Strona główna Uroda Przewodnik urody Łysienie - wypadanie włosów Wiadomości

Bezglutenowe jedzenie – nieuzasadniona moda czy nowatorskie podejście do żywienia?

Fot. beats_ - Fotolia.comBezglutenowy sposób odżywiania się jest coraz powszechniejszy i nie chodzi jedynie o to, że coraz częstsze są diagnozy celiakii: nastała prawdziwa moda na jedzenie bezglutenowe jako metoda zachowania odpowiedniej wagi i zadbania o zdrowie. Okazuje się jednak, że unikanie artykułów zawierających gluten przez ludzi zdrowych nie daje im żadnych specjalnych korzyści.

więcej »

Nobel z chemii 2018 – za wykorzystanie zasad ewolucji w badaniach chmicznych

fot. Nobel PrizeTegoroczną Nagrodę Nobla w Dziedzinie Chemii otrzymali Frances H. Arnold, Gregory P. Winter i George P. Smith - uhonorowano ich za wykorzystanie zasad eweolucji w badaniach chemicznych, które doprowadziły do opracowania leków nowej generacji.

więcej »

Niezwykły sposób na łysienie – zapach drzewa sandałowego

© JPC-PROD - Fotolia.comUczeni z Manchesteru odkryli, że związek, który wytwarza się tak, by przypominał zapach drzewa sandałowego, może stymulować nasze mieszki włosowe, zapobiegając utracie włosów.

więcej »

Jak zapuścić długie i zdrowe włosy?

© Avesun - Fotolia.comPostanowiłaś zapuszczać włosy? Napewno chcesz aby były dlugie, lśniące i mimo braku regularnego obcinania wyglądały zdrowo, bez rozdwojonych lub połamanych końcówek i matowości. Ekspert Noble Health Agnieszka Owczarek radzi na co zwrocić uwagę, aby włosy rosły szybko i aby utrzymać je w dobrej kondycji.

więcej »

Stres a choroby autoimmunologiczne

Fot.  Picture-Factory - Fotolia.comStres nie pozostaje bez wpływu na układ odpornościowy i nerwowy. Okazuje się, że wobec tego może też sprzyjać rozwojowi chorób autoimmunologicznych.

więcej »

Stresujesz się? Możesz stracić włosy

Fot. Danny S. - Fotolia.comNie stresuj się, bo stracisz włosy? - okazuje się, że takie stwierdzenie jest prawdą. Silny i przewlekły stres odbija się na naszym zdrowiu i może też wpływać na nasz wygląd. Jak rozpoznać, z czym mamy do czynienia i u kogo szukać pomocy?

więcej »

Stwardnienie rozsiane: choroba o wielu twarzach

© Dan Race - Fotolia.comMoże zaczynać się niejednoznacznie – zespołem zmęczenia, zaburzeniami wzroku czy niepokojącym drętwieniem kończyn. Choroba dotyka przede wszystkim młodych ludzi, którzy wchodzą w dorosłe życie i chcą czerpać z życia pełnymi garściami. Dziś przypada Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego - co trzeba wiedzieć o tej chorobie?

więcej »

Łysienie to nie tylko defekt kosmetyczny

© yanlev - Fotolia.comWypadanie włosów jest naturalnym procesem, jednak kiedy jednak ilość traconych włosów zaczyna niepokoić, należy zgłosić się do lekarza. Zjawisko to może bowiem wynikać z problemów zdrowotnych.

więcej »

Jabłka pomocne przy chemioterapii. Ograniczą wypadanie włosów

Fot. Mariusz Blach - Fotolia.comJabłka mogą przeciwdziałać wypadaniu włosów u pacjentów, którzy muszą przejść chemioterapię, mówią badacze z Università degli Studi di Napoli Federico II.

więcej »

Reumatoidalne zapalenie stawów - zaczyna się od zwykłego bólu

© hriana - Fotolia.comW Polsce z powodu reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS) leczy się ok. 300 tysięcy osób. Co roku na chorobę zapada kolejnych 10–15 tysięcy. Według danych sprzed kilku lat czas od wystąpienia pierwszych objawów do rozpoczęcia leczenia wynosi w naszym kraju aż 35 tyg. Czy jest szansa na poprawę?

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Umierać po ludzku Poradnik-zdrowia.pl Hospicja.pl Aktywni 50+ EWST.pl Umierać po ludzku Hospicja.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X