Strona główna Uroda Przewodnik urody Łupież Wiadomości

Ciężka łuszczyca grozi przedwczesną śmiercią

Fot. greshnikov1973 - Fotolia.comCiężkie przypadki łuszczycy oznaczają wyższe ryzyko przedwczesnej śmierci. Osoby z najpoważniejszą formą łuszczycy mogą mieć nawet dwukrotnie wyższe ryzyko śmierci w porównaniu do osób wolnych od tej choroby.

więcej »

Stres niszczy... zęby i dziąsła

Fot. Voyagerix - Fotolia.comPowszechnie wiadomo, że stres negatywnie wpływa na zdrowie psychiczne. Od jakiegoś zcasu jest również jasne, że zaburza też zdrowie fizyczne, np. jeśli jest przewlekły, osłabia układ odpornościowy. Teraz ustalono, że może niszczyć także zęby.

więcej »

Stres w pracy – co robić?

Fot. designer491 - Fotolia.comDługie godziny pracy i presja czasu nie sprzyjają zdrowiu. Stres pogłebia kłopoty z samopoczuciem i codziennym funkcjonowaniem. Na co szczególnie zwrócić uwagę, gdy praca wiąże się z podwyższonym stresem?

więcej »

O tej godzinie najlepiej jest uprawiać seks

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comZ nowych brytyjskich badań wynika, że najlepsza pora na uprawianie seksu to 7:30 lub 45 minut po przebudzeniu.

więcej »

Stres postarza - niszczy skórę

Fot. thodonal - Fotolia.comCodzienny stres może nas wpędzić w choroby, ale i znacznie przyspieszyć starzenie się, w tym wygląd naszej skóry.

więcej »

Nadmiar stresu niszczy mózg – kurczy hipokamp

Fot. the_lightwriter - Fotolia.comNadmiar stresu ma negatywny wpływ na mózg - może powodować jego zmniejszenie.

więcej »

Starość daje pewne korzyści – sprawdź, jakie

Fot. rock_the_stock - Fotolia.comZewsząd dowiadujemy się co robić, by zachować młody wygląd i stan umysłu, ale starość nie powinna być widziana w czarnych barwach. Owszem, może wiązać się ze spadkiem fizycznych możliwości, koniecznością walki z określonymi chorobami, czy pewnymi problemami poznawczymi, ale to nie jest cały jej obraz. Dla odmiany, zerknij, co można zyskać dzięki starszemu wiekowi.

więcej »

Jak zmniejszyć stres – pięć prostych sposobów

Fot. thodonal - Fotolia.comStres jest wpisany w nasze życie, ale to nie znaczy się do niego przyzwyczajamy. Najchętniej pozbylibyśmy się jego odczuwania, tak jest nieprzyjemny i osłabiający. Chroniczny stres bywa trudny do zwalczenia i nierzadko potrzeba do tego profesjonalnej pomocy, ale ogarniający nas stres z powodu różnych zdarzeń na co dzień można relatywnie łatwo zmniejszyć.

więcej »

Sposób na stres – wystarczy przebywać na łonie natury

Fot. Ivonne Wierink - Fotolia.comJakkolwiek w warunkach miejskich jest o to trudniej, warto znaleźć zieloną przestrzeń, bo w niej o wiele łatwiej zwalczyć stres. Wystarczy poobserwować naturę, by osłabić napięcie emocjonalne - twierdzą uczeni z Uniwersytetu Illinois w Champaign.

więcej »

Mity o raku – stres groźniejszy niż alkohol...

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comNowotwory należą do najgroźniejszych chorób, globalnie stanowią drugą przyczynę śmierci, tuż po chorobach serca. Nic dziwnego więc, że nie tylko zintensyfikowane są badania naukowe, które mają pomóc walczyć z rakiem, ale co i rusz słyszy się o nowych teoriach dotyczących choroby, w tym jej przyczyn. Coraz powszechniejsze stają mity na temat nowotworów.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Kobiety.net.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Aktywni 50+ Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Kosciol.pl Akademia Pełni Życia Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X