Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Wiadomości

Cukrzyca a rak piersi

© Artwell - Fotolia.comStarsze kobiety cierpiące na cukrzycę typu 2 są bardziej narażone na zachorowanie na raka piersi, wynika z nowego badania opublikowanego w British Journal of Cancer.

więcej »

Zdrowa dieta a nowotwór złośliwy

© Marco Tiberio - Fotolia.comTo, co jemy, wpływa na nasze zdrowie. Niestety, często dopiero choroba skłania nas do zastanowienia, czy nasz jadłospis jest odpowiedni. O tym, jak odpowiednio dobrana dieta może wpływać na nasze zdrowie i czy w ten sposób można zapobiec nowotworom, mówi Aleksandra Kapała, lekarz ze Szpitalnego Zespołu Żywieniowego w Centrum Onkologii - Instytucie w Warszawie.

więcej »

Wypięty męski tyłek... na zdrowie: badaj prostatę

fot. Fundacja Rak'n'Roll Wygraj ŻycieRusza kolejna kampania fundacji Rak’n’Roll. Najnowszy projekt Gadaj-Badaj to edukacyjna kampania społeczna, która bierze na warsztat "męską dupę” i w nieszablonowy sposób zachęca do regularnych badań w celu profilaktyki nowotworów prostaty. W ramach kampanii powstał m.in. spot reklamowy w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego z udziałem Kingi Preiss, Magdaleny Popławskiej, Olgi Bołądź i Leszka Lichoty. Zaplanowano także kampanie prasową, internetową oraz akcje niestandardowe.

więcej »

Niedobór snu związany z agresywnym rakiem piersi

© Galina Barskaya - Fotolia.comNiedobory snu wiążą się z rozwojem agresywnych nowotworów piersi. Uczeni odkryli związek między niedostateczną ilością snu a biologicznie bardziej agresywnymi nowotworami, jak również prawdopodobieństwem ich nawrotu.

więcej »

U jednego na czterech seniorów do 2040 roku zdiagnozowany zostanie rak

© Paul Vinten - Fotolia.comW 2010 roku około 1,3 mln ludzi w wieku powyżej 65 lat chorowało na raka. Za trzydzieści lat liczba ta wyniesie 4,1 mln. Liczba osób w podeszłym wieku z rozpoznaniem raka potroi do 2040 roku, co oznacza, że ponad jedna czwarta osób w wieku powyżej 65 lat zachoruje na nowotwór.

więcej »

Rak: młodzież edukuje dorosłych

fot. Mam Haka na RakaZakończyła się V edycja Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka”, dedykowana rakowi jelita grubego. Okazała się ona nie tylko jubileuszowa, ale i rekordowa pod wieloma względami. Do walki z rakiem przystąpiło najwięcej w historii programu, bo aż 3700 uczniów. Jak pokazują badania, udział w programie istotnie wpływa także na zwiększenie świadomości profilaktyki nowotworowej w lokalnych społecznościach, a także realny wzrost zgłaszalności na badania profilaktyczne wśród rodzin uczestników.

więcej »

Dieta wysokowęglowodanowa a rak piersi

© Doris Heinrichs - Fotolia.comStarsze kobiety, które jedzą dużo węglowodanów, mogą mieć zwiększone ryzyko wystąpienia mniej powszechnej, ale zabójczej formy raka piersi.

więcej »

Alkohol wzmacnia kości?

© pressmaster - Fotolia.comPicie jednego do dwóch drinków dziennie może ograniczyć utratę masy kostnej u pań po okresie menopauzy.

więcej »

Utrata na wadze sposobem na uniknięcie licznych wizyt lekarskich

© nebari - Fotolia.comStatystyki pokazują, że prawie jeden na czterech Kanadyjczyków jest otyły. Wzrost „śmiertelnego trendu" obserwuje się przez ostatnie 30 lat. Tymczasem utrata na wadze skutecznie zapobiega ponadmiarowym wizytom u lekarza.

więcej »

Dieta a objawy menopauzy

© Andrey Kiselev - Fotolia.comKobiety w okresie menopauzalnym, które tracą parę kilogramów i stosują niskotłuszczową dietę bogatą w owoce oraz warzywa, mogą zmniejszyć lub wyeliminować uderzenia gorąca i nocne poty.

więcej »Strony: [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [25] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ] [ 33 ] [ 34 ]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Hospicja.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Kosciol.pl Hospicja.pl Umierać po ludzku Kosciol.pl Kobiety.net.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X