Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Wiadomości

Zielona herbata i Tai Chi polecane kobietom po menopauzie

© Tatiana Belova - Fotolia.comZielona herbata i Tai Chi są szczególnie dobre dla utrzymania zdrowia u kobiet po menopauzie, twierdzą naukowcy. Tai Chi obejmuje powolne i rozważne ruchy, co sprawia, że stanowi formę ćwiczeń dla niemal każdego. Jakkolwiek jest to sztuka walki, która nie wymaga korzystania z broni i nie cechuje jej agresja.

więcej »

Czerniak: zanim wyjdziesz na słońce

© pavel Chernobrivets - Fotolia.comW połowie przypadków powstaje w obrębie skóry uprzednio niezmienionej, w połowie ze znamion, potocznie nazywanych pieprzykami. Szczególnie niebezpieczne są znamiona o nierównych brzegach, zabarwieniu i powierzchni. Pamiętajmy o rozsądku podczas letniego sezonu na opaloną karnację - mówi dermatolog-kosmetolog Małgorzata Setkowicz.

więcej »

Dietetyczne problemy kobiet po menopauzie prowadzą do anemii

Kobiety po menopauzie, które nie dostarczają odpowiedniej ilości składników odżywczych w swojej diecie, mają zwiększone ryzyko anemii, wynika z nowych badań.

więcej »

Medytacja "lekiem" na uderzenia gorąca

© Danel - Fotolia.comKobiety zmagające się z intensywnymi uderzeniami gorąca mogą doświadczyć znacznego osłabienia tych objawów menopauzy dzięki medytacji i ćwiczeniom.

więcej »

Lek na raka piersi jako środek prewencyjny

Tamoksyfen to popularny lek na rak piersi. Jak się jednak okazuje, zażywany przez pewne kobiety jako środek zapobiegawczy może ocalić życie i obniżyć medyczne koszty terapii, wynika z badań opublikowanych w CANCER, magazynie American Cancer Society.

więcej »

Amazonki dla chorych na czerniaka

Dzięki współpracy organizacji Polskie Amazonki Ruch Społeczny (PARS) ze Stowarzyszeniem Chorych na Czerniaka, Poradnia Amazonki uruchamia konsultacje internetowe i telefoniczne dla osób chorych na ten nowotwór. W ten sposób, PARS wraz ze Stowarzyszeniem Chorych na Czerniaka chce pomagać osobom chorującym na raka oraz działać na rzecz poprawy stanu polskiej onkologii.

więcej »

Nitrogliceryna nowym lekiem na osteoporozę

Nitrogliceryna znajduje się w apteczce pacjentów z chorobę niedokrwienną serca, jest bowiem silnym lekiem rozszerzającym naczynia krwionośne przyjmowanym doraźnie w ostrych napadach choroby. Uczeni odkryli, że nitrogliceryna może być pomocna także w walce z osteoporozą.

więcej »

Pozytywny aspekt objawów menopauzy

Uderzenia gorąca i nagłe poty to częste dolegliwości kobiet w okresie menopauzalnym. Każdy, kto doświadcza tych symptomów, szuka metod na ich złagodzenie. Okazuje się jednak, że mogą mieć pozytywny aspekt, z najnowszych badań wynika, że panie doznające wspomnianych przypadłości rzadziej chorują na raka piersi.

więcej »

Powiązanie między białkiem krzepnięcia krwi a rakiem

Przełomowe badania przeprowadzone w Niemczech pokazują, że zestresowane komórki zwiększają wytwarzanie trombiny, ważnego czynnika krzepnięcia. Badania, których wyniki zostały zaprezentowane w czasopiśmie Molecular Cell, rzucają nowe światło na sposób w jaki komórki nowotworowe mogą wykorzystywać ten proces. Informacje te mogą przydać się naukowcom do opracowania nowych sposobów leczenia rozmaitych chorób.

więcej »

Rak piersi, a styl życia kobiet

Statystyki ilości zachorowań na raka piersi są alarmujące - twierdzą lekarze. Naukowcy winią zarówno otyłość, alkohol, opóźnianie macierzyństwa jak i coraz szybsze tempo życia. Każdego roku rak piersi diagnozowany jest u około 47 700 kobiet na całym świecie.

więcej »Strony: [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [25] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ] [ 33 ] [ 34 ]


Polecamy Umierać po ludzku Kobiety.net.pl Pola Nadziei Kosciol.pl eGospodarka.pl Umierać po ludzku Akademia Pełni Życia Aktywni 50+ Internetowe Stowarzyszenie Seniorów EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X