Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Wiadomości

Czerniak skóry. Przełom w leczeniu?

© Andrey Kiselev - Fotolia.comCzerniaki skóry należą do nowotworów złośliwych o największej dynamice wzrostu liczby zachorowań. Wśród Polaków zapadalność na ten nowotwór podwaja się co dziesięć lat. Polska ma też największy w Europie wskaźnik liczby zgonów w stosunku do liczby zachorowań. Mimo że czerniak jest nowotworem, który można wykryć w początkowym etapie rozwoju, wiele osób zgłasza się do lekarza gdy choroba jest już w zaawansowanym stadium.

więcej »

Tłuszcze trans grożą udarem u kobiet po menopauzie

© Jacek Chabraszewski - Fotolia.comNowe badania wykazały zwiększone ryzyko udaru niedokrwiennego mózgu u kobiet po menopauzie, które jedzą większe ilości produktów z kwasami tłuszczowymi typu trans.

więcej »

Dieta łagodzi skutki menopauzy

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comW trakcie menopauzy kobiety dotyka wiele zmian w organizmie. Problemem może się stać nadmierny przyrost masy oraz zmiany kształtu sylwetki. Negatywne skutki klimakterium może złagodzić odpowiednia dieta.

więcej »

Długotrwały stres przyspiesza starzenie się

© Susan Montgomery - Fotolia.comUmiejętność przewidywania pomaga czynić plany i sprawować kontrolę nad życiem. Niemniej jednak antycypowanie zdarzeń w może także przyczyniać się do powiększenia poziomu stresu związanego z zwiększonym ryzykiem chorób charakterystycznych dla okresu starzenia się.

więcej »

Psychoterapia w walce z uderzeniami gorąca

© Unclesam - Fotolia.comPo leczeniu raka piersi wiele kobiet cierpi na uderzenia gorąca i nocne poty, ale psychoterapia może pomóc złagodzić te objawy, twierdzą brytyjscy uczeni.

więcej »

Kosztowny i zabójczy "dymek". Recepta? Podwyżka akcyzy

© Stephan Morrosch - Fotolia.comKonsumpcja tytoniu jest jednym z głównych czynników wpływających na umieralność w Polsce. Palenie wiąże się również z wysokimi kosztami zdrowotnymi i gospodarczymi w skali kraju. Najskuteczniejszym sposobem ograniczenia palenia tytoniu w Polsce jest podniesienie ceny tytoniu poprzez zwiększenie podatku akcyzowego - głosi raport "Ekonomiczne aspekty palenia tytoniu i opodatkowania wyrobów tytoniowych w Polsce".

więcej »

Teleleczenie – australijski program dla starszych pacjentów

© Brian Jackson - Fotolia.comW Australii chorzy na raka i osoby w podeszłym wieku będą mogli skonsultować się ze specjalistami nie wychodząc z domu.

więcej »

Jak lepiej wyglądać po "chemii". Bezpłatne warsztaty

Fundacja „Rak’n’Roll. Wygraj Życie!” zaprasza pacjentki onkologiczne z Warszawy na bezpłatne warsztaty pt. „Zimowe porządki na głowie”. Warsztaty mają na celu dodanie pacjentkom otuchy i pozytywnego nastawienia w walce z chorobą nowotworową. Uczestniczki przekonają się, że pomimo niełatwej walki, jaką toczą, wciąż mogą być piękne, korzystać z życia i odnaleźć w sobie siłę do przezwyciężenia trudności.

więcej »

W nowym roku nowe „ja"

© mario beauregard - Fotolia.com„Schudnę", „zacznę o siebie dbać", „będę chodzić na siłownię", „zatroszczę się o własne zdrowie" - co czwarta kobieta w Polsce chciałaby w nowym roku coś zmienić. Wykorzystując noworoczną motywację, warto do tematu troski o siebie podejść kompleksowo. Tak by spisując postanowienia za rok, skupić się już tylko na drobnych przyjemnościach.

więcej »

Estrogen pomaga łagodzić uderzenia gorąca

© Galina Barskaya - Fotolia.comKobiety, które budzą się co najmniej trzy razy w nocy z powodu uderzeń gorąca, mogą złagodzić te objawy, jeśli przyjmują estrogen.

więcej »Strony: [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [25] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ] [ 33 ] [ 34 ]


Polecamy Umierać po ludzku Uniwersytety Trzeciego Wieku eGospodarka.pl Sluchowisko.net Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Umierać po ludzku Kosciol.pl Hospicja.pl Poradnik-zdrowia.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X