Strona główna Uroda Przewodnik urody Skóra dojrzała Artykuły

Proste triki na młodszy wygląd. Tych 7 zabiegów cię odmłodzi

©  taramara78 - Fotolia.comCzas biegnie nieubłaganie i efekty tego są widoczne na naszych twarzach i reszcie ciała. Intensywność starzenia się jest różna i zależy zarówno od genetyki, jak i stylu życia, w każdym jednak razie mamy do dyspozycji różne sposoby odmładniania. Oto kilka prostych sposobów na młodszy wygląd.

więcej »

Piętnaście kroków do zachowania młodości umysłu i ciała

© wildworx - Fotolia.comZachowaj młodość. Nie wszystkie skutki procesu starzenia się da się wyeliminować, ale można sprawić, że nastąpią później lub będą osłabione. Wymienionych poniżej piętnaście punktów pomoże ci utrzymać młodość ciała i umysłu.

więcej »

Niezwykłe zastosowania kurkumy

©  Swapan - Fotolia.comW ostatnich czasach przyprawa kurkuma (znana jako składnik curry) staje się coraz szerzej polecana, bo jest bardzo zdrowa i smaczna. Nawet koncerny farmaceutyczne zaczęły ją dokładniej badać uważając, że może być przydatna do produkcji leków lub suplementów. Poza kulinarnymi zastosowaniami w istocie można jej użyć do różnych innych celów.

więcej »

Jak regenerować skórę jesienią?

© Tatyana Gladskih - Fotolia.comZauważyłaś, że twoja skóra nie jest taka jak wcześniej. Przesuszona, podrażniona, z siateczką zmarszczek? To może być efekt nadmiernej ekspozycji na słońce. Jesień jest idealnym momentem na rozliczenie się z nieprzyjemnymi, powakacyjnymi pamiątkami. Poznaj cztery sposoby polecane przez ekspertów.

więcej »

Tego nie rób, bo postarza. Zdziwisz się, co przyspiesza proces starzenia się

fot. collage Senior.plU jednych upływ czasu jest ledwo widoczny, u innych szybko pojawiają się jego obajwy. Częściowo odpowiada za to genetyka, częściowo - my sami. Powszechnie wiadomo, że zdrowy i zapewniający młody wygląd styl życia, wymaga aktywności fizycznej i zbilansowanej diety. Jednak istnieją pewne inne nawyki i zachowania, które sprzyjają objawom starości. Niektóre cię zadziwią.

więcej »

Niezwykłe zastosowania winogron

© Pixelot - Fotolia.comSkoczyły się wakacje, niedługo przyjdzie jesień, a to sezon na winogrona - sprawdź, jakie zastosowania mogą mieć te smaczne owoce.

więcej »

Wyrzucasz pestki awokado? Lepiej je zachować – są bardzo pożyteczne

© Brent Hofacker - Fotolia.comNie warto wyrzucać pestek awokado, mogą się przydać, mają bowiem wiele dobroczynnych składników. Dobrze jest je wykorzystywać, by móc liczyć na lepsze zdrowie.

więcej »

Jak szczęśliwie się zestarzeć

fot. collage Senior.plNie mamy wpływu na wiele aspektów starzenia się, ale mimo to sami z siebie jesteśmy w stanie zapewnić sobie nieco lepsze samopoczucie psychiczne i podwyższyć jakość życia bez względu na wiek. Są takie postawy, zachowania i reakcje, które pozwalają bardziej cieszyć się życiem mimo upływu czasu i nieuchronnych zmian.

więcej »

Cztery powszechne mity dotyczące starzenia się skóry

© JenkoAtaman - Fotolia.comWidoczny na skórze upływ czasu to zupełnie normalny proces, który co prawda można starać się osłabiać, ale zupełnie wyeliminować się nie da. Wraz z dyktatem młodego wizerunku zagadnienie wszelakich działań, zabiegów i kosmetyków anti-aging stało się bardzo popularne, a w związku z tym wokół tematu powstało kilka mitów. Nie daj się im zwieść.

więcej »

Niezwykłe zastosowania jogurtu

fot. collage Senior.plJest popularnym elementem śniadań i traktowany jako zdrowa przekąska w ciągu dnia, ale jogurt ma wiele pożytecznych właściwości, więc może być wykorzystywany na różne sposoby. Oto kilka z nich.

więcej »Strony: [ 1 ] [ 2 ] [3] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ]


Polecamy Aktywni 50+ Akademia Pełni Życia Uniwersytety Trzeciego Wieku Internetowe Stowarzyszenie Seniorów EWST.pl Hospicja.pl Kosciol.pl eGospodarka.pl Oferty pracy