Strona głównaUrodaBlefaroplastyka (plastyka powiek) - sposób na młody wygląd

Blefaroplastyka (plastyka powiek) - sposób na młody wygląd

Nieestetyczne, opuchnięte worki pod oczami często pojawiają się z przyczyn strukturalnych lub dziedzicznych. Duże, nabrzmiałe kieszonki skórne pod oczami oszpecają twarz, dlatego każdy, komu przytrafiła się ta przypadłość, chciałby się jej pozbyć. Jednym ze sposobów, jakie proponuje współczesna medycyna jest blefaroplastyka (tj. plastyka powiek).
Cera z wiekiem traci swoją elastyczność, a mięśnie słabną. W ten sposób wokół oczu może pojawić się luźna skóra, która marszczy się na powiekach i opada. Tłuszcz, który gromadzi się w oczodołach, z czasem przesuwa się i wypełnia worki wokół powiek.

Inną przyczyną powstawania obrzęków jest gromadzenie się wody w tkankach. Płyn może się gromadzić z różnych powodów, najczęściej jest to złe krążenie krwi i podwyższona przepuszczalność naczyń włoskowatych.

Problem opadniętych, nabrzmiałych powiek jest zwykle rozwiązywany blefaroplastyką - ingerencją chirurgiczną, w czasie której powieka zostaje otwarta w części wewnętrznej lub zewnętrznej, aby odessać tłuszcz oraz usunąć nadmierne ilości skóry. Blefaroplastyka jest najczęściej spotykanym zabiegiem chirurgii estetycznej, którą przeprowadzają chirurdzy plastyczni w Ameryce.

Zabieg wykonywany jest zwykle przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego w warunkach ambulatoryjnych. Po operacji pojawiają się obrzęki i sinienie skóry wokół oczu, pacjenci odczuwają dyskomfort i lekki ból. Występuje też zaczerwienienie oraz świąd spojówek, ale tu lekarze zalecają stosowanie kropli, które pomogą zmniejszyć nasilenie przypadłości. Dolegliwości te powinny ustąpić po 7 do 14 dniach. Szwy zdejmowane są po 4-5 dniach od zabiegu, w tym czasie należy unikać wysiłku fizycznego i w miarę możliwości pozostawać w domu.

Zabiegowi mogą poddać się osoby, które cieszą się dobrym ogólnym stanem zdrowia i otrzymały dobre wyniki badań krwi, moczu oraz kardiologicznych. Wśród przeciwwskazań do operacji wskazuje się: zaburzenia krzepliwości, skazy naczyniowe, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, cukrzyca oraz infekcje ropne w miejscach mających być operowanymi.

Efekt operacji to odmłodzony wygląd górnej części twarzy. Choć długoletni (5-10 lat), nie jest jednak trwały. Wraz z upływem czasu skóra może ponownie wiotczeć. Za zabieg trzeba zapłacić od 2500 zł do nawet 4500 zł.

Joanna Papiernik / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Nadciśnienie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nadciśnienie tętnicze, czyli hipertensja to jedna z najczęściej występujących przewlekłych dolegliwości układu krwionośnego. Niestety, jest to również schorzenie groźne i jeśli nie jest leczone, może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, a nawet do śmierci. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Pola Nadziei
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy