Strona główna Uroda Przewodnik urody SPA i wellness Wiadomości

Chodzisz późno spać? Możesz wcześniej umrzeć

Fot. Rido - Fotolia.comJeśli jesteś „nocnym markiem" i lubisz późno chodzić spać, twój rytm dobowy jest większym zagrożeniem dla zdrowia niż ten cechujący „ranne ptaszki". Ludzie, którzy przesiadują po nocach, są bardziej zagrożeni wcześniejszą śmiercią.

więcej »

Dlaczego starsi ludzie cierpią na zaburzenia snu?

Fot. Monkey Business - Fotolia.comWiek może wpływać na zegar dobowy u ssaków, tak, że zmienia się reakcja na działanie światła, to z kolei powoduje zaburzenia schematu snu i osłabia dobre samopoczucie.

więcej »

Tych kilka zmian sprawi, że pozbędziesz się problemów ze snem

Fot. leszekglasner - Fotolia.comKłopoty z zasypianiem i bezsenność to obecnie powszechny problem. Wszystko dlatego, że w ostatnich dziesięcioleciach diametralnie zmieniliśmy styl życia i nasze organizmy nie potrafią się przystosować do nowych, niesprzyjających odpoczynkowi warunków. Sprobuj wprowadzić tych kilka zmian, a osłabną twoje problemy ze snem.

więcej »

Zmniejsz kaloryczność diety. Dłużej unikniesz chorób związanych z wiekiem

Fot. Ekaterina - Fotolia.comOgraniczenie kaloryczności codziennej diety pomoże zmniejszyć ryzyko rozwoju związanych z wiekiem chorób. Wszystko dlatego, że pozwoli to na uchronienie organizmu przed uszkodzeniami ze strony produktów ubocznych powstających w procesie zamiany pożywienia w energię.

więcej »

Bezsenność może być dziedziczna

Fot. Andrey Popov - Fotolia.comJeśli często doświadczasz kłopotów ze snem i to pomimo pewnych zmian nawyków związanych z higieną snu, prawdopodobnie masz to genach...

więcej »

Niezawodny sposób na stres – wsparcie przyjaciół

Fot. seventyfour - Fotolia.comTo, że troska i zainteresowanie bliskich pomaga nam w trudnych chwilach, nie jest „odkryciem Ameryki", ale uczeni postanowili w badaniach naukowych sprawdzić wymierne efekty wsparcia przyjaciół i rodziny podczas doświadczania stresu.

więcej »

Łatwy sposób na szybsze zasypianie

Fot. Monkey Business - Fotolia.comZamiast liczenia baranów, przed snem warto spisać listę rzeczy do zrobienia - to może pomóc szybciej zasnąć.

więcej »

Brak snu zwiększa ryzyko Alzheimera?

Fot. Monkey Business - Fotolia.comJeśli ciągle nie dosypiasz, grozi ci choroba Alzheimera. Chroniczny brak dobrego odpoczynku nocnego wiąże się ze wzrostem ilości białka charakterystycznego dla rozwoju tej choroby.

więcej »

Dlaczego starsi ludzie tak często mają kłopoty ze snem?

Fot. Budimir Jevtic - Fotolia.comSeniorzy często zmagają się z zaburzeniami snu. Włoscy geriatrzy mówią, że osoby starsze mogą wypoczywać krócej niż ludzie młodsi i dobrze funkcjonować, ale kłopot polega na tym, że częściej czują się przemęczeni, bo po prostu gorzej sypiają.

więcej »

Cynamon pomoże w walce z otyłością

Fot. maxsol7 - Fotolia.comUczeni z Uniwersytetu Michigan i Uniwersytetu Środkowo-Południowego w Changsha odkryli, że cynamon może być pomocny w walce z nadmiarem kilogramów.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Umierać po ludzku Kobiety.net.pl Pola Nadziei eGospodarka.pl EWST.pl Aktywni 50+ Pola Nadziei Kobiety.net.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X