Senior.pl - aktywni w każdym wieku

Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Wiadomości

Rak jelita grubego przyczyną śmierci 8 tysięcy Polaków rocznie

Co roku w naszym kraju na nowotwór jelita grubego zapada 13 tys. osób, umiera - 8 tysięcy. W Warszawie trwa akcja „Ocal chore miasto", która ma celu rozpowszechnić informacje o chorobie i zachęcić do badań profilaktycznych.

więcej »

Kofeina chroni przed rakiem skóry

Z przeprowadzonego niedawno badania naukowców z University of Washington, którego rezultaty opublikowano na łamach „Journal of Investigative Dermatology", wynika, że kofeina pomoże zmniejszyć ryzyko pojawienia się raka skóry.

więcej »

Dieta i ćwiczenia zmniejszają ryzyko raka

Zmiany w diecie, podjęcie aktywności fizycznej i utrzymywanie odpowiedniej wagi zasadniczo zmniejsza ryzyko rozwoju większości typów raka, wynika z najnowszych danych World Cancer Research Fund (Światowej Fundacji Badań nad Rakiem).

więcej »

Kobiety pijące alkohol częściej zapadają na raka

Naukowcy odkryli, że kobiety, które piją alkohol, częściej zapadają na raka. Zależność taka występuje nawet wówczas, gdy ilość napojów wyskokowych jest niewielka.

więcej »

Sprawdź, czy to już menopauza

Wejście w okres menopauzalny to ważny czas w życiu kobiety. Jak jednak poznać, czy dokuczające nam uderzenia gorąca albo huśtawka nastrojów to już objawy menopauzy? W aptece możemy kupić test do samodzielnego wykonania w domu, który określi, czy to JUŻ...

więcej »

Menopauza a osteoporoza

W okresie po menopauzie u kobiet następuje gwałtowna utrata masy kostnej, dochodząca nawet do 5% w ciągu roku. Szacuje się, że osteoporoza dotyczy około 40% kobiet mających ponad 50 lat.

więcej »

Polska Unia Onkologii organizuje Dzień Drzwi Otwartych

W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem w dniu 7 lutego Polska Unia Onkologii organizuje Dzień Drzwi Otwartych. Akcja jest organizowana po raz dziewiąty i - podobnie jak w latach ubiegłych - przystąpiły do niej ośrodki onkologiczne i hematoonkologiczne z terenu całego kraju.

więcej »

4 lutego- Światowy Dzień Walki z Rakiem

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia każdego roku diagnozuje się na świecie niemal 11 mln. przypadków raka. Światowy Dzień Walki z Rakiem to znakomita okazja do dyskusji na temat znaczenia profilaktyki oraz regularnego kontrolowania stanu zdrowia.

więcej »

Apel polskich onkologów w Dniu Walki z Rakiem

4 lutego na całym świcie obchodzony jest Dzień Walki z Rakiem. Lekarze zrzeszeni w Polskiej Unii Onkologii wystosowali z tej okazji apel do polskich władz będący wyrazem ich troski o dalszy rozwój i sposób finansowania onkologii w Polsce.

więcej »

Naukowcy testują nowy lek na raka

Zespół naukowców z różnych placówek testuje nowy lek na raka. Medykament stymuluje układ odpornościowy, czego efektem jest powstrzymanie rozwoju guzów.

więcej »Strony: [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [25] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ] [ 33 ] [ 34 ]


Polecamy Umierać po ludzku Pola Nadziei eGospodarka.pl Kobiety.net.pl Hospicja.pl Umierać po ludzku Hospicja.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademia Pełni Życia Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X