Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Wiadomości

Pozytywny aspekt objawów menopauzy

Uderzenia gorąca i nagłe poty to częste dolegliwości kobiet w okresie menopauzalnym. Każdy, kto doświadcza tych symptomów, szuka metod na ich złagodzenie. Okazuje się jednak, że mogą mieć pozytywny aspekt, z najnowszych badań wynika, że panie doznające wspomnianych przypadłości rzadziej chorują na raka piersi.

więcej »

Powiązanie między białkiem krzepnięcia krwi a rakiem

Przełomowe badania przeprowadzone w Niemczech pokazują, że zestresowane komórki zwiększają wytwarzanie trombiny, ważnego czynnika krzepnięcia. Badania, których wyniki zostały zaprezentowane w czasopiśmie Molecular Cell, rzucają nowe światło na sposób w jaki komórki nowotworowe mogą wykorzystywać ten proces. Informacje te mogą przydać się naukowcom do opracowania nowych sposobów leczenia rozmaitych chorób.

więcej »

Rak piersi, a styl życia kobiet

Statystyki ilości zachorowań na raka piersi są alarmujące - twierdzą lekarze. Naukowcy winią zarówno otyłość, alkohol, opóźnianie macierzyństwa jak i coraz szybsze tempo życia. Każdego roku rak piersi diagnozowany jest u około 47 700 kobiet na całym świecie.

więcej »

Antydepresant, który zwalcza uderzenia gorąca

Nowe badania wykazały, że lek antydepresyjny Lexapro okazuje się skuteczny również jako środek zwalczający uderzenia gorąca, które stanowią jeden z objawów menopauzalnych.

więcej »

Michael Douglas pokonał raka

Michael Douglas zwyciężył w walce z nowotworem. Aktor od dłuższego czasu chodził na naświetlania i chemioterapię, aby wyleczyć guza, który pojawił się u podstawy jego języka.

więcej »

Czy katastrofy chromosomalne mogą powodować raka?

Naukowcy odkryli, że nasze komórki mogą ulegać setkom mutacji w ciągu jednej katastrofy chromosomalnej, która może doprowadzić do szybkiego rozwoju nowotworu. Odkrycia opublikowane w czasopiśmie Cell przeczą przekonaniu, że nowotwór zawsze rozwija się powoli, stopniowo gromadząc mutacje. Naukowcy z Wlk. Brytanii i USA nazwali nowo odkryte zjawisko "chromothripsis", co stanowi połączenie greckich wyrazów chromos (chromosom) i thripsis (rozbijać na kawałki).

więcej »

Dietą i ruchem walcz o mocne kości

Szacuje się, że na osłabienie układu kostnego narażonych jest ponad 8 milionów Polaków. To ponad 1/5 osób mieszkających w naszym kraju. Ta zatrważająca statystyka każe zapytać, dlaczego jest to tak powszechne.

więcej »

Duża ilość znamion to ochrona przed osteoporozą i młodszy wygląd na dłużej

Zbytnia ilość znamion to zwykle powód do wstydu i zwiększonej ostrożności w poruszaniu się. Naukowcy twierdzą jednak, że tak być nie powinno, dzięki znamionom bowiem dłużej wygląda się młodziej i łatwiej o ochronę przed różnymi chorobami.

więcej »

Aspiryna zmniejsza ryzyko raka?

Wyniki opublikowane w poniedziałkowym wydaniu czasopisma Lancet wywołały dyskusję na temat skuteczności kwasu acetylosalicylowego w walce z rakiem. Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Oxfordzkiego jedna tabletka zawierająca kwas acetylosalicylowy (popularna aspiryna lub inne leki o takim składzie) stosowana codziennie przyczyna się do obniżenia ryzyka zachorowania na choroby nowotworowe.

więcej »

Hormony płciowe odmładzają mózg

Hormony płciowe przyjmowane przez kobiety po menopauzie odmładzają mózg, uważają uczeni.

więcej »Strony: [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [25] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ] [ 33 ] [ 34 ]


Polecamy Umierać po ludzku Kosciol.pl Poradnik-zdrowia.pl Hospicja.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Umierać po ludzku Akademia Pełni Życia Hospicja.pl eGospodarka.pl Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X