Strona główna Uroda Przewodnik urody Cellulit Wiadomości

Operacja bariatryczna najskuteczniejsza w ratowaniu życia ludzi otyłych

Fot. www.karrastock.com - Fotolia.comLudzie otyli są znacznie bardziej niż osoby o niższej wadze narażeni na różne dolegliwości i choroby, w tym takie zagrażające życiu. Z badań wynika, że operacja bariatryczna daje największe szanse na zmniejszenie ryzyka śmierci w wyniku tych kłopotów zdrowotnych.

więcej »

Mężczyźni, którzy jedzą w samotności, są bardziej narażeni na otyłość

Fot. Gennadiy Poznyakov - Fotolia.comKoreańscy uczeni odkryli, że mężczyźni, którzy jadają w samotności, częściej zmagają się z otyłością. W przypadku kobiet takie prawdopodobieństwo jest istotnie niższe.

więcej »

Jak zachować zdrową dietę? Trzeba dłużej spać

Fot. Monkey Business - Fotolia.comWspółcześnie wielu ludzi doświadcza kłopotów z snem. Dośc powszechna jest bezsenność, częste wybudzanie się, czy ograniczanie długości snu ze względu na ilość obowiązków. Tymczasem dobry sen ma nieoceniony wpływ na nasze samopoczucie i stan zdrowia. Okazuje się, że poziom odpoczynku oddziałuje także na prawdopodobieństwo stosowania zdrowej diety.

więcej »

Herbata zmniejsza ryzyko jaskry

Fot. Romolo Tavani - Fotolia.comLudzie, którzy codziennie pijają herbatę, mają niższe ryzyko jaskry. Naukowcy nie mają pewności co do przyczyn takiego efektu ochronnego. Być może odpowiedzialne są za to znajdujące się w herbacie związki przeciwutleniające, przeciwzapalne i neuroprotekcyjne.

więcej »

Operacje bariatryczne pomagają chorym na cukrzycę

Fot. s4svisuals - Fotolia.comBariatria jest dziedziną medycyny, która rozwija się bardzo dynamicznie. Operacyjne leczenie otyłości jest wskazane nie tylko tylko ze względu na walkę z nadmiernymi kilogramami, ale również wtedy, kiedy występuje groźne powikłanie otyłości, jakim jest cukrzyca. Podczas jej leczenia bardzo ważne jest zmniejszenie masy cała, co może zapewnić zabieg chirurgiczny, jednak bez wysiłku ze strony pacjenta nie przyniesie on oczekiwanych efektów.

więcej »

Otyłość bardziej szkodliwa niż sądzono

Fot. Gina Sanders - Fotolia.comNowe badania dowodzą znacznych problemów zdrowotnych związanych z otyłością. Dotychczasowe ustalenia nie wykazały dostatecznie wszystkich efektów nadmiernej wagi.

więcej »

Jak zmniejszyć przedświąteczny stres

Fot. vectorfusionart - Fotolia.comŚwięta Bożego Narodzenia kojarzą się z radością, odpoczynkiem i rodzinną atmosferą, ale z badań wynika, że okres przedświąteczny ma związek ze wzrostem częstości zawałów serca i zgonów wywołanych problemami sercowymi. Wszystko to najprawdopodobniej ma miejsce w wyniku stresu, nadmiaru alkoholu i niezdrowej diety. Sprawdź, jak ograniczyć rozdrażnienie i stres przed Świętami.

więcej »

Zobacz, co dzieje się z organizmem, gdy przestajesz pić alkohol

Fot. Andrey Cherkasov - Fotolia.comAlkohol na różne sposoby oddziałuje na twoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Jeśli zbyt często „zaglądasz do kieliszka", wyniszczasz swój organizm i rujnujesz relacje z innymi ludźmi. Jeżeli chcesz ograniczyć ilość serwowanych sobie napojów wyskokowych, dowiedz się, jakich zmian w organizmie należy się spodziewać - niech będą dodatkową motywacją do ograniczenia liczby wypijanych drinków.

więcej »

Ekspresowe odmłodzenie. Trzy najlepsze zabiegi dla skóry

Fot. Kalim - Fotolia.comKoniec roku to zazwyczaj prawdziwy maraton – przygotowania, spotkania świąteczne, imprezy sylwestrowe i karnawałowe. Nic dziwnego, że trudno w tym okresie znaleźć choć trochę czasu dla siebie. A przecież każda z nas, również, a może przede wszystkim w tym okresie, chciałaby prezentować się pięknie! Jakie zabiegi wybrać, aby osiągnąć wymarzony efekt i nie stracić przy tym wiele cennego czasu?

więcej »

Jeden na 20 nowotworów jest spowodowanych cukrzycą lub otyłością

Fot. staras - Fotolia.comPonad jeden na 20 nowotworów na całym świecie jest wywoływany obecnością cukrzycy i wysokim wskaźnikiem masy ciała (BMI).

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy eGospodarka.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Kosciol.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Hospicja.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Internetowe Stowarzyszenie Seniorów EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X