Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Wiadomości

Kobiety częściej chorują na choroby sercowo-naczyniowe. Winna menopauza

Fot. sdecoret - Fotolia.comKobiety w starszym wieku częściej niż ich rówieśnicy mężczyźni cierpią z powodu chorób sercowo-naczyniowych. Według naukowców, taki stan rzeczy może wynikać ze zmian zachodzących w organizmie pod wpływem menopauzy.

więcej »

Pięć powodów, dla których nadmiar cukru ci szkodzi

Fot. pinkomelet - Fotolia.comWedług Światowej Organizacji Zdrowia dostarczamy sobie zbyt dużo cukru w diecie i więcej energii powinniśmy zyskiwać z innych składników odżywczych. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ cukier nie znajduje się jedynie w produktach, które kojarzymy jako słodkie, np. słodyczach, ale „ukryty" jest w rozmaitych artykułach, m. in. ketchupie, sosach, etc. Warto jednak szczególnie uważać na ilość cukru w diecie, bo jego nadmiar może silnie zaburzać pracę organizmu.

więcej »

Witamina D zmniejsza ryzyko raka?

Fot. bit24 - Fotolia.comWiadomo, że witamina D pomaga w zachowaniu zdrowia kości, bierze udział w różnych procesach w organizmie, zmniejsza ryzyko demencji. Nowe badania wskazują, że może mieć również właściwości ochronne przed rakiem.

więcej »

Dlaczego jedzenie „na mieście” może grozić rakiem

Fot. Kondor83 - Fotolia.comJuż od dawna wiadomo, że częste jedzenie w barach i restuaracjach może być niekorzystne dla naszego zdrowia i sylwetki, bo mamy wówczas znacznie mniejszą kontrolę nad jakością składników posiłków oraz dawkami w nich cukru, soli, czy tłuszczu. Teraz okazuje się, że taki sposób odżywiania się może też zwiększyć ryzyko raka.

więcej »

Wiosna. Czas na wizytę u dermatologa

Fot. Alexander Raths - Fotolia.comCiepłe kurtki, czapki, szaliki i rękawiczki udały się na zasłużony odpoczynek, a długo oczekiwana wiosna przyniosła ze sobą wzrost temperatur. Wraz z pojawieniem się intensywnych promieni słonecznych, powróci do nas również temat czerniaka, którego główną przyczyną jest zbyt długa ekspozycja naszego ciała na oddziaływanie promieniowania UV. W jaki sposób prowadzić skuteczną profilaktykę nowotworów skóry? Co powinno zwrócić naszą szczególną uwagę i dlaczego wiosna to najlepszy okres na wizytę u dermatologa?

więcej »

Telefony komórkowe mogą wywoływać raka? Nowe wyniki badań

Fot. REDPIXEL - Fotolia.comZ amerykańsko-włoskich badań wynika, że promieniowanie o częstotliwości radiowej emitowane przez wzmacniacze sygnału w telefonii komórkowej mogą być rakotwórcze.

więcej »

6 objawów raka, które ludzie zwykle ignorują

Fot. vitanovski - Fotolia.comKilka niespecyficznych, bo mogących świadczyć o wielu chorobach, symptomów - jeśli uparcie powraca i nie daje się wskazać innej ich przyczyny - może oznaczać rozwój nowotworu. Nie ignoruj tych sześciu objawów.

więcej »

Wyprzedzić raka. Kiedy warto zrobić testy genetyczne?

Fot. jarun011 - Fotolia.comCzynniki dziedziczne stanowią przyczynę ok. 10-30 proc. wszystkich nowotworów. Są one szczególnie istotne w przypadku raka piersi czy raka jajnika, na których występowanie ma wpływ mutacja genów BRCA1 lub BRCA2, zwiększająca o ok. 40 proc. ryzyko zachorowania na raka jajnika i aż o 70 proc. na raka piersi. Szacuje się, że dziś zaburzenia te występują u 1 na 300 kobiet w Polsce. Jak podkreślają eksperci, czujność onkologiczną powinny zachować szczególnie te osoby, u których nowotwór wystąpił w rodzinie w młodym wieku, wówczas warto wykonać test predyspozycji genetycznych.

więcej »

Badaj oczy. Możesz wykryć nie tylko wadę wzroku, ale i nowotwór

Fot. Robert Przybysz - Fotolia.comWarto regularnie badać wzrok nie tylko ze względu na możliwość dostatecznie wczesnego wykrycia poważnych chorób oczu, ale także nowotworu.

więcej »

Marzec miesiącem świadomości raka jelita grubego

Fot. Milton Oswald - Fotolia.comRak jelita grubego to drugi pod względem zachorowalności nowotwór złośliwy w Europie. Jest też jednym z najczęściej występujących w Polsce i niestety zbyt późno wykrywanych.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Hospicja.pl Pola Nadziei Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Aktywni 50+ Pola Nadziei Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Umierać po ludzku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X