Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Wiadomości

Kult opalenizny a czerniak

Fot. Krapiwin Nikołaj - Fotolia.comW ostatnich latach nastąpiło obniżenie wieku, w którym pacjenci zaczynają zapadać na czerniaka złośliwego. Jest to pokłosie panującego przez lata przekonania, że tylko opalone ciało jest atrakcyjne, i że wszelkim kosztem należy tę opaleniznę zdobyć. O ryzyku, jakie ponosimy, eksponując się na promienie słoneczne, mówią lekarze specjaliści.

więcej »

Dieta a rak – jak jedzenie zmniejsza ryzyko śmierci z powodu nowotworu

Fot. bit24 - Fotolia.comPacjenci z nowotworami, którzy stosują zbilansowaną dietę, wykazują aż o 65 proc. niższe ryzyko śmierci z powodu choroby w porównaniu do pozostałych.

więcej »

Kawa przedłuży ci życie

Fot. weyo - Fotolia.comKolejne testy dowodzą, że warto sięgać po ten popularny napój. Osoby pijące kawę cechują się o od kilku o kilkunastu proc. niższym ogólnym ryzykiem śmierci.

więcej »

Demencja a rak – istnieje związek między chorobami.

Fot. bilderstoeckchen - Fotolia.comZmiany w białku Tau, które ma istotny wpływ na rozwój różnych form raka, może mieć też związek z chorobami nowotworowymi.

więcej »

Len i chmiel w walce z menopauzą

Fot. fotolesnik - Fotolia.comUderzenia gorąca, drażliwość, bezsenność, ciągłe wahania nastrojów, bóle głowy - to jedne z najbardziej charakterystycznych objawów menopauzy. Za większość z nich odpowiada spadek stężenia estrogenów. Na szczęście jest ratunek na uciążliwe dolegliwości. To siła naturalnych składników, takich jak - len i chmiel.

więcej »

Czerniak nie zawsze jest czarny

Fot. dimas830 - Fotolia.comCzerniak jest 9. najczęściej występującym nowotworem w Europie. 1 na 100 mieszkańców Europy zachoruje na czerniaka w jakimś momencie swojego życia. W Polsce co roku odnotowuje się około 50 000 przypadków nowych zachorowań na nowotwory złośliwe skóry, w tym ponad 3000 stanowią zachorowania na czerniaki. Liczba zachorowań w Polsce podwaja się co 10 lat.

więcej »

Lato: znamiona pod kontrolą

Fot. nechaevkon - Fotolia.comWedług niektórych to defekt urody, inni uważają, że dodają uroku. Należy je badać i uważnie obserwować. Znamiona, bo o nich właśnie mowa, mogą być niebezpieczne i warto poświęcić im chwilę uwagi podczas codziennej pielęgnacji, ponieważ nawet małe, pozornie wyglądające znamię, może w przyszłości przekształcić się w groźny nowotwór.

więcej »

Jak ćwiczenia fizyczne chronią przed nowotworami

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comRegularne ćwiczenia zmniejszają ryzyko rozwoju raka i nawrotów choroby. W nowym duńskim badaniu na myszach ustalono, że wysiłek fizyczny skutkuje kilkudziesięcioprocentowym zmniejszeniem częstości występowania guzów i ich wzrostu w kilku różnych nowotworach.

więcej »

Rak wrócił… Jak o tym rozmawiać z chorą?

Fot. Ivan - Fotolia.com„Będzie dobrze”, „dasz radę” – czy takie wsparcie rzeczywiście trafia do osób, które zmagają się z nawrotem raka? Potrzebujemy komunikacji wprost oraz zwykłej obecności – mówią Amazonki i psychoonkolodzy.

więcej »

Piegi - niebezpieczne słoneczne pocałunki

© Uranov - Fotolia.comMówi się, że twarz ozdobiona piegami jest niczym gwiaździste niebo. Dlatego nie wstydzą się ich takie gwiazdy, jak Julia Roberts, Julian Moore, czy Katarzyna Dowbor. Jednak piegom warto przyglądać się nie tylko ze względu na ich urodę, ale również na nasze zdrowie.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Pola Nadziei Kobiety.net.pl Kosciol.pl Aktywni 50+ Hospicja.pl eGospodarka.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X