Strona główna Uroda Przewodnik urody Cera tłusta Wiadomości

Seks po 60-ce. Wielu seniorów jest aktywnych seksualnie

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comW ramach The National Poll On Healthy Aging zapytano starszych Amerykanów o ich życie seksualne i okazało się, że wielu z nich jest bardzo aktywnych w tej sferze.

więcej »

Menopauza: objawy, łagodzenie skutków

Fot. missty - Fotolia.comJuż w najbliższy czwartek, 18 października, obchodzony będzie Światowy Dzień Menopauzy. Mimo, że klimakterium to naturalny i nieunikniony etap w życiu każdej kobiety, często postrzegany jest jako wstydliwy i problematyczny temat. Czy słusznie? Czym zatem jest okres przekwitania i jak możemy sobie z nim radzić?

więcej »

Jak zmniejszyć widoczność zmarszczek

Fot. YakobchukOlena - Fotolia.comJakkolwiek nie da się całkowicie powstrzymać rozwoju zmarszczek, a ich ilość oraz czas powstania ma istotny związek z genami, jednakże styl życia również w niemałym stopniu wpływa na stan naszej skóry. Sprawdź, jak może zmniejszyć widoczność oznak starzenia się.

więcej »

III Dni Gerontologii we Wrocławiu - Srebrna gospodarka

fot. Wrocławskie Centum Seniora"Srebrna gospodarka wobec wyzwań starzejącego się społeczeństwa" - tak brzmi hasło III Dni Gerontologii, które w tym roku odbedą się w dniach 25-26 października 2018 r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

więcej »

Nowy eliksir młodości? Wyciąg z klonu pomoże zachować młody wygląd

Fot. Georgy Dzyura - Fotolia.comKlon kojarzy się głównie z syropem klonowego i pięknymi jesiennymi liśćmi. Okazuje się, że tym pięknem może się z nami podzielić - ekstrakt z liści tego drzewa pomaga zapobiegać powstawaniu zmarszczek.

więcej »

Zdrowa dieta chroni telomery, czyli zwiększa szanse dłuższe życie

Fot. Wolfilser - Fotolia.comKobiety, które stosują zdrową dietę, mają dłuższe telomery niż ich rówieśniczki - to oznacza zaś, że mogą liczyć na dłuższe życie.

więcej »

6 mitów o stylu życia i starzeniu się. Zobacz, co ci nie pomoże

Fot. Rafael - Fotolia.comWiadomo, że styl życia ma duży wpływ na to, jak wyglądamy i się czujemy. Przykładowo, ćwiczenia pomagają zachować zdrowie i młodość, a namierne picie alkoholu przyspiesza strzenie się. To oczywiste, ale jest wiele nieuzasadnionych przekonań dotyczących określonych zachowań czy nawyków i ich oddziaływania na nasz wygląd oraz samopoczucie.

więcej »

Alkohol i marihuana postarzają mózg

Fot. cosastocker - Fotolia.comPsychiatrzy z amerykańskich Amen Clinics przeprowadzili badania, z których wynika, że nadmierne picie alkoholu i palenie marihuany postarza mózg.

więcej »

Fantomowe zapachy – wraz z wiekiem czujesz ich więcej

Fot. anetlanda - Fotolia.comOto kolejne niezwykłe zjawisko związane ze starzeniem się - im bardziej zaawansowany wiek, tym częstsze przypadki odczuwania fantomowych (nieistniejących) zapachów.

więcej »

Jeśli twoja mama dlugo żyła, ty też masz na szanse na długowieczność (dotyczy kobiet)

Fot. silentalex88 - Fotolia.comJeśli jesteś córką kobiety, która osiągnęła długowieczność, ty też masz na to duże szanse – wynika z nowych badań.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Umierać po ludzku Kosciol.pl Poradnik-zdrowia.pl Hospicja.pl eGospodarka.pl EWST.pl Poradnik-zdrowia.pl Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X