Senior.pl - aktywni w każdym wieku

Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Wiadomości

Leczenie raka nie tylko lekami – kampania propagująca psychoonkologię

Stowarzyszenie Wspierania Onkologii UNICORN prowadzi kampanię społeczną pod hasłem „Nie tylko leki leczą", której celem jest przybliżenie społeczeństwu pojęcia psychoonkologii. Kampania jest kontynuacją zeszłorocznej akcji „Widzimy całego człowieka, nie tylko jego chorobę" i kolejnym krokiem w przełamywaniu negatywnego przekazu, jaki towarzyszy chorobie nowotworowej.

więcej »

Zdążyć przed czerniakiem

Ruszyła kampania społeczna „Badaj znamiona! Dzień Walki z Czerniakiem", której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem raka czerniaka, poszerzenie wiedzy Polaków na jego temat, a także zachęcenie do systematycznej profilaktyki. Czerniak złośliwy, będący jedną z najgroźniejszych zmian nowotworowych skóry, zdiagnozowany odpowiednio wcześnie, jest wyleczalny w 90 proc.

więcej »

Rak jelita grubego przyczyną śmierci 8 tysięcy Polaków rocznie

Co roku w naszym kraju na nowotwór jelita grubego zapada 13 tys. osób, umiera - 8 tysięcy. W Warszawie trwa akcja „Ocal chore miasto", która ma celu rozpowszechnić informacje o chorobie i zachęcić do badań profilaktycznych.

więcej »

Kofeina chroni przed rakiem skóry

Z przeprowadzonego niedawno badania naukowców z University of Washington, którego rezultaty opublikowano na łamach „Journal of Investigative Dermatology", wynika, że kofeina pomoże zmniejszyć ryzyko pojawienia się raka skóry.

więcej »

Dieta i ćwiczenia zmniejszają ryzyko raka

Zmiany w diecie, podjęcie aktywności fizycznej i utrzymywanie odpowiedniej wagi zasadniczo zmniejsza ryzyko rozwoju większości typów raka, wynika z najnowszych danych World Cancer Research Fund (Światowej Fundacji Badań nad Rakiem).

więcej »

Kobiety pijące alkohol częściej zapadają na raka

Naukowcy odkryli, że kobiety, które piją alkohol, częściej zapadają na raka. Zależność taka występuje nawet wówczas, gdy ilość napojów wyskokowych jest niewielka.

więcej »

Sprawdź, czy to już menopauza

Wejście w okres menopauzalny to ważny czas w życiu kobiety. Jak jednak poznać, czy dokuczające nam uderzenia gorąca albo huśtawka nastrojów to już objawy menopauzy? W aptece możemy kupić test do samodzielnego wykonania w domu, który określi, czy to JUŻ...

więcej »

Menopauza a osteoporoza

W okresie po menopauzie u kobiet następuje gwałtowna utrata masy kostnej, dochodząca nawet do 5% w ciągu roku. Szacuje się, że osteoporoza dotyczy około 40% kobiet mających ponad 50 lat.

więcej »

Polska Unia Onkologii organizuje Dzień Drzwi Otwartych

W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem w dniu 7 lutego Polska Unia Onkologii organizuje Dzień Drzwi Otwartych. Akcja jest organizowana po raz dziewiąty i - podobnie jak w latach ubiegłych - przystąpiły do niej ośrodki onkologiczne i hematoonkologiczne z terenu całego kraju.

więcej »

4 lutego- Światowy Dzień Walki z Rakiem

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia każdego roku diagnozuje się na świecie niemal 11 mln. przypadków raka. Światowy Dzień Walki z Rakiem to znakomita okazja do dyskusji na temat znaczenia profilaktyki oraz regularnego kontrolowania stanu zdrowia.

więcej »Strony: [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [25] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ] [ 33 ] [ 34 ]


Polecamy Umierać po ludzku Aktywni 50+ Kosciol.pl EWST.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Umierać po ludzku Aktywni 50+ Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Akademia Pełni Życia Sluchowisko.net Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X