Strona głównaUrodaOdchudzanie po 40-tce - 5 podstawowych błędów

Odchudzanie po 40-tce - 5 podstawowych błędów

Zaokrąglone biodra, oponka na brzuchu, masywniejsze uda - nie tak wyglądałyśmy kiedyś. Kilogramy znaczenie łatwiej odkładają się w naszym ciele, kiedy przekroczymy „czterdziestkę". Zaczynamy więc głodówkę, drastyczne diety, których głównym skutkiem jest... efekt jo-jo. Aby go uniknąć należy odchudzanie właściwie i rozsądnie zaplanować.
Odchudzanie po 40-tce - 5 podstawowych błędów [© JPC-PROD - Fotolia.com] „Czterdziestka" to przełomowy moment w życiu wielu kobiet. Z wiekiem przychodzi mądrość i doświadczenie życiowe. Stajemy się pewniejsze siebie i tego, czego oczekujemy od otoczenia i nas samych. Niestety jest to również czas, w którym nasz organizm zaczyna inaczej funkcjonować. Zmniejsza się jego zapotrzebowanie na kalorie, przez co mimowolnie przybieramy na wadze.

Kiedy nie mieszcząc się w ulubione ubrania zauważamy te dodatkowe kilogramy, stawiamy sobie jeden cel - wrócić do dawnej figury. Metoda nie ma znaczenia, ważny jest efekt. I tutaj zaczynają się problemy.

Co robimy źle?

Najczęściej popełniane błędy przy odchudzaniu w tym wieku wynikają z braku wiedzy i niewłaściwego podejścia. Są to:
 1. Źle założone cele - zakładamy, że spektakularne efekty przyjdą w przeciągu kilku dni czy tygodni. Aby je osiągnąć obracamy nasze życie do góry nogami. Dieta, wysiłek fizyczny, brak czasu dla siebie i rodziny. Z czasem przychodzi zmęczenie i frustracja. Cele odchudzania powinny być odpowiednio dopasowane do naszych możliwości i właściwie rozłożone w czasie.
 2. Drastyczne diety - gwałtowna zmiana dziennego menu sprawia, że ciężko nam się do niego przyzwyczaić, czujemy się ciągle głodne. Dodatkowo, która z nas ma czas na przygotowywanie dwóch posiłków: jednego dla siebie, drugiego dla reszty rodziny? W efekcie szybko z takiej rezygnujemy.
 3. Odchudzanie tylko poprzez - często wychodzimy z założenia, że bez ćwiczeń nie uda nam się schudnąć, więc nie podejmujemy nawet prób. W końcu kiedy mamy ćwiczyć, jeśli mamy dzieci, pracę i dom na głowie? Tymczasem właściwie dobrane metody odchudzania pozwalają na spadek wagi nawet bez aktywności fizycznej.
 4. Szybka utrata wagi, powodująca efekt jo-jo - jeśli chudniemy gwałtownie jest to również szok dla naszego organizmu. Po etapie intensywnego spadku masy ciała, próbuje on nadrobić zmianę i wracamy do wcześniejszej wagi. Warto również pamiętać o kondycji naszej skóry. Szybka utrata kilogramów sprawia, że traci ona swoją jędrność i w efekcie wyglądamy mniej estetycznie i starzej.
 5. Brak wiedzy o rozsądnym odchudzaniu się po 40. - wiele z nas nie zastanawia się i nie szuka informacji, co może nam pomóc w odchudzaniu się w tym wieku. Tymczasem pomocne mogą okazać się naturalne substancje, na przykład , algi brunatne czy opuncja.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

 • 12:14:07, 10-06-2019 Miłka68

  To prawda, w ogóle każda dieta, która szybko działa to zła dieta. Bo tłuszczyk i tak się pojawi, ze zdwojoną siłą. Ja staram się odżywiać zdrowo, z głową, a nie się głodzić. I na razie nie narzekam.
 • 07:19:20, 21-06-2019 Simma

  Podstawowym problemem hamującym podjęcie decyzji o odchudzaniu jest niewiedza i zagubienie w gąszczu rozmaitych diet oraz miliona porad w Internecie, które najczęściej zaledwie dotykają problemu, bo przedstawiają same ogólniki, niekoniecznie sprawdzone w realnym życiu. Ze swojej strony polecam
  zapisanie się na konkretny trening
  jak również skontaktowanie się z dietetykiem w celu opracowania odpowiedniej diety.

  Jeśli chodzi o mnie to bardzo ale to bardzo pomogła mi elektrostymulacja;
  https://www.intime20.pl/trening-ems/

  Pomogła wymodelować ciało jak również i zrzucić kilogramy.
  ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Kobiety.net.pl
 • Hospicja.pl
 • EWST.pl
 • Umierać po ludzku
 • Oferty pracy