Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Wiadomości

Ryby chronią przed niewydolnością serca

© Paul Laroque - Fotolia.comRyby przydają wielu korzyści prozdrowotnych i dlatego nie tylko organizacje pozarządowe, ale nawet władze promują dietę bogatą w ryby. Przykładem może być np. popularna w Polsce kampania edukacyjna pod hasłem "Ryba wpływa na wszystko" Departamentu Rybołówstwa w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ostatnie badania wykazały, że jedzenie ryb wiąże się z mniejszym ryzykiem niewydolności serca u starszych kobiet.

więcej »

Dieta niskotłuszczowa nie chroni przed rakiem?

© Igor Dutina - Fotolia.comDiety niskotłuszczowe od wielu lat są polecane przez lekarzy jako obrona przed wieloma chorobami, m. in. przed rakiem piersi, chorobami serca i osteoporozą. Z wyników badań opublikowanych przez Amerykańską Izbę Lekarską wynika jednak, że dieta nie ma większego wpływu na ryzyko wystąpienia tych chorób – zwłaszcza u kobiet po 50 roku życia.

więcej »

Polki nie ceną aktywności fizycznej

© K.-U. Häßler  - Fotolia.comAktywność fizyczna znalazła się na ostatniej pozycji wśród najważniejszych aspektów dbania o siebie, wymienianych przez kobiety w wieku 35+, wynika z raportu kampanii "CoreWellness - wewnętrzna siła". Kobiety większą wagę przywiązują do zdrowego odżywiania się czy profilaktyki chorób.

więcej »

Migracja komórek a przerzuty raka

Dwuosobowy zespół z Ośrodka Badań Onkologicznych im. Freda Hutchinsona w USA odkrył, w jaki sposób migrują komórki w rozwijającym się mózgu oraz jak inne typy komórek mogą poruszać się w organizmie. Część badań została dofinansowana przez UE ze stypendium Marie Curie. Wyniki zaprezentowane w czasopiśmie Nature Neuroscience mogą dostarczyć obszernych informacji na temat rozwoju neurologicznego i pomóc w wyjaśnieniu przerzutów nowotworów.

więcej »

Zielona herbata i Tai Chi polecane kobietom po menopauzie

© Tatiana Belova - Fotolia.comZielona herbata i Tai Chi są szczególnie dobre dla utrzymania zdrowia u kobiet po menopauzie, twierdzą naukowcy. Tai Chi obejmuje powolne i rozważne ruchy, co sprawia, że stanowi formę ćwiczeń dla niemal każdego. Jakkolwiek jest to sztuka walki, która nie wymaga korzystania z broni i nie cechuje jej agresja.

więcej »

Czerniak: zanim wyjdziesz na słońce

© pavel Chernobrivets - Fotolia.comW połowie przypadków powstaje w obrębie skóry uprzednio niezmienionej, w połowie ze znamion, potocznie nazywanych pieprzykami. Szczególnie niebezpieczne są znamiona o nierównych brzegach, zabarwieniu i powierzchni. Pamiętajmy o rozsądku podczas letniego sezonu na opaloną karnację - mówi dermatolog-kosmetolog Małgorzata Setkowicz.

więcej »

Dietetyczne problemy kobiet po menopauzie prowadzą do anemii

Kobiety po menopauzie, które nie dostarczają odpowiedniej ilości składników odżywczych w swojej diecie, mają zwiększone ryzyko anemii, wynika z nowych badań.

więcej »

Medytacja "lekiem" na uderzenia gorąca

© Danel - Fotolia.comKobiety zmagające się z intensywnymi uderzeniami gorąca mogą doświadczyć znacznego osłabienia tych objawów menopauzy dzięki medytacji i ćwiczeniom.

więcej »

Lek na raka piersi jako środek prewencyjny

Tamoksyfen to popularny lek na rak piersi. Jak się jednak okazuje, zażywany przez pewne kobiety jako środek zapobiegawczy może ocalić życie i obniżyć medyczne koszty terapii, wynika z badań opublikowanych w CANCER, magazynie American Cancer Society.

więcej »

Amazonki dla chorych na czerniaka

Dzięki współpracy organizacji Polskie Amazonki Ruch Społeczny (PARS) ze Stowarzyszeniem Chorych na Czerniaka, Poradnia Amazonki uruchamia konsultacje internetowe i telefoniczne dla osób chorych na ten nowotwór. W ten sposób, PARS wraz ze Stowarzyszeniem Chorych na Czerniaka chce pomagać osobom chorującym na raka oraz działać na rzecz poprawy stanu polskiej onkologii.

więcej »Strony: [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [25] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ] [ 33 ] [ 34 ]


Polecamy Umierać po ludzku Kobiety.net.pl Pola Nadziei Aktywni 50+ Poradnik-zdrowia.pl Umierać po ludzku Kobiety.net.pl eGospodarka.pl Pola Nadziei Sluchowisko.net Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X