Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Wiadomości

Kwas acetylosalicylowy - lek może uchronić przed rakiem jelit

Fot. piggu - Fotolia.comBadania pokazują, że popularny lek przecigorączkowy i przeciwbólowy, tj. kwas acetylosalicylowy, może mieć działanie ochronne przed różnymi formami raka. Kolejne testy dowodzą, że może pomóc uchronić się przed rakiem jelita grubego.

więcej »

Słodkie napoje przniosą ci... udar lub zawał

Fot. vfhnb12 - Fotolia.comW ostatnim czasie medycy skoncentrowali swoją uwagę na wpływie słodkich napojów na zdrowie, ponieważ są one wszechobecne i podawane do niemal każdego posiłku. Pije się je też, zamiast wody, po prostu po to, by zaspokoić pragnienie. Okazuje się jednak, że napoje te mogą sprzyjac nadwadze i cukrzycy. Teraz sprawdzono, czy mają związek z kłopotami sercowo-naczyniowymi.

więcej »

Ostrożnie z tłuszczem – może odpowiadać za nowotwory i chorobę Alzheimera

Fot. Dmitrii - Fotolia.comTłuszcz w diecie jest niezbędny, ale jedne jego rodzaje są dobre dla naszego organizmu, a inne poważnie mu zagrażają. Eksperci ostrzegają, że określone formy tłuszczu sprzyjają wielu różnym chorobom.

więcej »

Choroby serca i udar przyspieszają menopauzę?

Fot. michaelheim - Fotolia.comKobiety, które w młodym wieku (przed ukończeniem 35 lat) doświadczyły zawału lub udaru, czy innych problemów sercowo-naczyniowych, wcześniej zaczynają zmagać się z menopauzą.

więcej »

Badaj się – wczesna diagnoza raka może uratować życie

Fot. Axel Kock - Fotolia.comWarto regularnie się badać, przypominają onkolodzy. Tylko dostatecznie wczesne wykrycie nowotworu pozwala na zwiększenie skuteczności leczenia choroby.

więcej »

Psychoonkologia pomaga w walce z rakiem

© Photographee.eu - Fotolia.comNowotwory stanowią w Polsce pierwszą przyczynę zgonów wśród kobiet w średnim wieku i drugą wśród mężczyzn. Choruje na nie około 360 tysięcy Polaków. Z pomocą coraz częściej przychodzi im także psychoonkologia, pozwalająca na skuteczniejszą walkę z chorobą. Zapewnienie pomocy psychologicznej pacjentom w trakcie leczenia, nawrotów choroby czy podczas rekonwalescencji jest niezwykle istotne.

więcej »

Nowy test pozwala oszacować ryzyko nawrotu raka piersi

Fot. anetlanda - Fotolia.comUczeni zidentyfikowali zmiany genetyczne, które pozwalają przewidzieć prawdopodobieństwo nawrotu raka piersi u pacjentek po terapii hormonalnej.

więcej »

Jak ćwiczenia pomagają chorym na raka

Fot. Sebastian Kaulitzki - Fotolia.comRegularny wysiłek fizyczny jest nie tylko polecany ludziom zdrowym jako sposób na ochronę przed rozwojem różnych problemów zdrowotnych, pomaga także poważnie chorym w walce z ich dolegliwościami i przedłużeniu życia.

więcej »

Co – wbrew przekonaniom – nie wywołuje raka

Fot. vitanovski - Fotolia.comNowotwór jest jedną z głównych przyczyn śmierci w wymiarze globalnym. Jeśli chodzi o przyczyny choroby, wskazuje się zarówno czynniki genetyczne, jak i środowiskowe, w tym styl życia. W związku z rakiem powstało też wiele mitów, zobacz, co - pomimo niektórych popularnych przekonań - nie powoduje rozwoju choroby.

więcej »

Dieta bogata w błonnik może uchronić przed najpoważniejszymi chorobami

Fot. marilyn barbone - Fotolia.comSposób odżywiania się bogaty w błonnik może pomóc uchronić się przed powszechnymi zagrażającymi życiu chorobami, takimi, jak udar czy nowotwór.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Hospicja.pl Kobiety.net.pl EWST.pl Kosciol.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Aktywni 50+ Hospicja.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy