Senior.pl - aktywni w każdym wieku

Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Wiadomości

Nietrzymanie moczu - wstydliwy problem

O problemie nietrzymania moczu i dysfunkcjach dna miednicy nie mówi się prawie wcale, pomimo tego, że cierpi na nie około 30 proc. kobiet powyżej 30-tego roku życia.

więcej »

Komu grozi przedwczesna śmierć – ranking krajów

U kobiet z Cypru i mężczyzn z Islandii notuje się najniższe na całym świecie ryzyko śmierci przed osiągnięciem 60 roku życia, informuje medyczny magazyn „Lancet".

więcej »

Rak skóry: szczególnie zagrożeni są seniorzy

Osoby w wieku w wieku 60 - 70 lat są około pięć razy bardziej narażone na raka skóry niż byli ich rodzice w tym wieku, wykazują brytyjskie dane.

więcej »

Dojrzałe kobiety powinny ćwiczyć godzinę dziennie

Jak wynika z nowych badań, kobiety w średnim wieku powinny ćwiczyć godzinę dziennie, jeśli chcą utrzymać swoja wagę. Natomiast w przypadku, gdy pragną efektywnie zrzucić parę kilo, czas ćwiczeń musi być wydłużony.

więcej »

Europa walczy z rakiem

Rak wykrywany jest co roku u około 3 mln 200 tys. Europejczyków. To druga w kolejności, po chorobach układu krążenia, przyczyna śmierci w Europie. Najczęściej spotykane odmiany choroby to rak płuc, rak piersi oraz rak jelita grubego.

więcej »

Wczesna menopauza to wyższe ryzyko osteoporozy

- W okresie menopauzy kobiety są bardziej narażone na różnorodne problemy zdrowotne, w tym osteoporozę, która prowadzi do bólów kręgosłupa, łamliwości kości, zmiany postawy i deformacji kręgosłupa - mówi dr Kiran Pandey z działu ginekologii w Upper India Sugar Exchange Maternity Hospital.

więcej »

Czy wegetarianie są mniej podatni na raka?

Zewsząd jesteśmy zachęcani, aby ze względu na nasze zdrowie jeść więcej warzyw. Czy jednak będziemy mniej narażeni na różne rodzaje nowotworu jeśli zupełnie zrezygnujemy z mięsa?

więcej »

Żeński chromosom płciowy może wpływać na ciśnienie krwi

Do tej pory naukowcy byli zgodni co do jednego - hormony testosteron i estrogen odgrywają niebagatelną rolę w regulacji ciśnienia krwi. Najnowsze badania przeprowadzone na myszach pokazują jednak, że wpływ na ciśnienie krwi może mieć również żeński chromosom płciowy. Co więcej, wpływ ten może być kluczowy, a w szczególności u kobiet znajdujących się w okresie postmenopauzalnym.

więcej »

Terapia tańcem i ruchem w chorobie nowotworowej

Około 140 000 Polaków rocznie słyszy diagnozę: nowotwór. Odpowiednio wczesne wykrycie choroby daje dużą gwarancję na całkowite wyleczenie. Rozwój medycyny przynosi nadzieję na nowe, skuteczne metody leczenia raka. Pojawia się też potrzeba i świadomość wspierania działań medycznych.

więcej »

Powrót do pracy po chorobie nowotworowej

Stowarzyszenie Wspierania Onkologii Unicorn przeprowadzi cykl bezpłatnych szkoleń skierowanych do osób powracających do aktywności zawodowej po chorobie nowotworowej, obejmujący treningi doskonalące oraz spotkania z psychologiem i doradcą zawodowym. Projekt "Kto szuka, ten żyje", skierowany jest do osób z Małopolski i współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej »Strony: [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [25] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ] [ 33 ] [ 34 ]


Polecamy Umierać po ludzku Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Kosciol.pl EWST.pl eGospodarka.pl Umierać po ludzku Sluchowisko.net Pola Nadziei Aktywni 50+ Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X