Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Wiadomości

Alkohol a zdrowie – już jeden drink dziennie to wyższe ryzyko szybszej śmierci

Fot. Dreamers - Fotolia.comZ nowych badań wynika, że już nieduże dawki alkoholu mogą na tyle szkodliwie wpływać na zdrowie, że o kilkadziesiąt procent zwiększają ryzyko przedwczesnej śmierci.

więcej »

Nobel z chemii 2018 – za wykorzystanie zasad ewolucji w badaniach chmicznych

fot. Nobel PrizeTegoroczną Nagrodę Nobla w Dziedzinie Chemii otrzymali Frances H. Arnold, Gregory P. Winter i George P. Smith - uhonorowano ich za wykorzystanie zasad eweolucji w badaniach chemicznych, które doprowadziły do opracowania leków nowej generacji.

więcej »

Medyczny Nobel 2018 za odkrycie immunoterapii pomocnej w walce z rakiem

fot. Nobel PrizeTegoroczną nagrodę Nobla w Dziedzinie Fizjologii i Medycyny otrzymali James P. Allison i Tasuku Honjo za opracowanie leczenia raka „poprzez hamowanie negatywnej regulacji immunologicznej".

więcej »

Kwas acetylosalicylowy pomaga w leczeniu raka

Fot. SundGo - Fotolia.comKolejne badania wskazują, że popularny lek na przeziębienia i gorączkę, tj. kwas acetylosalicylowy, może pomóc w leczeniu nowotworów.

więcej »

Otyłość będzie bardziej śmiertelna dla kobiet niż palenie papierosów?

Fot. andriano_cz - Fotolia.comJak wynika z nowego brytyjskiego raportu, otyłość będzie główną przyczyną śmierci kobiet. Jeśli utrzymają się obecne trendy, uplasuje się na liście zagrożeń wyżej niż np. palenie papierosów.

więcej »

Pięć czynników pogorszenia pamięci

Fot. RFBSIP - Fotolia.comKażdy z nas od czasu do czasu o czymś zapomina, ale jeśli zjawisko to nasila się, może być za nie odpowiedzialny któryś z poniższych czynników (jeden lub kilka jednocześnie).

więcej »

Światowa organizacja Zdrowia: alkohol odpowiada za 5 procent wszystkich zgonów

Fot. zwiebackesser - Fotolia.comJak podaje Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization, WHO), ponad 3 miliony przypadków śmierci na całym świecie jest spowodowanych szkodliwym działaniem alkoholu.

więcej »

Kwas acetylosalicylowy nie chroni przed zawałem i udarem, a nawet szkodzi?

Fot. Mara Zemgaliete - Fotolia.comDotychczas sądzono, że niewielkie dawki popularnego niesteroidowego leku przeciwzapalnego mogą uchronić przed pewnymi poważnymi problemami z układem sercowo-naczyniowym. Z nowych badań wynika zaś, że kwas acetylosalicylowy nie tylko nie zmniejsza ryzyka zawałów czy udarów, ale też może wywołać pewne szkody.

więcej »

Rak – w 2018 roku będzie 18 milionów nowych przypadków choroby

Fot. Christoph Burgstedt - Fotolia.comJak szacuje Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization, WHO), do końca 2018 roku roku odnotowanych zostanie 18 milionów nowych przypadków nowotworu, a 9,6 mln ludzi umrze z powodu tej choroby.

więcej »

Ponad milliard ludzi naraża się na choroby z powodu braku aktywności fizycznej

Fot. Tracy King - Fotolia.comJak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, aż 1,4 miliarda ludzi na świecie zwiększa u siebie ryzyko poważnych chorób z powodu unikania wysiłku fizycznego. W efekcie siedzącego stylu życia bardziej narażają się choroby serca, cukrzycę, demencję i różne formy raka.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Hospicja.pl EWST.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Hospicja.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów EWST.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X