Strona główna Uroda Przewodnik urody Cellulit Wiadomości

Pij kawę. Pomaga na trądzik różowaty

Fot. asife - Fotolia.comKawa może chronić zdrowie serca, opóźniać demencję, zmniejszyć ryzyko rozwoju różnych form nowotworów - do tej listy korzyści można również dopisać pomoc w walce z trądzikiem różowatym.

więcej »

Kawa wspomaga nerki?

Fot. Romolo Tavani - Fotolia.comKawa może wspomagać pracę nerek, mówią lekarze z North Lisbon Hospital.

więcej »

Międzynarodowy Dzień Kawy 2018

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comCi, którzy pod osłoną nocy powtarzają materiał przed egzaminem i ci, którym sen został brutalnie odebrany przez dzwoniący zdecydowanie za wcześnie budzik, potwierdzą jednogłośnie - w najcięższych momentach można liczyć wyłącznie na przyjaciela, który nie tylko zmotywuje nas do dalszego działania, ale też sprawi, że świat nabierze ostrości. Tym niezawodnym kompanem jest pełna ciepła i niesłabnącego wigoru kawa, która 29 września obchodzi swoje święto. Sprawdź, czy masz wszystko, co potrzebne, aby godnie uczcić ten dzień!

więcej »

Palenie papierosów zaburza pracę serca

Fot. Nikołaj Grigoriew - Fotolia.comPalenie papierosów zwiększa ryzyko wielu chorób, w tym np. sprzyja rozwojowi nowotworów, zwiększa ryzyko demencji, czy psuje wzrok. Do tej listy trzeba dopisać teraz ryzyko zaburzeń rytmu serca.

więcej »

Otyłość będzie bardziej śmiertelna dla kobiet niż palenie papierosów?

Fot. andriano_cz - Fotolia.comJak wynika z nowego brytyjskiego raportu, otyłość będzie główną przyczyną śmierci kobiet. Jeśli utrzymają się obecne trendy, uplasuje się na liście zagrożeń wyżej niż np. palenie papierosów.

więcej »

Dbaj o zdrowie serca, unikniesz demencji

Fot. thodonal - Fotolia.comSeniorzy, którzy mają zdrowy układ krążenia, rzadziej chorują na osłabienie zdolności poznawczych i demencję.

więcej »

Otyłość brzuszna osłabia zdolności poznawcze

Fot. kai - Fotolia.comNowe irlandzkie badania pokazują, że nadmiar trzewnej tkanki tłuszczowej, czyli tzw. otyłość brzuszna, wiąże się z osłabieniem zdolności poznawczych ludzi po sześćdziesiątce.

więcej »

Nowo odkryty lek pomaga walczyć z nadwagą

Fot. Khotcharak - Fotolia.comByć może w niedalekiej przyszłości da się jeść tłuste posiłki bez przybierania na wadze. Takie efekty dzięki nowo opracowanemu lekowi uzyskano już w badaniach na myszach.

więcej »

Pij mleko. Dzięki temu możesz lepiej kontrolować cukrzycę

Fot. 5ph - Fotolia.comMleko powinno być stałym elementem diety nie tylko dla dzieci, dorosłym też jest polecane, bo zawiera ważne dla zachowania zdrowia składniki. Teraz ustalono, że gdy jest wypijane rano, pomaga utrzymać odpowiedni poziom cukru we krwi w kolejnych porach dnia, co ułatwia kontrolę cukrzycy.

więcej »

Cienie, zmarszczki, opadające powieki czyli SOS dla oka

fot. oczy. fotolia.plSkóra wokół oka jest bardzo delikatna i wymaga szczególnego traktowania. Z biegiem lat bardziej widoczne stają się problemy, które jej dotykają – cienie, worki, opadające powieki czy zmarszczki. Domowe sposoby walkę z tymi problemami mogą nie przynieść efektów. Może się okazać, że potrzebne będą zabiegi medycyny estetycznej. Jak radzić sobie z najczęstszymi mankamentami w okolicach oczu opowiada dr Przemysław Styczeń, lekarz medycyny estetycznej.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Kosciol.pl eGospodarka.pl Akademia Pełni Życia Kobiety.net.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Umierać po ludzku Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X