Strona głównaUrodaJak spalać kalorie nie ćwicząc? Zobacz 7 sposobów

Jak spalać kalorie nie ćwicząc? Zobacz 7 sposobów

Właściwie kalorie spalamy nieustannie, nawet podczas samego jedzenia czy snu. Problem polega jednak na tym, że najbarziej powszechny obecnie sposób odżywiania się zapewnia nam więcej energii niż jesteśmy w stanie wykorzystać, stąd tak częstym problemem jest nadwaga i otyłość.
Jak spalać kalorie nie ćwicząc? Zobacz 7 sposobów Bezwzględnie warto podjąć regularne ćwiczenia, by zwiększyć wydatek energetyczny i wzmocnić organizm, dodatkowo można angażować się w pewne aktywności, które nie są kojarzone z trenigami, a pozwalają spalić nieco więcej kalorii.

Posprzątaj mieszkanie

Niby i tak to robisz, ale spróbuj zająć się tym inaczej niż zwykle, tj. dokładniej, bez wielkiego pośpiechu i z uwzględnieniem części, które pomijasz poza okresem przedświątecznym. Przykładowo, zetrzyj kurze nie tylko znajbardziej dostępnych półek, ale także z drzwi wewnętrznych czy górnych szafek w kuchni. Samo ścieranie kurzy i odkurzanie przez kilkadziesiąt minut oznacza spalenie kilkuset kcal.

Weź kąpiel

Dłuższa (czyli trwająca np. 30 minut) ciepła jest wydatkiem energetycznym na poziomie ponad stu kcal. Podobne efekty uzyskuje się np. przez pół godziny. Zanurzenie ciała w gorącej wodzie może wywoływać pasywne ogrzewanie, które jest podobne do procesów następujących w efekcie ćwiczeń i które ma wpływ na zmniejszenie stanów zapalnych.

Wybierz się na zakupy

I bądź przy tym wybredny/a, pozwól sobie na kapryśne wybieranie doskonałych spodni czy bluzki w jak najniższej cenie. To oznacza przemierzenie „kilometrów" alejkami galerii handlowych, co z kolei stanowi świetny trening.

Ćwicz grę na instrumencie

Ucz się e - to nie tylko daje świetne efekty, jeśli chodzi o zachowanie pełni zdolności poznawczych, ale też wymaga fizycznego zaangażowania. Gra na skrzypcach czy gitarze pozwoli spalić znaczne ilości kalorii.

Zadbaj o ogród

Grabienie liści, pielenie, przekopywanie grządek, - wszystko to wymaga aktywności fizycznej i jest pełnoprawnym ekwiwalentem porządnego treningu.

Umyj samochód

Zrezygnuj z profesjonalnej myjni i poświęć pół godziny na samodzielne umycie samochodu, zaoszczędzisz parę złotych i nieco się przy tym zmęczysz, ale auto będzie czyste, a ty wypełnisz dzięki temu rekomendowaną ilość dziennego ruchu.

Wybierz się na kawę

Regularnie spotykaj się ze znajomymi, wszak na umówione miejsce trzeba jakoś dotrzeć (najlepiej na pieszo lub rowerem), a długa rozmowa męczy fizycznie, więc łatwo się „rozruszać" dzięki takim pogawędkom.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Aktywni 50+
  • EWST.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy