Senior.pl - aktywni w każdym wieku

Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Wiadomości

Naturalny lek: dobroczynny antyrakowy likopen

© Monkey Business - Fotolia.comO tym, że warzywa i owoce są zdrowe, wie każde dziecko. Kukurydza jest prawdziwą bombą fosforową, a pomidor to kopalnia witaminy A. Pomidory zawierają także likopen - przeciwutleniacz chroniący organizm przed licznymi chorobami.

więcej »

Rak gardła wywołany wirusem HPV: duże szanse na przeżycie

Z najnowszych badań wynika, że osoby zmagające się z nowotworem szyi i głowy, który spowodowany jest wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), mają większe szanse na przeżycie w porównaniu do osób, u których przyczyna nowotworu jest inna. Co istotne, 95% nowotworów spowodowanych wirusem HPV wywołują typy wirusa, którym można zapobiegać szczepieniami!

więcej »

Rak nie taki straszny, jak... zmarszczki?

U ludzi, którzy regularnie korzystają z solarium, notuje się znacznie ryzyko wystąpienia czerniaka złośliwego - wynika z badań. A jednak okazuje się, że to nie ta informacja najbardziej przeraza amatorów sztucznych kąpieli słonecznych.

więcej »

Soja – sposób na schudnięcie kobiet po menopauzie?

Soja może być pomocna w redukcji tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha u pań po menopauzie, wynika z badań opublikowanych w czasopiśmie „American Journal of Obstetrics & Gynecology"

więcej »

Związek między rakiem mózgu a telefonem komórkowym - potrzebne dalsze badania

"Niezbędne są dalsze prace" - to wniosek z najszerzej zakrojonych jak do tej pory badań nad możliwym związkiem między używaniem telefonu komórkowego a zagrożeniem rakiem mózgu.

więcej »

Nowotwory skóry. Niebezpieczny czerniak

Nowotwory skóry są zmianami zlokalizowanymi na całej powierzchni ciała najczęściej w miejscach, w których nastąpiło uszkodzenie skóry. Najważniejszym czynnikiem etiologicznym jest promieniowanie ultrafioletowe (UV), zarówno to emitowane przez słońce jak i inne źródła np. solaria.

więcej »

Nietrzymanie moczu - wstydliwy problem

O problemie nietrzymania moczu i dysfunkcjach dna miednicy nie mówi się prawie wcale, pomimo tego, że cierpi na nie około 30 proc. kobiet powyżej 30-tego roku życia.

więcej »

Komu grozi przedwczesna śmierć – ranking krajów

U kobiet z Cypru i mężczyzn z Islandii notuje się najniższe na całym świecie ryzyko śmierci przed osiągnięciem 60 roku życia, informuje medyczny magazyn „Lancet".

więcej »

Rak skóry: szczególnie zagrożeni są seniorzy

Osoby w wieku w wieku 60 - 70 lat są około pięć razy bardziej narażone na raka skóry niż byli ich rodzice w tym wieku, wykazują brytyjskie dane.

więcej »

Dojrzałe kobiety powinny ćwiczyć godzinę dziennie

Jak wynika z nowych badań, kobiety w średnim wieku powinny ćwiczyć godzinę dziennie, jeśli chcą utrzymać swoja wagę. Natomiast w przypadku, gdy pragną efektywnie zrzucić parę kilo, czas ćwiczeń musi być wydłużony.

więcej »Strony: [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [25] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ] [ 33 ] [ 34 ]


Polecamy Umierać po ludzku Sluchowisko.net eGospodarka.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Uniwersytety Trzeciego Wieku Umierać po ludzku Hospicja.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Kosciol.pl Kobiety.net.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X