Strona główna Uroda Przewodnik urody Cera tłusta Wiadomości

Orzechy laskowe pomogą zachować zdrowie i młody wygląd

Fot. kvladimirv - Fotolia.comWarto dodać do codziennego menu orzechy laskowe - działają korzystnie w wielu obszarach: pozwolą zachować młody wygląd skóry, moga poprawić sen i uchronić przed rozmaitymi chorobami.

więcej »

Nadmierna ekspozycja promieniowanie słoneczne – plaster pomoże to określić

Fot. oraziopuccio - Fotolia.comProsty w użyciu plaster wskaże, czy ekspozycja naszej skóry na światło słoneczne nie jest nadmierna.

więcej »

Zasłuchaj się, czyli jak muzyka wpływa zdrowie

Fot. goodluz - Fotolia.comMuzyka nie tylko „łagodzi obyczaje", ale może być silnym „lekiem" na pewne dolegliwości fizyczne i psychiczne. Zobacz, jaki wpływ na zdrowie i samopoczucie ma słuchanie muzyki i jej wykonywanie.

więcej »

Samotność niszczy mózg

Fot. Monkey Business - Fotolia.comSamotność niszczy zdrowie fizyczne i psychiczne. Testy wykazały, że odizolowanie wiąże się ze znaczącymi negatywnymi zmianami w mózgu.

więcej »

Seniorski czas – dlaczego to najlepszy etap w życiu

Fot. Budimir Jevtic - Fotolia.comGrecy używali określenia „akme" (najwyższy punkt, szczyt) m. in. na wiek, w którym człowiek uzyskuje pełnię swoich możliwości. Chodziło głównie o wiedzę i życiową mądrość, którym nie towarzyszyły jednocześnie problemy ze zdrowiem fizycznym charakterystyczne dla starszego wieku. Akme Grek osiągał po czterdziestce. Dzisiaj jednak granice fizycznej starości się znacznie przesunęły, więc taki szczyt przypada na szóstą i siódmą dekadę naszego życia. Oto, dlaczego można postulować, że to najlepszy życiowy etap.

więcej »

Kwasy omega-3 pomagają zdrowo się starzeć. Jeśli pochodzą z owoców morza i ryb

Fot. Jacek Chabraszewski - Fotolia.comOd dawna prowadzone są badania nad wpływem kwasów omega-3 na nasz stan zdrowia i wiele z nich wskazuje, że odpowiednia dawka tych składników pomaga uchronić przed różnymi chorobami charakterystycznymi dla wieku starszego. Z drugiej strony, przedstawiono także wyniki testów, zgodnie z którymi omega-3 nie mają wielkiego znaczenia dla profilaktyki określonych chorób. Kolejne analizy wskazują, że istotną rolę może odgrywać źródło tych substancji.

więcej »

III Dni Gerontologii we Wrocławiu - Srebrna gospodarka

fot. Wrocławskie Centum Seniora"Srebrna gospodarka wobec wyzwań starzejącego się społeczeństwa" - tak brzmi hasło III Dni Gerontologii, które w tym roku odbedą się w dniach 25-26 października 2018 r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

więcej »

Seks po 60-ce. Wielu seniorów jest aktywnych seksualnie

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comW ramach The National Poll On Healthy Aging zapytano starszych Amerykanów o ich życie seksualne i okazało się, że wielu z nich jest bardzo aktywnych w tej sferze.

więcej »

Menopauza: objawy, łagodzenie skutków

Fot. missty - Fotolia.comJuż w najbliższy czwartek, 18 października, obchodzony będzie Światowy Dzień Menopauzy. Mimo, że klimakterium to naturalny i nieunikniony etap w życiu każdej kobiety, często postrzegany jest jako wstydliwy i problematyczny temat. Czy słusznie? Czym zatem jest okres przekwitania i jak możemy sobie z nim radzić?

więcej »

Jak zmniejszyć widoczność zmarszczek

Fot. YakobchukOlena - Fotolia.comJakkolwiek nie da się całkowicie powstrzymać rozwoju zmarszczek, a ich ilość oraz czas powstania ma istotny związek z genami, jednakże styl życia również w niemałym stopniu wpływa na stan naszej skóry. Sprawdź, jak może zmniejszyć widoczność oznak starzenia się.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Hospicja.pl Umierać po ludzku Akademia Pełni Życia Kosciol.pl Umierać po ludzku Kobiety.net.pl Pola Nadziei Aktywni 50+ Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X