Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Wiadomości

Leki przeciwbólowe chronią przed rakiem skóry

© snowwhiteimages - Fotolia.comKwas acetylosalicylowy i ibuprofen, a także inne leki przeciwbólowe mogą odgrywać pewną rolę w zapobieganiu czerniaka i innych nowotworów skóry.

więcej »

Złote zasady ochrony przed czerniakiem

© aceshot - Fotolia.comDzisiaj kończy się Tydzień Świadomości Czerniaka organizowany przez Akademię Czerniaka. Z tej okazji warto przypomnieć sobie podstawowe zasady pozwalające na ograniczenie ryzyka zachorowania na ten typ nowotworu.

więcej »

„Policzmy się” z rakiem po raz trzeci

fot. Fundacja Ludzie dla LudziTrwa III edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej „Policzmy się”. Celem akcji jest zmiana wyobrażenia na temat choroby nowotworowej poprzez pokazywanie przykładów osób, które wygrały walkę z rakiem oraz zbudowanie społeczności wspierającej osoby chorujące na raka, a także ich rodziny i bliskich. Poprzez silną, solidaryzującą się ze sobą wspólnotę ma pozytywnie zagrzewać do walki z nowotworem i dodaje odwagi.

więcej »

Czerniak: ignorowany zabójca

© iggyphoto - Fotolia.comPolacy to naród o dość jasnej karnacji, dlatego około dwie trzecie z nas jest w grupie wysokiego ryzyka zachorowania na czerniaka. Jednak aż 75% tej populacji nigdy nie odwiedziło lekarza, aby zbadać się pod kątem nowotworów skóry. Osoby najbardziej narażone na czerniaka to osoby o jasnych blond lub rudych włosach, jasnych oczach i jesnej cerze, podatnej na oparzenia słoneczne, często piegowatej, z pieprzykami, przebarwieniami i innymi zmianami skórnymi.

więcej »

Raka prostaty nie trzeba się wstydzić. Trzecia edycja kampanii „Męska Sprawa”

© JPC-PROD - Fotolia.comRak gruczołu krokowego nadal zaliczany jest do najczęściej (zaraz po raku płuca) diagnozowanego nowotworu wśród mężczyzn. Aktualnie, rocznie diagnozuje się go u ponad 9 tys. Polaków. Tylko nieustająca popularyzacja wiedzy na temat choroby, edukacja na temat jej pierwszych objawów, przestrzeganie zaleceń lekarza oraz gotowość mówienia o swojej chorobie z najbliższymi może poprawiać obecną sytuację epidemiologiczną.

więcej »

Rak u mężczyzny. Ciężka choroba a zachowanie roli męskiej

© Ivan Grlic - Fotolia.comOd zarania wieków wychowanie chłopców wiązało się z kultem siły, nieokazywania słabości i bycia nienaruszalną podporą dla rodziny. Dzisiejszy świat wnosi w ten obraz dodatkowe oczekiwania. Z jednej strony mężczyzna ma być silny, szorstki, niezałamujący się, a z drugiej strony oczekuje się, że będzie umiał okazywać uczucia, mówić otwarcie o swoich i partnerki potrzebach, być empatyczny i bez problemów poradzić sobie z przenikaniem się ról męskich i żeńskich. Jak więc postępować z mężczyzną zmagającym się z cięzką chorobą, bądź tylko podejrzewającym u siebie raka?

więcej »

Długotrwały kaszel: najpowszechniejszy objaw raka płuc

© JPC-PROD - Fotolia.comWiększość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że objawy raka płuc mogą dotyczyć także ich, a wczesna diagnoza i leczenie są kluczowe dla skutecznej walki z nowotworem.

więcej »

Nadciśnienie ma związek z rakiem skóry

© pf30 - Fotolia.comUnikanie ekspozycji na słońce może nie wystarczyć, by uniknąć ryzyka zachorowania na raka skóry, jeśli cierpi się na nadciśnienie.

więcej »

Lęk zwiększa ryzyko nowotworów

© japolia - Fotolia.comBadania na zwierzętach wykazały, że permanentny stres, ciągły niepokój i nerwowość sprzyjają rozwojowi nowotworów. Naukowcy odkryli, że myszy z objawami lęku mają wyższe ryzyko zachorowania na raka niż spokojniejsze gryzonie. Podobny efekt ciągłego zestresowania i strachu może dotyczyć także ludzi.

więcej »

Soja łagodzi objawy menopauzy

© Reika - Fotolia.comAnaliza 19 badań, w których udział wzięło ponad 1200 kobiet, wykazała, że spożywanie soi dwa razy dziennie może zredukować częstotliwość i intensywność uderzeń gorąca, których doświadcza wiele kobiet w okresie menopauzy. Wyniki badań opublikowano w czasopiśmie "Menopause: The Journal of the North American Menopause Association". Wpływ izoflawonów soi na łagodzenie objawów menopauzy od lat stanowił przedmiot dociekań badaczy, jednak wyniki prowadzonych badań były niejednoznaczne. Analizą wielu z tych eksperymentów zajęła się wraz ze współpracownikami profesor Melissa Melby z Uniwersytetu Delaware.

więcej »Strony: [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [25] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ] [ 33 ] [ 34 ]


Polecamy SenioRowerowy Weekend Uniwersytety Trzeciego Wieku Umierać po ludzku Akademia Pełni Życia Internetowe Stowarzyszenie Seniorów SenioRowerowy Weekend Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Pola Nadziei Umierać po ludzku Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X