Strona główna Uroda Przewodnik urody SPA i wellness Artykuły

10 (nie)oczywistych powodów, by odwiedzić Tunezję

fot. GGKraina słońca, pięknych plaż, błękitnego morza. Kraj oliwy, wina i daktyli. Tunezja znów dobrze kojarzy się planującym wakacyjny wypoczynek. Jednakże powodów, by ją odwiedzić jest znacznie więcej. Czy znacie je wszystkie?

więcej »

Aromaterapia: Olejki na lato

© Floydine - Fotolia.comLato pachnie tysiącem naturalnych zapachów – łąki, lasy, morze, kwitnące ogrody i ogródki obdarzają nas feerią wspaniałych woni, które w połączeniu z różnorodną kolorystyką, promieniami coraz mocniej grzejącego słońca i delikatnym dotykiem ciepłego wiatru tworzą doskonały klimat dla wakacyjnego wypoczynku.

więcej »

5 sposobów na domowe SPA

© mypokcik - Fotolia.comPo chłodnym i deszczowym okresie skóra i włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Skóra staje się niedotleniona, poszarzała i szorstka, a włosy łatwo się łamią. Oto kilka prostych sposobów na piękny wygląd i dobre samopoczucie na wiosnę.

więcej »

Dlaczego warto spędzać czas na zewnątrz – 5 ważnych powodów

Fot. sepy - Fotolia.comPrzez większą część roku pogoda nas nie rozpieszcza, co więcej, nie każdy jest szczęśliwym posiadaczem domu z ogrodem, a balkony w blokach są niewielkich rozmiarów, nic więc dziwnego, że spędzamy dużo czasu w pomieszczeniach. Tymczasem przebywanie na świeżym powietrzu jest o wiele korzystniejsze i to zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.

więcej »

Dna moczanowa bez tajemnic

© Dusan Kostic - Fotolia.comNiegdyś nazywana była „chorobą z dostatku”. Wokół jej objawów narosło z biegiem lat sporo mitów, co wcale nie przyczyniło się do zwiększenia poziomu wiedzy na jej temat. Dna moczanowa, bo o tym schorzeniu mowa, jest formą zapalenia stawów, nie zaś, jak myślą niektórzy, chorobą związaną z układem moczowym.

więcej »

5 zaskakujących czynników tycia

© Prazis - Fotolia.comWłaściwie wszystko w sprawie wagi powinno być jasne - utrzymanie odpowiedniej masy ciała wymaga zdrowej zbilansowanej diety oraz regularnej aktywności fizycznej. Efekty naszych wysiłków mogą być jednak zaburzone różnymi innymi zdarzeniami czy uwarunkowaniami. Sprawdź, co może mieć wpływ na to, że tyjesz.

więcej »

Jak lepiej się wysypiać. 5 pomocnych wskazówek

© natalielb - Fotolia.comDobry sen jest niezbywalny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie da się bez niego normalnie żyć - jeśli się nie wysypiasz, szwankuje ci mózg, serce, żołądek, etc. Sprawdź, jak można zadbać o dobry odpoczynek - lepiej się dzięki niemu poczujesz, i fizycznie, i psychicznie.

więcej »

Dlaczego warto często uprawiać seks

© JPC-PROD - Fotolia.comNiby nie trzeba do tego zachęcać, ale ci, których życie intymne zamiera, powinni przejrzeć listę korzyści z regularnego seksu. Dobre życie seksualne to wiele profitów zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.

więcej »

Dłuższy weekendowy sen to większe ryzyko choroby serca

© Kaspars Grinvalds - Fotolia.comSzybkie tempo wspołczesnego życia sprawia, że wielu ludzi ma kłopoty z dobrym odpoczynkiem. Niedosypiają w ciągu tygodnia i starają się nadrobić te zaległości w weekend. Okazuje się jednak, że takie postępowanie wcale nie pomaga zadbać o zdrowie, a wręcz może się wiązać z wyższym ryzykiem chorób serca.

więcej »

Chcesz o siebie zadbać, musisz dobrze sypiać. 13 ciekawych faktów na temat snu

© yuriyzhuravov - Fotolia.comWszyscy dobrze wiemy, że odpowiedni sen jest bardzo ważnym elementem dbania o siebie i ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Sprawdź, jak dokładnie odpoczynek oddziałuje na nasz organizm i czego jeszcze nie wiesz o śnie.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Kobiety.net.pl Umierać po ludzku Hospicja.pl Kosciol.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Kobiety.net.pl Kosciol.pl Akademia Pełni Życia Oferty pracy