Strona głównaUrodaABC pielęgnacji cery naczynkowej strona 2 / 2

ABC pielęgnacji cery naczynkowej

strona 2 / 2

  • J jak Jono- i Sonoforeza
To jedne z zabiegów, które może zaproponować Ci kosmetyczka na problemy z naczynkami. Oba polegają na transporcie substancji odżywczych w głąb skóry, z tym że w jonoforezie dzieję się to za pomocą prądu, zaś przy sonoforezie ultradźwięków. Zastosowane preparaty lecznicze zawierają aktywne składniki pielęgnujące i witaminy, pozwalając uzyskać efekt wzmocnienia naczynek, regeneracji i poprawy stanu skóry.
  • K jak Krioterapia
Za tą nazwą kryje się leczenie z pomocą bardzo niskich temperatur. Krioterapia jest jedną z metod na usunięcie popękanych naczynek, lecz pojawienie się w gabinetach dermatologicznych nowoczesnych laserów zmniejszyło popularność tej metody. Zamykanie naczynek przy użyciu ciekłego azotu nie zawsze przynosiło oczekiwane rezultaty.
  • L jak Lekarz dermatolog
Gdy problemy z naczynkami nasilają się, a na twarzy widoczny jest intensywny rumień to znak, że warto odwiedzić dermatologa. Poważne zmiany mogą być oznaką trądziku różowatego, który wymaga pomocy lekarza.
  • M jak Makijaż
Zaczerwienienie i rumień stosunkowo łatwo jest ukryć pod odpowiednim makijażem. Pojedyncze naczynka maskuj zielonym korektorem, a na resztę twarzy nałóż kryjący podkład. Policzki najlepiej podkreślać różem w odcieniach brązu i beżu, lepiej zaś unikać kolorów różowych i czerwonych.
  • N jak Nadciśnienie
Nadciśnienie tętnicze może być jedną z przyczyn cery naczynkowej. Jeśli ten problem Cię dotyczy ogranicz w swojej diecie kofeinę i alkohol i udaj się na konsultację lekarską. Jest duże prawdopodobieństwo, że po skutecznej terapii, także stan cery ulegnie poprawie.
  • O jak Oczyszczanie
Cera naczynkowa jest bardzo wrażliwa. Dlatego do codziennego oczyszczania powinno się stosować jedynie delikatne żele i mleczka, unikać zaś agresywnych środków myjących i mydła. Najlepiej przemywać twarz wodą przegotowaną lub micelarną. Ta pochodząca z naszych kranów zawiera związki chloru lub metali ciężkich, które podrażniają skórę. Niewskazane są także toniki na bazie alkoholu.
  • P jak Pielęgnacja
Pielęgnacja cery naczynkowej w głównej mierze opiera się na nawilżaniu w wzmacnianiu skóry, ochronie jej przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, łagodzeniu podrażnień i wzmacnianiu kruchych naczyń krwionośnych. Co więcej, kosmetyki powinny być niezwykle delikatne, aby nie podrażniać skóry. W składzie kremów szukajmy witamin C, K i E . Z naturalnych składników warto wybrać wyciąg z kasztanowca lub arniki.
  • R jak Rumień
To jeden z głównych problemów cery naczynkowej. Rumień pojawia się w wyniku silnych emocji, gwałtownej zmiany temperatury, ekspozycji na słońce lub spożycia alkoholu. Wzrost ciśnienia tętniczego powoduje gwałtowne kurczenie się i rozszerzanie drobnych naczyń włosowatych, które stają się widoczne pod skórą. Bez odpowiedniej pielęgnacji, zaczerwienienie utrzymuje się coraz dłużej, co z czasem może doprowadzić do stanu przewlekłego.
  • S jak Styl życia
Cera z problemami bardzo szybko reaguje na nasz niezdrowy tryb życia. Stres, nieprzespana noc, a przede wszystkim używki mogą wyraźnie pogorszyć jej stan. Dlatego powinno się wystrzegać alkoholu, kawy oraz nikotyny, która odpowiedzialna jest za kurczenie się naczyń krwionośnych.
  • T jak Temperatura
Zarówno zbyt niska, jak i zbyt wysoka szkodzi Twojej cerze. Dlatego unikaj wizyt na solarium, saunie oraz długiej ekspozycji na słońce, a zimą chroń twarz przed mrozem. Także podczas kąpieli warto zrezygnować ze zbyt gorącej wody. Najbardziej szkodliwe są gwałtowne zmiany temperatur, więc staraj się ich unikać.
  • U jak UV
To jeden z największych wrogów cery naczynkowej. Za sprawą szkodliwego promieniowania powstają stany zapalne w postaci rumienia, to ono także przyśpiesza pękanie delikatnych naczynek na twarzy. Dlatego krem z wysokim filtrem to obowiązkowy składnik Twojej kosmetyczki, nie tylko latem.
  • W jak Wodoodporne kosmetyki
Niestety, mając problem z naczynkami powinnyśmy ich unikać. Wodoodporny tusz do rzęs czy podkład są trudno zmywalne i wymagają silniejszych środków oczyszczających, które mogą podrażniać wrażliwą skórę. Jeśli zależy nam na trwały efekcie makijażu alternatywą może być makijaż permanentny lub zabieg przedłużania rzęs Nuveau Lashes.
  • Z jak Zamykanie naczynek
Co zrobić, jeśli mimo odpowiedniej pielęgnacji i troski na twarzy widoczne są już popękane naczynka? Jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zamknięcie ich przy pomocy lasera. Współczesne zabiegi są szybkie, całkowicie bezpieczne i prawie bezbolesne. Po usuniętych w ten sposób naczynkach nie ma śladu, jednak nie zabezpiecza nas to przed powstawaniem nowych. Na zabieg warto udać się jesienią, kiedy zniknie już letnia opalenizna.

Strony : 1 2
 

Przeczytaj także


Nadciśnienie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nadciśnienie tętnicze, czyli hipertensja to jedna z najczęściej występujących przewlekłych dolegliwości układu krwionośnego. Niestety, jest to również schorzenie groźne i jeśli nie jest leczone, może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, a nawet do śmierci. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 08:58:22, 19-10-2011 noir

    Zamykanie to chyba najlepszy sposób na walkę z popękanymi naczynkami - najskuteczniejszy i bezpieczny, choć też nie do końca (o czym tutaj nie wspomniano). Na mojealergie.pl pokazał się ostatnio obszerny artykuł na temat tego zabiegu i okazuje się, że jednak są pewne przeciwwskazania, tak jak choćby różne alergie skórne. Warto to wiedzieć, zanim ktoś zdecyduje się na taki zabieg...
    ... zobacz więcej
  • 11:07:21, 17-12-2011 Opcja

    żeby pomóc cerze naczynkowej trzeba zmienić styl życia

    Polecam artykuł o cerze naczynkowej, jak dbac o cerę z problemami naczynkowymi.
  • 21:21:01, 30-09-2013 ~gość: 95.49.169.xxx

    Nie trzeba od razu zmieniać trybu życia, jeśli ktoś się boi laseru wystarczy zaufać witaminie c i dobrym kremom. Ostatnio w aptece nasłuchałam się o serii AA -ktoś wie? oraz niejakiej firmy flosLek (pierwszy raz usłyszałam), która cenowo przyjemnie zaskakuje a podobno jest rewelacją, jeśli chodzi o problemy naczynkowe.
  • 09:08:04, 08-11-2013 olgapasiek

    Ostatnio miałam elektrokoagulację, niestety będę musiała powtórzyć. Dziękuję, artykuł na pewno się przyda.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć