Strona główna Uroda Przewodnik urody Odchudzanie Wiadomości

Seks i czerwone wino – najlepsze sposoby na uniknięcie raka prostaty

Fot. Drobot Dean - Fotolia.comWłoscy urolodzy zalecają mężczyznom codzienne raczenie się kieliszkiem czerwonego wina oraz częste uprawianie seksu - dzięki temu panowie mają większe szanse na uchronienie się przed rakiem prostaty.

więcej »

Duża ilość soli uszkadza mózg

Fot. Daniel Vincek - Fotolia.comObecnie przemysł spożywczy wykorzystuje sól w dużych ilościach, stąd przeciętna dieta mieszkańca Europy czy Ameryki Północnej zawiera zwykle nadmiar tej przyprawy. Tymczasem liczne badania dowiodły, że zbyt duże dawki soli bardzo nam szkodzą. Teraz do listy ich negatywnych skutków należy dopisać zaburzenia pracy mózgu.

więcej »

Operacja bariatryczna najskuteczniejsza w ratowaniu życia ludzi otyłych

Fot. www.karrastock.com - Fotolia.comLudzie otyli są znacznie bardziej niż osoby o niższej wadze narażeni na różne dolegliwości i choroby, w tym takie zagrażające życiu. Z badań wynika, że operacja bariatryczna daje największe szanse na zmniejszenie ryzyka śmierci w wyniku tych kłopotów zdrowotnych.

więcej »

Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko raka jelita grubego, ogranicz te produkty

Fot. Randy Anderson - Fotolia.comJeśli nie chcesz narażać się na raka jelita grubego, ogranicz w diecie pewne produkty – ostrzegają eksperci z Harvard T.H. Chan School of Public Health w Bostonie.

więcej »

Kasze: zdrowy składnik codziennej diety

Fot. matka_Wariatka - Fotolia.comKasze nie tylko urozmaicają i wzbogacają nasz jadłospis o różne smaki, ale także dostarczają porcji wartościowych składników odżywczych: witamin i minerałów oraz cennego błonnika, który dając uczucie sytości ułatwi nam przestrzegani zasad prawidłowego żywienia.

więcej »

Te objawy mówią, że jesz za mało węglowodanów

Fot. Syda Productions - Fotolia.comWęglowodany powinny stanowić źródło 45 do 65 proc. dziennie przyjmowanych kalorii, tymczasem często ograniczamy ich ilość w diecie, ponieważ składniki te są uważane za winowajców w przybieraniu na wadze. Trzeba zaś wiedzieć, że nadmierne zmniejszenie dawki weglowodanów wiąże się z zaburzeniami pracy organizmu, co staje się widoczne w kilku charakaterystycznych objawach.

więcej »

Suplementy diety: oszukany skład, przeterminowane, źle oznakowane

Fot. Syda Productions - Fotolia.comInspekcja Handlowa wzięła pod lupę suplementy diety. Sprawdziła, jak są oznakowane, czy producenci nie wprowadzają konsumentów w błąd i czy zgłosili suplementy do Głównego Inspektora Sanitarnego. Kontrolerzy mieli zarzuty do co piątego produktu.

więcej »

Nowy wynalazek – kaspułka analizująca powstawanie gazów w jelitach

Fot. kei907 - Fotolia.comDla uczonych nie ma tematów tabu. Właśnie zajeli się analizą sposobu formowania się gazów w jelitach - wynaleźli kapsułkę, która pozwoli na monitorowanie procesu kształtowania się gazów.

więcej »

Mężczyźni, którzy jedzą w samotności, są bardziej narażeni na otyłość

Fot. Gennadiy Poznyakov - Fotolia.comKoreańscy uczeni odkryli, że mężczyźni, którzy jadają w samotności, częściej zmagają się z otyłością. W przypadku kobiet takie prawdopodobieństwo jest istotnie niższe.

więcej »

Robert Marchand – 106-letni kolarz właśnie zakończył karierę

Robert Marchand fot.  Geoffrey Franklin, CC BY 2.0, Flickr.comNie, to nie żart - liczący sobie 106 lat Robert Marchand był dotychczas aktywnym kolarzem. Dopiero teraz przeszedł na emeryturę.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy eGospodarka.pl Hospicja.pl Poradnik-zdrowia.pl EWST.pl Poradnik-zdrowia.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów eGospodarka.pl Aktywni 50+ Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X