Strona głównaUrodaPiękna i młodo wyglądająca skóra - do tego potrzebna jest witamina E

Piękna i młodo wyglądająca skóra - do tego potrzebna jest witamina E

Odpowiedni poziom witaminy E w organizmie to jeden z głownych czynników zachowania młodego wyglądu. Wykazuje ona działanie przeciwutleniające, zapobiegając czynnikom przyspieszającym starzenie się.
Piękna i młodo wyglądająca skóra - do tego potrzebna jest witamina E [Fot. Rido - Fotolia.com]

Chroni przed Słońcem

Światło słoneczne jest życiodajne, ale jednocześnie ma też niszczące efekty. pomaga uchronić się przed uszkodzeniami, jakie w skórze wywołuje promieniowanie UV i jakie skutkują wysuszeniem, oraz . Badania dowiodły, że zastosowanie preparatów z tą witaminą przed ekspozycją skóry na Słońce zmniejszyło aktywację komórek odpornościowych i osłabiło uszkodzenia lipidów powierzchniowych skóry, które prowadzą do niszczenia całych komórek. Powodowało też ograniczenie zaczerwienienia skóry wywoływanego rozszerzeniem naczyń krwionośnych z powodu Słońca.

Działa przeciwzapalnie

Witamina E pomaga zmniejszyć poziom cytokin, markerów stanów zapalnych w naszym organizmie. prowadzą do zaczerwienienia, wysypek, zgrubienia skóry i jej starszego wyglądu, odpowiednie dawki witaminy E zapobiegną tym zmianom. Można też stosować miejscowo preparaty z tą witaminą.

Przyspiesza gojenie się ran

Witamina E wspomaga gojenie się ran, a może nawet skutkować zaniknięciem . Jej niedobór z kolei prowadzi do spowolnienia procesu gojenia.

Do naturalnych źródeł witaminy E należą migdały, , brokuły, szparagi, szpinak. W aptekach dostępne są kapsułki zawierające tą witaminę, jednak specjaliści radzą, aby nie zażywać ich zbyt długo.

Serwis świąteczny senior.pl

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • EWST.pl
  • Umierać po ludzku
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X