Senior.pl - aktywni w każdym wieku

Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Wiadomości

Feromony – sposób na menopauzę?

Kiedy kobieta wchodzi w okres klimakterium, w jej organizmie obniża się poziom hormonów płciowych, co powoduje zmniejszenie aktywności seksualnej.

więcej »

Światowy Dzień Menopauzy i Andropauzy - 18 października

Światowy Dzień Menopauzy i Andropauzy obchodzony 18 października został stworzony przez Światową Organizację Zdrowia w celu zwrócenia uwagi na kwestie zdrowotne związane z okresem poprzedzającym i zapowiadającym starzenie się.

więcej »

Menopauza – nowy etap życia

Masz już 45 lat, przekroczyłaś 50. rok życia, a może po prostu jesteś kobietą, która z niepokojem spogląda w przyszłość, zastanawiając się, co Cię czeka? Czy menopauza musi budzić lęk i sprawiać, że czujesz się mniej atrakcyjna, pozbawiona seksapilu i radości życia? Pora na złamanie stereotypów. Dziś udowadniamy, że można zapomnieć o męczących dolegliwościach - i rozpocząć nowy etap: z nową energią i ochotą na życie.

więcej »

Alkohol wpływa na rozwój raka jamy ustnej

Wzrasta liczba osób po czterdziestce, u których rozwinął się nowotwór jamy ustnej, warg i języka, ostrzega Institute of Cancer Research z Wielkiej Brytanii. Wśród przyczyn choroby wymienia się spożywanie nadmiernej ilości alkoholu.

więcej »

Chcesz zachorować na raka? Przeprowadź się do USA!

Nowe badania dowodzą, że ryzyko zachorowania na raka wśród Latynosów, przebywających w Stanach Zjednoczonych jest o 40 procent większe niż wśród Latynosów, mieszkających w Ameryce Łacińskiej. Nawet uwzględnienie poprawki, dotyczącej większej wykrywalności raka w Stanach nie podważa wyników badań.

więcej »

Menopauza a NTM – czy muszą iść w parze?

Niemal co czwarta Polka jest przekonana, że menopauza przyczynia się do wystąpienia problemu nietrzymania moczu (NTM) - wynika z raportu opracowanego na zlecenie marki TENA.

więcej »

Naukowcy: solarium może istotnym czynnikiem wywołującym raka

Za oknem piękne słońce, ale nie wszyscy mają okazję się nim cieszyć. Zabiegani nierzadko chętnie korzystają z solarium, kilkunastominutowe sesje w krótkim czasie zapewniają opaleniznę. Okazuje się jednak, że sesje na łóżkach czy tubach do opalania mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia - znacznie zwiększają ryzyko zachorowania na nowotwór skóry.

więcej »

NeoKobieta - Kampania na temat menopauzy

3 lipca została zainaugurowana kampania edukacyjna o menopauzie NeoKobieta. Jej celem jest przekazanie kompleksowej wiedzy na temat menopauzy, obalenie stereotypów z nią związanych oraz uświadomienie kobietom, iż menopauza to początek nowego, pięknego etapu ich życia.

więcej »

Szarotka w kosmetykach chroniących przed słońcem

Może ze względu na kształt gwiazdy, szarotka - symbol siły, piękna i doskonałości - wydaje się być rośliną najbliższą słońcu. Opiera się trudnemu środowisku i warunkom klimatycznym, wygląda delikatnie, ale jest silna duchem. Nic więc dziwnego, że jest najlepszym rozwiązaniem dla problemów skórnych związanych ze szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego...

więcej »

Nietrzymanie moczu a współżycie seksualne

12% Polek jest przekonanych, że problem nietrzymania moczu (NTM) przyczynia się do rezygnacji ze zbliżeń z partnerem. Tak wynika z raportu kampanii „CoreWellness - wewnętrzna siła", opracowanego na zlecenie marki TENA.

więcej »Strony: [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [25] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ] [ 33 ] [ 34 ]


Polecamy Umierać po ludzku Sluchowisko.net Uniwersytety Trzeciego Wieku Kobiety.net.pl Akademia Pełni Życia Umierać po ludzku Pola Nadziei Kosciol.pl Sluchowisko.net Kobiety.net.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X