Strona główna Uroda Przewodnik urody Łupież Wiadomości

Co – wbrew przekonaniom – nie wywołuje raka

Fot. vitanovski - Fotolia.comNowotwór jest jedną z głównych przyczyn śmierci w wymiarze globalnym. Jeśli chodzi o przyczyny choroby, wskazuje się zarówno czynniki genetyczne, jak i środowiskowe, w tym styl życia. W związku z rakiem powstało też wiele mitów, zobacz, co - pomimo niektórych popularnych przekonań - nie powoduje rozwoju choroby.

więcej »

Diagnoza raka zwiększa ryzyko samobójstwa

Fot. graphixchon - Fotolia.comStres i objawy depresji, które pojawiają się zwykle po rozpoznaniu nowotworu, mogą prowadzić do prób samobójczych.

więcej »

„Dopadła” cię anemia? Oto, co warto wówczas jeść

Fot. Evgeny - Fotolia.comAnemia jest jednym z najczęstszych zaburzeń krwi. Sprawdź, co jeść, by osłabić dolegliwość.

więcej »

Szef-tyran niszczy nam zdrowie. Stres w pracy a układ krążenia

Fot. StockPhoto - Fotolia.comPraca z niekompetentnym czy zastraszającym szefem nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie. Spędzamy w pracy co najmniej jedną trzecią doby, więc atmosfera w niej panująca znacząco oddziałuje na nasze samopoczucie: i fizyczne, i psychiczne.

więcej »

Stres sprzyja rozwojowi cukrzycy u kobiet

Fot. denis_vermenko - Fotolia.comLista problemów zdrowotnych, jakim sprzyja stres, jest długa. Objemuje m. in. choroby serca, depresję, bóle głowy, kłopoty żołądkowe, bezsenność, etc. Do tego spisu należy dodać cukrzycę - zagrożenie szczególnie dotyczy kobiet.

więcej »

Dlaczego stres sprzyja przybieraniu na wadze

Fot. Sham-ann - Fotolia.comStres może przysporzyć nam wielu problemów, w tym kłopotów z trawieniem, zaburzeń snu, czy bólu głowy, jest też pośrednią przyczyną przybierania na wadze. Sprawdź, dlaczego.

więcej »

Miejsce zamieszkania ma znaczenie dla zdrowia. Żyjesz blisko natury? Możesz liczyć na zdrowe srce

Fot. Nicola Simeoni - Fotolia.comZurbanizowane przestrzenie mogą wydawać się komfortowe, ale to naturalne obszary są najlepszym miejscem do życia, jeśli chodzi o zdrowie. Jak wynika z badań, ludzie, którzy mieszkają w pobliżu zielonych terenów, są mniej zestresowani i mają zdrowszy układd sercowo-naczyniowy.

więcej »

Stres a stany zapalne – wpływ na to mają geny

Fot. carballo - Fotolia.comZmiana ekspresji genów zmienia aktywność komórek odpornościowych.

więcej »

Oliwa z oliwek chroni wątrobę

Fot. Kerim - Fotolia.comPamiętaj, aby w twoim codziennym jadłospisie znalazła się oliwa z oliwek. Trudno przecenić jej właściwości dla zdrowia - do długiej listy korzyści można dołączyć ochronę wątroby.

więcej »

Co robić, by Święta były przyjemne, a nie uciążliwe

Fot. bnorbert3 - Fotolia.comDużo przygotowań - gotowanie, sprzątanie, zakupy, a wszystko po to, by spędzić Święta jak najpiękniej. Żeby się to udało, i w sferze fizycznej, i psychicznej, warto trzymać się kilku reguł.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy EWST.pl Aktywni 50+ Kobiety.net.pl Poradnik-zdrowia.pl Pola Nadziei Kobiety.net.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych eGospodarka.pl Oferty pracy