Strona głównaUrodaJak zadbać o dłonie po lecie

Jak zadbać o dłonie po lecie

Lato to dla skóry wielkie wyzwanie - intensywne opalanie, wiatr, słona woda, i klimatyzacja potrafią poczynić prawdziwe spustoszenia w jej zapasach wody. Aby przywrócić cerze dobrą kondycję same kremy i balsamy nie wystarczą. Potrzebujemy czegoś więcej.
Jak zadbać o dłonie po lecie [© Elenathewise - Fotolia.com] Zewnętrzny naskórek zawiera tylko 1/5 wody potrzebnej do nawilżenia całej skóry. Aż 4/5 wody, potrzebnej skórze do prawidłowego nawilżenia, znajduje się w jej głębokich warstwach. Z tych „wewnętrznych” zasobów, codziennie odparowuje ok. 0,3 litra wody. Szybkość tej ucieczki gwałtownie wzrasta latem, kiedy poddajemy skórę opalaniu, wystawiamy ją na działanie promieni słonecznych, cieszymy się powiewami wiatru i częściej przebywamy w chłodnych, klimatyzowanych pomieszczeniach. Wszystkie te wakacyjne przyjemności powodują, że nasza skóra staje się sucha i szorstka. Jej przedłużające się wysuszenie może doprowadzić do utraty sprężystości i w ten sposób być przyczyną szybszego starzenia się skóry. Dlatego konieczna jest szybka regeneracja.

By przywrócić skórze utraconą jędrność i świeżość oraz nie pozwolić na pogłębienie się niekorzystnych zmian, trzeba jak najszybciej rozpocząć regularną pielęgnację i przywrócić skórze odpowiedni poziom nawilżenia. Kremy i balsamy działają tylko na zewnętrzne warstwy naskórka. Główne zasoby wody, które musimy uzupełnić i od których zależy piękny wygląd całej skóry, znajdują się w skórze właściwej.

Aby przywrócić skórze optymalne nawilżenie, właściwy program dbania o nią musi uwzględniać pielęgnację naskórka od zewnątrz – odpowiednio do rodzaju skóry dobranym kremem lub balsamem i jednocześnie poprawiać funkcjonowanie skóry od wewnątrz..

Olej z nasion ogórecznika zawiera blisko 60% niezbędnych dla skóry nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dla prawidłowego nawilżenia skóry najważniejszy z nich jest kwas gamma-linolenowy, którego ogórecznik jest najbogatszym znanym źródłem. To z tego kwasu powstają ceramidy, które mają decydujące znaczenie w uszczelnianiu naskórka, zapobiegając ucieczce wody ze skóry i nadając mu elastyczność. Niestety kwas gamma linolenowy nie jest wytwarzany w organizmie, a ilość ceramidów w skórze zmniejsza się wraz z wiekiem. Dlatego musi być dostarczany z zewnątrz – w codziennej diecie.

Suplementacja oleju z nasion ogórecznika stanowi uzupełnienie działania kosmetyków nawilżających. Można stosować go przez dłuższy czas, bez żadnych efektów ubocznych.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 18:16:57, 17-11-2008 Ewita500

    Nic z tego artykułu nie wynika ,ja miałam kłopoty z paznokciami Lamliwiść , kruchość skóra rąk sucha mimo dbania o nie ,Stosowałam przeróżne kremy ,balsamy .maseczki kosmetyki drogie a efekt marny. Wkońcu zastosowałam bardzo tanią maść .która przynosi wspaniały efeky ,a jest nią maść tranowa super polecam,
  • 18:19:32, 17-11-2008 Malwina

    no i super - nie na darmo nas pojono kiedyś systematycznie tranem dla wzmocnienia...paznokcie to maleńka częśc naszego organizmu....
  • 19:48:35, 29-11-2009 Ha_na

    A ja używam kremu do rąk z bursztynem. Stosuję po każdym myciu rąk. Niedrogi i spełnia swoje zadanie pielęgnacyjne.
  • 10:34:52, 16-04-2010 MSen

    A ja mam zwykły nawilżajacy krem do rąk,bardzo dobrze sprawdza sie podczas jesieni. Na zime z kolei stosuje kremy z formułą norweską.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Hospicja.pl
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy