Strona główna Uroda Przewodnik urody Cera tłusta Wiadomości

Kobiety częściej chorują na choroby sercowo-naczyniowe. Winna menopauza

Fot. sdecoret - Fotolia.comKobiety w starszym wieku częściej niż ich rówieśnicy mężczyźni cierpią z powodu chorób sercowo-naczyniowych. Według naukowców, taki stan rzeczy może wynikać ze zmian zachodzących w organizmie pod wpływem menopauzy.

więcej »

5 najlepszych herbat ziołowych

Fot. paleka - Fotolia.comZioła to naturalne środki na wiele problemów zdrowotnych. Z całej bogatej zielarskiej palety można wybrać coś pomocnego na niemal każdą dolegliwość, zioła poprawią samopoczucie i ochronią przed różnymi kłopotami zdrowotnymi. Jedną z najbezpieczniejszych form ich przyjmowania jest herbata - tych pięć napojów to najpopularniejsze ziołowe środki.

więcej »

Jak niedobór snu wpędzi nas w chorobę Alzheimera

Fot. tab62 - Fotolia.comTrzeba się wysypiać, by uniknąć choroby Alzheimera. Niedobory snu mają związek z rozwojem demencji.

więcej »

Mózg tworzy nowe komórki nawet w sędziwym wieku

Fot. Kateryna_Kon - Fotolia.comNasz mózg, podobnie jak całe ciało, ulega niszczącemu upływowi czasu. Okazuje się jednak, że nawet w starszym wieku może tworzyć nowe komórki nerwowe.

więcej »

Luteina powstrzymuje starzenie się mózgu?

Fot. ange1011 - Fotolia.comUczeni wiążą stan naszego zdrowia psychicznymego i funkcjonowania mózgu z określonym jedzeniem. Słynny kreskówkowy marynarz Popeye miał rację jedząc szpinak, to jedno z warzyw zawierających luteinę, która powstrzymuje mentalne starzenie się.

więcej »

Telomeraza: „enzym młodości” hamuje starzenie się, ale może zwiększać ryzyko raka

Fot. yuriyzhuravov - Fotolia.comNie eliksir, ale enzym młodości powstrzymuje procesy starzenia się i chroni przed przykrymi dla zdrowia i urody efektami upływu czasu. Mechanizm jednak nie jest zupełnie prosty - nie da się po prostu większyć ilości enzymu w organizmie i liczyć na dobre efekty, bo nie w każdym przypadku jest to bezpieczne.

więcej »

Zmniejsz kaloryczność diety. Dłużej unikniesz chorób związanych z wiekiem

Fot. Ekaterina - Fotolia.comOgraniczenie kaloryczności codziennej diety pomoże zmniejszyć ryzyko rozwoju związanych z wiekiem chorób. Wszystko dlatego, że pozwoli to na uchronienie organizmu przed uszkodzeniami ze strony produktów ubocznych powstających w procesie zamiany pożywienia w energię.

więcej »

Post a praca mózgu – ograniczenie kaloryczności posiłków może pomóc myśleć

Fot. Liv Friis-larsen - Fotolia.comOgraniczenie kaloryczności diety może nam pomóc lepiej myśleć. Mózgi zwierząt na diecie niskotłuszczowej i na menu o zmniejszonej wartości kalorycznej były biologicznie młodsze niż pozostałych gryzoni.

więcej »

Kobiety, które są matkami, szybciej się starzeją

Fot. Eléonore H - Fotolia.comBadania uczonych z George Mason University w Wirginii w USA dały zaskakujące wyniki - kobiety, które urodziły dzieci, starzeją się szybciej niż bezdzietne panie.

więcej »

Jak poznać wiek biologiczny? Trzeba zbadać mocz

Fot. doroguzenda - Fotolia.comMocz może być dobrym środkiem diagnostycznym. Wystarczy zbadać urynę, by ocenić biologiczny wiek pacjenta.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Akademia Pełni Życia Umierać po ludzku Kobiety.net.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Kobiety.net.pl Akademia Pełni Życia Uniwersytety Trzeciego Wieku Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X