Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Wiadomości

Im wcześniej tym lepiej. Jak zwyciężyć w wyścigu z rakiem szyjki macicy?

© Darren Baker - Fotolia.comKażdego roku w Polsce na raka szyjki macicy (RSM) zapada ponad 3300 pacjentek. Żadna z nich nie musi jednak umrzeć. RSM wcześnie wykryty jest w stu procentach wyleczalny. Aby jednak został zdiagnozowany w stadium przedinwazyjnym, kobiety muszą poddawać się regularnie badaniom cytologicznym. Polska Koalicja na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy chce zachęcić Polki do wczesnej profilaktyki tej choroby - zarówno wtórnej (cytologia), jak i pierwotnej (szczepienia przeciwko wirusowi HPV).

więcej »

Zakażenia układu moczowego u starszych kobiet

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comObserwując liczne spoty reklamowe, polecające specyfiki do walki z zakażeniami układu moczowego, zauważyć można, że ich przekaz skierowany jest głównie do kobiet młodych, aktywnych zarówno na polu prywatnym, jak i zawodowym. Tymczasem infekcje dróg moczowych bardzo często dotyczą także pań w starszym wieku.

więcej »

Pokonali raka, wybrali się na Mont Blanc

fot. pokonajraka.com1 września ruszyła kolejna wyprawa na Mont Blanc osób, którym udało się wygrać walkę z rakiem. W ten symboliczny sposób chcieli dać wiarę i nadzieję innym, że można wrócić do normalnego życia, życia pełnego pasji i marzeń. Tym razem nie udało się zdobyć szczytu ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, ale jak mówi organizatorka wyprawy - sztuką jest pokonanie swoich słabości i podjęcie trudnej decyzji o rezygnacji z ataku szczytu.

więcej »

Starzenie się odpowiedzialne za wzrost ryzyka zgonu z powodu chorób serca

© Scott Griessel - Fotolia.comStarzenie się samo w sobie jest odpowiedzialne za zwiększenie ryzyka śmierci z powodu chorób serca u kobiet. Badania wykazały, że błędne jest powszechne przekonanie o tym, iż wskaźnik zgonu z przyczyn sercowo-naczyniowych wzrasta u kobiet z powodu menopauzy.

więcej »

Rak szyjki macicy: niewiedza zabija

© Oleg Ivanov - Fotolia.comRak szyjki macicy to choroba, o której w przeciwieństwie do raka piersi, społeczeństwo wie bardzo mało. Chore kobiety wstydzą się. Obawiają się również reakcji otoczenia, które często nie rozumie, że na raka szyjki macicy może zachorować każda kobieta i nie musi być on wynikiem rozwiązłości.

więcej »

Menopauza nie oznacza pauzy od dentysty

© Sandor Kacso - Fotolia.comKobiety w okresie menopauzy są bardziej narażone na zapalenie ozębnej i infekcje tkanki, która otacza zęby – alarmują dentyści. Także kości żuchwy i same zęby stają się osłabione, zwłaszcza u kobiet z rozpoznaną osteoporozą. Częściej do dentysty powinny chodzić także kobiety w wieku pomenopauzalnym. Ostatnie wyniki opublikowane w Community Dentistry and Oral Epidemiology wykazały, że aż 25 proc. z nich narażone jest na wypadanie zębów. Niestety w Polsce w okresie menopauzy do dentysty regularnie chodzi tylko 12 proc. kobiet w wieku 43-55 lat – wynika z danych Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic.

więcej »

Kawa zmniejsza ryzyko raka skóry

© Yuri Arcurs - Fotolia.comKawa zmniejsza ryzyka zachorowania na raka skóry pomagając zniszczyć uszkodzone komórki, które mogłyby przekształcić się w guzy, wynika z badań przeprowadzonych w USA.

więcej »

Piegi - niebezpieczne słoneczne pocałunki

© Uranov - Fotolia.comMówi się, że twarz ozdobiona piegami jest niczym gwiaździste niebo. Dlatego nie wstydzą się ich takie gwiazdy, jak Julia Roberts, Julian Moore, czy Katarzyna Dowbor. Jednak piegom warto przyglądać się nie tylko ze względu na ich urodę, ale również na nasze zdrowie.

więcej »

Otyłość sprzyja rozwojowi agresywnego raka piersi

© Sven Bähren - Fotolia.comOtyłość w okresie po menopauzie może doprowadzić do szczególnie agresywnej odmiany raka piersi, która może rozwinąć się niezależnie od estrogenów, informuje HealthDay.

więcej »

Alergie a nowotwory

© James Thew - Fotolia.com„Co cię nie zabije, to cię wzmocni", głosi stare powiedzenie i wydaje się, że może to być prawdą, gdy chodzi o niektóre rodzaje alergii.

więcej »Strony: [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [25] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ] [ 33 ] [ 34 ]


Polecamy Umierać po ludzku Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Akademia Pełni Życia Aktywni 50+ Pola Nadziei Umierać po ludzku eGospodarka.pl Kosciol.pl Sluchowisko.net Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X