Strona główna Uroda Przewodnik urody Znamiona - pieprzyki Artykuły

Dojrzałe kobiety rzadziej uprawiają seks. Dlaczego tak jest?

fot. Photographee.eu - Fotolia.comWraz z wiekiem życie seksualne kobiet przygasa. Najczęściej za przyczynę takiego stanu rzeczy uważa się menopauzę, która wywołuje pewne niekorzystne dla organizmu zmiany fizjologiczne. Powodów jest jednak więcej…

więcej »

Rak – wczesna diagnoza uratuje ci życie

Fot. Minerva Studio - Fotolia.comZgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization, WHO), rak jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów na świecie. Nowotwory odpowiadały za około 9,6 mln zgonów w 2018 roku. Im wcześniej choroba jest zdiagnozowana, tym większe są szanse na wyleczenie, stąd tak istotne jest samobadanie się.

więcej »

Jak alkohol wpływa na serce

© Storm Flash - Fotolia.comW ostatnim czasie popularyzuje się umiarkowane picie alkoholu, szczegolnie wina, jako sposobu na zachowanie zdrowia serca. Z drugiej strony, ze świata nauki dochodzą głosy, że każda dawka alkoholu może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Wydaje się, że kluczem do znalezienia odpowiedzi jest ilość serwowanych sobie drinków i czynniki jednostkowe.

więcej »

Jak zmniejszyć ryzyko demencji: przewodnik WHO

Fot. freshidea - Fotolia.comŚwiatowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization, WHO) opublikowała przewodnik ze wskazówkami, jak zmniejszyć ryzyko zaburzeń poznawczych i demencji.

więcej »

Oto przyczyna tycia: wysokoprzetworzone jedzenie

Fot. Kurhan - Fotolia.comPo raz pierwszy pokazano w badaniach, że bardzo przetworzona żywność ma związek z przybieraniem na wadze.

więcej »

Rak prostaty to nie wyrok. W porę wykryty jest wyleczalny

© cirquedesprit - Fotolia.comRak gruczołu krokowego rozwija się powoli i może długo nie powodować żadnych nieprzyjemnych dolegliwości – to wzbudza fałszywe poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Tymczasem tylko w Polsce właśnie z powodu tego nowotworu codziennie umiera 10 mężczyzn. Mogłoby być inaczej, bo dziś jest on już całkowicie wyleczalny. O czym więc warto wiedzieć, by dać sobie szansę na zwycięstwo w walce z chorobą?

więcej »

Zdrowotne zagrożenia w 2019 według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)

Fot. Monthira - Fotolia.comŚwiatowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization) ostrzega, że w 2019 roku świat będzie musiał zmierzyć się z wieloma wyzwaniami dotyczącymi zdrowia. Wśród nich są: epidemie chorób, które wracają ze względu na rosnącą popularność ruchów antyszczepionkowych, zagrożenie lekoopornymi drobnoustrojami, rosnący wskaźnik otyłości, zanieczyszczenie środowiska, zmiany klimatu i rozliczne kryzysy humanitarne.

więcej »

Dieta bogata w błonnik może uchronić przed najpoważniejszymi chorobami

Fot. marilyn barbone - Fotolia.comSposób odżywiania się bogaty w błonnik może pomóc uchronić się przed powszechnymi zagrażającymi życiu chorobami, takimi, jak udar czy nowotwór.

więcej »

Badania profilaktyczne potrzebne w każdym wieku

fot. DiagnostykaFizjologii nie da się oszukać. Ludzki organizm podlega procesowi starzenia – z biegiem lat wydolność procesów biochemicznych spada, możliwości regeneracyjne tkanek zmniejszają się, a komórkowe mechanizmy naprawcze zawodzą. Dochodzi do kumulacji oddziaływania szkodliwych czynników środowiskowych, wynikających między innymi z przewlekłego przyjmowania leków czy niezdrowego stylu życia. Dlatego tak ważne jest regularne badanie się, by w porę zauważyć i zacząć leczyć choroby.

więcej »

Prof. Tomasz Paszkowski: objawy menopauzy możemy leczyć wcześnie, skutecznie, bezpiecznie i precyzyjnie

Fot. bnorbert3 - Fotolia.comW Polsce zaledwie cztery procent kobiet w okresie menopauzy stosuje Hormonalną Terapię Menopauzy (HTM). To zdecydowanie nie odpowiada rzeczywistym potrzebom zdrowotnym. Jako środowisko klinicystów powinniśmy rzetelnie informować nasze pacjentki, że współczesne możliwości HTM pozwalają leczyć objawy menopauzy już na najwcześniejszym etapie, a zastosowane dawki terapeutyczne precyzyjnie dobrać do indywidualnych potrzeb pacjentek. Dzięki temu Hormonalna Terapia Menopauzy jest skuteczna i jednocześnie bezpieczna dla organizmu – mówi prof. Tomasz Paszkowski, Kierownik III Katedry I Kliniki Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

więcej »



Strony: [ 1 ] [ 2 ] [3] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ]


Polecamy Hospicja.pl EWST.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Pola Nadziei Hospicja.pl Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy