Strona główna Uroda Przewodnik urody SPA i wellness Wiadomości

Sześć przyczyn bezsenności (i jak sobie z nimi radzić)

Fot. terovesalainen - Fotolia.comJesli często, pomimo zmęczenia, nie możesz zasnąć i długo przekładasz się z boku na bok, prawdopodobnie jest tego jakaś kontkretna przyczyna. Odkryj ją i zaczij reagować, by móc się wreszcie dobrze wyspać.

więcej »

Jak alkohol sprzyja demencji

© Africa Studio - Fotolia.comJeśli pijesz dużo alkoholu i robisz to dość często, znacznie bardziej narażasz się na problemy z pamięcią i demencję.

więcej »

10 produktów, które pomogą ci się dobrze wyspać

Fot. gpointstudio - Fotolia.comŻeby dobrze sypiać, trzeba do codziennego stylu życia na stałe wprowadzić pewne elementy, takie jak kładzenie się do łóżka o stałej godzinie, nieprzejadanie się wieczorem, dostatecznie wczesne wyłączanie komputera czy telewizji, etc. Pomocne są też naturalne sposoby na dobry sen, takie jak medytacja, aromaterapia, a także picie herbatek ziołowych. Do tego wszystkiego, można sobie ułtawić zasypianie i utrzymanie snu dzięki określonym produktom - sprawdź, co może ci się przydać dla dobrego nocnego odpoczynku.

więcej »

5 sposobów na domowe SPA

© mypokcik - Fotolia.comPo chłodnym i deszczowym okresie skóra i włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Skóra staje się niedotleniona, poszarzała i szorstka, a włosy łatwo się łamią. Oto kilka prostych sposobów na piękny wygląd i dobre samopoczucie na wiosnę.

więcej »

Nowe geny powiązane z cukrzycą?

gabycampo - Fotolia.comNaukowcy odkryli setki genów zaangażowanych w rozwój cukrzycy i innych zaburzeń metabolicznych.

więcej »

Chodzisz późno spać? Możesz wcześniej umrzeć

Fot. Rido - Fotolia.comJeśli jesteś „nocnym markiem" i lubisz późno chodzić spać, twój rytm dobowy jest większym zagrożeniem dla zdrowia niż ten cechujący „ranne ptaszki". Ludzie, którzy przesiadują po nocach, są bardziej zagrożeni wcześniejszą śmiercią.

więcej »

Dlaczego starsi ludzie cierpią na zaburzenia snu?

Fot. Monkey Business - Fotolia.comWiek może wpływać na zegar dobowy u ssaków, tak, że zmienia się reakcja na działanie światła, to z kolei powoduje zaburzenia schematu snu i osłabia dobre samopoczucie.

więcej »

Tych kilka zmian sprawi, że pozbędziesz się problemów ze snem

Fot. leszekglasner - Fotolia.comKłopoty z zasypianiem i bezsenność to obecnie powszechny problem. Wszystko dlatego, że w ostatnich dziesięcioleciach diametralnie zmieniliśmy styl życia i nasze organizmy nie potrafią się przystosować do nowych, niesprzyjających odpoczynkowi warunków. Sprobuj wprowadzić tych kilka zmian, a osłabną twoje problemy ze snem.

więcej »

Zmniejsz kaloryczność diety. Dłużej unikniesz chorób związanych z wiekiem

Fot. Ekaterina - Fotolia.comOgraniczenie kaloryczności codziennej diety pomoże zmniejszyć ryzyko rozwoju związanych z wiekiem chorób. Wszystko dlatego, że pozwoli to na uchronienie organizmu przed uszkodzeniami ze strony produktów ubocznych powstających w procesie zamiany pożywienia w energię.

więcej »

Bezsenność może być dziedziczna

Fot. Andrey Popov - Fotolia.comJeśli często doświadczasz kłopotów ze snem i to pomimo pewnych zmian nawyków związanych z higieną snu, prawdopodobnie masz to genach...

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy eGospodarka.pl Poradnik-zdrowia.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Pola Nadziei eGospodarka.pl Poradnik-zdrowia.pl Aktywni 50+ Umierać po ludzku Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X