Strona główna Uroda Przewodnik urody Cellulit Wiadomości

Dlaczego otyłość brzuszna grozi cukrzycą

Fot. Khotcharak - Fotolia.comNadwaga i otyłość sprzyjają rozwojowi cukrzycy, ale otyłość brzuszna jest szczególnie niebezpieczna. Badacze odkryli gen, który sprzyja temu, że niektórzy ludzie mają nadmiar trzewnej tkanki tłuszczowej.

więcej »

Jak kawa chroni serce – nowe badania

Fot. winston - Fotolia.comWedług niemieckich uczonych, warto polecać wypijanie czterech kawy dziennie, szczególnie seniorom. Dzięki temu będą mieli silniejsze serca.

więcej »

Wydłuża się zalecany czas snu – wszystko dlatego, że zdobywamy dużo informacji

Fot. WavebreakMediaMicro - Fotolia.comWedług ekspertów, powinniśmy spać średnio 8,5 godziny na dobę. To dłużej niż dotychczasowe rekomendacje. Okazuje się, że otrzymujemy tak dużo informacji w ciągu dnia i niełatwo zasypiamy, dlatego potrzebujemy dłuższego odpoczynku.

więcej »

Zaburzenia erekcji oznaczają dwukrotnie wyższe ryzyko chorób serca

Fot. vladimirfloyd - Fotolia.comMężczyźni, którzy doświadczają zaburzeń erekcji, są jednocześnie o wiele bardziej narażeni na choroby serca.

więcej »

Dlaczego warto ćwiczyć także po siedemdziesiątce

Fot. vectorfusionart - Fotolia.comNowe badania dowiodły, że ćwiczenia mogą osłabiać efekty genetycznych predyspozycji do otyłości także w starszym wieku.

więcej »

Antydepresanty mogą sprzyjać otyłości

Fot. augusta16 - Fotolia.comOsoby zażywające antydepresanty - co oczywiste - zmagają się z objawami depresji, ale okazuje się, że mogą także mieć kłopoty z nadwagą. Wspomniane leki sprzyjają przybieraniu masy ciała, mówią brytyjscy badacze.

więcej »

Godziny snu a szanse na długowieczność

Fot. Monkey Business - Fotolia.comPora snu nie pozostaje bez wpływu na zdrowie. Okazuje się, że to, o której godzinie chodzisz spać, może być wskaźnikiem szans na długie życie.

więcej »

12 form raka – za tyle może odpowiadać otyłość

Fot. staras - Fotolia.comŚwiatowy Fundusz Badań Nad Rakiem (The World Cancer Research Fund, WCRF) ocenił dane zbierane przez kilkadziesiąt lat uznał, że istnieje związek pomiędzy otyłością dwunastoma rodzajami raka.

więcej »

Ciągły apetyt – skąd się bierze?

Fot. staras - Fotolia.comNajwyraźniej prawdą jest, że „aptyt rośnie w miarę jedzenia" - im więcej kalorii sobie dostarczasz, tym mózg silnejsze sygnały wysyła, by zjeść jeszcze więcej.

więcej »

30 procent przypadków demencji można by uniknąć. Zobacz jak

Fot. Atthapon - Fotolia.comCo trzeci przypadek demencji jest do uniknięcia - wystarczy odpowiedni styl życia, by uchronić się przed chorobą. Na demencję choruje niemal 50 milionów ludzi na całym świecie.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy EWST.pl Kosciol.pl Kobiety.net.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Kobiety.net.pl Kosciol.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X