Strona główna Uroda Przewodnik urody Cera tłusta Wiadomości

Ćwiczenia odmładzają serce – zmniejszają jego uszkodzenia związane ze starzeniem się

Fot. abhijith3747 - Fotolia.comLudzie w dojrzałym wieku mogą zmniejszyć ryzyko niewydolności serca wywołanego dekadami siedzącego trybu życia - muszą jedynie zacząć regularnie ćwiczyć.

więcej »

Jak ćwiczenia poprawiają pamięć

Fot. highwaystarz - Fotolia.comKolejne badania dowodzą, że aktywność fizyczna jest niezbędna dla zdrowego starzenia się. Dzięki regularnemu wysiłkowi pamięć jest lepsza, pomimo upływu lat.

więcej »

Za młody wygląd w starszym wieku odpowiadają głównie geny

Fot. Kevin - Fotolia.comPrzed oznakami upływu czasu ratujemy się na różne sposoby, kupujemy kosmetyki powstrzymujące starzenie się czy poddajemy się zabiegom odmładzającym - wszystko to jednak daje ograniczone efekty, a najsilniejszy wpływ na nasz wygląd mają geny...

więcej »

Problemy ze słuchem wskaźnikiem rozwoju demencji?

Fot. Birgit Reitz-Hofmann - Fotolia.comNowe badania wskazują, że może istnieć związek pomiędzy kłopotami ze słuchem i rozwojem demencji.
Jak uważają badacze z polikliniki Tor Vergata w Rzymie, częściowa utrata słuchu skutkować może osłabieniem funkcji niektórych obszarów mózgu lub przedwczesne starzenie się określonych regionów mózgu może zaburzać zdolność słyszenia.

więcej »

Zobacz, co dzieje się z organizmem, gdy przestajesz pić alkohol

Fot. Andrey Cherkasov - Fotolia.comAlkohol na różne sposoby oddziałuje na twoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Jeśli zbyt często „zaglądasz do kieliszka", wyniszczasz swój organizm i rujnujesz relacje z innymi ludźmi. Jeżeli chcesz ograniczyć ilość serwowanych sobie napojów wyskokowych, dowiedz się, jakich zmian w organizmie należy się spodziewać - niech będą dodatkową motywacją do ograniczenia liczby wypijanych drinków.

więcej »

Flora bakteryjna jelit odpowiada za zdrowe starzenie się?

Fot. Sebastian Kaulitzki - Fotolia.comIlość i rodzaj bakterii w jelitach może odpowiadać za szanse na długie i zdrowe życie. Odkryto właśnie, że jelitowa flora bakteryjna u cieszących się zdrowiem stulatków jest podobna do takiej, jaka została uznana za charakterystyczną dla trzydziestolatków.

więcej »

Papierosy i alkohol postarzają szybko i widocznie

Fot. exclusive-design - Fotolia.comCi, którzy palą papierosy i zbyt często sięgają po alkohol, o wiele szybciej się starzeją i jest to bardzo widoczne – ostrzegają duńscy badacze.

więcej »

Wypadanie włosów: mogą pomóc zioła

© ia_64 - Fotolia.comWyciągi ziołowe, które mają działanie lecznicze dla całego organizmu, stosować można również w utrzymaniu włosów w dobrym stanie. W skład kuracji przeciw wypadaniu włosów wchodzą ekstrakty ze skrzypu polnego, rozmarynu lekarskiego, brzozy i pokrzywy.

więcej »

Grzyby mają właściwości anti-aging

Fot. minadezhda - Fotolia.comSezon na grzyby się skończył, ale te zebrane i ususzone lub zamarynowane, dostępne są dla nas przez cały rok. A że warto po nie sięgać dość często, przekonują amerykańscy badacze, którzy odkryli, że grzyby zawierają składniki o silnym działaniu przeciwstarzeniowym.

więcej »

Tajemnica długowieczności – dłuższe telomery

Fot. Sondem - Fotolia.comRośnie liczba ludzi w bardzo sędziwym wieku, czyli ponadstuletnich. Co ciekawe, wbrew powszechnym przypuszczeniom grupa ta zdrowotnie ma się całkiem dobrze - tajemnica ich zdrowia jest odkryta dzięki analizie ich krwi.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademia Pełni Życia Aktywni 50+ Umierać po ludzku Kosciol.pl EWST.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X