Strona główna Uroda Przewodnik urody Cera tłusta Wiadomości

Jak otyłość wpływa na mózg

Fot. venusvi - Fotolia.comOsoby w średnim wieku z otyłością brzuszną cechują się mniejszą objętością substancji szarej niż rówieśnicy o wadze w normie.

więcej »

Niezwykłe zastosowania wanilii

Fot. mates - Fotolia.comWaniliowe perfumy, lody, czy ciasto zrobiły prawdziwą furorę na całym świecie. Nic dziwnego, skoro ekstrakty z rośliny o nazwie vanilla planifolia mają tak przyjemny aromat i znacząco poprawiają smak potraw. Zobacz, jakie inne zastosowania może mieć wanilia.

więcej »

Tych pięć produktów naturalnie powstrzymuje rozwój zmarszczek

Fot. vladimirfloyd - Fotolia.comTrudno przecenić dietę, jeśli chodzi o jej wpływ na nasz organizm. Zarówno zdrowie, jak i nasz wygląd w dużej mierze zależą od tego, co jemy. Jeśli chcesz ograniczyć widoczność zmarszczek, na stałe umieść w swojej diecie tych pięć produktów.

więcej »

Tylko spokój może nas uratować... przed starzeniem się

Fot. Boggy - Fotolia.comWarto ćwiczyć stoicki spokój - lęk i zdenerwowanie przyspieszają proces starzenia się.

więcej »

Jaja nie tylko w kuchni i na stole

fot. Viktor - Fotolia.comUjędrnienie i nawilżenie skóry, zmatowienie cery tłustej, odżywienie włosów, to tylko niektóre właściwości jakie posiada jajko. W kosmetykach często znajdują się składniki występujące w jajkach. Żółtko bogate jest w ważne dla naszej cery witaminy A, B i E oraz minerały, jak: jod, żelazo i fosfor. Białko natomiast ma właściwości ściągające i odmładzające.

więcej »

Jak zwierzęta pomagają osłabiać nieprzyjemne skutki starzenia się

Fot. SasaStock - Fotolia.comŁatwiej jest się starzeć, gdy ma się u boku czworonoga, wynika z przeprowadzonych w USA ankiet.

więcej »

Starzenie się: jak skóra traci odporność na infekcje

Fot. Rido - Fotolia.comWraz z wiekiem nasza skóra traci potrzebny jej do prawidłowego funkcjonowania tłuszcz i słabną jej zdolnoci do ochrony pzred infekcjami.

więcej »

Wydaje ci się, że czas szybciej płynie wraz z tym, jak się starzejesz? Tak w istocie działa umysł

Fot. freshidea - Fotolia.comDzieci narzekają na nudę i na to, że dłuży im się czas, a starsi nie mogą się nadziwić, jak szybko upływają kolejne dni. Wszystko dlatego, że wraz z wiekiem zmienia się nasza percepcja czasu.

więcej »

Oto, jak wino i czekolada mogą przeciwdziałać starzeniu się

Fot. patronestaff - Fotolia.comCodzienna przekąska w postaci ciemnej czekolady i lampka wina mogą dostarczyć znaczących ilości resweratrolu, składnika, który ma silne właściwości przeciwstarzeniowe.

więcej »

Jak „posprzątać” mózg? Głęboki sen chroni przed demencją

Fot. HANK GREBE - Fotolia.comTo, jak głęboko śpisz, może mieć wpływ na zdolność mózgu do pozbywania szkodliwych substancji.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Akademia Pełni Życia Umierać po ludzku Pola Nadziei Kosciol.pl Kobiety.net.pl eGospodarka.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy