Strona główna Uroda Przewodnik urody Opalanie się Artykuły

Nie daj się wiosennej depresji

© Marek Mierzejewski - Fotolia.comSłońce, liście i kwiaty na drzewach oraz śpiew ptaków - tak coraz częściej wita nas kolejny wiosenny dzień. W takiej sytuacji można odnieść wrażenie, że natura oczekuje od nas uśmiechu i wulkanu energii. Tymczasem wiele osób ma problemy z koncentracją, sennością i zniechęceniem, cierpiąc na tzw. syndrom zmęczenia wiosennego.

więcej »

Filtry przeciwsłoneczne niezbędne nie tylko latem

© DEL SOCORRO - Fotolia.comW wielu środowiskach cały czas panuje pogląd, że wystawianie skóry na promieniowanie słoneczne i uzyskiwanie efektu opalenizny jest przejawem zdrowego zachowania, świadczy o zdrowym stylu życia i zwiększa atrakcyjność oraz odporność organizmu. Badania naukowe wykazały jednak, że słońce wywołuje wiele niekorzystnych efektów, powoduje jej starzenie, tworzenie się wolnych rodników a nawet zwiększa częstość zachorowania na raka skóry.

więcej »

Nieprzypadkowa wielka kariera brokułów

© eyewave - Fotolia.comWiemy, że warzywa są dla nas dobre, ale które wiodą tu prym? Według artykułu opublikowanego w prestiżowym American Journal of Clinical Nutrition prawdziwą gwiazdę wśród jarzyn stanowią brokuły. Brokuły pochodzą z Włoch i są częścią rodziny kapustowatych, do której należą też kalafior, kapusta, kapusta chińska zwana również kapustą pak choi, kapusta włoska i brukselka - wszystkie o podobnych korzyściach zdrowotnych.

więcej »

Jak opalać się z umiarem

© Dmitry Ersler - Fotolia.comW ciągu ostatnich trzech dekad nastąpił prawdziwy postęp w naszej wiedzy i podejściu do wielu zagrożeń związanych z podróżami. Dokonano przełomowych odkryć, dziś przed wyjazdem do egzotycznych krajów powszechnie korzystamy ze szczepionek i nowych technologii. Ale nasza uwaga jest łatwo przyciągana przez to, co nowe i fascynujące, tym trudniej wiec o skuteczny wysiłek zmierzając do rozwiązania starych problemów - do zmiany sposobu opalania się.

więcej »

Prawdy i mity o opalaniu

Benicce - Fotolia.comLato w pełni – pora więc rozprawić się z mitami dotyczącymi opalania. Zastanawiasz się, czy na wakacje zrezygnować z peelingu oraz czy w Mrągowie i na Majorce słońce opala tak samo? Ten poradnik jest dla Ciebie. Wątpliwości wyjaśnia dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm.

więcej »

Kosmetyki do opalania - nowości

© gwimages - Fotolia.comKażda pora roku rządzi się swoimi prawami. Jakkolwiek tegoroczna wiosna przysporzyła niemałych kłopotów przynosząc obfite deszcze, pogoda powoli zmienia się na bardziej letnią i słoneczną. To oznacza więcej okazji do spędzania czasu na świeżym powietrzu, dzięki czemu organizm może syntetyzować tak potrzebną dla prawidłowego funkcjonowania organizmu witaminę D. Więcej światła słonecznego to jednak także zagrożenie dla naszego zdrowia - warto chronić się przed jego szkodliwym promieniowaniem.

więcej »

Oznakowania na opakowaniach produktów ochrony przeciwsłonecznej w UE

© auryndrikson - Fotolia.comPrzebywanie na słońcu, nawet w godzinach mniejszego nasłonecznienia, może wiązać się z poważnym ryzykiem, jakim jest rak skóry. Komisja Europejska podkreśla, że wiele powodów przemawia za tym, by kosmetyczne produkty ochrony przeciwsłonecznej były tylko jednym ze środków ochrony przed promieniowaniem słonecznym UV.

więcej »

Uwaga na słońce - jak bezpiecznie się opalać

© teressa - Fotolia.comOpalona skóra wygląda ładnie - ciemniejsze ciało wydaje się szczuplejsze i tuszuje przebarwienia. Brąz jest obecnie pożądanym symbolem piękna i zdrowia. Kąpiele słoneczne stwarzają jednak pewne ryzyko: narażanie skóry na zbyt długie działanie promieni słonecznych może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych i estetycznych. Jak bezpiecznie cieszyć się słońcem radzi Lesley Dobson z sagazone.

więcej »

Znamiona - pieprzyki

© Grischa Georgiew - Fotolia.comZnamiona definiuje się jako wrodzone nieprawidłowości w skórze spowodowane niedoborem lub nadmiarem któregoś ze składników tkankowych, których ujawnienie może nastąpić wcześnie, bądź w życiu dojrzałym. Znamiona mogą być płaskie lub guzowate, mają rożną barwę, wielkość i kształt, pojawiają się na niemal każdej części ciała. Bywają niebezpieczne, ponieważ w razie mechanicznego podrażnienia lub działania promieniowania UVB mogą ulec modyfikacji w czerniaka – nowotwór, który łatwo ulega zezłośliwieniu.

więcej »

Przed kontaktem z wiosennym słońcem zjedz marchewkę

© Johnny Lye - Fotolia.comDo lata zostało nam jeszcze trochę czasu – oczekując go z niecierpliwością już teraz pomyślmy o swojej urodzie. Zimowe, pozbawione słońca dni nie wpływają dobrze na koloryt naszej skóry – jest blada, zmęczona zimnem i wiatrem. Jak temu zaradzić?

więcej »



Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [5] [ 6 ]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów EWST.pl Akademia Pełni Życia Umierać po ludzku Poradnik-zdrowia.pl Pola Nadziei Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademia Pełni Życia Oferty pracy