Strona głównaUrodaJak zadbać o włosy zimą

Jak zadbać o włosy zimą

Zimą skóra staje się sucha i bardziej wrażliwa. Traci wilgoć z powodu suchszego otoczenia (dużo czasu spędzamy bowiem w ogrzewanych pomieszczeniach). To samo dzieje się na włosami, ponieważ także one są bardzo wrażliwe na warunki klimatyczne. Poniżej kilka wskazówek, jak sobie poradzić z osłabioną czupryną.
Jak zadbać o włosy zimą [© lightpoet - Fotolia.com] Najczęstsze problemy z włosami w sezonie zimowym to sucha skóra głowy, i rozdwojone końcówki. Lekiem na te problemy jest szczególna .

Ochrona przed zimną temperaturą


Zimne wiatry i niska temperatura niszczą włosy i skórę głowy. Chroń czuprynę przed zimną aurą. Najlepiej związuj włosy w kok lub koński ogon. Co więcej, nie czesz ich za często, ponieważ może to powodować rozdwajanie. Warto też ograniczyć korzystanie z lokówek, karbownic, czy prostownic, które dodatkowo osłabiają włosy.

Masaż ciepłym olejkiem


Włosy stają się szorstkie i suche w czasie sezonu zimowego. Tracą wilgoć i wyglądają na kędzierzawe. olejkiem świetnie nawilża i odmładza, a także zmniejsza suchość spowodowaną przez wiatr. Masaż można wykonać przy użyciu dowolnego olejku do włosów.

Odżywki

Są prawdziwym wybawicielem w sezonie zimowym. Dobre odżywki pomagają utrzymać włosy i skórę głowy odpowiednio nawilżonymi, a także zapobiegną rozdwajaniu się końcówek. Można zastosować odżywkę przed umyciem głowy szamponem. Należy ją przetrzymać na włosach pięć minut, następnie spłukać i powtórzyć procedurę po umyciu włosów.

Szampon

Zmieniaj go w zależności od sezonu. Na rynku powszechnie dostępne są kosmetyki, które pomogą ochronić włosy przed szkodliwym działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Hospicja.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy