Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Wiadomości

Fakty i mity na temat mięśniaków macicy

© krishnacreations - Fotolia.comDiagnoza mięśniaków macicy u większości kobiet budzi strach i niepokój. W nowej sytuacji klinicznej pojawia się także mnóstwo pytań natury medycznej. Niestety, kobiety często boją się zapytać o mięśniaki macicy swojego lekarza ginekologa i zaczynają same szukać informacji w Internecie, a tam czeka na nie sporo mitów. Oto te, które pojawiają się najczęściej.

więcej »

Najstarsza kobieta na świecie ma 114 lat

© Patric Martel - Fotolia.comPani Misao Okawa zyskała tytuł najstarszej kobiety na świecie. W przyszłym tygodniu staruszka skończy 115 lat. Już wpisano ją do księgi rekordów Guinnessa.

więcej »

Oto, czego nie wiesz o osteoporozie

© krishnacreations - Fotolia.comWiększość ludzi kojarzy osteoporozę z problemem starszych pań. I choć prawdą jest, że to seniorki stanowią grupę najbardziej zagrożoną tą chorobą, wiele ważnych informacji o osteoporozie pozostaje nieznanych.

więcej »

Rak. To się leczy! - ogólnopolska kampania społeczna na rzecz walki z rakiem

fot. Fundacja Rosa4 lutego, w Światowy Dzień Walki z Rakiem rozpoczęła się ogólnopolska kampania społeczna „Rak. To się leczy!”, której zadaniem jest walka ze społecznymi stereotypami na temat chorób nowotworowych oraz zachęcenie Polaków do badań profilaktycznych. To kampania, która poprzez wskazywanie sposobów wczesnej diagnostyki i innowacyjnych metod leczenia, obalanie mitów i przesądów związanych z nowotworami oraz pokazywanie pozytywnych przykładów ma przekonać Polaków, że rak w porę wykryty jest uleczalny.

więcej »

Zima najlepszym okresem by pozbyć się przebarwień skóry

{gencode}© psnoonan - Fotolia.com{/gencode}Niektórzy z nas lubią piegi zarówno u siebie, jak i u innych. Przebarwienia skóry nie zawsze jednak dodają uroku. Często są niechcianymi i postarzającymi plamkami, które mogą być uciążliwe i odbierać pewność siebie. Przebarwienia to powszechny problem, szczególnie u kobiet dojrzałych. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym można je pokonać. Zima to najlepszy czas na to, aby zmierzyć się z przebarwieniami.

więcej »

Leki ziołowe skuteczne przy objawach menopauzy

© photocrew - Fotolia.comLeki ziołowe często są skuteczne w walce z objawami menopauzy, dlatego mogą być zalecane kobietom w okresie klimakterium.

więcej »

Seniorki przybierają na wadze intensywniej niż seniorzy

© Knut Wiarda - Fotolia.comWiele kobiet zauważa, że wraz z wiekiem łatwiej niż mężczyźni zyskuje na wadze. Nowe badania na myszach mogą pomóc wyjaśnić to zjawisko.

więcej »

Wczesna menopauza grozi cukrzycą

© Monkey Business - Fotolia.comWczesna menopauza może zwiększyć ryzyko cukrzycy typu 2. Prawdopodobieństwo to jest tym wyższe im krótszy jest okres reprodukcyjny, odkryli naukowcy.

więcej »

Korzyści z praktykowania Tai Chi dla seniorów

© Delphimages - Fotolia.comKorzyści płynące z Tai Chi dla seniorów są trudne do przecenienia. To relaksująca, łagodna forma ćwiczeń, która wymaga jedynie około 20 minut zaangażowania dziennie, by wynagrodzić to zaangażowanie.

więcej »

Mężczyźni bardziej narażeni na śmierć z powodu raka

© fasphotographic - Fotolia.comU mężczyzn nie tylko częściej niż u kobiet diagnozuje się raka, ale również notuje się u nich wyższy poziom śmiertelności z powodu nowotworu.

więcej »Strony: [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [25] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ] [ 33 ] [ 34 ]


Polecamy Aktywni 50+ Akademia Pełni Życia Uniwersytety Trzeciego Wieku Hospicja.pl Kobiety.net.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Umierać po ludzku Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X