Strona główna Uroda Przewodnik urody Cellulit Artykuły

Rak trzustki. Tylko profilaktyka może uratować życie

© abhijith3747 - Fotolia.comRak trzustki to bardzo często wyrok śmierci. Przed długi okres nie daje żadnych objawów, a gdy wreszcie zostanie wykryty, jest go bardzo trudno wyleczyć. Dokładna przyczyna jego powstawania nie jest znana. Wiadomo jedynie, że ryzyko zachorowania zwiększa się z wiekiem. Niestety – prace nad znalezieniem metody zwalczania tej choroby, jak dotąd nie są efektywne.

więcej »

30 proc. światowej populacji cierpi na otyłość

© Keith Frith - Fotolia.comNiemal jedna trzecia mieszkańców naszego globu jest otyła. Problem dotyczy 2 miliardów ludzi, alarmuje brytyjski magazyn Lancet.

więcej »

Nie masz siły? Oto dietetyczne przyczyny zmęczenia

fot. collage Senior.plBrak ci energii? Często czujesz się zmęczony? Najpowszechniejszy powód to oczywiście nadmiar obowiązków. Ale istnieją także przyczyny, których nie jesteśmy świadomi i niechcący sami pogłębiamy problem. Na samopoczucie i poziom energii ogromny wpływ ma rodzaj stosowanej diety. Zerknij na poniższą listę - być może odkryjesz, dlaczego nie masz siły na codzienne rutynowe zadania.

więcej »

Naturalne sposoby na ból głowy

fot. collage Senior.plBól głowy może być wyniszczającym problemem. Według Światowej Organizacji Zdrowia 47 proc. ludności świata doświadczyło co najmniej jednego ataku w ostatnim roku. Czasami ból jest tak silny, że trudno go znieść i uniemożliwia normalne funkcjonowanie. W wielu przypadkach jednak pomagają naturalne sposoby na osłabienie bólu i nie trzeba sięgać po tabletki.

więcej »

Nadwaga i otyłość dotyczy połowy Polaków

fot. OD-WAGAAż 46 proc. kobiet i 64 proc. mężczyzn w Polsce choruje na nadwagę i otyłość. To największa i najbardziej wykluczona grupa społeczna, która na co dzień spotyka się z powszechną i co gorsza publicznie akceptowaną dyskryminacją. Chorzy są bezkarnie obrzucani wyzwiskami, obrażani, traktowani jako gorsi przez lekarzy i pracodawców. Z okazji przypadającego 22 maja Europejskiego Dnia Walki z Otyłością, Magdalena Gajda, Społeczny Rzecznik Praw Osób Chorych na Otyłość i Prezes Fundacji Osób Chorych na Otyłość OD-WAGA apeluje - Otyłość to choroba. Chorzy na nadwagę i otyłość zasługują na szacunek innych ludzi i wsparcie instytucjonalne.

więcej »

15 prostych wskazówek jak uniknąć raka

© drubig-photo - Fotolia.comNowotwory stanowią jedną z głównych przyczyn śmierci na całym świecie. Przyczyny ich rozwoju nie są w pełni znane, wiadomo jednak, że na pojawienie się choroby oddziałują zarówno czynniki genetyczne, jak i środowiskowe. Eksperci z Południowoafrykańskiego Stowarzyszenia Walki z Rakiem podają kilka podstawowych wskazówek, które mogą pomóc uchronić się przed nowotworami.

więcej »

Jak pielęgnować cerę dojrzałą? - zabiegi anty-aging

© markjb - Fotolia.comZ wiekiem nasza skóra staje się cieńsza, pojawiają się drobne zmarszczki wokół oczu i głębsze w okolicy nosowo-wargowej. Zaczynają się problemy z jędrnością skóry, staje się ona wiotka i mniej elastyczna. Zmienia się jej kolor, zauważamy plamy zw. przebarwieniami, liczne teleangiektazje (czyli pajączki) oraz różnego rodzaju wypryski...

więcej »

Jesteś bardzo uprzejmy? Możesz szkodzić swojemu zdrowiu

©  DragonImages - Fotolia.comDobrze wychowani, uprzejmi ludzi są dobrze postrzegani. I obecnie raczej narzeka się na ich niedostatek wołając o tempora, o mores! (łac. „co za czasy, co za obyczaje!) niż wskazuje na obfitość osób o dobrych manierach. Okazuje się jednak, że pobudki zdrowotne mogą powstrzymywać przed zbytnią grzecznością...

więcej »

Syndrom metaboliczny – sprawdź czy dolegliwość dotyczy ciebie

© nebari - Fotolia.comZespół metaboliczny nie jest jedną chorobą lub zaburzeniem, ale grupą dolegliwości związanych ze stylem życia i zespołem przewlekłych zaburzeń, które są związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem procesów metabolicznych, tj. przetwarzaniem żywności w energię i przechowywaniem w tłuszczu.

więcej »

Sześć szybkich sposobów na poprawę zdrowia

fot. collage Senior.plNie masz czasu na specjalne treningi, układanie diety, czy korzystanie z ośrodków Spa? Nie szkodzi. Wystarczy parę chwil, by zapewnić sobie lepsze samopoczucie. Kilka minut na zadbanie o siebie zrobi zauważalną różnicę.

więcej »Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [8] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ]


Polecamy eGospodarka.pl Pola Nadziei Kosciol.pl EWST.pl Kosciol.pl Pola Nadziei Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy