Strona główna Uroda Przewodnik urody Siwienie Wiadomości

Zdrowa dieta to większy mózg

Fot. freshidea - Fotolia.comZdrowy sposób odżywania się ma wpływ nie tylko na kształt sylwetki, ale i mózgu - okazuje się, że może zwiększyć jego gabaryty.

więcej »

Zdrowa dieta chroni przed utratą słuchu u kobiet

Fot. JPC-PROD - Fotolia.comDieta ma przemożny wpływ na nasz organizm - nie tylko na naszą sylwetkę i ochronę przed takimi chorobami, jak problemy z układem sercowo-naczyniowym, czy nowotwór, ale również może osłabić ryzyko utraty słuchu.

więcej »

Jogurt zmniejsza stany zapalne

Fot. ji_images - Fotolia.comStany zapalne w organizmie to naturalna reakcja, ale jeżeli się przedłużają, wywołują poważne szkody. Przewlekłe stany zapalne sprzyjają m. in. zaburzeniom pracy jelit, zapaleniu stawów i astmie. Poza tym mają związek z otyłością, zespołem metabolicznym, chorobami układu krążenia i innymi chorobami przewlekłymi. Z badań wynika, że chroniczne stany zapalne mogą być zmniejszone poprzez picie jogurtów.

więcej »

Dlaczego siwieją włosy

Fot. GordonGrand - Fotolia.comCo sprawia, że wraz z wiekiem włosy siwieją? Przekonania na ten temat są różne - wielu ludzi sądzi, że ma na to wpływ stres lub żal. Uczeni od jakiegoś czasu starają się odkryć przyczyny mechanizmów odpowiedzialnych za „posrebrzanie się" naszej czupryny. Oto kolejne ustalenia.

więcej »

Nietolerancja laktozy – pić mleko czy go nie pić?

Fot. volff - Fotolia.comJeśli po zjedzeniu nabiału, ma się kłopoty żołądkowe, to należy wyrzucić go z diety, czy też jednak od czasu do czasu - pomimo pewnych zaburzeń - można dołączyć do posiłków produkty mleczne?

więcej »

Dieta śródziemnomorska opóźnia rozwój Alzheimera

Fot. Kamila Cyganek - Fotolia.comDieta śródziemnomorska jest nie tylko dobra dla utrzymania odpowiedniej sylwetki i zadbania o zdrowie serca, jest też sposobem na opóźnienie rozwoju choroby Alzheimera, najpowszechniejszej formy demencji.

więcej »

Niskokaloryczna dieta śródziemnomorska może wpływać na geny i przyczyniać się do poprawy zdrowia

© julijadmi - Fotolia.comNowe badanie pokazuje, że bogata w tłuszcze dieta śródziemnomorska, zawierająca orzechy i oliwę z pierwszego tłoczenia, może modyfikować funkcję genów niektórych komórek. Właściwości te powinny pomóc w walce z szeregiem chorób, szczególnie układu krążenia.

więcej »

Demencja powstrzymana przez... dietę

Fot. Kamila Cyganek - Fotolia.comSposób odżywiania się ma przemożny wpływ na nasze zdrowie, oto niezwykły przykład z Wielkiej Brytanii: 82-letnia kobieta cierpiąca na zaawansowaną formę demencji odzyskała część zdolności poznawczych dzięki zmianie diety.

więcej »

Dieta śródziemnomorska – pokocha ją nie tylko twoje serce, ale i wątroba

Fot. Kamila Cyganek - Fotolia.comDieta śródziemnomorska od dawna uważana jest za jedną z najzdrowszych, bo pomaga zachować w dobrym stanie układ sercowo-naczyniowy i wydaje się chronić przed rozmaitymi chorobami. Teraz ustalono, że może też pomóc przy problemach z wątrobą.

więcej »

Co jeść przy cukrzycy?

Fot. Daniel Vincek - Fotolia.comJeśli chorujesz na cukrzycę, musisz przestrzegać zestawu reguł, by móc dobrze funkcjonować. Jedną z ważniejszych jest ta dotyczące sposobu odżywiania się. Sprawdź, co warto sobie serwować, gdy jest się diabetykiem.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy EWST.pl Akademia Pełni Życia Poradnik-zdrowia.pl Pola Nadziei Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Hospicja.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X