Strona główna Uroda Przewodnik urody Odchudzanie Wiadomości

9 powodów, dla których warto włączyć ryby do diety

Fot. grinchh - Fotolia.comLudzie na całym świecie jedzą coraz więcej ryb i owoców morza. I chociaż coraz częściej pojawiają się w menu Polaków, to wciąż jemy ich znacznie mniej niż zaleca Światowa Organizacja Zdrowia. Jak pokazują badania, korzyści płynących ze spożycia ryb jest wiele – są m.in. źródłem łatwo przyswajalnego białka, witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Poprawiają zdolności intelektualne, chronią nasze stawy i kości, a nawet zwiększają płodność! Mają też dobroczynny wpływ na pracę układu krwionośnego i wzmacniają naszą odporność, której potrzebujemy szczególnie teraz, w okresie jesienno–zimowym.

więcej »

Siedzący tryb życia gorszy dla zdrowia niż papierosy

Fot. Drobot Dean - Fotolia.comBrak aktywności fizycznej jest dla naszego zdrowia bardziej szkodliwy niż palenie papierosów.

więcej »

Niezawodna metoda na choroby serca

Fot. thodonal - Fotolia.comChoroby serca pozostają główną przyczyną przedwczesnej śmierci na całym świecie. I pomimo tego, że na ich rozwój istotny wpływ mają czynniki genetyczne, równie silnie na ich powstrzymanie oddziałuje określony styl życia - aby zmniejszyć prawdopodobieństwo tych dolegliwości, niezbędna jest aktywność fizyczna.

więcej »

Bezglutenowe jedzenie – nieuzasadniona moda czy nowatorskie podejście do żywienia?

Fot. beats_ - Fotolia.comBezglutenowy sposób odżywiania się jest coraz powszechniejszy i nie chodzi jedynie o to, że coraz częstsze są diagnozy celiakii: nastała prawdziwa moda na jedzenie bezglutenowe jako metoda zachowania odpowiedniej wagi i zadbania o zdrowie. Okazuje się jednak, że unikanie artykułów zawierających gluten przez ludzi zdrowych nie daje im żadnych specjalnych korzyści.

więcej »

Długowieczność zagrożona? Gdzie będzie się żyło dłużej, a gdzie krócej

Fot. Sondem - Fotolia.comDane zebrane w ramach ogólnoświatowego badania Global Burden of Disease wskazują, że przeciętny czas życia w wymiarze globalnym wzrośnie o kilka lat, ale jednocześnie w połowie badanych krajów okres ten ulegnie zmniejszeniu.

więcej »

Dieta ketogeniczna osłabia ryzyko demencji?

Fot. vaaseenaa - Fotolia.comDieta „keto", czyli ketogeniczny sposób odżywiania się, zyskał ostatnio popularność jako skuteczny, jeśli chodzi o odchudzanie. Z nowych badań na myszach wynika też, że taka dieta może również ograniczyć ryzyko demencji.

więcej »

Dołącz do diety ser. Zmniejszysz ryzyko cukrzycy

Fot. Philipimage - Fotolia.comNie unikaj nabiału, potrzebny jest organizmowi z różnych powodów, m. in. pomaga uchronić przed cukrzycą typu 2.

więcej »

Oto, dlaczego nie możesz schudnąć – odpowiedzialne są bakterie w jelitach

Fot. pixeljack - Fotolia.comWielu ludzi z nadwagą i otyłością, pomimo wysiłków, nie może schudnąć. Okazuje się, że może to wynikać z zaburzeń w mikroflorze jelitowej.

więcej »

Post przerywany sposobem na powstrzymanie cukrzycy typu 2

Fot. sewcream - Fotolia.comPrzerywany post może pomóc w odwróceniu cukrzycy typu 2, wskazują medycy z Uniwersytetu w Toronto.

więcej »

7 sposobów, aby nie przytyć jesienią

Fot. eyetronic - Fotolia.comGdy nadchodzi jesień, nasz organizm powoli przestawia się na tryb „trzeba przetrwać tę zimę”. A my coraz częściej mamy ochotę na ciepłe, słodkie i wysokokaloryczne potrawy. Jak uniknąć nadprogramowych kilogramów i zachować dobrą formę aż do wiosny?

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Kobiety.net.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Internetowe Stowarzyszenie Seniorów EWST.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów eGospodarka.pl Akademia Pełni Życia Hospicja.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X