Strona główna Uroda Przewodnik urody SPA i wellness Wiadomości

Łatwy sposób na szybsze zasypianie

Fot. Monkey Business - Fotolia.comZamiast liczenia baranów, przed snem warto spisać listę rzeczy do zrobienia - to może pomóc szybciej zasnąć.

więcej »

Brak snu zwiększa ryzyko Alzheimera?

Fot. Monkey Business - Fotolia.comJeśli ciągle nie dosypiasz, grozi ci choroba Alzheimera. Chroniczny brak dobrego odpoczynku nocnego wiąże się ze wzrostem ilości białka charakterystycznego dla rozwoju tej choroby.

więcej »

Dlaczego starsi ludzie tak często mają kłopoty ze snem?

Fot. Budimir Jevtic - Fotolia.comSeniorzy często zmagają się z zaburzeniami snu. Włoscy geriatrzy mówią, że osoby starsze mogą wypoczywać krócej niż ludzie młodsi i dobrze funkcjonować, ale kłopot polega na tym, że częściej czują się przemęczeni, bo po prostu gorzej sypiają.

więcej »

Cynamon pomoże w walce z otyłością

Fot. maxsol7 - Fotolia.comUczeni z Uniwersytetu Michigan i Uniwersytetu Środkowo-Południowego w Changsha odkryli, że cynamon może być pomocny w walce z nadmiarem kilogramów.

więcej »

8 zasad dobrego i zdrowego snu

fot. nabezsennoscChyba każdy z nas ma świadomość, jak ważny jest sen dla dobrego samopoczucia i zdrowia. Nie każdy może jednak doświadczyć spokojnego snu. Często zdarza się, że trudności z zasypianiem bardzo utrudniają życie – budzimy się niewyspani, a przez to zdenerwowani i przemęczeni. Jak radzić sobie z tym problemem? Pomóc mogą zasady dobrego i zdrowego snu.

więcej »

Wyciąg z sosny pomoże na jet lag

Fot. V. Yakobchuk - Fotolia.comJet lag to zjawisko wywołujące zaburzenia fizyczne i psychiczne wywoływane trudnościami organizmu w przyzwyczajeniu się do zmiany strefy czasowej. Teraz włoscy badacze odkryli sposób na złagodzenie wspomnianego syndromu - okazuje się, że ekstrakt z kory sosny zażyty kilka dni przed lotem, może osłabić zespół nagłej zmiany czasowej.

więcej »

Pieczarki dla smaku i na zdrowie

© photocrew - Fotolia.comStatystycznie co czwarta pieczarka w Europie pochodzi z Polski. Tych popularnych grzybów nie powinno zabraknąć w naszym menu nie tylko dlatego, że są łatwo dostępne i smaczne, ale również z uwagi na ich wartości odżywcze.

więcej »

Zaburzenia snu – przyczyna może być zbyt ostra kolacja

Fot. Ramon GrossoTo, co jemy wieczorną porą, ma duże znaczenie dla jakości snu. Problemy z zasypianiem, wybudzanie się, koszmary - to wszystko może wynikać z rodzaju zjedzonej kolacji.

więcej »

Jak działa biologiczny zegar dobowy – w tym roku badania nad nim nagrodzono Noblem

Fot. Comugnero Silvana - Fotolia.comW tym roku Medyczny Nobel został przyznany za odkrycia dotyczące mechanizmów molekularnych kontrolujących rytm okołodobowy.

więcej »

Medyczny Nobel 2017 – za badania nad biologicznym zegarem dobowym

Jeffrey C. Hall, Michael Rosbash i Michael W. Young, fot. nobelprize.orgTegorocznymi laureatami Nagrody Nobla w Dziedzinie Medycyny i Fizjologii zostali trzej amerykańscy badacze: Jeffrey C. Hall, Michael Rosbash i Michael W. Young, za odkrycia dotyczące mechanizmów molekularnych kontrolujących rytm okołodobowy.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Kosciol.pl EWST.pl Pola Nadziei Kobiety.net.pl Kosciol.pl eGospodarka.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Aktywni 50+ Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X