Strona główna Uroda Przewodnik urody Farbowanie włosów Artykuły

Jak zapuścić długie i zdrowe włosy?

© Avesun - Fotolia.comPostanowiłaś zapuszczać włosy? Napewno chcesz aby były dlugie, lśniące i mimo braku regularnego obcinania wyglądały zdrowo, bez rozdwojonych lub połamanych końcówek i matowości. Ekspert Noble Health Agnieszka Owczarek radzi na co zwrocić uwagę, aby włosy rosły szybko i aby utrzymać je w dobrej kondycji.

więcej »

5 sposobów na domowe SPA

© mypokcik - Fotolia.comPo chłodnym i deszczowym okresie skóra i włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Skóra staje się niedotleniona, poszarzała i szorstka, a włosy łatwo się łamią. Oto kilka prostych sposobów na piękny wygląd i dobre samopoczucie na wiosnę.

więcej »

Starzenie się – na ile "winne" są geny?

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comOd początków naszej historii poszukujemy eliksiru młodości, bo ludzkość od zawsze marzy o nieśmiertelności. Co prawda, eliksiru ciągle brak, ale udało nam się wiele dowiedzieć na temat starości i nieco ją odsunąć w czasie. Do pewnego stopnia odpowiada za nią niezależny od naszej woli mechanizm biologiczny, ale też w niemałej mierze możemy ten mechanizm regulować dzięki stylowi życia.

więcej »

Rodzaje i pielęgnacja włosów

© Lvnel - Fotolia.comZdrowe, lśniące włosy to prawdziwa ozdoba, niestety natura nie dla wszystkich jest taka samo łaskawa. Niekiedy, aby cieszyć się piękna gęstą czupryną trzeba zadać sobie sporo trudu. Na stan włosów wpływa wiele czynników, wśród tych na które mamy wpływ najważniejsza jest dieta oraz pielęgnacja.

więcej »

Niezwykłe zastosowania torebek herbaty

© balaph - Fotolia.comParzymy ich kilka dziennie, a potem zwykle wyrzucamy, tymczasem torebki herbaty mogą się jeszcze przydać do wielu różnych celów. Oto lista mozliwych zastosowań herbaty poza raczeniem się jej smakiem...

więcej »

Wakacje dla Ciebie i Twoich włosów - kilka rad eksperta

fot. collage Senior.plKiedy wyjeżdżasz na urlop najważniejsze jest, by nic nie zakłócało wakacyjnej beztroski. A jeśli pośród słońca, morskich fal i zabawy z przyjaciółmi zastanawiasz się tylko, czy Twoje włosy wyglądają dobrze i czy nie szkodzi im słońce, to szanse na udany odpoczynek są małe. Dlatego warto posłuchać Oskara Bachonia - hair & make-up designer zna kilka sposobów, jak urządzić włosom udany urlop i zadbać o ich zdrowie latem.

więcej »

Siwe włosy to nie problem

fot. Fotolia.comCo zrobić z włosami, które siwieją, to znaczy - tracą swój naturalny kolor, blask i elastyczność? Sposobów na rozwiązanie tego problemu jest kilka. Jednak najlepiej po pomoc udać się do profesjonalisty, który zadba, by włosy były i zdrowe i piękne. Kilkoma cennymi radami dzieli się ekspert Oskar Bachoń.

więcej »

Jak dbać o włosy latem?

©  bst2012 - Fotolia.comSłona lub chlorowana woda, wiatr, promienie UV, wysoka temperatura to główni wrogowie naszych włosów latem. Po wakacjach pełnych słońca bądź łatwo zauważyć, że nasze kosmyki nie są w najlepszej kondycji.

więcej »

7 przykazań wiosennej pielęgnacji włosów

© Tyler Olson - Fotolia.comWraz z nadejściem wiosny zrzucamy zimowe czapki z głów i eksponujemy nasze fryzury, których stan często nie do końca jest zadowalający. Włosy są suche, łamliwe, a ich stylizacja to nie lada wyzwanie. Co wtedy? Pogoda jest już iście wiosenna, dlatego najwyższy czas na zmiany w sposobie ich pielęgnacji. Radzimy jak ujarzmić wiosenną fryzurę i spowodować, by imponowała świeżością.

więcej »

Dlaczego włosy siwieją? Jak rosną? Podajemy odpowiedzi

© Yeko Photo Studio - Fotolia.comPierwsze siwe włosy pojawiają się około trzydziestki. W wieku 50 lat połowa ludzi traci kolor 50 proc. swoich włosów. Niektórzy uważają ten proces za wręcz atrakcyjny, inni panicznie boją się takich oznak starzenia. Badacze wyjaśniają, dlaczego nasza czupryna traci barwę.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ]


Polecamy Kosciol.pl Akademia Pełni Życia Poradnik-zdrowia.pl EWST.pl Hospicja.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Umierać po ludzku Kosciol.pl Oferty pracy