Strona główna Uroda Przewodnik urody Siwienie Wiadomości

Czy można jeść jogurt na diecie bezlaktozowej?

Fot. ji_images - Fotolia.comNawet 70% ludzi na świecie nie toleruje laktozy – cukru występującego przede wszystkim w mleku i jego przetworach. W Polsce problem z trawieniem laktozy może mieć około 17-37% osób. W gabinecie dietetyka, często pojawia się pytanie, czy przy nietolerancji laktozy, z diety należy wykluczyć wszystkie produkty mleczne?

więcej »

Jak dieta wspomaga zdrowie serca u kobiet

Fot. astrosystem - Fotolia.comJeśli chcesz zadbać o swój układ krwionośny, stosuj odpowiednią dietę. Śródziemnomorski sposób odżywiania się pomaga kobietom uchronić się przed problemami z sercem.

więcej »

Jak mieć piękne włosy pod czapką?

© Stefan Balk - Fotolia.comNaelektryzowane, uklepane, połamane i przetłuszczane – włosy pod czapką nie mają łatwo. Co zrobić, żeby zimą mieć piękną i lśniącą fryzurę, a jednocześnie nie marznąć, doradza Oskar Bachoń, make-up & hair designer.

więcej »

Jak często należy myć włosy

Fot. Cheangchai - Fotolia.comWarto codziennie brać prysznic, by zadbać o odpowiednią higienę ciała, ale jeśli chodzi o pielęgnację włosów, ich tak częste mycie może je osłabić.

więcej »

Dlaczego warto brać chłodny prysznic

Fot. silver-john - Fotolia.comJesienią i zimą chętniej bierzemy gorącą kąpiel czy prysznic, ale znacznie zdrowiej jest myć się w chłodniejszej wodzie. Zobacz, dlaczego.

więcej »

Kwasy omega-3 pomagają zdrowo się starzeć. Jeśli pochodzą z owoców morza i ryb

Fot. Jacek Chabraszewski - Fotolia.comOd dawna prowadzone są badania nad wpływem kwasów omega-3 na nasz stan zdrowia i wiele z nich wskazuje, że odpowiednia dawka tych składników pomaga uchronić przed różnymi chorobami charakterystycznymi dla wieku starszego. Z drugiej strony, przedstawiono także wyniki testów, zgodnie z którymi omega-3 nie mają wielkiego znaczenia dla profilaktyki określonych chorób. Kolejne analizy wskazują, że istotną rolę może odgrywać źródło tych substancji.

więcej »

Dieta śródziemnomorska ochroni twój wzrok

Fot. Andrey Starostin - Fotolia.comDieta śródziemnomorska od jakiegoś czasu święci triumfy, dowiedziono bowiem, że pomaga uchronić się przed chorobami serca, demencją, osłabieniem kości, rozwojem określonych nowotworów, symptomami depresji. Do tej listy można dodać również zapobieganie osłabieniu i utracie wzroku.

więcej »

Jak dieta śródziemnomorska pomaga walczyć z depresją

Fot. Kamila Cyganek - Fotolia.comCi, którzy przestrzegają diety śródziemnomorskiej, mogą liczyć na zmniejszenie ryzyka rozwoju depresji nawet o jedną trzecią, mówią badacze z University College London.

więcej »

Jak zapuścić długie i zdrowe włosy?

© Avesun - Fotolia.comPostanowiłaś zapuszczać włosy? Napewno chcesz aby były dlugie, lśniące i mimo braku regularnego obcinania wyglądały zdrowo, bez rozdwojonych lub połamanych końcówek i matowości. Ekspert Noble Health Agnieszka Owczarek radzi na co zwrocić uwagę, aby włosy rosły szybko i aby utrzymać je w dobrej kondycji.

więcej »

Zmień dietę na śródziemnomorską. Dzięki temu możesz dłużej żyć

Fot. beats_ - Fotolia.comNie jest za późno na zmianę stylu życia na zdrowszy - korzyści z takich modyfikacji można zyskać w każdym wieku. Okazuje się, że seniorzy, którzy decydują się na stosowanie diety śródziemnomorskiej, mogą liczyć na dłuższe życie.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Kosciol.pl Pola Nadziei Umierać po ludzku Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Umierać po ludzku Uniwersytety Trzeciego Wieku Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy