Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Wiadomości

Kobiety z cukrzycą są bardziej narażone na choroby serca

©  juanrvelasco - Fotolia.comCukrzyca typu 2, niezależnie od innych czynników ryzyka, zwiększa ryzyko chorób serca u kobiet.

więcej »

„Obserwuj znamiona” czyli jak zdążyć przed czerniakiem

© Fly_dragonfly - Fotolia.comKażdego roku w naszym kraju odnotowywanych jest około 2500 nowych zachorowań na czerniaka, zaś 1200 osób umiera z jego powodu. Aby zmienić te niepokojące statystyki ruszyła nowa kampania społeczna, która nawołuje do obserwacji znamion na własnym ciele. Akcja odbywa się w ramach Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka”.

więcej »

Niechciana pamiątka z wakacji czyli jak sobie radzić z przebarwieniami

© psnoonan - Fotolia.comTo jeden z najczęściej występujących problemów medyczno-kosmetycznych, z którym zmagają się kobiety. Przebarwienia skóry mogą pojawiać się jako powikłanie po zabiegu czy na skutek zaburzeń hormonalnych. Najczęściej odpowiada za nie słońce, dlatego też są niechcianą pamiątką z wakacji. Ten powszechny problem dotyka zwłaszcza kobiet dojrzałych. Jak walczyć z przebarwieniami skóry?

więcej »

Dustin Hoffman wygrał walkę z rakiem

Dustin Hoffman fot. HBOPrzedstawicielka aktora, Jodi Gottlieb, dopiero niedawno poinformowała publicznie, że wykryto u niego złośliwy nowotwór, choć nie sprecyzowała, o jaki typ nowotworu chodzi. Dziś powiadomiła media, że Hoffman już zakończył leczenie i czuje się dobrze.

więcej »

Dietetyczne zasady dla kobiet po menopauzie

© auremar - Fotolia.comKobiety, które przeszły menopauzę i nie chcą przybrać na wadze, po wysiłku odchudzania, powinny przestrzegać kilku zasad, by móc liczyć na utrzymanie odpowiedniej wagi.

więcej »

Uwaga na słońce: opalaj się rozsądnie

© eZeePics Studio - Fotolia.comPodczas opalania ciało człowieka narażone jest na wiele niebezpiecznych chorób i dolegliwości. Najczęściej dochodzi do oparzeń słonecznych oraz udaru cieplnego, które spowodowane są nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne. Najpoważniejszą konsekwencją związaną ze zbyt długim opalaniem są nowotwory skóry.

więcej »

Rak żołądka. Przełom w leczeniu już wkrótce?

© vitanovski - Fotolia.comRak żołądka pozostaje jednym z najczęściej występujących w naszym kraju nowotworów złośliwych. W dalszym ciągu wielu pacjentów nie udaje się wygrać z tą chorobą. Winny tej sytuacji jest nie tylko specyficzny przebieg schorzenia, ale również zbyt późna diagnoza. W związku z tym lekarze akcentują znaczenie profilaktyki i prowadzą badania nad nowymi metodami leczenia nowotworów żołądka, które staną się szansą dla chorych.

więcej »

Szczepionka na czerniaka opracowana

© lily - Fotolia.comU sześciu z siedmiu pacjentów z zaawansowanym czerniakiem odnotowano pozytywną odpowiedź na eksperymentalną szczepionkę. Być może już wkrótce dostępna będzie bardzo skuteczna spersonalizowana terapia u pacjentów ze złośliwym rakiem skóry.

więcej »

Marchew i pomidory chronią przed słońcem

© Africa Studio - Fotolia.comBeta-karoten i likopen neutralizują wolne rodniki i ograniczają uszkodzenia DNA, co zmniejsza ryzyko czerniaka.

więcej »

Choroba Alzheimera i rak wykluczają się nawzajem?

© Igor Mojzes - Fotolia.comNowe kompleksowe badania włoskie wykazały, że osoby, u których zdiagnozowano raka, są mniej narażone na chorobę Alzheimera i vice-versa.

więcej »Strony: [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [25] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ] [ 33 ] [ 34 ]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Uniwersytety Trzeciego Wieku Kosciol.pl EWST.pl Akademia Pełni Życia eGospodarka.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X