Strona głównaUrodaMłody wygląd twarzy: pomaga technologia

Młody wygląd twarzy: pomaga technologia

Dbanie o urodę kojarzy się nam najczęściej z używaniem kosmetyków lub ostrzykiwaniem skóry różnymi preparatami. Tymczasem zdecydowanie lepsze i jednocześnie bardzo naturalne efekty, dają zabiegi oparte na stosowaniu urządzeń medycznych. Co więcej nowoczesne technologie wykorzystywane w medycynie estetycznej są bardzo bezpieczne i radzą sobie z problemami, które wcześniej były nie do usunięcia.
Młody wygląd twarzy: pomaga technologia [© highwaystarz - Fotolia.com] Zamykanie naczynek, , leczenie blizn, niwelowanie zmarszczek, ujędrnianie skóry – wszystkie te korekty można wykonywać za pomocą urządzeń medycznych. Przed epoką laserów i innych technologii można było stosować głównie: wypełniacze, toksynę botulinową, głębokie peelingi chemiczne i mechaniczne oraz nici liftingujące. Pierwsze dwie metody co prawda dają efekty, ale nie na stałe, więc jedynie maskują problem, stary typ nici jest zbyt trwały i nie dostosowuje się do ciągłej zmiany wyglądu skóry, co w rezultacie daje efekt sztuczności, natomiast peelingi są niekomfortowe dla pacjenta, bo wiążą się z bólem i wymagają długiego czasu gojenia, a do tego są niebezpieczne i dają duże ryzyko powikłań w postaci blizn i przebarwień.

Przełom w medycynie estetycznej

Doktor Marek Wasiluk, autor książki „Medycyna estetyczna bez tajemnic” twierdzi, że rozwój technologiczny zrewolucjonizował medycynę estetyczną.

– Obecnie urządzania stosowane w medycynie estetycznej bazują na działaniu, które ma za zadanie nakłonić organizm do zupełnie naturalnej regeneracji, a więc spowodować aby blizna sama się prawidłowo odbudowała, zapełniła nowym kolagenem, obwisała skóra ujędrniła poprzez skrócenie włókien elastyny, a przebarwienie czy naczynko zostało wydalone. Dzięki temu efekty są długotrwałe, ale też dostosowują się do zmian jakie zachodzą w naszym ciele, mamy więc pewność, że będziemy wyglądać naturalnie i zawsze potem będzie można znowu coś skorygować. Co więcej tego typu zabiegi są bezpieczne, bo bardzo często działają selektywnie tylko na określoną partię tkanki, omijając pozostałe części skóry – tłumaczy specjalista.
Istnieje mnóstwo urządzeń jednak większość z nich wykorzystuje działanie jednego z trzech zjawisk: światła (lasery, IPL, LED), elektryczności (urządzenia z radiofrekwencją) lub fali powietrznej (np. skoncentrowane ultradźwięki w HIFU). Technologie te są w urządzeniach łączone, wykorzystywane wspólnie bądź stosowane oddzielnie. Ale każda może też wywoływać inny efekt np. lasery w zależności od długości fali oddziałują tylko na , hemoglobinę lub wodę zawartą w organizmie. Dlatego według doktora Wasiluka ważne jest posiadanie świadomości, że nie ma sprzętu uniwersalnego i nie da się usunąć wielu problemów estetycznych za pomocą tego samego urządzenia.

Jest problem, jest metoda

Na przykład ablacyjny laser frakcyjny jest idealny do odświeżania i odmładzania skóry, powoduje bowiem jej zagęszczenie i ujędrnienie oraz złuszczanie. Absolutnie zupełnie innym typem lasera będziemy niwelować przebarwienia. Najlepszy jest do tego laser bromkowo-miedziowy, który może oddziaływać wyłącznie na melaninę. Dodatkowo równolegle może emitować światło pochłaniane tylko przez naczynka, co ma duże znaczenie w przypadku najcięższego typu przebarwień, czyli melasmy ze zmianami naczyniowymi.

 
Strony : 1 2

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Akademia Pełni Życia
  • EWST.pl
  • Oferty pracy