Strona główna Uroda Przewodnik urody Odchudzanie Wiadomości

BMI w normie też może oznaczać otyłość

© Karen Roach - Fotolia.comProcent tkanki tłuszczowej jest znacznie bardziej wiarygodnym wskaźnikiem ogólnego stanu zdrowia jednostki i ryzyka kardiometabolicznego niż wskaźnik BMI, mówią eksperci z Uniwersytetu w Tel Awiwie. Według nich pomiar tkanki tłuszczowej powinien być standardem w zakresie oceny zdrowia metabolicznego.

więcej »

Kilka minut intensywnego wysiłku dziennie osłabi ryzyko raka

fot. Mabel Amber, who will one day from PixabayZaledwie cztery i pół minuty codziennej energicznej aktywności, która znacząco przyspiesza oddech, może zmniejszyć ryzyko niektórych nowotworów nawet o 32 procent. Przy czym nie chodzi tu o specjalne ćwiczenia - wystarczą codzienne czynności.

więcej »

Otyłość – chińska roślina powstrzymuje przyrost tkanki tłuszczowej

fot. Helga from PixabayOtyłość, czyli główny czynnik ryzyka różnych chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca i nadciśnienie, stała się powszechna na całym świecie, więc szuka się innowacyjnych rozwiązań, by osłabiać ten problem.

więcej »

Spalanie tłuszczu – jego tempo jest różne u różnych ludzi

fot. Carme Lafay from PixabayNajlepsze tętno do spalania tłuszczu jest różne u różnych i często nie odpowiada "strefie spalania tłuszczu" na komercyjnych maszynach do ćwiczeń, mówią eksperci z Icahn School of Medicine w Mount Sinai.

więcej »

Aktywność przed zabiegiem to mniejsze delirium pooperacyjne

fot. Silviu on the street from PixabayPo operacji u wielu starszych osób rozwija się delirium, czyli nagłe i silne splątanie. Nawet 10 do 67 procent starszych osób doświadcza majaczenia po zabiegu z powodu problemów niezwiązanych z sercem i 5 do 61 procent seniorów zmaga się z tym po operacji ortopedycznej.

więcej »

Ćwiczenia pomagają regulować apetyt

fot. Chaiwat Taweewiwatkul from PixabayNiektóre badania wskazują, że ćwiczenia prowadzą do przejadania się z powodu nasilenia apetytu lub usprawiedliwienia dodatkowego posiłku, inne testy pokazują, że ćwiczenia regulują głód i mogą pomóc w ograniczeniu przejadania się. Nowe badania dowodzą, że ćwiczenia są czynnikiem ochronnym, tzn. pomagają przestrzegać programu dietetycznego.

więcej »

Mózg czy mięśnie – co szybciej słabnie na starość

fot. Isa KARAKUS from PixabayOd 50-go roku życia następuje stopniowe osłabienie zarówno aktywności fizycznej, jak i zdolności poznawczych, ponieważ są one ze sobą skorelowane. Co słabnie jednak jako pierwsze? Czy aktywność fizyczna wpływa na mózg, czy odwrotnie? Aby odpowiedzieć na to pytanie, wykorzystano bazę danych ponad stu tysięcy osób w wieku 50 - 90 lat, których zdolności fizyczne i poznawcze były mierzone co dwa lata przez ponad dekadę.

więcej »

Aktywność fizyczna zwalcza stany zapalne

fot. Capri23auto from PixabayOd dawna wiadomo, że ćwiczenia mają korzystny wpływ na reakcję organizmu na stany zapalne. Nie było jednak jasne, dlaczego tak się dzieje. Na Uniwersytecie w Yorku ustalono, że znaczenie ma tu produkcja makrofagów - białych krwinek odpowiedzialnych za zwalczanie infekcji, leczenie urazów i inne działania będące pierwszą odpowiedzią w organizmie.

więcej »

Izolacja społeczna powoduje zmniejszenie objętości mózgu?

fot. Julita from PixabayStarsi ludzie, którzy mają niewielki kontakt z innymi, mogą być bardziej narażeni na utratę objętości mózgu, w tym w obszarach związanych z demencją, niż osoby mające częstsze kontakty społeczne.

więcej »

Poznawcze korzyści z aktywności fizycznej słabną z powodu niewyspania

fot. Gary Ross from PixabayRegularna aktywność fizyczna może chronić przed osłabieniem funkcji poznawczych zwiazanym z wiekiem, jednak efekt ten zmniejsza się u osób, które się nie wysypiają.

więcej »



Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [5] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ]


Polecamy Umierać po ludzku Hospicja.pl Pola Nadziei EWST.pl EWST.pl Kosciol.pl Aktywni 50+ Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy