Senior.pl - aktywni w każdym wieku

Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Wiadomości

Powrót do pracy po chorobie nowotworowej

Stowarzyszenie Wspierania Onkologii Unicorn przeprowadzi cykl bezpłatnych szkoleń skierowanych do osób powracających do aktywności zawodowej po chorobie nowotworowej, obejmujący treningi doskonalące oraz spotkania z psychologiem i doradcą zawodowym. Projekt "Kto szuka, ten żyje", skierowany jest do osób z Małopolski i współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej »

Test genetyczny pomaga w leczeniu raka

Naukowcy opracowali test genetyczny, który pozwala określić, w jakim stopniu chemioterapia będzie skuteczna u pacjenta chorego na raka. Badania rozpoczęto od przetestowania 829 genów komórek raka piersi. Ostatecznie, obszar poszukiwań zawężono do 6 genów, które wytypowano jako te wykazujące wpływ na działanie leków w terapii nowotworowej, a ich brak lub wadliwe działanie uniemożliwiały skuteczną terapię.

więcej »

Oddziały onkologiczne otwierają drzwi

Już po raz dziesiąty, w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem, w dniu 6 lutego 2010 roku Polska Unia Onkologii organizuje Dzień Drzwi Otwartych na terenie całego kraju. Podobnie jak w latach ubiegłych do akcji przystępują ośrodki onkologiczne i hematoonkologiczne na terenie całego kraju.

więcej »

Zaokrąglona pupa to ochrona przed cukrzycą i chorobami serca

Nie musisz się martwić zaokrągloną pupą, okazuje się, że nie tylko jest sexy, ale może przyczynić się do ochrony przed chorobami serca i cukrzycą.

więcej »

NTM – gdzie szukać pomocy?

Twoim problemem jest NTM? Nie wiesz, jak właściwie dbać o higienę intymną, jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy? Skorzystaj z bezpłatnego numeru infolinii TENA.

więcej »

Rak piersi - alkohol zwiększa ryzyko nawrotu choroby

Spożywanie alkoholu, nawet w niewielkich ilościach, może podnieść ryzyko nawrotu nowotworu piersi nawet o 30%.

więcej »

Flibanseryna skutecznym lekiem na zespół obniżonego popędu seksualnego

Wyniki badań potwierdziły skuteczność i tolerancję flibanseryny w kluczowych badaniach III fazy u kobiet w okresie przedmenopauzalnym cierpiących na zespół obniżonego popędu seksualnego (HSDD).

więcej »

Piękna po menopauzie

Laboratorium OENOBIOL wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom kobiet po 45 roku życia, stworzyło specyficzną gamę nutrikosmetyków z serii Kobieta 45+.

więcej »

Łysienie – problem nie tylko seniorów

Ich brak często spędza nam sen z powiek, ponieważ pełnią funkcję estetyczną. Włosy. W młodości bujne i świecące z czasem zaczają wypadać i tracić swój blask. Niestety jest to problem, który pojawia się u większości ludzi bez względu na wiek i płeć.

więcej »

Nie tylko leki leczą – konferencja o psychoonkologii

Stowarzyszenie Wspierania Onkologii UNICORN z okazji jubileuszu 10-lecia swojej działalności organizuje I Konferencję Psychoonkologii Praktycznej „Nie tylko leki leczą". Konferencja odbędzie się 13 listopada w auli Collegium Medicum UJ w Krakowie.

więcej »Strony: [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [25] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ] [ 33 ] [ 34 ]


Polecamy Umierać po ludzku Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Aktywni 50+ Kosciol.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Umierać po ludzku Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Uniwersytety Trzeciego Wieku Sluchowisko.net Kobiety.net.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X