Strona główna Uroda Przewodnik urody Cera wrażliwa Artykuły

Skóra naczynkowa zagrożona trądzikiem różowatym

© stryjek - Fotolia.comCzy niewinny z pozoru rumieniec na twarzy może przerodzić się w zmiany chorobowe? Trądzik różowaty (rosacea) jest przewlekłym schorzeniem charakteryzującym się nawracającymi epizodami zaczerwienienia w obrębie twarzy, rumieniem, obecnością grudek, krost, teleangiektazji oraz zmian przerostowych.

więcej »

Jak pozbyć się roztoczy?

© Sebastian Kaulitzki - Fotolia.comNajczęściej spotykane w naszych domach roztocza kurzu domowego, dermatophagoides pteronyssinus mogą wywolywać objawy alergii. Ludzie zazwyczaj mają alergię na chiton, główny składnik ciała tych pajęczaków oraz ich enzym trawienny DerP1. Jeśli chcesz uniknąć przykrych symptomów, skutecznie walcz z roztoczami - pomogą ci w tym wskazówki poniżej.

więcej »

Jak odróżnić alergię od przeziębienia?

©  Robert Kneschke - Fotolia.comKatar, kaszel i częste kichanie pojawiają się zarówno gdy chodzi przeziębienie, jak i alergię. Zadrza się, że niełatwo odróżnić te dolegliwości.

więcej »

Alergie pokarmowe – jak sobie z nimi radzić

© bit24 - Fotolia.comProblemy z alergią nie dotyczą jedynie zwiększonego poziomu pyłków, ale mogą mieć też związek z tym, co jemy. Wielu ludzi doświadcza zespołu alergii jamy ustnej, czyli reakcji alergicznych na żywność, które szczególnie oddziałują na usta, język i gardło.

więcej »

5 mitów na temat zdrowego stylu życia - sprawdź, czy popełniasz te błędy

fot. collage Senior.plCo do niektórych zachowań czy nawyków panuje powszechne przekonanie, że są pomocne w zachowaniu dobrego zdrowia, tymczasem wcale nie dają pozytywnych skutków, a nawet mogą wyrządzić szkody twojemu organizmowi. Przejrzyj poniższą listę i sprawdź, czy nie dotyczy to ciebie.

więcej »

9 częstych typów bólu głowy i ich leczenie

Ból głowy, fot. collage Senior.plKażdy od czasu do czasu zmaga się z bólami głowy. Jedne są łagodne, inne tak silne, że nie pozwalają normalnie funkcjonować. Istnieją różne ich rodzaje i wywoływane są przez odmienne przyczyny. Przejrzyj listę rodzajów bólu głowy - być może uda ci się rozpoznać powód dolegliwości.

więcej »

Jak rozpoznać alergię pokarmową?

© M.studio - Fotolia.comJakkolwiek paradoksalnie to brzmi, obserwujemy wręcz „modę" na rozmaite alergie na jedzenie. Wielu ludzi dość pochopnie wyrzuca ze swojego jadłospisu określone produkty, które - jak im się wydaje - mogą być dla ich organizmu wyzwaniem. Tymczasem rezygnacja z pewnych grup artykułów może być bardzo szkodliwa. Przedtem upewnij się, że naprawdę nie możesz czegoś jeść.

więcej »

Lot samolotem może wywoływac ból uszu – zobacz, jak sobie z tym radzić

Ból ucha, © digitalskillet1 - Fotolia.comWiele osób podczas lotu samolotem doświadcza dyskomfortu czy wręcz bólu uszu. Najintensywniej jest odczuwany podczas startu i lądowania. Sprawdź, dlaczego tak się dzieje i jak to osłabić.

więcej »

Regularnie zmieniaj pościel, bo możesz zachorować

© psdesign1 - Fotolia.comJeśli nie zmieniasz pościeli dostatecznie często, masz duże ryzyko zachorowania na rozmaite choroby. Zwróć też szczególną uwagę na to, czy hotelowa pościel jest zmieniona, bo możesz narazić się na problemy zdrowotne.

więcej »

Klimatyzacja w samochodzie. Nie popełniaj tych błędów!

© pakpong pongatichat - Fotolia.comLatem jazda samochodem może być niezwykle uciążliwa, nawet w naszym umiarkowanym klimacie. Dlatego coraz więcej osób kupuje auta z zamontowaną klimatyzacją. Pozwala to na znaczne podniesienie komfortu podróżowania. Niestety, jest kilka błędów które popełnia wielu kierowców – nie pozwalają one na pełne wykorzystanie tej funkcji, a także doprowadzają do zwiększenia kosztów, a czasem nawet do uszkodzeń w samochodzie i problemów zdrowotnych.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Akademia Pełni Życia Hospicja.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Kosciol.pl Poradnik-zdrowia.pl Umierać po ludzku Aktywni 50+ Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X