Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Wiadomości

Lek na raka szyjki macicy zawarty w borówkach?

Fot. Gbuglok - Fotolia.comUczeni z University of Missouri-Columbia odkryli, że ekstrakt z borówek zwiększa efektywność radioterapii w walce z komórkami raka szyjki macicy.

więcej »

Długotrwały stres zwiększa ryzyko raka u mężczyzn

Fot. Andrey Popov - Fotolia.comOd dawna wiadomo, że przedłużający się stres ma zły wpływ na nasze zdrowie, sprzyjając rozwojowi wielu chorób i to zarówno ciała, jak i duszy. Teraz japońscy badacze do listy problemów zdrowotnych wywoływanych przez stres dołączają powstawanie nowotworu.

więcej »

Palenie tytoniu: brud, smród i rak

Fot. clairelucia - Fotolia.comZgodnie ze statystykami Amerykańskiego Centrum Kontroli Chorób i Prewencji (CDC), na bardzo zły stan uzębienia narzeka 16 proc. palaczy, którzy aż 4 razy częściej niż osoby niepalące zapadają na choroby jamy ustnej. Stany zapalne dziąseł i języka, suchość w ustach, a nawet nowotwory – to tylko niektóre z nich. Co tak naprawdę dzieje się w ustach palacza i jakich dolegliwości możemy uniknąć, jeśli pożegnamy się z nałogiem?

więcej »

Leczenie raka piersi – soja i warzywa kapustne osłabią skutki uboczne

Fot. Tobias - Fotolia.comJeśli walczysz z rakiem piersi, powinnaś wzbogacić swoją dietę o produkty sojowe i warzywa kapustne, pomogą one bowiem osłabić skutki uboczne terapii.

więcej »

Dlaczego mężczyźni częściej chorują na raka

Fot. Ljupco Smokovski - Fotolia.comKomórki mężczyzn posiadają wadliwe wersje genów hamujących rozwój guzów, stąd to oni częściej chorują na nowotwory.

więcej »

Oto dlaczego alkohol zwiększa ryzyko raka

Fot. T.Wejkszo - Fotolia.comPicie alkoholu zwiększa ryzyko zachorowania na raka, a wszystko dlatego, że niszczy nasze DNA – twierdzą brytyjscy badacze. Niektórzy mogą być bardziej podatni na szkodliwe efekty picia alkoholu.

więcej »

Natura w służbie zdrowiu: asymina trójklapowa pomocna w walce z nowotworem i wszami

Fot. eqroy - Fotolia.comAsymina trójklapowa (Asimina triloba) to owocujące drzewo pochodzące z Ameryki Północnej. Wyciąg z rośliny uzyskiwany z jej gałązek może być pomocny m. in. w leczeniu raka i zwalczaniu wszy.

więcej »

NIK: Polska przegrywa wojnę z rakiem

Fot. pongmoji - Fotolia.comNowotwory złośliwe stanową drugą najczęstszą przyczynę zgonów w Polsce. Radzimy sobie z ich leczeniem gorzej niż inne państwa UE. Każdego roku z powodu raka umiera w Polsce około 95 tys. osób. Z analizy wskaźników pięcioletnich przeżyć pacjentów z rozpoznaną chorobą nowotworową wynika, że Polska należy do krajów, których systemy ochrony zdrowia gorzej radzą sobie z pacjentami onkologicznymi niż większość państw UE. NIK zorganizowała panel ekspertów poświęcony kluczowym problemom służby zdrowia w walce z rakiem.

więcej »

Jak menopauza wpływa na organizm

Fot. absolutimages - Fotolia.comMenopauza oznacza znaczące zmniejszenie poziomu estrogenu - to z kolei może skutkować różnymi problemami zdrowotnymi. Sprawdź, jak klimakterium wpływa na twoje ciało, by móc zapobiec pogarszaniu się symptomów menopauzy.

więcej »

Dziadkowie są zbyt pobłażliwi – niewłaściwa opieka może osłabić zdrowie wnuka

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comPobłażliwość babć i dziadków może być szkodliwa dla zdrowia wnuków. Brytyjscy badacze uważają, że zmniejszanie wymagań co do obowiązkowości dzieci, umożliwianie im wielogodzinnego oglądania telewizji i inne ustępstwa, w dłuższej perpektywie zagrażają zdrowiu wnuków.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Akademia Pełni Życia Kobiety.net.pl EWST.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Pola Nadziei Akademia Pełni Życia eGospodarka.pl Kobiety.net.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X