Strona główna Uroda Przewodnik urody Siwienie Wiadomości

Stresujesz się? Możesz stracić włosy

Fot. Danny S. - Fotolia.comNie stresuj się, bo stracisz włosy? - okazuje się, że takie stwierdzenie jest prawdą. Silny i przewlekły stres odbija się na naszym zdrowiu i może też wpływać na nasz wygląd. Jak rozpoznać, z czym mamy do czynienia i u kogo szukać pomocy?

więcej »

Wakacyjna Hiszpania na talerzu

Fot. exclusive-design - Fotolia.comW tym roku, podobnie jak w ubiegłym większość Polaków planuje wyjazdy wypoczynkowe. Najchętniej wyjeżdżamy na 7 do 10 dni. Planując wakacje za granicą najczęściej wybieramy Hiszpanię. Tam na turystów czeka piękna pogoda, plaże, zabytki i wspaniała hiszpańska kuchnia pełna charakterystycznych potraw.

więcej »

Grozi ci osteoporoza? Jedz na śródziemnomorską modłę

Fot. Kamila Cyganek - Fotolia.comDieta śródziemnomorska jest szeroko polecana jako bardzo zdrowy sposób odżywiania się może mieć wrecz lecznicze właściwości dla niektórych dolegliwości, takich jak syndrom metaboliczny, a nawet rozwinięta cukrzyca. Okazuje się, że śródziemnomorskie jadło może również być pomocne osobom zagrożonym osteoporozą.

więcej »

Zdrowa dieta to większy mózg

Fot. freshidea - Fotolia.comZdrowy sposób odżywania się ma wpływ nie tylko na kształt sylwetki, ale i mózgu - okazuje się, że może zwiększyć jego gabaryty.

więcej »

Zdrowa dieta chroni przed utratą słuchu u kobiet

Fot. JPC-PROD - Fotolia.comDieta ma przemożny wpływ na nasz organizm - nie tylko na naszą sylwetkę i ochronę przed takimi chorobami, jak problemy z układem sercowo-naczyniowym, czy nowotwór, ale również może osłabić ryzyko utraty słuchu.

więcej »

Jogurt zmniejsza stany zapalne

Fot. ji_images - Fotolia.comStany zapalne w organizmie to naturalna reakcja, ale jeżeli się przedłużają, wywołują poważne szkody. Przewlekłe stany zapalne sprzyjają m. in. zaburzeniom pracy jelit, zapaleniu stawów i astmie. Poza tym mają związek z otyłością, zespołem metabolicznym, chorobami układu krążenia i innymi chorobami przewlekłymi. Z badań wynika, że chroniczne stany zapalne mogą być zmniejszone poprzez picie jogurtów.

więcej »

5 sposobów na domowe SPA

© mypokcik - Fotolia.comPo chłodnym i deszczowym okresie skóra i włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Skóra staje się niedotleniona, poszarzała i szorstka, a włosy łatwo się łamią. Oto kilka prostych sposobów na piękny wygląd i dobre samopoczucie na wiosnę.

więcej »

Dlaczego siwieją włosy

Fot. GordonGrand - Fotolia.comCo sprawia, że wraz z wiekiem włosy siwieją? Przekonania na ten temat są różne - wielu ludzi sądzi, że ma na to wpływ stres lub żal. Uczeni od jakiegoś czasu starają się odkryć przyczyny mechanizmów odpowiedzialnych za „posrebrzanie się" naszej czupryny. Oto kolejne ustalenia.

więcej »

Nietolerancja laktozy – pić mleko czy go nie pić?

Fot. volff - Fotolia.comJeśli po zjedzeniu nabiału, ma się kłopoty żołądkowe, to należy wyrzucić go z diety, czy też jednak od czasu do czasu - pomimo pewnych zaburzeń - można dołączyć do posiłków produkty mleczne?

więcej »

Dieta śródziemnomorska opóźnia rozwój Alzheimera

Fot. Kamila Cyganek - Fotolia.comDieta śródziemnomorska jest nie tylko dobra dla utrzymania odpowiedniej sylwetki i zadbania o zdrowie serca, jest też sposobem na opóźnienie rozwoju choroby Alzheimera, najpowszechniejszej formy demencji.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Aktywni 50+ Kosciol.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Kosciol.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Uniwersytety Trzeciego Wieku Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X