że bimatoprost wiąże się ze wzrostem włosów. W trzecim badaniu zastosowano wspomniany lek na łysą skórę gryzoni. Podobnie jak w przypadku ludzkich komórek, u zwierząt także lek ten powodował odrastanie sierści.
Mamy nadzieję, że te odkrycia doprowadzą do opracowania nowego sposobu leczenia , co powinno poprawić jakość życia wielu osób, u których wypadanie stanowi duży problem - mówi Valerie Randall z University of Bradford Dalsze badania powinny pogłębić naszą wiedzę na temat działania mieszków włosowych, a tym samym umożliwić nowe podejścia terapeutyczne w przypadku zaburzeń wzrostu włosów.
To odkrycie może prowadzić do powstania długo oczekiwanego leku - czekają na niego głównie mężczyźni w średnim wieku - mówi dr Gerald Weissmann, redaktor naczelny The FASEB Journal. - Biorąc pod uwagę, że lek został już zatwierdzony do stosowania u ludzi i jest uznany za bezpieczny, wygląda to na obiecujące odkrycie - dodaje dr Weissmann.
Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć