Strona główna Uroda Przewodnik urody Łupież Wiadomości

Warto się zdrzemnąć. Dzięki temu mózg lepiej pracuje.

Fot. britta60 - Fotolia.comJeśli chcesz mieć wyższe możliwości intelektualne, zapewnij sobie drzemkę w ciągu dnia, to pozwoli się odprężyć i poprawić zdolności podejmowania dobrych decyzji.

więcej »

Przytulaj się – osłabisz negatywne emocje i poprawisz nastrój

Fot. YakobchukOlena - Fotolia.comPrzytulaj się - to skutecznie osłabia negatywne emocje i poprawia nastrój, a nawet fizyczne samopoczucie.

więcej »

Zagrożenie dla serca – o każdej porze tygodnia ryzyko jest takie samo

Fot. vchalup - Fotolia.comDotychczasowe badania wskazywały, że największe ryzyko nagłego zatrzymania krążenia (sudden cardiac arrest, SCA) dotyczy wczesnych godzin porannych i poniedziałków, teraz okazuje się, że nie da się już wskazać najniebezpieczniejszych godzin czy dni - obecnie zagrożenie jest podobne, bez względu na porę.

więcej »

Nobel z chemii 2018 – za wykorzystanie zasad ewolucji w badaniach chmicznych

fot. Nobel PrizeTegoroczną Nagrodę Nobla w Dziedzinie Chemii otrzymali Frances H. Arnold, Gregory P. Winter i George P. Smith - uhonorowano ich za wykorzystanie zasad eweolucji w badaniach chemicznych, które doprowadziły do opracowania leków nowej generacji.

więcej »

Dłuższy urlop - dłuższe życie?

fot. simona - Fotolia.comCzy w tym roku zdarzyło Ci się całkowicie zapomnieć o urlopie lub nie wziąć wystarczająco długiego wolnego w lecie? Lepiej zmień swoje plany na nadchodzące miesiące i na cały przyszły rok. Jak wynika z rezultatów trwającego czterdzieści lat badania, kilka tygodni urlopu każdego roku może wpłynąć na przedłużenie życia.

więcej »

Kiedy lęk niszczy życie... te objawy wskazują na zaburzenia lękowe

Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.comKażdy z nas od czasu do czasu odczuwa niepokój w związku z jakimś konkretnym wydarzeniem, czy nawet bez uświadomionej wyraźnej przyczyny. Jeśli jednak często odczuwamy niepokój i jest on nasilony, może oznaczać zaburzenia, które znacznie osłabiają jakość życia.

więcej »

Pięć czynników pogorszenia pamięci

Fot. RFBSIP - Fotolia.comKażdy z nas od czasu do czasu o czymś zapomina, ale jeśli zjawisko to nasila się, może być za nie odpowiedzialny któryś z poniższych czynników (jeden lub kilka jednocześnie).

więcej »

Posiadanie zwierzaka może być „lekiem” na depresję?

Fot. terezqua - Fotolia.comNa całym świecie aż 300 milionów ludzi cierpi na depresję, chorobę, która nie pozwala normalnie funkcjonować, bardzo obniża jakość życia i nierzadko prowadzi do prób samobójczych. Okazuje się, że objawy depresji mogą być znacznie obniżone dzięki opiece nad jakimś zwierzakiem. Nie tylko samo siebie daje dobre dla naszego samopoczucia skutki, ale można też wytresować psa tak, aby działał terapuetycznie.

więcej »

Medytacja uważności pomaga oslabić zaburzenia snu

Fot. aletia2011 - Fotolia.comJeśli masz problemy ze snem, naucz się medytować, dzięki temu osłabisz u siebie poziom stresu i ograniczysz poziom zaburzeń snu.

więcej »

Stres w pracy szkodzi pracownikom i firmom

Fot. Voyagerix - Fotolia.comCo czwarty pracownik nie czerpie satysfakcji z realizacji zawodowych obowiązków – wynika z tegorocznego badania Hays Poland – Stres i satysfakcja 2018. Zdecydowana większość zatrudnionych doświadcza wysokiego poziomu stresu, który w wielu przypadkach działa na nich destrukcyjnie. Niesprzyjające czynniki prowadzą do szeregu dolegliwości, które obniżają komfort pracy i życia. Znika zaangażowanie i motywacja, a pojawia się zrezygnowanie i niska efektywność. To sytuacja niekorzystna zarówno dla pracodawców, jak i dla pracowników.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Kosciol.pl Pola Nadziei eGospodarka.pl Hospicja.pl Poradnik-zdrowia.pl Hospicja.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X