Senior.pl - aktywni w każdym wieku

Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Wiadomości

Terapia tańcem i ruchem w chorobie nowotworowej

Około 140 000 Polaków rocznie słyszy diagnozę: nowotwór. Odpowiednio wczesne wykrycie choroby daje dużą gwarancję na całkowite wyleczenie. Rozwój medycyny przynosi nadzieję na nowe, skuteczne metody leczenia raka. Pojawia się też potrzeba i świadomość wspierania działań medycznych.

więcej »

Powrót do pracy po chorobie nowotworowej

Stowarzyszenie Wspierania Onkologii Unicorn przeprowadzi cykl bezpłatnych szkoleń skierowanych do osób powracających do aktywności zawodowej po chorobie nowotworowej, obejmujący treningi doskonalące oraz spotkania z psychologiem i doradcą zawodowym. Projekt "Kto szuka, ten żyje", skierowany jest do osób z Małopolski i współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej »

Test genetyczny pomaga w leczeniu raka

Naukowcy opracowali test genetyczny, który pozwala określić, w jakim stopniu chemioterapia będzie skuteczna u pacjenta chorego na raka. Badania rozpoczęto od przetestowania 829 genów komórek raka piersi. Ostatecznie, obszar poszukiwań zawężono do 6 genów, które wytypowano jako te wykazujące wpływ na działanie leków w terapii nowotworowej, a ich brak lub wadliwe działanie uniemożliwiały skuteczną terapię.

więcej »

Oddziały onkologiczne otwierają drzwi

Już po raz dziesiąty, w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem, w dniu 6 lutego 2010 roku Polska Unia Onkologii organizuje Dzień Drzwi Otwartych na terenie całego kraju. Podobnie jak w latach ubiegłych do akcji przystępują ośrodki onkologiczne i hematoonkologiczne na terenie całego kraju.

więcej »

Zaokrąglona pupa to ochrona przed cukrzycą i chorobami serca

Nie musisz się martwić zaokrągloną pupą, okazuje się, że nie tylko jest sexy, ale może przyczynić się do ochrony przed chorobami serca i cukrzycą.

więcej »

NTM – gdzie szukać pomocy?

Twoim problemem jest NTM? Nie wiesz, jak właściwie dbać o higienę intymną, jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy? Skorzystaj z bezpłatnego numeru infolinii TENA.

więcej »

Rak piersi - alkohol zwiększa ryzyko nawrotu choroby

Spożywanie alkoholu, nawet w niewielkich ilościach, może podnieść ryzyko nawrotu nowotworu piersi nawet o 30%.

więcej »

Flibanseryna skutecznym lekiem na zespół obniżonego popędu seksualnego

Wyniki badań potwierdziły skuteczność i tolerancję flibanseryny w kluczowych badaniach III fazy u kobiet w okresie przedmenopauzalnym cierpiących na zespół obniżonego popędu seksualnego (HSDD).

więcej »

Piękna po menopauzie

Laboratorium OENOBIOL wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom kobiet po 45 roku życia, stworzyło specyficzną gamę nutrikosmetyków z serii Kobieta 45+.

więcej »

Łysienie – problem nie tylko seniorów

Ich brak często spędza nam sen z powiek, ponieważ pełnią funkcję estetyczną. Włosy. W młodości bujne i świecące z czasem zaczają wypadać i tracić swój blask. Niestety jest to problem, który pojawia się u większości ludzi bez względu na wiek i płeć.

więcej »Strony: [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [25] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ] [ 33 ] [ 34 ]


Polecamy Umierać po ludzku Pola Nadziei Uniwersytety Trzeciego Wieku Kobiety.net.pl Sluchowisko.net Umierać po ludzku Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Kosciol.pl Akademia Pełni Życia Sluchowisko.net Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X