Strona głównaUrodaOdpowiednie nawilżenie dłoni podczas zimnych dni - o czym pamiętać?

Odpowiednie nawilżenie dłoni podczas zimnych dni - o czym pamiętać?

Skóra dłoni jest bardzo delikatna i szybko wysycha - zimą szczególnie narażona jest na odwodnienie, odmrożenie i pękanie. W czasie mrozów dłonie stają się suche i zaczerwienione, jest to głównie zauważalne w trudnym zimowym okresie, kiedy za oknem panują mrozy, a w mieszkaniu działa wysuszające ogrzewanie.
Odpowiednie nawilżenie dłoni podczas zimnych dni - o czym pamiętać? Krem - ratunek dla dłoni

Krem do dłoni - to najważniejszy kosmetyk, który powinien pojawić się w zimowej kosmetyczce. To on ratuje naszą skórę od pękania i szorstkości. Jednak tylko regularnie używany - daje widoczne efekty. Kremu do rąk powinniśmy używać nie tylko, gdy nasze dłonie są zziębnięte czy wysuszone, ale także regularnie kilka razy dziennie, aby zachować ich odpowiednie nawilżenie.

Jak często stosować krem do rąk?

Krem do rąk - możemy stosować, kiedy mamy tylko na to ochotę. Warto aplikować krem kilka razy dziennie, szczególnie po kontakcie z wodą. Wystarczy już nawet kilka kropli kremu, aby nasze dłonie były nawilżone i lepiej wyglądały. Dobrze jest też nosić przy sobie małe opakowanie takiego produktu, aby móc aplikować go również poza domem.

Nie tylko krem

Wysuszonym dłoniom nie pomoże tylko sam krem. Warto raz na jakiś czas wykonywać peeling skóry dłoni i rąk. Eksfolianty pomagają usunąć martwe komórki tkanki i polepszyć wchłanianie substancji aktywnych kosmetyków używanych w dalszych zabiegach pielęgnacyjnych.

Spa dla dłoni

Przynajmniej raz w tygodniu ważne, aby wykonać naszym dłoniom małe, domowe Spa. Przydadzą się nam do tego oleje, maski do dłoni - w formie rękawiczek, serum. Zimą warto zadbać o dłonie mocniejszymi specyfikami, dbać o ich nawilżenie, odżywienie i regenerację.

Polecamy maseczki w rękawiczkach, które są najwygodniejsze. Zakładamy na dłonie i pozostawiamy na noc. W nocy składniki zawarte w specyfiku odnawiają, zmiękczają, nawilżają i wygładzają skórę.

Szukasz produktów do pielęgnacji dłoni? Wejdź na WayBeauty.pl i wybierz kosmetyki idealne dla siebie!

Artykuł przygotowany przy współpracy z WayBeauty.pl

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Akademia Pełni Życia
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy