Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Wiadomości

Medytacja "lekiem" na uderzenia gorąca

© Danel - Fotolia.comKobiety zmagające się z intensywnymi uderzeniami gorąca mogą doświadczyć znacznego osłabienia tych objawów menopauzy dzięki medytacji i ćwiczeniom.

więcej »

Lek na raka piersi jako środek prewencyjny

Tamoksyfen to popularny lek na rak piersi. Jak się jednak okazuje, zażywany przez pewne kobiety jako środek zapobiegawczy może ocalić życie i obniżyć medyczne koszty terapii, wynika z badań opublikowanych w CANCER, magazynie American Cancer Society.

więcej »

Amazonki dla chorych na czerniaka

Dzięki współpracy organizacji Polskie Amazonki Ruch Społeczny (PARS) ze Stowarzyszeniem Chorych na Czerniaka, Poradnia Amazonki uruchamia konsultacje internetowe i telefoniczne dla osób chorych na ten nowotwór. W ten sposób, PARS wraz ze Stowarzyszeniem Chorych na Czerniaka chce pomagać osobom chorującym na raka oraz działać na rzecz poprawy stanu polskiej onkologii.

więcej »

Nitrogliceryna nowym lekiem na osteoporozę

Nitrogliceryna znajduje się w apteczce pacjentów z chorobę niedokrwienną serca, jest bowiem silnym lekiem rozszerzającym naczynia krwionośne przyjmowanym doraźnie w ostrych napadach choroby. Uczeni odkryli, że nitrogliceryna może być pomocna także w walce z osteoporozą.

więcej »

Pozytywny aspekt objawów menopauzy

Uderzenia gorąca i nagłe poty to częste dolegliwości kobiet w okresie menopauzalnym. Każdy, kto doświadcza tych symptomów, szuka metod na ich złagodzenie. Okazuje się jednak, że mogą mieć pozytywny aspekt, z najnowszych badań wynika, że panie doznające wspomnianych przypadłości rzadziej chorują na raka piersi.

więcej »

Powiązanie między białkiem krzepnięcia krwi a rakiem

Przełomowe badania przeprowadzone w Niemczech pokazują, że zestresowane komórki zwiększają wytwarzanie trombiny, ważnego czynnika krzepnięcia. Badania, których wyniki zostały zaprezentowane w czasopiśmie Molecular Cell, rzucają nowe światło na sposób w jaki komórki nowotworowe mogą wykorzystywać ten proces. Informacje te mogą przydać się naukowcom do opracowania nowych sposobów leczenia rozmaitych chorób.

więcej »

Rak piersi, a styl życia kobiet

Statystyki ilości zachorowań na raka piersi są alarmujące - twierdzą lekarze. Naukowcy winią zarówno otyłość, alkohol, opóźnianie macierzyństwa jak i coraz szybsze tempo życia. Każdego roku rak piersi diagnozowany jest u około 47 700 kobiet na całym świecie.

więcej »

Antydepresant, który zwalcza uderzenia gorąca

Nowe badania wykazały, że lek antydepresyjny Lexapro okazuje się skuteczny również jako środek zwalczający uderzenia gorąca, które stanowią jeden z objawów menopauzalnych.

więcej »

Michael Douglas pokonał raka

Michael Douglas zwyciężył w walce z nowotworem. Aktor od dłuższego czasu chodził na naświetlania i chemioterapię, aby wyleczyć guza, który pojawił się u podstawy jego języka.

więcej »

Czy katastrofy chromosomalne mogą powodować raka?

Naukowcy odkryli, że nasze komórki mogą ulegać setkom mutacji w ciągu jednej katastrofy chromosomalnej, która może doprowadzić do szybkiego rozwoju nowotworu. Odkrycia opublikowane w czasopiśmie Cell przeczą przekonaniu, że nowotwór zawsze rozwija się powoli, stopniowo gromadząc mutacje. Naukowcy z Wlk. Brytanii i USA nazwali nowo odkryte zjawisko "chromothripsis", co stanowi połączenie greckich wyrazów chromos (chromosom) i thripsis (rozbijać na kawałki).

więcej »Strony: [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [25] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ] [ 33 ] [ 34 ]


Polecamy Umierać po ludzku Pola Nadziei eGospodarka.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Sluchowisko.net Umierać po ludzku Aktywni 50+ eGospodarka.pl Kobiety.net.pl Hospicja.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X