Strona główna Uroda Przewodnik urody Skóra dojrzała Wiadomości

Co warto wiedzieć o makijażu permanentnym

fot. makijaż permanentnyOdpowiednio wykonany makijaż potrafi dodać urody i zamaskować wszystkie niedoskonałości. Nie zawsze mamy czas na przygotowanie takiego makijażu. Z pomocą zabieganym paniom przychodzi makijaż permanentny czyli trwały. Co warto o nim wiedzieć?

więcej »

Tych pięć produktów naturalnie powstrzymuje rozwój zmarszczek

Fot. vladimirfloyd - Fotolia.comTrudno przecenić dietę, jeśli chodzi o jej wpływ na nasz organizm. Zarówno zdrowie, jak i nasz wygląd w dużej mierze zależą od tego, co jemy. Jeśli chcesz ograniczyć widoczność zmarszczek, na stałe umieść w swojej diecie tych pięć produktów.

więcej »

Jaja nie tylko w kuchni i na stole

fot. Viktor - Fotolia.comUjędrnienie i nawilżenie skóry, zmatowienie cery tłustej, odżywienie włosów, to tylko niektóre właściwości jakie posiada jajko. W kosmetykach często znajdują się składniki występujące w jajkach. Żółtko bogate jest w ważne dla naszej cery witaminy A, B i E oraz minerały, jak: jod, żelazo i fosfor. Białko natomiast ma właściwości ściągające i odmładzające.

więcej »

Starzenie się: jak skóra traci odporność na infekcje

Fot. Rido - Fotolia.comWraz z wiekiem nasza skóra traci potrzebny jej do prawidłowego funkcjonowania tłuszcz i słabną jej zdolnoci do ochrony pzred infekcjami.

więcej »

Pięć roślin, które możesz uprawiać w sypialni i które wspomagają zdrowie

Fot. nopparats - Fotolia.comKwiaty w naszych domach służą głównie do ozdoby, ale określony efekt estetyczny można połączyć z użytecznością. Oto rośliny, które eksperci szczególnie polecają uprawiać w sypialni.

więcej »

Cała prawda o kolagenie

© dubova - Fotolia.comChoć marzymy o gładkiej i promiennej skórze, większość z nas zmaga się z niedoskonałościami, zmarszczkami, nadmiernym przesuszeniem czy innymi dolegliwościami. Problemy te może powodować nieodpowiednia dieta lub niedostateczna pielęgnacja skóry. Jednak najbardziej prawdopodobną przyczyną problemów skórnych jest deficyt budulcowego składnika skóry – kolagenu.

więcej »

Papierosy postarzają. Wszystko widać na twarzy palacza

Fot. ellisia - Fotolia.comPalenie papierosów cały organizm i zwiększa ryzyko róznych chorób, nie pozostaje też bez znaczenia dla naszego wyglądu - bardzo odznacza się na twarzy. Szczególnie palacza można poznać po ziemistej cerze oraz silniejszych oznakach starzenia się wokół oczu, ust i na policzkach.

więcej »

Lwia zmarszczka. Jak się jej pozbyć?

fot. lewLwimi zmarszczkami określa się potocznie pionowe bruzdy, które pojawiają się z biegiem czasu na skórze między brwiami. Twarz osoby, która często marszczy czoło, nabiera w pewnym wieku ponurego, lekko złowrogiego wyrazu. Pocieszające jest to, że nie każdego z nas to czeka, ale warto wiedzieć co zrobić, kiedy pojawią się lwie zmarszczki.

więcej »

Gorsza strona snu: zmarszczki senne

© rakop_ton - Fotolia.comTo prawda, dobry sen doskonale wpływa na urodę. Ale jeśli śpisz na brzuchu lub na boku – uważaj! Może się okazać, że przez 6-8 godzin nocnego odpoczynku zapracowujesz na… zmarszczki!

więcej »

Jak i kiedy powstają zmarszczki?

Fot. goodluz - Fotolia.comStarzenie się skóry, podobnie jak całego organizmu, jest procesem powolnym, ale nieuniknionym. Choć na początku tego nie dostrzegamy, zaczyna się około 25. roku życia i nie ustaje już nigdy. Określenie „nieunikniony” nie oznacza jednak, że nie można go spowolnić. Poznaj najskuteczniejsze metody prewencji przeciwzmarszczkowej.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Umierać po ludzku Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Pola Nadziei Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Kosciol.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademia Pełni Życia Oferty pracy