Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Wiadomości

Dieta łagodzi skutki menopauzy

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comW trakcie menopauzy kobiety dotyka wiele zmian w organizmie. Problemem może się stać nadmierny przyrost masy oraz zmiany kształtu sylwetki. Negatywne skutki klimakterium może złagodzić odpowiednia dieta.

więcej »

Długotrwały stres przyspiesza starzenie się

© Susan Montgomery - Fotolia.comUmiejętność przewidywania pomaga czynić plany i sprawować kontrolę nad życiem. Niemniej jednak antycypowanie zdarzeń w może także przyczyniać się do powiększenia poziomu stresu związanego z zwiększonym ryzykiem chorób charakterystycznych dla okresu starzenia się.

więcej »

Psychoterapia w walce z uderzeniami gorąca

© Unclesam - Fotolia.comPo leczeniu raka piersi wiele kobiet cierpi na uderzenia gorąca i nocne poty, ale psychoterapia może pomóc złagodzić te objawy, twierdzą brytyjscy uczeni.

więcej »

Kosztowny i zabójczy "dymek". Recepta? Podwyżka akcyzy

© Stephan Morrosch - Fotolia.comKonsumpcja tytoniu jest jednym z głównych czynników wpływających na umieralność w Polsce. Palenie wiąże się również z wysokimi kosztami zdrowotnymi i gospodarczymi w skali kraju. Najskuteczniejszym sposobem ograniczenia palenia tytoniu w Polsce jest podniesienie ceny tytoniu poprzez zwiększenie podatku akcyzowego - głosi raport "Ekonomiczne aspekty palenia tytoniu i opodatkowania wyrobów tytoniowych w Polsce".

więcej »

Teleleczenie – australijski program dla starszych pacjentów

© Brian Jackson - Fotolia.comW Australii chorzy na raka i osoby w podeszłym wieku będą mogli skonsultować się ze specjalistami nie wychodząc z domu.

więcej »

Jak lepiej wyglądać po "chemii". Bezpłatne warsztaty

Fundacja „Rak’n’Roll. Wygraj Życie!” zaprasza pacjentki onkologiczne z Warszawy na bezpłatne warsztaty pt. „Zimowe porządki na głowie”. Warsztaty mają na celu dodanie pacjentkom otuchy i pozytywnego nastawienia w walce z chorobą nowotworową. Uczestniczki przekonają się, że pomimo niełatwej walki, jaką toczą, wciąż mogą być piękne, korzystać z życia i odnaleźć w sobie siłę do przezwyciężenia trudności.

więcej »

W nowym roku nowe „ja"

© mario beauregard - Fotolia.com„Schudnę", „zacznę o siebie dbać", „będę chodzić na siłownię", „zatroszczę się o własne zdrowie" - co czwarta kobieta w Polsce chciałaby w nowym roku coś zmienić. Wykorzystując noworoczną motywację, warto do tematu troski o siebie podejść kompleksowo. Tak by spisując postanowienia za rok, skupić się już tylko na drobnych przyjemnościach.

więcej »

Estrogen pomaga łagodzić uderzenia gorąca

© Galina Barskaya - Fotolia.comKobiety, które budzą się co najmniej trzy razy w nocy z powodu uderzeń gorąca, mogą złagodzić te objawy, jeśli przyjmują estrogen.

więcej »

Walkę z czerniakiem można wygrać

© auremar - Fotolia.comZwiększająca się liczba zachorowań na czerniaka, brak świadomości związanej z profilaktyką oraz brak dostępu do nowych terapii – to najważniejsze zagadnienia, z jakimi należy uporać się w walce z najgroźniejszym nowotworem skóry. Takie wnioski płyną ze spotkania Rady Naukowej Akademii Czerniaka z przedstawicielami instytucji ochrony zdrowia, które odbyło się w Warszawie.

więcej »

Zespoły mielodysplastyczne a edukacja pacjentów w starszym wieku

Zespoły mielodysplastyczne (MDS) są stosunkowo niedawno wyodrębnioną kategorią chorób nowotworowych krwi. Rocznie zachorowuje na nie w Polsce ok. 2.000 osób. MDS są schorzeniami trudnymi do rozpoznania i mają wiele podtypów. Oprócz najnowocześniejszych leków, jednym z warunków skutecznej terapii nowotworowej, jest także ścisła współpraca lekarza z pacjentem. Dlatego tak dużego znaczenia nabiera edukacja społeczeństwa na temat nowotworów i metod ich leczenia. Dzięki temu bardziej wyedukowani pacjenci mogą stać się świadomymi uczestnikami własnego procesu terapeutycznego, co zwiększa ich szansę na dłuższe przeżycie a nawet wyleczenie.

więcej »Strony: [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [25] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ] [ 33 ] [ 34 ]


Polecamy Umierać po ludzku Kosciol.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Aktywni 50+ EWST.pl Umierać po ludzku Pola Nadziei Uniwersytety Trzeciego Wieku Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Hospicja.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X