Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Wiadomości

Wielkość mózgu a ryzyko raka

Fot. Kateryna_Kon - Fotolia.comUczeni odkryli, że istnieje związek między rozmiarem mózgu i ryzykiem zachorowania na raka.

więcej »

Nadmierne pocenie się – jakie dolegliwości je powodują

Fot. Victor Koldunov - Fotolia.comNadmierne pocenie się to dość powszechna dolegliwość, która może dotyczyć całego ciała lub też wybranych jego części. Dolegliwość może wynikać z predyspozycji genetycznych, być efektem stosowania określonych leków lub też świadczyć o jakimś problemie zdrowotnym.

więcej »

Wskaźnik masy ciała a długowieczność – BMI ma silny związek z szansami na sędziwy wiek

Fot. designer491 - Fotolia.comWskaźnik masy ciała (Body MasssIndex, BMI) jest silnie związany z poziomem zagrożenia śmiercią z jakiejkolwiek przyczyny. Nowe brytyjskie badania pozwoliły na określenie, jaka jest relacja pomiędzy BMI i niebezpieczeństwem wcześniejszego zgonu.

więcej »

Żywność organiczna zmniejsza ryzyko raka?

Fot. Jérôme Rommé - Fotolia.comJedzenie organiczne staje się coraz popularniejsze wobec doniesień o możliwej szkodliwości wysokoprzetworzonych produktów, do których dodawane są rozmaite związki chemiczne. Nowe badania wskazują, że artykuły organiczne mogą mieć wpływ na niższe ryzyko raka.

więcej »

Krótki przewodnik po profilaktyce nowotworowej

Fot. M.studio - Fotolia.comRak nie pojawia się z dnia na dzień. Nowotwory potrafią rozwijać się w organizmie ludzkim latami, nie dając przy tym żadnych objawów. Dlatego tak istotną rolę odgrywa profilaktyka: badania i zdrowy styl życia. Z informacji podanych przez World Cancer Research Fund International wynika, że prawie 40 proc. przypadków nowotworów można byłoby uniknąć. Październik tradycyjnie poświęcony jest walce z rakiem piersi, dlatego to dobry moment, aby przypomnieć o działaniach, które mogą zminimalizować ryzyko zachorowania na ten i inne rodzaje nowotworu.

więcej »

Menopauza: fakty i mity dotyczące HTM

Fot. Natalie Board - Fotolia.comKażda kobieta przechodzi menopauzę na swój własny, niepowtarzalny sposób i powinna zapytać lekarza, jak poradzić sobie z menopauzą. Istnieje wiele sposobów zwalczania objawów menopauzy tak, aby kobieta mogła cieszyć się życiem. Jednym z nich jest terapia hormonalna (HTM). Przedstawiamy podstawowe fakty i mity dotyczące Hormonalnej Terapii Menopauzy.

więcej »

Menopauza: objawy, łagodzenie skutków

Fot. missty - Fotolia.comJuż w najbliższy czwartek, 18 października, obchodzony będzie Światowy Dzień Menopauzy. Mimo, że klimakterium to naturalny i nieunikniony etap w życiu każdej kobiety, często postrzegany jest jako wstydliwy i problematyczny temat. Czy słusznie? Czym zatem jest okres przekwitania i jak możemy sobie z nim radzić?

więcej »

Alkohol a zdrowie – już jeden drink dziennie to wyższe ryzyko szybszej śmierci

Fot. Dreamers - Fotolia.comZ nowych badań wynika, że już nieduże dawki alkoholu mogą na tyle szkodliwie wpływać na zdrowie, że o kilkadziesiąt procent zwiększają ryzyko przedwczesnej śmierci.

więcej »

Nobel z chemii 2018 – za wykorzystanie zasad ewolucji w badaniach chmicznych

fot. Nobel PrizeTegoroczną Nagrodę Nobla w Dziedzinie Chemii otrzymali Frances H. Arnold, Gregory P. Winter i George P. Smith - uhonorowano ich za wykorzystanie zasad eweolucji w badaniach chemicznych, które doprowadziły do opracowania leków nowej generacji.

więcej »

Medyczny Nobel 2018 za odkrycie immunoterapii pomocnej w walce z rakiem

fot. Nobel PrizeTegoroczną nagrodę Nobla w Dziedzinie Fizjologii i Medycyny otrzymali James P. Allison i Tasuku Honjo za opracowanie leczenia raka „poprzez hamowanie negatywnej regulacji immunologicznej".

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych eGospodarka.pl Aktywni 50+ Umierać po ludzku Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Umierać po ludzku Uniwersytety Trzeciego Wieku Hospicja.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X