Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Wiadomości

„Viagra” dla kobiet zatwierdzona w USA

fot. kai kalhh z PixabayAmerykańska Agencja Żywności i Leków (Food and Drug Administration, FDA) właśnie zatwierdziła do sprzedaży kolejny lek dla kobiet, który jest odpowiednikiem słynnej męskiej Viagry.

więcej »

Soja pomocna w zmniejszeniu cholesterolu

Fot. sommai - Fotolia.comZnadujące się w soi białko może zmniejszyć poziom tzw. „złego cholesterolu" we krwi.

więcej »

Tajemnica mocnych kości - wapń i witamina D

© RioPatuca Images - Fotolia.comPrawidłowe funkcjonowanie naszego układu kostnego zależy od wielu czynników, m.in. od aktywności fizycznej oraz odpowiedniej diety. W tym kontekście ważnymi składnikami codziennych posiłków są wapń i witamina D, które pomagają w utrzymaniu silnych i zdrowych kości.

więcej »

Rak prostaty to nie wyrok. W porę wykryty jest wyleczalny

© cirquedesprit - Fotolia.comRak gruczołu krokowego rozwija się powoli i może długo nie powodować żadnych nieprzyjemnych dolegliwości – to wzbudza fałszywe poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Tymczasem tylko w Polsce właśnie z powodu tego nowotworu codziennie umiera 10 mężczyzn. Mogłoby być inaczej, bo dziś jest on już całkowicie wyleczalny. O czym więc warto wiedzieć, by dać sobie szansę na zwycięstwo w walce z chorobą?

więcej »

Natura w służbie zdrowiu: bób św. Ignacego (Ignatia amara) na objawy depresji

Fot. WikipediaBób św. Ignacego to suplement wytwarzany ze Strychnos ignatii, czyli drzewa z rodziny Loganiaceae, pochodzącego z Filipin i niektórych części Chin. Roślina została po raz pierwszy opisana przez czeskiego jezuitę pracującego na Filipinach, brata Georga Kamela, który nazwał jej owoc bobem św. Ignacego (od założyciela zakonu Ignacego Loyoli).

więcej »

Pacjent kontra czerniak

Fot. lavizzara - Fotolia.comDostęp do nowoczesnych metod leczenia pozwala znacząco wydłużyć życie pacjentów z zaawansowanym czerniakiem. Długoletnia terapia niesie za sobą jednak ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Wiedza chorego i jego współpraca z lekarzem to podstawa – pacjent i lekarz muszą stać się partnerami w terapii, aby dobrze i sprawnie tymi zdarzeniami zarządzać. W tym celu wystartowała akcja informacyjna „Pacjent kontra czerniak” dla chorych na czerniaki z mutacją BRAF.

więcej »

Niewłaściwa dieta odpowiada za jedną na pięć śmierci?

Fot. anaumenko - Fotolia.comWiele chorób rozwija się z powodu nieodpowiedniej diety, alarmują uczeni. Okazuje się, że błędy w odżywianiu odpowiadają za jedną piątą zgonów w wymiarze globalnym.

więcej »

Ćwiczenia oporowe wydłużają życie

Fot. sportpoint - Fotolia.comĆwiczenia oporowe, w tym podnoszenie ciężarów, daje bardzo dobre skutki dla zdrowia. Ludzie, którzy podejmują taką aktywność fizyczną, mają większe szanse na dłuższe życie.

więcej »

Medycyna alternatywna – aż jedna trzecia pacjentów onkologicznych z niej korzysta

Fot. bnorbert3 - Fotolia.comZ amerykańskich badań wynika, że aż jedna trzecia pacjentów chorujących na nowotwory szuka pomocy u bioenergoterapeutów, zielarzy i innych znachorów.

więcej »

Dieta bogata w błonnik pomaga walczyć z czerniakiem

Fot. marilyn barbone - Fotolia.comDieta, która obfituje w błonnik, pomaga zachować bogatą florę jelitową, a ta z kolei wywołuje silniejszą odpowiedź na leczenie w przypadku złośliwego raka skóry.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Umierać po ludzku Poradnik-zdrowia.pl eGospodarka.pl Pola Nadziei Uniwersytety Trzeciego Wieku Kobiety.net.pl Kosciol.pl Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy