Strona główna Uroda Przewodnik urody Łupież Wiadomości

Jak mówić o starości? Tylko pozytywnie, to realnie pomaga seniorom

Fot. Tap10 - Fotolia.comMówi się, że język może ranić ostrzej niż nóż i to zarówno ze względu na samą treść wypowiadanych słów, i na formę wypowiedzi. Uczeni postanowili sprawdzić, jaki efekt ma używanie pewnych określeń na samopoczucie psychiczne seniorów.

więcej »

Dlaczego robią ci się siniaki – 5 powodów

Fot.andriano_cz - Fotolia.comSiniaki robią się na skórze głównie od uderzeń, ale nie tylko. Sprawdź, jakie są przyczyny ich powstawania.

więcej »

Głód naprawdę wywołuje gniew

Fot. Kurhan - Fotolia.com„Gdy Polak głodny, to zły" - badania dowiodły, że to powiedzenie jest prawdziwe. Mało tego, dotyczy nie tylko nas, ale wszystkich innych narodów. Gniew związany z odczuwaniem głodu to realna emocja.

więcej »

Stres odbiera Polakom przyjemność podróżowania

Fot. Ilya - Fotolia.com46 procent Polaków wybierających się w podróż obawia się zgubienia, zniszczenia lub kradzieży dokumentów, bagażu lub pieniędzy – wynika z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Avivy. Na liście zmartwień 45 proc. podróżujących jest bezpieczeństwo pozostawionego mieszkania, a co trzeci zapytany boi się o swoje zdrowie na wyjeździe.

więcej »

Niezawodny sposób na stres – naucz się odpuszczać

Fot. pressmaster - Fotolia.comTrzeba umieć „dać sobie spokój" - dzięki temu znacznie obniżymy poziom doświadczanego stresu, radzą uczeni z University of California i Pennsylvania State University.

więcej »

Prosty i przyjemny sposób na stres: ciemna czekolada

Fot. mateuszsiuta - Fotolia.comCiemna czekolada, choć kaloryczna, powinna zajmować ważne miejsce w naszym menu - ma wiele zalet i warto po nią sięgać. Jednym z efektów jedzenia tych słodkości jest zmniejszenie poziomu stresu.

więcej »

Marihuana środkiem na stres i depresję?

Fot. Capjah - Fotolia.comZ nowych badań przeprowadzonych przez uczonych z Washington State University wynika, że palenie marihuany może dać pewne efekty w postaci osłabienia lęku i objawów depresji.

więcej »

5 najlepszych herbat ziołowych

Fot. paleka - Fotolia.comZioła to naturalne środki na wiele problemów zdrowotnych. Z całej bogatej zielarskiej palety można wybrać coś pomocnego na niemal każdą dolegliwość, zioła poprawią samopoczucie i ochronią przed różnymi kłopotami zdrowotnymi. Jedną z najbezpieczniejszych form ich przyjmowania jest herbata - tych pięć napojów to najpopularniejsze ziołowe środki.

więcej »

Jak poprawić zdrowie psychiczne

Fot. Bits and Splits - Fotolia.comSzacuje się, że nawet kilkanaście procent ludzi w Polsce cierpi na zaburzenia psychiczne. Zanim choroba się rozwinie, warto pamiętać, że sami mamy duży wpływ na nasze zdrowie mentalne. Dobre nawyki pomagają zachować równowagę psychiczną - zobacz, co temu sprzyja.

więcej »

Prosty sposób na szczęście – wysiłek fizyczny

Fot. pikselstock - Fotolia.comAktywność fizyczna ma niezwykłą moc leczniczą, pomaga osłabić niepokój i zmniejszyć wiele objawów zaburzeń psychicznych. Okazuje się, że pozwala też zwiększyć poczucie szczęścia i zadowolenia z życia.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Umierać po ludzku Poradnik-zdrowia.pl Kobiety.net.pl Akademia Pełni Życia EWST.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X