Strona główna Uroda Przewodnik urody Siwienie Wiadomości

Wypadanie włosów – jaka dieta pomoże temu zapobiec

Fot. schankz - Fotolia.comZupełnie zdrowa osoba codziennie traci od 50 do 100 włosów, ale większość z nich odrasta. Cykl życia włosa trwa około trzech do sześciu lat. Z różnych powodów jednak proces ten może być zaburzony. Nie tylko mężczyźni, ale i kobiety dostrzegają, że wraz z czasem ich włosy stają się przerzedzone. W każdym razie odpowiednia dieta pomaga powstrzymać łysienie i cieszyć się zdrową gęstą czupryną.

więcej »

Dieta śródziemnomorska polecana seniorom – pomaga zachować funkcje poznawcze

© tycoon101 - Fotolia.comDotychczas wykazano, że dieta śródziemnomorska daje wiele korzyści dla zdrowia, teraz jednak postanowiono sprawdzić, czy należy ją zalecać również seniorom. Okazuje się, że ludzie starsi także powinni się jej trzymać.

więcej »

Ta dieta uchroni przed rakiem jelita grubego

© bit24 - Fotolia.comDieta śródziemnomorska chroni przed rozwojem raka w okrężnicy i odbytnicy.

więcej »

Farbowanie włosów a rak. Czy istnieje związek?

© Robert Przybysz - Fotolia.comUczeni sprawdzili czy wieloletnie farbowanie włosów może mieć związek z rozwojem raka. W szczególności wzięli pod uwagę nowotwór piersi, pęcherza i białaczkę.

więcej »

Dieta środziemnomorska spowalnia demencję

Fot. A_Lein - Fotolia.comOd jakiegoś czasu dieta śródziemnomorska święci prawdziwe triumfy, kolejne badania potwierdzają jej ochronny wpływ wobec wielu chorób. Wiadomo, że m. in. pomaga zapobiec chorobom serca, cukrzycy, niektórym nowotworom, etc. Teraz do tej listy można dodać także zmniejszenie objawów demencji.

więcej »

Co wzmacnia włosy i poprawia ich wygląd?

Fot. Robert Przybysz - Fotolia.comJesteś tym, co jesz – to powiedzenie równie dobrze sprawdza się w kwestii włosów. Aby rosły, były mocne i lśniące, potrzebują wielu witamin i składników mineralnych. Gdy ich zabraknie w codziennej diecie, organizm w pierwszej kolejności zareaguje pogorszeniem ich wyglądu oraz wypadaniem, ponieważ z punktu widzenia przetrwania, są najmniej kluczowe. Czego nie powinno nam zabraknąć, by włosy były w dobrej kondycji?

więcej »

Zadbane włosy: droga do pewności siebie

Fot. ninelutsk - Fotolia.comPrzesuszenie, brak połysku i łamliwość włosów to najczęstsze problemy, z jakimi borykają się kobiety. Tymczasem zadbane i zdrowe włosy wpływają na nasze samopoczucie, dając nam większą pewność siebie. Dlatego jeszcze przed latem znajdźmy czas na regenerację i przeprowadzenie mniejszej lub większej metamorfozy.

więcej »

5 sposobów na lśniące i mocne włosy w 10 minut

Fot. kazmulka - Fotolia.comW jaki sposób szybko poprawić wygląd włosów? Nie trzeba wydawać fortuny na kosmetyki do pielęgnacji, aby mieć zdrowe i lśniące włosy. Wystarczy wykorzystać produkty, które każdy posiada w kuchni. Domowe maseczki można przygotować już w 10 minut. W efekcie ograniczą wypadanie włosów, zapewnią im blask oraz wzmocnią.

więcej »

Sposób na zdrowe kości w starszym wieku - jogurt

© milicanistoran - Fotolia.comWystarczy regularnie jeść jogurty, by móc liczyć na lepsze zdrowie kosci w starszym wieku.

więcej »

Włos pod lupą – zaskakujące fakty na temat włosów

Fot. Andrey Popov - Fotolia.comCo wiesz o swoich włosach? Może się okazać, że całkiem niewiele. Włosy mają swój cykl życia, są niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie – na skutek nieodpowiednich nawyków, diety czy genów – mogą okazać się bardzo kruche. Znajdziemy w nich wiele cennych informacji, mogą zdradzić twoje sekrety, ale i przekazać, na co chorujesz. Poznaj 8 najbardziej zaskakujących faktów na temat włosów.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku EWST.pl Kosciol.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Aktywni 50+ Uniwersytety Trzeciego Wieku eGospodarka.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X