Strona głównaUrodaTiron - przeciwutleniacz, który zachowa młody wygląd skóry

Tiron - przeciwutleniacz, który zachowa młody wygląd skóry

Tiron, związek o działaniu antyoksydacyjnym, może być eliksirem młodości dla skóry. Pozwala chronić skórę przed szkodliwym efektem promieniowania UVA.
Tiron - przeciwutleniacz, który zachowa młody wygląd skóry [© luckybusiness - Fotolia.com] Przeciwutleniacz tiron pozwala uchronić skórę przed przyspieszającym starzenie działaniem promieniowania słonecznego UVA.

Jakkolwiek promieniowanie UVB stanowi główny czynnik wywołujący zaczerwienienie skóry i poparzenia słoneczne, to UVA głęboko przenika powierzchnię skóry i powoduje (nadmiar , który przyspiesza starzenie się).

Związek tiron został przebadany przez uczonych z Uniwersytetu w Newcastle i okazało się, że jest 5 razy bardziej skuteczny niż (silny przeciwutleniacz znajdujący się m. in. w ) w osłabianiu stresu oksydacyjnego i uszkodzeń DNA wywołanych przez promieniowanie.

Uczeni przeanalizowali poziom stresu oksydacyjnego i uszkodzeń w DNA mitochondriów, tj. „centrów energetycznych komórek, i okazało się, że wspomniana substancja cząsteczka chroni w 100 procentach od stresu oksydacyjnego czy uszkodzeń mitochondrialnego DNA, podczas gdy resweratrol ogranicza je jedynie o 22 proc. Także dwa inne znane , kurkumina i N-acetylocysteina, które są od dawna stosowane w dermatologii, słabiej chroniły komórki.

Autorzy badań podkreślają, że potrzebne są dalsze testy, by mieć pewność co do bezpieczeństwa działaniu tironu. Nie jest to związek naturalny i nie sprawdzono dokładnie jego ewentualnej toksyczności w przypadku stosowania u ludzi. Dotychczas jego działanie zbadano na szczurach.

O badaniach można przeczytać w Faseb Journal.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X