Strona głównaUrodaSkóra naczynkowa - jak pozbyć się "pajączków"?

Skóra naczynkowa - jak pozbyć się "pajączków"?

Popękane naczynka to jedna z najpowszechniejszych, a jednocześnie najtrudniejszych do usunięcia dolegliwości. Skóra naczynkowa wymaga szczególnej pielęgnacji, zwłaszcza zimą. Jednak stosowanie kosmetyków ma działanie co najwyżej profilaktyczne. By całkowicie pozbyć się pajączków, konieczna jest wizyta w gabinecie lekarskim.
Nieprawidłowe funkcjonowanie układu krążenia i zmiany hormonalne - to najczęstsze przyczyny pękania naczynek. Powodem mogą być również alergie. Problem ten dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn, ale to te pierwsze zazwyczaj nie mogą pogodzić się z widokiem „pajączków" na zgrabnych nogach czy też zadbanej twarzy. Co gorsza, pogoda podobna do tej za oknem, nasila dolegliwości - skóra przeżywa swego rodzaju „szok termiczny" kiedy z ciepłego pomieszczenia wychodzimy na mróz i odwrotnie. Trudno jednak temu zapobiec, dlatego w pielęgnacji skóry wrażliwej tak ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków - z filtrami UV, witaminami PP oraz C. Warto również od czasu do czasu odwiedzić kosmetyczkę, która stosując terapię łagodzącą i regenerującą jest w stanie wzmocnić kruche naczynka.

Osoby, dla których rozszerzone naczynka stanowią poważny problem estetyczny mogą poddać się laseroterapii. Metoda ta, odpowiednio przeprowadzona, pozwala całkowicie pozbyć się pajączków i jest zupełnie bezinwazyjna. Laserowe zamykanie naczynek sprawdza się w leczeniu naczyń płaskich, gwieździstych oraz starczych, zarówno tych na twarzy (czerwonych), jak i na nogach (niebieskich).

- Światło lasera przenika przez skórę, nie uszkadzając jej, by w zetknięciu z barwnikiem krwi - hemoglobiną, zamienić się w ciepło, powodując obkurczenie i zamknięcie naczynia, co oznacza jego trwałe zniszczenie - wyjaśnia dr n. med. Aleksandra Czernecka-Micińska z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED. - W przypadku niektórych zmian, konieczne jest powtórzenie naświetleń po kilku tygodniach, jednak o tym decyduje lekarz podczas obowiązkowej konsultacji przed rozpoczęciem pierwszego zabiegu. W jej trakcie sprawdza wszystkie przeciwwskazania do zabiegu i wyjaśnia postępowanie pozabiegowe. Tylko takie podejście gwarantuje bezpieczeństwo i uzyskanie pożądanego efektu - dodaje specjalistka.

fot. Dermed
fot. Dermed

Dobór odpowiednich preparatów połączony z osiągnięciami medycyny estetycznej mogą sprawić, że pajączki przestaną być tak bardzo dokuczliwe. Jednak wciąż priorytetem powinna być odpowiednia pielęgnacja i ochrona wrażliwej skóry. Tylko w ten sposób możliwe jest uzyskanie trwałego i zadowalającego efektu.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kosciol.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy