Strona główna Uroda Przewodnik urody SPA i wellness Wiadomości

Regularny sen wspiera pracę serca i metabolizm

Fot. Rido - Fotolia.comWarto zasypiać i budzić się o regularnych porach. Taki ustabilizowany tryb życia zarówno wspomaga pracę serca, jak i usprawnia procesy metaboliczne.

więcej »

Medytacja uważności pomaga oslabić zaburzenia snu

Fot. aletia2011 - Fotolia.comJeśli masz problemy ze snem, naucz się medytować, dzięki temu osłabisz u siebie poziom stresu i ograniczysz poziom zaburzeń snu.

więcej »

Problemy ze snem zwiększają poczucie samotności

Fot. Black Brush - Fotolia.comOd jakiegoś czasu słyszymy o „epidemii" samotności. Współczesny styl zycia sprzyja rozluźnieniu więzów międzyludzkich i skazuje wiele sędziwych oraz schorowanych osób na izolację. Nawet u młodych i zdrowych ludzi odnotowuje się wysokie poziomy poczucia osamotnienia. Ustalono, że określone elementy stylu życia mogą nasilać lub osłabiać to zjawisko, przykladowo, kiepski sen nasila wrażenie osamotnienia.

więcej »

Jak rozpoznać, że brak ci magnezu? Oto główne objawy

Fot. airborne77 - Fotolia.comMagnez jest niezwykle cennym pierwiastkiem, występującym w każdej tkance naszego organizmu. Jest odpowiedzialny za ponad 300 reakcji biochemicznych w ciele i ma wpływ na poziom ciśnienia krwi, metabolizm, funkcjonowanie układu odpornościowego, itd. Z tego powodu ciało daje nam znać, gdy ma do sypozycji zbyt mało tego minerału. Zobacz, jak to zdiagnozować.

więcej »

Sześć przyczyn bezsenności (i jak sobie z nimi radzić)

Fot. terovesalainen - Fotolia.comJesli często, pomimo zmęczenia, nie możesz zasnąć i długo przekładasz się z boku na bok, prawdopodobnie jest tego jakaś kontkretna przyczyna. Odkryj ją i zaczij reagować, by móc się wreszcie dobrze wyspać.

więcej »

Jak alkohol sprzyja demencji

© Africa Studio - Fotolia.comJeśli pijesz dużo alkoholu i robisz to dość często, znacznie bardziej narażasz się na problemy z pamięcią i demencję.

więcej »

10 produktów, które pomogą ci się dobrze wyspać

Fot. gpointstudio - Fotolia.comŻeby dobrze sypiać, trzeba do codziennego stylu życia na stałe wprowadzić pewne elementy, takie jak kładzenie się do łóżka o stałej godzinie, nieprzejadanie się wieczorem, dostatecznie wczesne wyłączanie komputera czy telewizji, etc. Pomocne są też naturalne sposoby na dobry sen, takie jak medytacja, aromaterapia, a także picie herbatek ziołowych. Do tego wszystkiego, można sobie ułtawić zasypianie i utrzymanie snu dzięki określonym produktom - sprawdź, co może ci się przydać dla dobrego nocnego odpoczynku.

więcej »

5 sposobów na domowe SPA

© mypokcik - Fotolia.comPo chłodnym i deszczowym okresie skóra i włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Skóra staje się niedotleniona, poszarzała i szorstka, a włosy łatwo się łamią. Oto kilka prostych sposobów na piękny wygląd i dobre samopoczucie na wiosnę.

więcej »

Nowe geny powiązane z cukrzycą?

gabycampo - Fotolia.comNaukowcy odkryli setki genów zaangażowanych w rozwój cukrzycy i innych zaburzeń metabolicznych.

więcej »

Chodzisz późno spać? Możesz wcześniej umrzeć

Fot. Rido - Fotolia.comJeśli jesteś „nocnym markiem" i lubisz późno chodzić spać, twój rytm dobowy jest większym zagrożeniem dla zdrowia niż ten cechujący „ranne ptaszki". Ludzie, którzy przesiadują po nocach, są bardziej zagrożeni wcześniejszą śmiercią.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Kosciol.pl EWST.pl Kobiety.net.pl eGospodarka.pl eGospodarka.pl EWST.pl Poradnik-zdrowia.pl Hospicja.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X