Strona główna Uroda Przewodnik urody Odchudzanie Wiadomości

Otyłość sama w sobie nie zwiększa ryzyka przedwczesnej śmierci?

Fot. Vadym - Fotolia.comOd jakiegoś czasu uczeni sprawdzają, na ile otyłość zagraża zdrowiu. Wiadomo bowiem, że sprzyja wielu różnym chorobom, m. in. cukrzycy i chorobom serca, nie jest jednak jasne, czy sam nadmiar tkanki tłuszczowej, bez rozwoju innych doelgliwości, ma wpływ na wyższe ryzyko wcześniejszej śmierci. Ponownie zagadnienie podjęli uczeni z York University.

więcej »

Jakie jedzenie powoduje otyłość? Za nadwagę odpowiadają tłuszcze, nie węglowodany

Fot. Daniel Vincek - Fotolia.comRozpowszechnionych jest kilka teorii dotyczących tego, jakie jedzenie sprzyja nadwadze. Te najczęściej powtarzane za nadmiar kilogramów winią tłuszcze, węglowodany lub białko. Według nowych testów jedynie pierwsze z wymienionych składników odżywczych mają wpływ na problemy z wagą.

więcej »

Dieta a rak – jak jedzenie zmniejsza ryzyko śmierci z powodu nowotworu

Fot. bit24 - Fotolia.comPacjenci z nowotworami, którzy stosują zbilansowaną dietę, wykazują aż o 65 proc. niższe ryzyko śmierci z powodu choroby w porównaniu do pozostałych.

więcej »

Pomarańcze uchronią przed utratą wzroku

Fot. Nitr - Fotolia.comWystarczy jeść już jedną pomarańczę dziennie, aby znacznie osłabić ryzyko utraty wzroku z powodu zwyrodnienia plamki żółtej.

więcej »

Polacy rezygnują z jedzenia ryb

Fot. Thapakorn - Fotolia.comPełne witamin, białka, kwasów tłuszczowych omega–3 – ryby są prawdziwą kopalnią substancji odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Ze względu na swoje wartości odżywcze mięso ryb powinno być stałym elementem naszego jadłospisu. Niestety z roku na rok jemy coraz mniej ryb i te dane martwią specjalistów.

więcej »

Cukrzyca – jaki owoce mają niską zawrtość cukru

Fot. beats_ - Fotolia.comWszyscy powtarzają, że warzywa i owoce są najzdrowszymi elementami diety, ale okazuje się, że nie wszystkie są ogólnie zalecane. Niektóre z nich są pełne naturalnych, ale prostych cukrów, które powinni ograniczyć ludzie chorujący na cukrzycę. Zobacz, jakie owoce mogą i powinny znaleźć się w menu diabetyka.

więcej »

Szybkie spacery mogą zapewnić długowieczność

Fot. Photocreo Bednarek - Fotolia.comSzybkość chodzenia może być wskaźnikiem ryzyka przedwczesnej śmierci. Międzynarodowy zespół badaczy ustalił teraz, że szybsze tempo spacerowania ma związek niższym prawdopodobieństwem zgonu z jakiegokolwiek powodu.

więcej »

Cukrzyca – jakie warzywa mają niską zawartość cukru

Fot. travelbook - Fotolia.comWszyscy powtarzają, że warzywa i owoce są najzdrowszymi elementami diety, ale okazuje się, że nie wszystkie są ogólnie zalecane. Niektóre z nich są pełne naturalnych, ale prostych cukrów, które powinni ograniczyć ludzie chorujący na cukrzycę. Zobacz, jakie warzywa mogą i powinny znaleźć się w menu diabetyka.

więcej »

Orzechy uchronią przed cukrzycą

Fot. Profotokris - Fotolia.comOrzechy to bardzo smaczna i zdrowa przekąska. Warto serwować ją sobie regularnie, bo wówczas organizm lepiej funkcjonuje i można uchronić się przed różnymi dolegliwościami.

więcej »

Irena Szewińska nie żyje

Irena Szewińska, fot. Ja Fryta, CC BY-SA 2.0, Wikimedia CommonsW Warszawie zmarła Irena Szewińska, jedna z najbardziej utytułowanych polskich sportsmenek, lekkoatletka specjalizująca się w biegach sprinterskich i skoku w dal, siedmiokrotna medalistka olimpijska. Miała 72 lata.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych eGospodarka.pl Kobiety.net.pl Akademia Pełni Życia Aktywni 50+ Uniwersytety Trzeciego Wieku Umierać po ludzku Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X