Strona główna Uroda Przewodnik urody Cera tłusta Wiadomości

Seks nie jest domeną młodych – seniorzy chętnie uprawiają miłość fizyczną

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comJak wynika z ankiet przeprowadzonych pod nadzorem University of Michigan, wbrew stereotypom, seniorzy są dość aktywni seksualnie.

więcej »

Jeśli czujesz się młodo, naprawdę wolniej się starzejesz

Fot. goodluz - Fotolia.comNiektórzy mówią, że „nie czują się jak na swój wiek". I rzeczywiście - osoby czujące się młodziej niż wynikałoby to z ich metryki, naprawdę biologicznie starzeją się wolniej.

więcej »

Jak zachować młody wygląd i dobre samopoczucie na dłużej

Fot. Kzenon - Fotolia.comKażdy chciałby jak najdłużej wyglądać młodo i cieszyć się pełnią zdrowia. Wprawdzie nie da się zatrzymać upływu czasu i kiedyś zmarszczki i tak się pojawią, a jakieś dolegliwosci rozwiną, jednak dzięki odpowiedniemu trybowi życia można to istotnie opóźnić. Zastosuj tych kilka wskazówek, a nie zestarzejesz się przedwcześnie.

więcej »

Len i chmiel w walce z menopauzą

Fot. fotolesnik - Fotolia.comUderzenia gorąca, drażliwość, bezsenność, ciągłe wahania nastrojów, bóle głowy - to jedne z najbardziej charakterystycznych objawów menopauzy. Za większość z nich odpowiada spadek stężenia estrogenów. Na szczęście jest ratunek na uciążliwe dolegliwości. To siła naturalnych składników, takich jak - len i chmiel.

więcej »

Insulina w tabletkach? To możliwe, trwają prace

© Kateryna_Kon - Fotolia.comNajpowszechniejszą formą przyjmowania insuliny są zastrzyki. Co prawda, pojawił się także lek w postaci proszku, który się inhaluje, ale nie jest tak skuteczny, jak iniekcje. Teraz opracowywana jest tabletka z tym hormonem – w badaniach na zwierzętach okazała się bardzo efektywna.

więcej »

Tego unikaj, bo cię postarza

Fot. FMTURRINI - Fotolia.comSzybkość procesu starzenia się jest w pewnej mierze zależny od genów, ale na to, jak wyglądamy, duży wpływ ma także styl życia. Tych pięciu rzeczy unikaj, bo sprawiają, że ekspresowo tracisz młody wygląd.

więcej »

Zioła w służbie zdrowiu: pokrzywa zwyczajna na zapalenie stawów i przerost prostaty

Fot. pusteflower9024 - Fotolia.comPokrzywa od starożytności jest wykorzystywana medycznie. Zielarze polecają ją szczególnie na choroby stawów i przerost prostaty.

więcej »

Mechanizm starzenia się odkryty. Będzie można je powstrzymać?

Fot. Rido - Fotolia.comNaukowcy z Niemieckiego Centrum Badań nad Rakiem (Deutsches Krebsforschungszentrum, DKFZ) w Heidelbergu odkryli białko, które jest kluczowym elementem w procesie starzenia się. U wielu organizmów żywych, w tym u ludzi, ma ono główny wpływ na cały mechanizm, wyznaczając długość życia.

więcej »

Niezwykłe zastosowania imbiru

Fot. M.studio - Fotolia.comImbir pochodzi z cieplejszych części Azji, takich jak Chiny, Japonia i Indie, ale uprawiany jest także Ameryce Południowej, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Stosuje się go zarówno w kulinariach, jak i celach medycznych.

więcej »

Uprawiaj seks. Dzięki temu zyskasz lepszą pamięć

Fot. Andriy Bezuglov - Fotolia.comWarto uprawiać seks z szeregu różnych powodów - nie tylko zacieśnia więzi między partnerami, ale ma bardzo dobry wpływ na stan zdrowia i samoocenę. Do długiej listy korzyści z miłości fizycznej należy teraz dopisać poprawę pamięci u ludzi w dojrzałym wieku, podaje The Independent.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Aktywni 50+ Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Uniwersytety Trzeciego Wieku Hospicja.pl Kosciol.pl Poradnik-zdrowia.pl Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X