Strona główna Uroda Przewodnik urody Siwienie Wiadomości

Nie unikaj tłuszczu – sprawdź, jaki jego rodzaj jest ci potrzebny

Fot. Nadiia - Fotolia.comNa określenie „tłuszcz" składają się i dobre, i niekorzystne dla zdrowia substancje, nie można więc ich wszystkich „wrzucać do jednego worka". Sprawdź, jakie tłuszcze warto jeść i dlaczego są niezbędne, a jakich koniecznie unikać, bo organizm ucierpi z ich powodu.

więcej »

Farbowanie włosów a ryzyko raka piersi

Fot. Syda Productions - Fotolia.comKobiety, które często farbują włosy, mogą wykazywać większe ryzyko zachorowania na raka piersi. Sami badacze wskazują jednak, że potrzebne są dalsze testy, aby potwierdzić te wyniki.

więcej »

Wyrywanie włosów (trichotillomania) – objawy, przyczyny i leczenie

© pathdoc - Fotolia.comTrichotillomania, czyli kompulsywne wyrywanie włosów, to zaburzenie związane ze stresem i lękiem. Może prowadzić do oszpecenia i nasilenia problemów psychicznych.

więcej »

Stylizacja włosów: od piękna do problemu

Fot. agenturfotografin - Fotolia.comBalsamy, pianki, żele, pasty, maski, lakiery i wiele innych preparatów do stylizacji włosów – jest w czym wybierać. Kiedy i dlaczego warto zachować umiar w ich stosowaniu?

więcej »

7 grzechów Polek podczas wizyt u fryzjera

Fot. Viacheslav Iakobchuk - Fotolia.comIstnieją miejsca i instytucje, w których wymagane jest przestrzeganie pewnych zasad, które są tak oczywiste, że często nawet o nich nie myślimy, a złamanie ich jest dla nas sporym faux pas. Idąc do stomatologa myjemy więc zęby, do okulisty, nie zakładamy soczewek kontaktowych, a planując kupno butów zakładamy najnowsze skarpety. Czy jednak wiemy jakie błędy popełniane są podczas wizyt w salonach w fryzjerskich? Oto 7 grzechów głównych.

więcej »

Wypadanie włosów – jaka dieta pomoże temu zapobiec

Fot. schankz - Fotolia.comZupełnie zdrowa osoba codziennie traci od 50 do 100 włosów, ale większość z nich odrasta. Cykl życia włosa trwa około trzech do sześciu lat. Z różnych powodów jednak proces ten może być zaburzony. Nie tylko mężczyźni, ale i kobiety dostrzegają, że wraz z czasem ich włosy stają się przerzedzone. W każdym razie odpowiednia dieta pomaga powstrzymać łysienie i cieszyć się zdrową gęstą czupryną.

więcej »

Dieta śródziemnomorska polecana seniorom – pomaga zachować funkcje poznawcze

© tycoon101 - Fotolia.comDotychczas wykazano, że dieta śródziemnomorska daje wiele korzyści dla zdrowia, teraz jednak postanowiono sprawdzić, czy należy ją zalecać również seniorom. Okazuje się, że ludzie starsi także powinni się jej trzymać.

więcej »

Ta dieta uchroni przed rakiem jelita grubego

© bit24 - Fotolia.comDieta śródziemnomorska chroni przed rozwojem raka w okrężnicy i odbytnicy.

więcej »

Farbowanie włosów a rak. Czy istnieje związek?

© Robert Przybysz - Fotolia.comUczeni sprawdzili czy wieloletnie farbowanie włosów może mieć związek z rozwojem raka. W szczególności wzięli pod uwagę nowotwór piersi, pęcherza i białaczkę.

więcej »

Dieta środziemnomorska spowalnia demencję

Fot. A_Lein - Fotolia.comOd jakiegoś czasu dieta śródziemnomorska święci prawdziwe triumfy, kolejne badania potwierdzają jej ochronny wpływ wobec wielu chorób. Wiadomo, że m. in. pomaga zapobiec chorobom serca, cukrzycy, niektórym nowotworom, etc. Teraz do tej listy można dodać także zmniejszenie objawów demencji.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy eGospodarka.pl Umierać po ludzku Pola Nadziei Kosciol.pl Pola Nadziei Umierać po ludzku EWST.pl Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X