Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Wiadomości

Estrogen pomaga łagodzić uderzenia gorąca

© Galina Barskaya - Fotolia.comKobiety, które budzą się co najmniej trzy razy w nocy z powodu uderzeń gorąca, mogą złagodzić te objawy, jeśli przyjmują estrogen.

więcej »

Walkę z czerniakiem można wygrać

© auremar - Fotolia.comZwiększająca się liczba zachorowań na czerniaka, brak świadomości związanej z profilaktyką oraz brak dostępu do nowych terapii – to najważniejsze zagadnienia, z jakimi należy uporać się w walce z najgroźniejszym nowotworem skóry. Takie wnioski płyną ze spotkania Rady Naukowej Akademii Czerniaka z przedstawicielami instytucji ochrony zdrowia, które odbyło się w Warszawie.

więcej »

Zespoły mielodysplastyczne a edukacja pacjentów w starszym wieku

Zespoły mielodysplastyczne (MDS) są stosunkowo niedawno wyodrębnioną kategorią chorób nowotworowych krwi. Rocznie zachorowuje na nie w Polsce ok. 2.000 osób. MDS są schorzeniami trudnymi do rozpoznania i mają wiele podtypów. Oprócz najnowocześniejszych leków, jednym z warunków skutecznej terapii nowotworowej, jest także ścisła współpraca lekarza z pacjentem. Dlatego tak dużego znaczenia nabiera edukacja społeczeństwa na temat nowotworów i metod ich leczenia. Dzięki temu bardziej wyedukowani pacjenci mogą stać się świadomymi uczestnikami własnego procesu terapeutycznego, co zwiększa ich szansę na dłuższe przeżycie a nawet wyleczenie.

więcej »

Życie seksualne po menopauzie – raport z badań

© Yuri Arcurs - Fotolia.comUpada kolejny mit. Wiele kobiet jest aktywnych seksualnie po menopauzie i jak wynika z badań - większość dojrzałych pań jest zadowolonych ze swego życia intymnego.

więcej »

Utrata nadmiaru kilogramów pomoże uchronić się przed rakiem

© Jiri Hera - Fotolia.comPowstrzymywanie procesu zyskiwania kolejnych kilogramów w średnim wieku może pomóc kobietom zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka macicy.

więcej »

Współczesny rak płuca: trudniejszy do wykrycia i leczenia

© kyslynskyy - Fotolia.comTechnologia wykorzystywana w produkcji papierosów powoduje, że współczesny rak płuca rozwija się w mniej dostępnych i trudniejszych do zauważenia i leczenia miejscach tego organu. Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy choroba ta rozwijała się w oskrzelach głównych, był on łatwiejszy do zdiagnozowania. Niestety, stosowane wcześniej metody wykrywania nowotworu tj. zdjęcia Rtg nie spełniają już swojej roli, a obecnie konieczne jest wykorzystanie czulszej niskodawkowej tomografii komputerowej oraz dodatkowych badań opartych na biologicznych mechanizmach rozwoju nowotworu.

więcej »

Cukrzyca zwiększa ryzyko raka piersi?

© Gina Sanders - Fotolia.comKobiet z niedawno rozpoznaną cukrzycą mogą bardziej narażone na raka niż panie, które są wolne od tej choroby, sugeruje nowe kanadyjskie badanie.

więcej »

Mały pieprzyk – duży problem

© jelena zaric - Fotolia.comO kilka procent rocznie wzrasta liczba pacjentów z nowotworami skóry. Obecnie umiera co drugi pacjent chory na zaawansowanego czerniaka, chociaż jego uleczalność wynosi 98 procent.

więcej »

Palenie przyspiesza menopauzę

© MTC Media - Fotolia.comJak wskazują uczeni z Uniwersytetu w Hong Kongu, kobiety powinny mieć świadomość, że palenie papierosów oznaczać może nie tylko problemy zdrowotne, ale i szybsze starzenie się, w tym wcześniejszą menopauzę.

więcej »

Menopauza - czas na pozytywne zmiany

© auremar - Fotolia.comWiększość Pań kojarzy menopauzę ze starością i utratą kobiecości, zwłaszcza, gdy towarzyszą jej uciążliwe zmiany hormonalne, psychologiczne oraz fizyczne. Tymczasem nad wszystkimi zachodzącymi procesami w organizmie można zapanować. Jak bez obaw i z pewnością siebie wejść w nowy etap życia, doradzają eksperci kampanii „CoreWellness - wewnętrzna siła” oraz Stowarzyszenia UroConti.

więcej »Strony: [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [25] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ] [ 33 ] [ 34 ]


Polecamy Umierać po ludzku eGospodarka.pl Pola Nadziei Sluchowisko.net Kobiety.net.pl Umierać po ludzku eGospodarka.pl Hospicja.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Kobiety.net.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X